Myslite aj na to, že krajiny do ktorých cestujeme sú krajinami s odlišnou kultúrou a často aj náboženstvom a tak sa budeme prispôsobovať miestnym pomerom, čo je znakom rešpektu a úcty. Zvoľte konzervatívnejšie a slušnejšie. Dlhé nohavice alebo tričko s krátkym rukávom je v poriadku, ale neberte si tielka, príliš krátke nohavice či krátke sukne. Do Saudskej arábie sa nechodí opaľovať aj keď pláží a slnka je dosť. Väčšinu času budete v dlhých voľných nohaviciach a tričku s krátkym rukávom, muži aj ženy.

Zoberte si so sebou voľné nohavice, krátke nohavice, tričká alebo košele s krátkym rukávom, jeden pulóver alebo sveter (najmä ak cestujete v zime) a na obutie šľapky, sandále a jedny pevnejšie topánky. Nezabudnite na pokrývku hlavy a tak si pribaľte šiltovku, klobúk alebo niečo, čo vás ochráni pred silným slnkom.   Určite si pribaľte aj opaľovací krém a slnečné okuliare.

Dôležité upozornenie: Ak cestujete v zime tak počitajte s možným veľmi chladným počasím kde teploty môžu klesnúť až k nule, bude fúkať a pršať. Na niektorých miestach zažijete aj sneh. Pre cestovanie v období december - február odporúčame vždy aj jednu teplejšiu bundu.

Alternatívou je kúpiť si miestne oblečenie, dlhé voľné oblečenie thawb a chodiť ako miestni.

Nezabudnite na lieky, ktoré pravidelne používate. Fotoaparát, baterky, mobilný telefón, videokameru a iné veci, bez ktorých si dovolenku neviete predstaviť.

Saudská Arábia používa britské zásuvky, nezabudnite si preto zobrať adaptér.

Do Saudskej Arábie je zakázané dovážať alkohol a pornografiu. Neskúšajte nič prepašovať, colná kontrola býva prísna a zbytočne riskujete.

Ak vám niečo bude chýbať tak si to bez problémov dokúpite kdekoľvek od veľkých nákupných centrier až po špecializované predajne.

Mal zabiť svojho syna Prémiový blog

Prémiový blog Mal zabiť svojho syna

Putujem po stopách proroka Abraháma od mesta, kde sa narodil, až po jeho hrob. Prichádzam na jednotlivé miesta, pýtam sa a hľadám odpovede. Prečo…

10 najlepších miest na lietanie balónom Blog

Blog 10 najlepších miest na lietanie balónom

Hľadáte pri cestovaní po svete unikátne a fascinujúce zážitky? Ste tu na správnom mieste, pretože presne o toto sa v BUBO už dlhé roky snažíme a…

Sunniti vs šiiti a čo sa stalo v Karbale Blog

Blog Sunniti vs šiiti a čo sa stalo v Karbale

V Bahrajne, kde vládne sunnitský vladár, ale väčšina poddaných sú šiiti (shia), mi moja známa, pôvodom Nemka, ktorá žije v ostrovnej krajine…

Ibn Battúta – najväčší moslimský cestovateľ Blog

Blog Ibn Battúta – najväčší moslimský cestovateľ

Moslimský Marco Polo, Ibn Battúta, je najuznávanejším „cestovateľom islamu“. Prešiel neuveriteľných 120 000 km, čo pred ním zrejme nikto nedokázal.…