Myslite aj na to, že krajiny do ktorých cestujeme sú krajinami s odlišnou kultúrou a často aj náboženstvom a tak sa budeme prispôsobovať miestnym pomerom, čo je znakom rešpektu a úcty. Zvoľte konzervatívnejšie a slušnejšie. Dlhé nohavice alebo tričko s krátkym rukávom je v poriadku, ale neberte si tielka, príliš krátke nohavice či krátke sukne. Do Saudskej arábie sa nechodí opaľovať aj keď pláží a slnka je dosť. Väčšinu času budete v dlhých voľných nohaviciach a tričku s krátkym rukávom, muži aj ženy.

Zoberte si so sebou voľné nohavice, krátke nohavice, tričká alebo košele s krátkym rukávom, jeden pulóver alebo sveter (najmä ak cestujete v zime) a na obutie šľapky, sandále a jedny pevnejšie topánky. Nezabudnite na pokrývku hlavy a tak si pribaľte šiltovku, klobúk alebo niečo, čo vás ochráni pred silným slnkom.   Určite si pribaľte aj opaľovací krém a slnečné okuliare.

Dôležité upozornenie: Ak cestujete v zime tak počitajte s možným veľmi chladným počasím kde teploty môžu klesnúť až k nule, bude fúkať a pršať. Na niektorých miestach zažijete aj sneh. Pre cestovanie v období december - február odporúčame vždy aj jednu teplejšiu bundu.

Alternatívou je kúpiť si miestne oblečenie, dlhé voľné oblečenie thawb a chodiť ako miestni.

Nezabudnite na lieky, ktoré pravidelne používate. Fotoaparát, baterky, mobilný telefón, videokameru a iné veci, bez ktorých si dovolenku neviete predstaviť.

Saudská Arábia používa britské zásuvky, nezabudnite si preto zobrať adaptér.

Do Saudskej Arábie je zakázené dovážať alkohol a pornografiu. Neskúšajte nič prepašovať, colná kontrola býva prísna a zbytočne riskujete.

Ak vám niečo bude chýbať tak si to bez problémov dokúpite kdekoľvek od veľkých nákupných centrier až po špecializované predajne.

Cestuj vďaka čítaniu

Čítajte, rozširujte si obzor a zbierajte pri tom zľavové kódy na cesty s BUBO.