Ubytovanie v krajine je rôznej úrovne. Ponuka je od najjednoduchších guest housov so spoločnými kúpeľňami a sociálnymi zariadeniami až po luxusné hoetly a lodge v prírode.

V rámci zájazdov budo sa snažíme udržať ubytovanie v strednej kategórii, kde je dobrý pomer cena-kvalita.

Krajina sa snaží dostať na úroveň Kene alebo Tanzánie, ktoré sú vo východoafrickom regióne v ponúkaných safari službách špička, zatiaľ sa to však nedarí až v takej miere. Pomalými krokmi však prichádzajú k tomuto cieľu.

Ako vyzerajú hotely, ktoré odporúčame v Ugande?

Nkima Forest Lodge

Nkima Forest Lodge sa nachádza na vlastnom kúsku pôvodného lesa na kopci Nansubuga s výhľadom na mokrade Mabamba. Lodge bola postavená s minimálnym narušením okolitého lesa a otvorených trávnatých plôch na vrchole kopca. Táto oblasť je v Ugande obľúbeným miestom na pozorovanie vtákov a miestna komunita organizuje výlety loďou do močiarov, aby si pozreli vzácneho člnozobca a ďalšie vtáctvo. V lese žije množstvo druhov vtákov, ako aj mačiaky čiernolíce, po ktorých je lodge (Nkima) pomenovaná. Táto lokalita je domovom množstva druhov motýľov a hmyzu, ako aj menšie cicavce, ako sú veveričky, mangusty a menších druhov lesných antilop. Toto je malé útočisko divočiny v dosahu Entebbe a Kampaly.

Nkima lodge má štyri dvojlôžkové (alebo twin) izby s vlastnou kúpeľňou a dve rodinné chatky (s dvomi samostatnými izbami a spoločnou kúpeľňou). Izby sú umiestnené oddelene s vlastnou súkromnou terasou s výhľadom na les. Teplá voda je zabezpečená solárnymi ohrievačmi a sú tu solárne svetlá a nabíjacie zásuvky pre telefóny/notebooky atď. Chata je úplne mimo verejnej siete so spoľahlivým solárnym systémom a vodou dodávanou z vlastného vrtu, ktorý bol testovaný a je vhodný aj na pitie. Všetky izby zahŕňajú: terasu s výhľadom na les a mokrade, kúpeľňu so sprchovacím kútom so základnými toaletnými potrebami, teplú vodu vyrábanú solárnou energiou, nabíjacie zásuvky, moskytiéru.

V našej reštaurácii, ktorá sa nachádza v hlavnej budove, ponúkajú čerstvo pripravené jedlá pripravené talentovanými šéfkuchármi. Všetky produkty sú čerstvé, získavame z miestnych fariem a dedín. Podporuje to miestnych farmárov a zvyšuje kvalitu vyrábaných potravín. Ponúkame raňajky, obedy a večere.

Kibale Forest Lodge

Lodge sa nachádza na okraji národného parku neďaleko slávnych vodopádov, ktoré dali meno celému parku. Bwana Tembo znamená v swahilčine „Pán slon“. Pri stavbe tohto kempu boli častými návštevníkmi. V lodge sa nachádzajú bungalovy a luxusné permanentné stany, z ktorých je výhľad na nádhernú prírodu svernej Ugandy. Každý stan aj bungalov má vlastnú kúpeľňu a sociálne zariadenie a moskytiéru. Ubytovanie je jednoduchšie, avšak poloha je vynikajúca, len pár stoviek metrov od severnej brány do parku. Kemp je vlastnený talianskou spoločnosťou a jeho kuchyňa s taianskymi jedlami je široko-ďaleko vychýrená. Z terasy vašej izby alebo z reštaurácie máte šancu vidieť viacero druhov divej zveri, ktorá sa sem zatúla z parku.

Kidepo Savannah Lodge

Vitajte na okraji jedného z najkrajších národných parkov strednej a východnej Afriky. Lodge je vzdialená len 500 metrov od brány Kalokudo a doslova čo by kameňom dohodil od parku. Ponúka bezkonkurenčné výhľady na rozsiahle údolie Narus, horu Morungole a vzdialenejšie pohoria, ktoré tvoria hranicu s južným Sudánom. Lodge je inšpirovaná okolitou savanou, trávnatými plochami, skalnatými výbežkami a kmeňom Karamajong s ich typickými manyattami a farebnými prikrývkami. Kidepo Savannah Lodge sa môže pochváliť dvanástimi krásne vybavenými safari stanmi na vyvýšených podestách. Každý z priestranných stanov má súkromnú verandu s nádherným výhľadom na mohutnú savanu. Všetky safari stany sú pohodlne zariadené s 1 manželskou alebo 2 samostatnými lôžkami a majú vlastnú kúpeľňu s 24-hodinovou teplou sprchou, tečúcou vodou v umývadlách a splachovacím WC. Jedáleň a bar so slamenou strechou ponúkajú jeden z najkrajších výhľadov na park. Výhľady siahajúce až po južný Sudán sú úchvatné, ale rovnako aj hviezdna obloha. Ďaleko od svetelného znečistenia, ktoré prichádza s civilizáciou, budete ohromení tým, čo je nad nami. Z drevenej terasy pred reštauráciou môžete často vidieť mliečnu dráhu, akú dokáže zachytiť len National Geographics. Večere sú 4-chodové a počas obeda sa podávajú 2 chody. Pretože všetko na mieste beží na solárnu energiu, vrátane chladničiek a mrazničiek, pracujeme s pevným menu, ale ak máte nejaké diétne požiadavky, radi vyhovieme vašej požiadavke. Ste na dovolenke, takže... raňajky, obedy a večere majú flexibilné časy. Lodge sa prispôsobí vášmu časovému harmonogramu, nič nie je  priskoro, nič nie je neskoro.

Rafiki Lodge Sipi

Rafiki Lodge Sipi, ktorá sa nachádza na útese s výhľadom na vodopády Sipi, je domovom neskutočného množstva druhov vtákov, jednej z najlepších káv Arabica na svete a čarovných západov slnka. Je vynikajúcim východiskovým miestom na krásnu túru k vodopádom, pozorovanie vtákov, kultúrne prehliadky, prechádzky pri západe alebo východe slnka alebo výletov za kávou. Poslaním tejto lodge okrem starostlivosti o hostí je chrániť miestnu flóru a faunu pomocou trvalo udržateľného a dobrodružného turizmu. Svojim hosťom poskytuje jedinečný zážitok z divočiny. Či už ste s rodinou, na svadobnej ceste alebo len s priateľmi hľadáte niečo nové, Rafiki Lodge Sipi je vhodným miestom. V tomto malebnom prostredí zažijete intímne stolovanie pri krbe, pohodlný salónik na čítanie, vzdušnú verandu a bar zásobený pivami, vínami a kvalitným výberom jednosladovej whisky. Izby sú zariadené v lokálnom štýle a dávajú vám pocit Afriky. Nájdete tu všetko potrebné na prespanie ale aj oddych v nádhernom prostredí zelenej Ugandy.

Kara Tunga Moroto

Ubytovanie v permanentných safari stanoch alebo bungalovoch v mestečku Moroto sa nachádza v samom srdci regiónu Karamoja na svahoch hory Moroto. Centrálna poloha, ktorá perfektne poslúži ako základňa pre vaše dobrodružstvo v severovýchodnej Ugande. Dizajn tábora je zmesou tradičných zvykov a miestnych materiálov s moderným nádychom. Jedinečný zážitok z dedičstva, pohodlia a pohostinnosti počas unikátneho safari po nedotknutom severovýchode Ugandy. V permanentných stanoch aj bungalovoch nájdete všetko pohodlie bežnej lodge. Stany sa nachádzajú pod veľkými miestnymi stromami. Každý stan má vlastnú verandu, solárne vyhrievanú sprchu, elektrinu na nabíjanie zariadení, splachovacie WC a umývadlo. Tento typ ubytovania patrí ku každému africkému safari.

Kampala Serena Hotel

Vždy Vám radi doprajeme 5* luxus v hlavnom meste Ugandy, Kampala. Nachádza sa uprostred mesta obklopený upravenou 7 hektárovou záhradou s vodnými plochami. Hotel patrí medzi najlepšie v meste a v krajine. Nachádza sa v blízkosti vládnych inštitúcií a historického centra mesta. Priestranné izby s takmer 50m2 sú vybavené všetkým, čo náleží 5* hotelu. V záhrade hotela sa nachádza veľký bazén s priľahlou odpočinkovou zónou. Hotel ponúka SPA s masážami a suvenírový obchod. V rámci hotela je niekoľko reštaurácií, bistier a barov, ktoré umožnia si každému hosťovi vybrať podľa chuti. Tento hotel je veľmi príjemnou bodkou za cestou po centrálnej Afrike.

← Ubytovanie a hotely (zoznam krajín)

Hotely

Kampala Serena Hotel

Kampala Serena Hotel

⭑⭑⭑⭑⭑

Kampala, Uganda

Vždy Vám radi doprajeme 5* luxus v hlavnom meste Ugandy, Kampala. Nachádza sa uprostred mesta obklopený upravenou 7 hektárovou záhradou s vodnými plochami. Hotel patrí medzi najlepšie v meste a v krajine. Nachádza sa v blízkosti vládnych inštitúcií a historického centra mesta. Priestranné izby s takmer 50m2 sú vybavené všetkým, čo náleží 5* hotelu. V záhrade hotela sa nachádza veľký bazén s priľahlou odpočinkovou zónou. Hotel ponúka SPA s masážami a suvenírový obchod. V rámci hotela je niekoľko reštaurácií, bistier a barov, ktoré umožnia si každému hosťovi vybrať podľa chuti. Tento hotel je veľmi príjemnou bodkou za cestou po centrálnej Afrike.

Bar

Bar

Bazén

Bazén

Fitness

Fitness

Reštaurácia

Reštaurácia

Klimatizácia

Klimatizácia

Nefajčiarske izby

Nefajčiarske izby

Wifi

Wifi

Spa/Wellness

Spa/Wellness

Parkview Safari Lodge

Parkview Safari Lodge

⭑⭑⭑

Queen Elizabeth NP, Uganda

Ponúka kompletne zrekonštruované bungalovy na okraji prepadliny nad národným parkom Queen Elizabeth. Leží priamo na hranici s parkom a návštevníkom sa nezriedka naskytne pohľad na pasúce sa slony alebo inú zver v tesnej blízkosti lodge. Izby sú veľmi príjemne zariadené, odrzkadľujú moderný štýl v kombinácii s tradičnými africkými prvkami. V hlavnej budove sa nachádza reštaurácia s panoramatickým výhľadom na park a hostia tu majú k dispozícii bazén. V spoločných priestoroch je k dostupná Wi-Fi. Lodge ponúka vynikajúcu stravu, večere sú na báze zostaveného menu, pričom je na výber z niekoľko možností. Každý si tak má možnosť vybrať podľa chuti. Pre tých, ktorí majú záujem, je pripravená sauna a miestnosť určená na masáže. Z lodge je to iba 10 minút jazdy na bránu národného parku a je tak veľmi dobrým východzím miestom na safari.

Bar

Bar

Bazén

Bazén

Reštaurácia

Reštaurácia

Nefajčiarske izby

Nefajčiarske izby

Wifi

Wifi

K

Afrika  

Burundi, Uganda, Rwanda


náročnosť

13 dní

Trvanie

6606 7340€
K

Afrika  

Uganda


náročnosť

13 dní

Trvanie

6189 6380€
K

Afrika  

Uganda


náročnosť

9 dní

Trvanie

4148 4880€
Uganda - Perla Afriky Blog

Blog Uganda - Perla Afriky

Uganda je považovaná za menej objavený drahokam africkej prírody. Žije v tieni susednej Kene a jej rozvinutémho turistického ruchu. Ten, kto hľadá…

Martin Karniš 12 min. čítania
Univerzita Makerere

17

08:15

máj

2024

Uganda Cestovateľské tipy a zaujímavé miesta

Hlavné mesto Ugandy, Kampala, bolo pôvodne založené na 7 kopcoch. Každý zo 7 kopcov niesol určitú historickú významnosť a buď priamo na ňom, alebo v jeho blízkosti by…