BWINDI IMPENETRABLE FOREST

Určite ho musíme zaradiť medzi top miesta, čo vidieť v Ugande, keďže tu sa najlepšie pozorujú horské gorily. Nádherné zelené gorilie safari. Touto džungľou budete musieť šlapať, nájsť skupinu goríl a potom budete s nimi môcť stráviť magickú hodinku.

KIBALE FOREST

Národný park Kibale sa považuje za "hlavné mesto" primátov. Žije ich tu totiž až neuveriteľných 13 druhov. Takáto rozmanitosť nie je známa zo žiadneho iného miesta na Zemi. Sem sa chodí za šimpanzími rodinami podobne ako do Impenetrable za gorilami.

MURCHINSON FALLS

Unikátne miesto, kde sa voda Bieleho Nílu (tu známeho ako Vikóriin Níl) rúti do 40-metrovej hĺbky cez 8 metrov širokú tiesňavu.

JINJA

Toto miesto je považované za jeden z možných prameňov Bieleho Nílu. Tu sa začína jeho púť z Ugandy do Stredozemného mora, ktorá meria 6 650 kilometrov práve od tohto miesta. 

NP KIDEPO

Kidepo je jediný park v Ugande, kde sa môžu spolu stretnúť žirafy a zebry. Počas safari v Kidepo máte najväčšiu šancu v Ugande vidieť levy a gepardy, ktoré majú v obľube skalnaté útvary (kopje) s dobrým výhľadom do krajiny. 

VIKTÓRIINO JAZERO

Toto jazero je známe svojimi rybami, a tak na jedálnom lístku v reštaurácii nebude určite chýbať. Bývanie uprostred lesa neďaleko jazera je očarujúce.

K

Afrika  

Burundi, Uganda, Rwanda


náročnosť

12 dní

Trvanie

6606 7340€
K

Afrika  

Uganda


náročnosť

13 dní

Trvanie

6380
K

Afrika  

Uganda


náročnosť

9 dní

Trvanie

4392 4880€
Uganda - Perla Afriky Blog

Blog Uganda - Perla Afriky

Uganda je považovaná za menej objavený drahokam africkej prírody. Žije v tieni susednej Kene a jej rozvinutémho turistického ruchu. Ten, kto hľadá…

Martin Karniš 12 min. čítania
Univerzita Makerere

17

08:15

máj

2024

Uganda Cestovateľské tipy a zaujímavé miesta

Hlavné mesto Ugandy, Kampala, bolo pôvodne založené na 7 kopcoch. Každý zo 7 kopcov niesol určitú historickú významnosť a buď priamo na ňom, alebo v jeho blízkosti by…