VANCOUVER

Vancouver je najväčším mestom kanadskej provincie British Columbia. Mesto je obklopené vodou aj horami, bolo založené v 60. rokoch 19. storočia prisťahovalcami prilákanými zlatou horúčkou. Očarí vás atmosférou, dobrou kuchyňou, skvelým nočným životom a prechádzkami v dažďovom pralese. S počtom obyvateľov okolo 1 milióna je Vancouver jedným z najobľúbenejších miest na život. Pulzujúce centrum a hneď vedľa jeden z najväčších mestských parkov v Severnej Amerike - Stanley Park.

NP JASPER

Založený v roku 1907 je Jasper najväčším národným parkom kanadských Skalistých hôr s rozlohou 10 878 km2. V národnom parku určite strávte dostatok času, aby ste objavili všetky jeho krásy. Jazero Maligne, kaňon Maligne, Spirit Island, ľadovec Columbia a pri troche šťastia zažijete aj nefalšované kanadské safari. Wapiti, caribou, ovca hruborohá, alebo dokonca grizly? Jasper má aj „polovicu“ jednej z najkrajších ciest na svete, Icefield parkway, ktorá smeruje do ďalšieho národného parku Banff.

NP BANFF

Najstarší národný park Kanady. Keď v roku 1883 pri stavbe slávnej transkanadskej železnice zakopli robotníci o horúce pramene v oblasti Banffu, nechtiac založili jeden z najkrajších parkov sveta. Domov tyrkysových jazier, zelených lúk a majestátnych hôr. Uveríte farbe jazera Peyto Lake? Hra farieb na ľadovcoch a uvoľnená atmosféra mestečka Banff a večer výhľad z bazéna horúcich sírnatých kúpeľov nad mestom.

CALGARY

Calgary je najväčším mestom Alberty s populáciou 1,3 milióna obyvateľov. Práve tu bola založená známa kanadská jazdná polícia. Calgary je aj miestom konania najlepšieho rodeaKanade. Mesto mrakodrapov a kovbojov, sídlo Calgary Flames a ďalšie olympijské mesto Kanady. Kanada je energeticky sebestačná aj vďaka provincii Alberta a Calgary sa za posledných pár rokov zmenilo na centrum ropných spoločností a finančníctva.

QUEBEC

Polmiliónové mestečko Quebec v jediných starých hradbách severne od Mexika a jedno z najstarších miest v Severnej Amerike vôbec. Tu sa v roku 1759 rozhodlo o spore medzi Angličanmi a Francúzmi a atmosféra starých čias na Vás dýcha z každého kúta. Na území Irokézskej osady Stadacona už v roku 1535 pristál francúzsky moreplavec Jaques Cartier, ktorého pôvodní obyvatelia navigovali do dediny, v ich jazyku „kanada“ a dali tak meno celej obrovskej krajine. Návšteva starého mesta, opevnenej citadely, alebo najfotografovanejšieho hotela Chateau Frontenac na útese nad riekou Sv. Vavrinca. Domáci na Vás inak ako po francúzsky neprehovoria a Vy okamžite podľahnete šarmu Quebecu.

MONTREAL

Montreal je druhé najväčšie mesto v Kanade po Toronte a najväčšie mesto provincie Quebec. Nachádza sa na juhozápade Quebecu, asi 270 km juhozápadne od mesta Quebec a 190 km východne od mesta Ottawa. Mesto leží na Montrealskom ostrove, na sútoku riek Ottawa a rieky svätého Vavrinca. Vitajte vo Francúzsku na trošku iný spôsob! Mesto vyhráva ankety o najkrajšie mesto na život. Pozrite si mesto z výhľadu z kopca Mount Royal, navštívte katedrálu Notre Dame, možno uvidíte aj filmárov v akcii. Miesto jediných letných olympijských hier Kanady, sídlo najväčšieho kostola v Kanade.

Chcete vedieť o Montreale viac? Prečítajte si skvelý návod na prehliadku Montrealu za jeden deň.

OTTAWA

Ottawa je hlavným mestom Kanady a zároveň štvrtým najväčším kanadským mestom. Nachádza sa vo východnej časti provincie Ontário v Ottawskom údolí. Ottawa je na prvý pohľad pokojné mesto s celkovým počtom vyše 800 000 obyvateľov. Mestom preteká rieka Rideau, popri ktorej sa vinie príjemná promenáda a možno si práve tu ráno zabeháte. Rieka Ottawa rozdeľuje kanadské provincie Ontário a Quebec, anglický a francúzsky svet. Sídlo parlamentu, najvyššieho súdu, premiéra, či guvernéra. Veľkoryso navrhnuté mesto, široké promenády, príjemné prechádzky a jedno z najkvalitnejších múzeí v Kanade, to všetko skúste stihnúť.

TORONTO

Najväčšia kanadská metropola je centrom obchodu krajiny, čisté a vibrujúce mesto, kde sú ceny nehnuteľností vysoké, ale krvný tlak nízky. Toronto je stredom anglo-kanadskej kultúry a médií, patrí medzi etnicky najrôznorodejšie mestá sveta. Najväčšie anglicky hovoriace mesto v Kanade s multikultúrnou populáciou, má viac ako 3 milióny obyvateľov a je považované za jedno z najčistejších, najbezpečnejších a najkrajších miest vo svete. Leží na brehu Ontárijského jazera, ktoré rozlohou pripomína Slovensko. Vedeli ste, že práve tu je najdlhšia (14 km) sladkovodná piesočná pláž sveta? Neprehliadnuteľná je fascinujúca veža CN Tower s výškou 553,33 metrov. Ročne ju navštívi viac ako 2 milióny návštevníkov z celého sveta. Najvyššou stavbou sveta bola 31 rokov.

Chcete vedieť o Toronte viac? Prečítajte si skvelý blog o Toronte. 

NIAGARSKÉ VODOPÁDY

Biela riava na rieke Niagara oddeľujúca Kanadu od Spojených štátov. Niagarské vodopády nie sú významné svojou výškou, ale mohutnosťou. Patria k najmohutnejším a najkrajším vodopádom na svete. Niagarské vodopády majú tri navzájom oddelené časti: Horseshoe Falls (kanadská časť vodopádov) a American Falls a priľahlé Bridal Veil Falls (americká časť vodopádov). Sami posúdite, odkiaľ sú najkrajšie!

Chcete vedieť o Niagaroch viac? Prečítajte si skvelý blog o Niagaroch.

K

Amerika  

Spojené štáty americké (USA), Kanada


náročnosť

7 dní

Trvanie

1470 2100€
K

Amerika  

Kanada


náročnosť

13 dní

Trvanie

3672 4590€
K

Amerika  

Spojené štáty americké (USA), Kanada


náročnosť

9 dní

Trvanie

2950
K

Amerika  

Karibik, Turks a Caicos, Spojené štáty americké (USA), Kanada


náročnosť

12 dní

Trvanie

3780 5400€
Montreal - čo vidieť v hlavnom meste francúzskej Kanady Montreal

Montreal Montreal - čo vidieť v hlavnom meste francúzskej Kanady

Juraj Slafkovský hráva v jednom z najhokejovejších miest na svete. Poďme si ho spolu prejsť. O Montreale miestni obyvatelia hovoria: "Starý v duši,…

Veronika Hulíková 19 min. čítania
Toronto a Niagary - poklady provincie Ontário Toronto

Toronto Toronto a Niagary - poklady provincie Ontário

Srdce Kanady, päťmiliónová metropola na brehoch jazera Ontario láka. A ešte väčšmi vďaka blízkosti úžasných Niagarských vodopádov.

Jozef Zelizňák 14 min. čítania
Národný park Jasper - najkrajšia príroda Kanady Jasper

Jasper Národný park Jasper - najkrajšia príroda Kanady

Najväčší kanadský Národný park Jasper s rozlohou vyše 11 000 km2 je jednou zo štyroch rozľahlých prírodných rezervácií kanadských Skalnatých vrchov…

Patrícia Mrázková 10 min. čítania
Vancouver - najkrajšie mesto Kanady. Čo vidieť za deň? Vancouver

Vancouver Vancouver - najkrajšie mesto Kanady. Čo vidieť za deň?

Vancouver je právom považovaný za najkrajšie mesto Kanady. Najväčšie mesto Britskej Kolumbie spája nádhernú prírodu a hory s pobrežným životom a…

Patrícia Mrázková 14 min. čítania
Angus

25

23:31

nov

2023

Kanada Cestovateľské tipy a zaujímavé miesta

Hovädzí dobytok Angus má významné zastúpenie v kanadskom mäsovom priemysle, čím patrí medzi najobľú…

Predaj sa začína o

- dní - hod -min -sek

CESTOVATEĽSKÉ NOVINY

ZISTIŤ VIAC