Dovoz potravín do Austrálie je zakázaný, a tak si stravu budeme musieť zabezpečovať priamo na mieste, v reštauráciách. V reštauráciách sú ceny o cca 25 % vyššie od našich, vždy sa oplatí vyskúšať miestnu kuchyňu.

Z miestnych špecialít odporúčame ryby a steaky z kengury. Na svoje si prídu aj milovníci vína, nakoľko Austrália je známa kvalitnými vínami, hlavne červeným Shirazom. Vo všeobecnosti sú reštaurácie v Austrálií na vysokej úrovni a takmer všade sa najete výborne. 

Naše odporúčané reštaurácie v Austrálii:

Melbourne

Maha – kvalitná a luxusná reštaurácia blízkovýchodnej kuchyne. Nachádza sa na ulici Bond, 50 metrov na ľavej strane z Flinders street. Reštaurácia na večere ponúka 4, 6 a 8 chodové menu. Na výber tu majú aj vegetariáni a vegáni, na ktorých tu taktiež myslia. Nie je to typická austrálska kuchyňa, ale čo je? Pokiaľ máte radi blízkovýchodnú kuchyňu, alebo by ste ju radi ochutnali, Maha je vynikajúcou voľbou.

Attica - vysokohodnotená reštaurácia novozélandského šéfkuchára a majiteľa Bena Shewryho, ktorý je veľmi inventívny. Ben sa snaží o návrat tradičnej kuchyne pôvodných australanov a spája ju s modernými chuťami a spôsobmi varenia. Jedinečné kuchárske umelecké diela, ktoré sa tak ľahko nehľadajú. Reštaurácia sa nachádza približne 8km južne od centra mesta v štvrti Ripponlea.

Vue de Monde – je najdrahšia reštaurácia v Austrálii. To, čo tu ponúkajú už je oveľa ďalej ako len kvalitné jedlo. Reštaurácia ponúka umelecké diela. Takmer všetky ingrediencie pochádzajú z Austrálie a menu je obmieňané podľa sezóny a aktuálnej dostupnosti produktov. Štandardné ochutnávkové menu v roku 2020 stálo približne 280AUD. Pokiaľ hľadáte menu s párovaním prémiových vín, dostanete sa bez problémov na cenu 650AUD na osobu. Do tejto reštaurácie je nevyhnutné si spraviť rezerváciu vopred.

Sydney

Darling Harbour

Steersons Steakhouse - pokiaľ máte záujem o reštauráciu vyššej úrovne, vyskúšajte Steersons. Ponúkajú výborné steaky z toho najlepšieho austrálskeho mäsa. Nachádza sa približne uprostred promenády Darling Harbour, vchod je z paralelnej ulice Lime. Steakhouse je na tomto mieste od roku 2004, rodina je však v tomto biznise od roku 1966. Potrpia si na prvotriedne suroviny a dokonalý efekt pri servírovaní. Výborná reštaurácia na luxusnejšiu večeru.

The Rocks

Munich Brauhaus The Rocks - reštaurácia uprostred historickej štvrti The Rocks. Ideálna po zakončení prehliadky mesta. Je to reštaurácia nemeckého typu a tomu je aj podriadené menu. Odporúčame „Shared platter“. V ponuke sú 3 základné, kde je nakombinovaných viacero jedál na jednom tanieri, aby ste ochutnali čo reštaurácia ponúka. Alebo si doprajte poriadny rezeň u protinožcov. K takémuto jedlu patrí dobré pivo. Máte na výber z miestnych alebo nemeckých pív. Reštaurácia je obľúbená a oplatí sa na stôl počkať. Skupiny nad 10 hostí musia mať rezerváciu.

Woolloomooloo

Harry's Cafe de Wheels – asi najslávnejší fastfood v Austrálií. Pokiaľ máte chuť na najlepší hot-dog v meste, alebo na hranolky s mäsovou omáčkou, príďte sem. Stánok sa nachádza neďaleko nášho základného hotela (10 minút pešo). Prvý stánok bol na tomto mieste otvorený v roku 1936 a druhýkrát po druhej svetovej vojne v roku 1945. Postupom rokov si získal veľkú „slávu“ a pravidelne ho navštevujú celebrity z celého sveta. Spomedzi množstva známych osobností tu boli: Frank Sinatra, Elton John, Princ Harry, Kevin Costner, Pamela Anderson. Rusell Crove je pravidelným zákazníkom, jeden z jeho bytov sa nachádza len pár desiatok metrov v apartmánovom dome Finger Wharf na móle.

Circular Quay

Aria Restaurant Sydney - luxusná reštaurácia nachádzajúca sa priamo na Circular Quay s dokonalým výhľadom na operu. Aria patrí medzi najluxusnejšie reštaurácie v Austrálii. Ponúka jedlá z najkvalitnejších sezónnych produktov a jej vínna karta ponúka to najlepšie z celého sveta. Máte možnosť si vybrať z jedálneho lístka, alebo si zvoliť zostavené menu, či už samotné, alebo párovanie s prémiovými vínami (v roku 2020 bola cena 250 AUD/osoba). Pokiaľ hľadáte niečo luxusné s dokonalým výhľadom, toto by mala byť Vaša voľba.

Blue Mountains / Katoomba

Savoy Restaurant – jednoduchá reštaurácia ideálna počas celodenného výletu do Modrých hôr neďaleko Echo point. Majú tu dobré burgre z kengury alebo aj steaky. Obsluha je rýchla a jedlo vo všeobecnosti chutné. V Katoombe je viacero možností, táto sa nám však osvedčila ako ideálna a efektívna.

Uluru

Ilkari Restaurant – nachádza sa v hoteli Sail in the Desert. Príjemná semi-luxusná reštaurácia s veľmi chutným jedlom. Ceny, tak ako v celom rezorte sú vyššie, ale tu v Yulare je všetko drahé. Ponúkajú medzinárodnú kuchyňu, ako ázijskú, ale aj dobré steaky alebo cestoviny. Večeru zakončite dezertom pri čokoládovej fontáne.

Pioneer BBQ and Bar - nachádza sa v hoteli Outback Pioneer na opačnej strane od ostatných hotelov. Príležitosť na výbornú večeru pri grile. Vyberiete si mäso a rez na aké máte chuť a pripravíte si ho na grile sami. V šalátovom bare si naložíte prílohu a môžete takto večerať. Druhou možnosťou je pri tom istom stole s priateľmi alebo rodinou si objednať z Outback Pioneer Kitchen pizzu, burger, šalát a podobne a spoločne povečerať.

Darwin

PM Eat & Drink - Veľmi dobre situovaná reštaurácia v centre Darwinu na rohu Knuckey St. a Austin Ln. Majú kuchyňu aj bar. Ponúkajú výborné jedlo všetkého typu. Pripravujú veľmi dobré steaky. Nenechajte si ujsť kačaciu paštétu ako predjedlo. Majitelia Ji a Alana sa snažia ukázať, že jedlo sa dá pripraviť aj jednoducho a môže vynikajúco chutiť. PM patrí medzi top reštaurácie Severného teritória.

Oyster Bar Darwin – populárna reštaurácia a bar na Waterfronte. Ponúkajú predovšetkým ustrice a dary mora, na jedálnom lístku však nájdete steak alebo rebierka. Morské produkty pripravujú rôznymi spôsobmi, podľa Vášho výberu. Široký výber pív a vín dopĺňa veľmi príjemnú atmosféru s vynikajúcim výhľadom na lagúnu.

Cairns

Outback Jacks - Výborný steakhouse v centre mesta. Menšia a jednoduchá reštaurácia, ale veľmi príjemná s výborným jedlom. Ponúkajú prevažne jedlá z grilu. Vyberte si niektorý zo steakov, mäso pochádza výhradne z austrálskych chovov. Nájdete tu aj morské plody a ryby, poprípade vegetariánske alternatívy. Podvečer pri západe slnka sa z terasy reštaurácie pozrite nízko na oblohu a hľadajte kalone (veľké plodožravé netopiere), ktoré vylietajú z parkov a idú hľadať potravu. Je to nezabudnuteľný pohľad.

Waterbar & Grill Steakhouse - Semi-luxusná reštaurácia na promenáde v prístave. Je potrebné si tu spraviť rezerváciu vopred, nakoľko je obľúbená medzi turistami aj domácimi. Steaky, rebierka, čerstvé ryby, výborné morské plody, ale najmä jedlá z grilu. Pokiaľ si chcete dopriať kvalitné jedlo v príjemnom a priateľskom prostredí, príďte sem.

Tha Fish – je klasická semi-luxusná reštaurácia s morskými plodmi, hneď vedľa Waterbar & Grill reštaurácie. Pokiaľ máte chuť na rybu, toto by mala byť Vaša prvá voľba. Už podľa názvu reštaurácie je jasné, čomu sa hlavne venujú. Nepatrí medzi najluxusnejšie ani najdrahšie v meste, jedlo však majú vynikajúce a posedenie je veľmi príjemné. Vyskúšajte tanier pre dvoch, kde nájdete viacero druhov jedál a ochutnáte tak viac.

Grill´d Cairns - máte chuť na burger? Najlepšou voľbou v Cairns bude pravdepodobne Grill´d. Široká ponuka burgrov z toho najkvalitnejšieho mäsa. Nájdete tu patty z hovädzieho, kuracieho aj jahňacieho mäsa. Ponúkajú aj waggyu alebo vegetariánske varianty. Pridajte k tomu perfektné hranolky a dip a o dokonalý a rýchly obed máte postarané. Vhodné samozrejme aj na večeru alebo kedykoľvek počas dňa. Prostredie je jednoduchšie, chuť je však výnimočná.

Paperbark Restaurant – za najluxusnejšiu reštauráciu v Cairns je často označovaná reštaurácia Paperbark v rámci Kewara Beach rezortu. Perfektné prostredie, dokonalé jedlo a príjemná atmosféra. Čo viac potrebujete od reštaurácie? Reštaurácia ponúka svetovú kuchyňu. Nájdete tu vietnamský šalát, ale aj bravčové s kyslou kapustou, alebo cestoviny s čerstvými plodmi mora. Stačí si vybrať.

← Strava, jedlo a reštaurácie (zoznam krajín)

Reštaurácie

Attica
Attica

Najchutnejšie reštaurácie sveta

Attica

Melbourne
Austrália

Vysokohodnotená reštaurácia novozélandského šéfkuchára a majiteľa Bena Shewryho, ktorý je veľmi inventívny. Ben sa snaží o návrat tradičnej kuchyne pôvodných Austrálčanov a spája ju s modernými chuťami a spôsobmi varenia. Jedinečné kuchárske umelecké diela, ktoré sa tak ľahko nehľadajú. Či už si vyberiete z jedálneho lístka, alebo sa necháte prekvapiť zostaveným ochutnávkovým menu, nebudete ľutovať. Reštaurácia sa nachádza približne 8km južne od centra mesta v štvrti Ripponlea. V roku 2020 vyhrala ocenenie „Najlepšia reštaurácia Austrálie“. A to nie je jediné ocenenie. Príďte Benove výtvory posúdiť sami.

Paperbark Restaurant and Bar
Paperbark Restaurant and Bar

Štýlové reštaurácie

Paperbark Restaurant and Bar

Cairns
Austrália

Za najluxusnejšiu reštauráciu v Cairns je často oceňovaná reštaurácia Paperbark v rámci Kewara Beach rezortu. Perfektné prostredie, dokonalé jedlo a príjemná atmosféra. Čo viac potrebujete od reštaurácie? Reštaurácia ponúka svetovú kuchyňu. Nájdete tu vietnamský šalát, ale aj bravčové s kyslou kapustou, alebo cestoviny s čerstvými plodmi mora. Stačí si vybrať. Celkový dojem dotvára aj poloha reštaurácie. Nachádza sa v blízkosti pláže, uprostred nádherného lesa.

Aria
Aria

Najchutnejšie reštaurácie sveta

Aria

Sydney
Austrália

Luxusná reštaurácia nachádzajúca sa priamo na Circular Quay s dokonalým výhľadom na operu. Aria patrí medzi najluxusnejšie reštaurácie v Austrálii a pravidelne je oceňovaná v rámci najlepších reštaurácií Austrálie. Ponúka jedlá z najkvalitnejších sezónnych produktov a jej vínna karta ponúka to najlepšie z celého sveta. Máte možnosť si vybrať z jedálneho lístka, alebo si zvoliť zostavené menu, či už samotné, alebo spárované s prémiovými vínami. Jej vinotéka je neuveriteľne obsiahla, za čo si rovnako vyslúžila viacero ocenení v rámci krajiny ale aj sveta. Pokiaľ hľadáte niečo luxusné s jedinečným jedlom, vínom a dokonalým výhľadom, toto by mala byť Vaša voľba.

Rezervovať
Jervois Steak House
Jervois Steak House

Štýlové reštaurácie

Jervois Steak House

Queenstown
Nový Zéland

Najluxusnejšia reštaurácia v meste. Mäso má ten najlepší pôvod a šéfkuchár Gareth Stewart si sám chodí robiť kontrakty na dodávky mäsa do USA, Japonska, do Austrálie a samozrejme na miestne farmy. Majú stálych dodávateľov, ktorým dôverujú. V kuchyni používajú špeciálne grily schopné vyvinúť teplotu až 870°C, aby dosiahli ten najlepší efekt. Či už si vyberiete rez z Idaho v USA, z Tasmánie alebo Wagyu z Japonskej farmy, výber bude pravdepodobne vždy vynikajúci. Pokiaľ nemáte radi steaky, v menu nájdete aj iné možnosti voľby, ako napríklad gnocchi s hubovým pyré, čerstvú grilovanú rybu, konfitovanú kačicu alebo šalát. Vyberie si tu skutočne každý a každý odíde nadšený.

Rezervovať
K

Austrália a Oceánia  

Austrália


náročnosť

17 dní

Trvanie

4589 6555€
K

Austrália a Oceánia  

Austrália


náročnosť

16 dní

Trvanie

6195 8260€
K

Austrália a Oceánia  

Nový Zéland, Austrália


náročnosť

15 dní

Trvanie

4796 5995€
K

Austrália a Oceánia  

Nový Zéland, Austrália


náročnosť

22 dní

Trvanie

5992 7490€
Sydney - čo vidieť okrem opery a Bondi Beach Sydney

Sydney Sydney - čo vidieť okrem opery a Bondi Beach

V Austrálii neobíďte Sydney! Prístavné mesto, hlavné mesto austrálskeho štátu Nový Južný Wales, najstaršie a druhé najväčšie mesto na červenom…

Veronika Hulíková 15 min. čítania
Melbourne - najkrajšie mesto Austrálie Melbourne

Melbourne Melbourne - najkrajšie mesto Austrálie

Mark Twain opísal Melbourne ako jedno z najkrajších miest na svete. A naozaj, keď sem prídete osobne, dáte mu za pravdu… Melbourne je príjemne…

Robert Taraba 12 min. čítania
Cairns - kde sa Veľká koralová bariéra spája s pralesom Cairns

Cairns Cairns - kde sa Veľká koralová bariéra spája s pralesom

Dva ekosystémy, dva rôzne svety, oba úžasne komplexné, plné života, no zároveň nesmierne krehké a zraniteľné. Pre negatívny vplyv človeka a…

Juraj Lošonský 13 min. čítania
TOP 10 Melbourne Blog

Blog TOP 10 Melbourne

Melbourne je mestom v Austrálii, ktorému môže prischnúť viacero prívlastkov naj. Najjužnejšie miliónové mesto sveta, jedno z najživších miest sveta…

Viktor Háber, Robert Taraba 5 min. čítania

Predaj sa začína o

- dní - hod -min -sek

CESTOVATEĽSKÉ NOVINY

ZISTIŤ VIAC