Dovoz potravín do Austrálie je zakázaný, a tak si stravu budeme musieť zabezpečovať priamo na mieste, v reštauráciách. V reštauráciách sú ceny o cca 25 % vyššie od našich, vždy sa oplatí vyskúšať miestnu kuchyňu.

Z miestnych špecialít odporúčame ryby a steaky z kengury. Na svoje si prídu aj milovníci vína, nakoľko Austrália je známa kvalitnými vínami, hlavne červeným Shirazom. Vo všeobecnosti sú reštaurácie v Austrálií na vysokej úrovni a takmer všade sa najete výborne. 

Naše odporúčané reštaurácie v Austrálii:

Melbourne

Maha – kvalitná a luxusná reštaurácia blízkovýchodnej kuchyne. Nachádza sa na ulici Bond, 50 metrov na ľavej strane z Flinders street. Reštaurácia na večere ponúka 4, 6 a 8 chodové menu. Na výber tu majú aj vegetariáni a vegáni, na ktorých tu taktiež myslia. Nie je to typická austrálska kuchyňa, ale čo je? Pokiaľ máte radi blízkovýchodnú kuchyňu, alebo by ste ju radi ochutnali, Maha je vynikajúcou voľbou.

Attica - vysokohodnotená reštaurácia novozélandského šéfkuchára a majiteľa Bena Shewryho, ktorý je veľmi inventívny. Ben sa snaží o návrat tradičnej kuchyne pôvodných australanov a spája ju s modernými chuťami a spôsobmi varenia. Jedinečné kuchárske umelecké diela, ktoré sa tak ľahko nehľadajú. Reštaurácia sa nachádza približne 8km južne od centra mesta v štvrti Ripponlea.

Vue de Monde – je najdrahšia reštaurácia v Austrálii. To, čo tu ponúkajú už je oveľa ďalej ako len kvalitné jedlo. Reštaurácia ponúka umelecké diela. Takmer všetky ingrediencie pochádzajú z Austrálie a menu je obmieňané podľa sezóny a aktuálnej dostupnosti produktov. Štandardné ochutnávkové menu v roku 2020 stálo približne 280AUD. Pokiaľ hľadáte menu s párovaním prémiových vín, dostanete sa bez problémov na cenu 650AUD na osobu. Do tejto reštaurácie je nevyhnutné si spraviť rezerváciu vopred.

Sydney

Darling Harbour

Steersons Steakhouse - pokiaľ máte záujem o reštauráciu vyššej úrovne, vyskúšajte Steersons. Ponúkajú výborné steaky z toho najlepšieho austrálskeho mäsa. Nachádza sa približne uprostred promenády Darling Harbour, vchod je z paralelnej ulice Lime. Steakhouse je na tomto mieste od roku 2004, rodina je však v tomto biznise od roku 1966. Potrpia si na prvotriedne suroviny a dokonalý efekt pri servírovaní. Výborná reštaurácia na luxusnejšiu večeru.

The Rocks

Munich Brauhaus The Rocks - reštaurácia uprostred historickej štvrti The Rocks. Ideálna po zakončení prehliadky mesta. Je to reštaurácia nemeckého typu a tomu je aj podriadené menu. Odporúčame „Shared platter“. V ponuke sú 3 základné, kde je nakombinovaných viacero jedál na jednom tanieri, aby ste ochutnali čo reštaurácia ponúka. Alebo si doprajte poriadny rezeň u protinožcov. K takémuto jedlu patrí dobré pivo. Máte na výber z miestnych alebo nemeckých pív. Reštaurácia je obľúbená a oplatí sa na stôl počkať. Skupiny nad 10 hostí musia mať rezerváciu.

Woolloomooloo

Harry's Cafe de Wheels – asi najslávnejší fastfood v Austrálií. Pokiaľ máte chuť na najlepší hot-dog v meste, alebo na hranolky s mäsovou omáčkou, príďte sem. Stánok sa nachádza neďaleko nášho základného hotela (10 minút pešo). Prvý stánok bol na tomto mieste otvorený v roku 1936 a druhýkrát po druhej svetovej vojne v roku 1945. Postupom rokov si získal veľkú „slávu“ a pravidelne ho navštevujú celebrity z celého sveta. Spomedzi množstva známych osobností tu boli: Frank Sinatra, Elton John, Princ Harry, Kevin Costner, Pamela Anderson. Rusell Crove je pravidelným zákazníkom, jeden z jeho bytov sa nachádza len pár desiatok metrov v apartmánovom dome Finger Wharf na móle.

Circular Quay

Aria Restaurant Sydney - luxusná reštaurácia nachádzajúca sa priamo na Circular Quay s dokonalým výhľadom na operu. Aria patrí medzi najluxusnejšie reštaurácie v Austrálii. Ponúka jedlá z najkvalitnejších sezónnych produktov a jej vínna karta ponúka to najlepšie z celého sveta. Máte možnosť si vybrať z jedálneho lístka, alebo si zvoliť zostavené menu, či už samotné, alebo párovanie s prémiovými vínami (v roku 2020 bola cena 250 AUD/osoba). Pokiaľ hľadáte niečo luxusné s dokonalým výhľadom, toto by mala byť Vaša voľba.

Blue Mountains / Katoomba

Savoy Restaurant – jednoduchá reštaurácia ideálna počas celodenného výletu do Modrých hôr neďaleko Echo point. Majú tu dobré burgre z kengury alebo aj steaky. Obsluha je rýchla a jedlo vo všeobecnosti chutné. V Katoombe je viacero možností, táto sa nám však osvedčila ako ideálna a efektívna.

Uluru

Ilkari Restaurant – nachádza sa v hoteli Sail in the Desert. Príjemná semi-luxusná reštaurácia s veľmi chutným jedlom. Ceny, tak ako v celom rezorte sú vyššie, ale tu v Yulare je všetko drahé. Ponúkajú medzinárodnú kuchyňu, ako ázijskú, ale aj dobré steaky alebo cestoviny. Večeru zakončite dezertom pri čokoládovej fontáne.

Pioneer BBQ and Bar - nachádza sa v hoteli Outback Pioneer na opačnej strane od ostatných hotelov. Príležitosť na výbornú večeru pri grile. Vyberiete si mäso a rez na aké máte chuť a pripravíte si ho na grile sami. V šalátovom bare si naložíte prílohu a môžete takto večerať. Druhou možnosťou je pri tom istom stole s priateľmi alebo rodinou si objednať z Outback Pioneer Kitchen pizzu, burger, šalát a podobne a spoločne povečerať.

Darwin

PM Eat & Drink - Veľmi dobre situovaná reštaurácia v centre Darwinu na rohu Knuckey St. a Austin Ln. Majú kuchyňu aj bar. Ponúkajú výborné jedlo všetkého typu. Pripravujú veľmi dobré steaky. Nenechajte si ujsť kačaciu paštétu ako predjedlo. Majitelia Ji a Alana sa snažia ukázať, že jedlo sa dá pripraviť aj jednoducho a môže vynikajúco chutiť. PM patrí medzi top reštaurácie Severného teritória.

Oyster Bar Darwin – populárna reštaurácia a bar na Waterfronte. Ponúkajú predovšetkým ustrice a dary mora, na jedálnom lístku však nájdete steak alebo rebierka. Morské produkty pripravujú rôznymi spôsobmi, podľa Vášho výberu. Široký výber pív a vín dopĺňa veľmi príjemnú atmosféru s vynikajúcim výhľadom na lagúnu.

Cairns

Outback Jacks - Výborný steakhouse v centre mesta. Menšia a jednoduchá reštaurácia, ale veľmi príjemná s výborným jedlom. Ponúkajú prevažne jedlá z grilu. Vyberte si niektorý zo steakov, mäso pochádza výhradne z austrálskych chovov. Nájdete tu aj morské plody a ryby, poprípade vegetariánske alternatívy. Podvečer pri západe slnka sa z terasy reštaurácie pozrite nízko na oblohu a hľadajte kalone (veľké plodožravé netopiere), ktoré vylietajú z parkov a idú hľadať potravu. Je to nezabudnuteľný pohľad.

Waterbar & Grill Steakhouse - Semi-luxusná reštaurácia na promenáde v prístave. Je potrebné si tu spraviť rezerváciu vopred, nakoľko je obľúbená medzi turistami aj domácimi. Steaky, rebierka, čerstvé ryby, výborné morské plody, ale najmä jedlá z grilu. Pokiaľ si chcete dopriať kvalitné jedlo v príjemnom a priateľskom prostredí, príďte sem.

Tha Fish – je klasická semi-luxusná reštaurácia s morskými plodmi, hneď vedľa Waterbar & Grill reštaurácie. Pokiaľ máte chuť na rybu, toto by mala byť Vaša prvá voľba. Už podľa názvu reštaurácie je jasné, čomu sa hlavne venujú. Nepatrí medzi najluxusnejšie ani najdrahšie v meste, jedlo však majú vynikajúce a posedenie je veľmi príjemné. Vyskúšajte tanier pre dvoch, kde nájdete viacero druhov jedál a ochutnáte tak viac.

Grill´d Cairns - máte chuť na burger? Najlepšou voľbou v Cairns bude pravdepodobne Grill´d. Široká ponuka burgrov z toho najkvalitnejšieho mäsa. Nájdete tu patty z hovädzieho, kuracieho aj jahňacieho mäsa. Ponúkajú aj waggyu alebo vegetariánske varianty. Pridajte k tomu perfektné hranolky a dip a o dokonalý a rýchly obed máte postarané. Vhodné samozrejme aj na večeru alebo kedykoľvek počas dňa. Prostredie je jednoduchšie, chuť je však výnimočná.

Paperbark Restaurant – za najluxusnejšiu reštauráciu v Cairns je často označovaná reštaurácia Paperbark v rámci Kewara Beach rezortu. Perfektné prostredie, dokonalé jedlo a príjemná atmosféra. Čo viac potrebujete od reštaurácie? Reštaurácia ponúka svetovú kuchyňu. Nájdete tu vietnamský šalát, ale aj bravčové s kyslou kapustou, alebo cestoviny s čerstvými plodmi mora. Stačí si vybrať.

← Strava, jedlo a reštaurácie (zoznam krajín)

Reštaurácie

Attica
Attica

Najchutnejšie reštaurácie sveta

Attica

Melbourne
Austrália

Vysokohodnotená reštaurácia novozélandského šéfkuchára a majiteľa Bena Shewryho, ktorý je veľmi inventívny. Ben sa snaží o návrat tradičnej kuchyne pôvodných Austrálčanov a spája ju s modernými chuťami a spôsobmi varenia. Jedinečné kuchárske umelecké diela, ktoré sa tak ľahko nehľadajú. Či už si vyberiete z jedálneho lístka, alebo sa necháte prekvapiť zostaveným ochutnávkovým menu, nebudete ľutovať. Reštaurácia sa nachádza približne 8km južne od centra mesta v štvrti Ripponlea. V roku 2020 vyhrala ocenenie „Najlepšia reštaurácia Austrálie“. A to nie je jediné ocenenie. Príďte Benove výtvory posúdiť sami.

Paperbark Restaurant and Bar
Paperbark Restaurant and Bar

Štýlové reštaurácie

Paperbark Restaurant and Bar

Cairns
Austrália

Za najluxusnejšiu reštauráciu v Cairns je často oceňovaná reštaurácia Paperbark v rámci Kewara Beach rezortu. Perfektné prostredie, dokonalé jedlo a príjemná atmosféra. Čo viac potrebujete od reštaurácie? Reštaurácia ponúka svetovú kuchyňu. Nájdete tu vietnamský šalát, ale aj bravčové s kyslou kapustou, alebo cestoviny s čerstvými plodmi mora. Stačí si vybrať. Celkový dojem dotvára aj poloha reštaurácie. Nachádza sa v blízkosti pláže, uprostred nádherného lesa.

Aria
Aria

Najchutnejšie reštaurácie sveta

Aria

Sydney
Austrália

Luxusná reštaurácia nachádzajúca sa priamo na Circular Quay s dokonalým výhľadom na operu. Aria patrí medzi najluxusnejšie reštaurácie v Austrálii a pravidelne je oceňovaná v rámci najlepších reštaurácií Austrálie. Ponúka jedlá z najkvalitnejších sezónnych produktov a jej vínna karta ponúka to najlepšie z celého sveta. Máte možnosť si vybrať z jedálneho lístka, alebo si zvoliť zostavené menu, či už samotné, alebo spárované s prémiovými vínami. Jej vinotéka je neuveriteľne obsiahla, za čo si rovnako vyslúžila viacero ocenení v rámci krajiny ale aj sveta. Pokiaľ hľadáte niečo luxusné s jedinečným jedlom, vínom a dokonalým výhľadom, toto by mala byť Vaša voľba.

Rezervovať
Jervois Steak House
Jervois Steak House

Štýlové reštaurácie

Jervois Steak House

Queenstown
Nový Zéland

Najluxusnejšia reštaurácia v meste. Mäso má ten najlepší pôvod a šéfkuchár Gareth Stewart si sám chodí robiť kontrakty na dodávky mäsa do USA, Japonska, do Austrálie a samozrejme na miestne farmy. Majú stálych dodávateľov, ktorým dôverujú. V kuchyni používajú špeciálne grily schopné vyvinúť teplotu až 870°C, aby dosiahli ten najlepší efekt. Či už si vyberiete rez z Idaho v USA, z Tasmánie alebo Wagyu z Japonskej farmy, výber bude pravdepodobne vždy vynikajúci. Pokiaľ nemáte radi steaky, v menu nájdete aj iné možnosti voľby, ako napríklad gnocchi s hubovým pyré, čerstvú grilovanú rybu, konfitovanú kačicu alebo šalát. Vyberie si tu skutočne každý a každý odíde nadšený.

Rezervovať
K

Austrália a Oceánia  

Papua Nová Guinea, Austrália


náročnosť

17 dní

Trvanie

5620 7025€
K

Austrália a Oceánia  

Austrália


náročnosť

10 dní

Trvanie

3404 3825€
K

Austrália a Oceánia  

Austrália


náročnosť

14 dní

Trvanie

4576 5720€
K

Austrália a Oceánia  

Austrália


náročnosť

17 dní

Trvanie

5317 6255€
Kam cestovať za športom? Prémiový blog

Prémiový blog Kam cestovať za športom?

Rozmýšľate nad tým, kam by ste sa mali vybrať, pokiaľ ste športovým fanúšikom či aktívnym športovcom? Pripravili sme tipy pre obe skupiny. No najmä…

Ľuboš Fellner 18 min. čítania
Veľká päťka alebo 24 zvierat pre rok 2024 Prémiový blog

Prémiový blog Veľká päťka alebo 24 zvierat pre rok 2024

Naša planéta je úžasným miestom, kde ešte stále môžete natrafiť na autentickú divokú prírodu aj s jej obyvateľmi - fascinujúcimi divými zvieratami…

Martin Karniš 48 min. čítania
Sydney - čo vidieť okrem opery a Bondi Beach Sydney

Sydney Sydney - čo vidieť okrem opery a Bondi Beach

V Austrálii neobíďte Sydney! Prístavné mesto, hlavné mesto austrálskeho štátu Nový Južný Wales, najstaršie a druhé najväčšie mesto na červenom…

Veronika Hulíková 17 min. čítania
Najfantastickejšie festivaly sveta Prémiový blog

Prémiový blog Najfantastickejšie festivaly sveta

Ste už ostrieľaný cestovateľ, ktorý toho videl dosť a chce teraz svoje cesty povýšiť na iný level? Nejde totiž iba o to KAM ísť, ale aj KEDY tu byť…

Ľuboš Fellner 24 min. čítania