Saudská Arábia má množstvo kvalitných hotelov alebo hotelov za výhodnú cenu. Oproti zvyšku sveta tu troch absentuje kategória hostelov  O to viac je tu ubytovní pre pútnikov. V tých vás však neubytujú ak nie ste moslimovia.

Hotely všetkých kategórií nájdete vo všetkých veľkých mestách. Hovoríme o Džidde, Rijáde, Haile, Dammáme, Khobare, Medine a Mekke. Akonáhle prejdete do menších miest tak tu cítiť absenciu hotelov. Príkladom je trebárs Al Ula v turisticky exponovanej oblastni poplárnej vďaka nabatejskému mestu Madain Saleh. V Al Ula nenájdete poriadne ubytovanie iba veľmi jednoduché hotely orientované na domácich turistov. Najbližší dobrý hotel je 415 km v Haile alebo v Medine. O rok to už ale môže byť ináč. Preto treba počítať s rozličnými štandardami. Od tých najvyšších až po jednoduchý. Odmenou je vždy spoznanie celej krajiny. 

Častokrát, s výnimkou tých najlepších hotelov, sa stretnete so slabou znalosťou angličtiny, ale napokon to vždy nejak dáte. 

V krajine je dobre zastúpená sieť hotelov Marriott so svojimi značkami ako Le Méridien, Ritz Carlton, Marriott, Sheraton alebo francúzska sieť hotelov Accor so značkami Ibis, Mercure.

BUBO odporúča na základe vlastnej skúsenosti nasledovné hotely:

Ultra luxusné: The Ritz Carlton Džidda a Riyadh ( dva paláce z ktorých padne sánka)
Luxusné: Le Méridien Al Khobar, Millenium Hail, Millenium Tabuk, Le Mériedien Medína ( toto je hotel zamrznutý v čase)
Výhodné: Mercure Hamra v Džidde, Ibis Olaya street v Rijáde, Abha Palace hotel, Wyndham garden v Dammame
Základné: Al Mubárak v Al Ula
Veľmi poplárne je kempovanie. Beduíni sa koniec koncov celý život presúvali z miesta na miesto so svojim stanom. Kempingy ako ich poznáme u nás tu nenájdete. Vždy si treba všetko zobrať so sebou a vyraziť do púšte. Miesta je dosť pre každého. 

Cestuj vďaka čítaniu

Čítajte, rozširujte si obzor a zbierajte pri tom zľavové kódy na cesty s BUBO.