Hotely v Bhutáne sa z roka na rok zlepšujú, no dodnes niekedy vypadne elektrický prúd, wifi alebo nefunguje centrálne vykurovanie a tak je aj v kvalitných hoteloch v noci zima. Izba však v takom prípade môže mať elektrické kachle, no každý hotel v horách má perinu a deku, tak sa netreba báť. Spacák nebudete potrebovať. Niektoré izby zdobia krásne, tradičné vzory typické pre tento región.

Hotely ponúkajúce slušný pomer ceny a kvality:

Hotel Ga Me Ga (Puntsholing) – Hotel Ga Me Ga v pohraničnom mestečku Puntsholing má 3* a jeho súčasťou je reštaurácia, fitnes centrum, SPA centrum, bazén, ale aj príjemný hotelový bar, kde si viete dať svoje prvé bhutánske pivo. Všetky izby sú vybavené štandardom od vlastnej kúpeľne, toalety, klimatizácie až po satelitnú televíziu, wifi, kanvicu na zohriatie vody alebo sušič na vlasy. Hotel leží v centre, kde sa viete príjemne prejsť okolím.

Hotel Norpheling (Thimpu) – Príjemný 3* Hotel Norpheling v hlavnom meste predstavuje klasický, bhutánsky hotel so štandardným vybavením, ktorý má svoju vlastnú záhradu, reštauráciu, ale aj bar. Hotel ma wifi v spoločných priestoroch, ale aj na izbách. Tie sú vybavené toaletou, kúpeľňou, satelitnou televíziou, chladničkou, kanvicou na vodu, sušičom na vlasy a nábytkom na odloženie vecí. Izby sú priestranné, čisté, svetlé a už na prvý pohľad sa vám na tomto mieste bude páčiť.

Hotel Meri Puensum Resort (Punakha) – Zaujímavý rezort Meri Puensum v údolí Punakha patrí medzi zážitkové miesta. Nachádza sa nad mestečkom aj údolím a tak ponúka krásne výhľady na bhutánsku krajinu. Spravuje ho bhutánska rodina, ktorá sa stará o to, aby tu bola rodinná atmosféra. Môžete tu využiť bar, práčovňu, biznis centrum s počítačom alebo reštauráciu s bhutánskou, čínskou alebo kontinentálnou kuchyňou. Izby spĺňajú komfortný štandard ubytovania. Sú čisté, s vlastným sociálnym zariadením, televíziou či klimatizáciou. Niektoré majú dokonca aj balkón.

Hotel Metta Resort (Paro) – Metta Resort patrí medzi krásne hotely s výhľadom na údolie Paro s okolitými horami. Súčasťou hotela je „tajná“ záhrada s nádvorím, kde si viete vychutnať čaj, alebo miestnu kuchyňu. Na vrchnej terase môžete ráno stretnúť niekoho kto si prišiel zacvičiť jógu alebo taiči, ale aj sledovanie krajina vás dokáže nadchnúť. Izby sú vkusne zariadené, jednoducho, ale so všetkým čo potrebujete a zdôrazňujú sa tu bhutánske detaily či ozdoby. Presne preto pôsobí rezort veľmi príjemne. Izby majú klasický štandard trojhviezdičkového hotela, tak vám nebude nič chýbať.

Bhután ponúka aj luxus:

Le Meridien (Thimpu) – V bhutánskom Thimpu neexistuje lepší hotel ako Le Meridien. To, že má 5* nemusíme pripomínať, ale veľmi radi to zdôrazníme a kebyže môžete, pokojne si tu pridajte viac nocí. Súčasťou tohto luxusného hotela je priestranný bazén, vyhlásené SPA a wellness centrum a nájdete tu aj štyri vynikajúce reštaurácie s medzinárodnou, čínskou, indickou aj bhutánskou kuchyňou. Ak máte chuť na drink, bar vás prevedie obrovským výberom a uspokojí každý váš nápad. Priestranné izby sú moderne zariadené, presvetlené s výhľadom na Thimpu a nájdete v nich samozrejme päťhviezdičkový štandard. Ak sa do Bhutánu vyberie slávna osobnosť alebo štátnik, väčšinou skončí práve v tomto hoteli. Odporúčame Vám to najlepšie.

Uma by COMO (Punakha) – Luxusný hotelový rezort Uma by COMO leží na okraji údolia Punakha a jeho samotná poloha vám bude pripomínať kúsok bhutánskeho raja. Rezort je postavený tak, aby potešil všetky vaše zmysly. Dokonalé výhľady, perfektný oddych v SPA či wellness centre, kde viete zažiť bhutánske masáže (skúste tú s horúcimi kameňmi), alebo gastronomický raj v podobe večere v luxusnej reštaurácii. Ak máte chuť na ajurvédu alebo bylinkový kúpeľ s výhľadom na Punkahu, to všetko vám tento rezort dokáže namiešať. Napokon si oddýchnete vo svojej izbe. Je dokonale presklená, aby sa zdôraznilo prepojenie s prírodou a ak sa chcete nadýchnuť čerstvého vzduchu, k dispozícii máte kamenný balkón s posedením. Drevený štýlový nábytok, bhutánske detaily a to všetko vyladené modernými víziami.

Hotel Zhiwa Ling (Paro) – Unikátny komplex Zhiwa Ling spĺňa všetky predstavy luxusu v spojení s dokonalou, bhutánskou prírodou. Je to prvý 5* rezort v bhutánskych rukách a ideou za hotelom je spojiť bhutánske tradície s 21. storočím. Hotel má 45 izieb a všetky majú výhľad na smaragdové hory a kopce v údolí Paro. Súčasťou rezortu je záhrada, malý chrám, typická bhutánska čajovňa, bar s krbom, fantastické SPA, wellness rezort s masážami, butik ale aj fitnes centrum. Samozrejmosťou sú priestranné izby, vkusne zariadené, pričom sa dbá na bhutánske tradície. Toto miesto má v sebe všetko, prečo ho budete milovať.

Cestuj vďaka čítaniu

Čítajte, rozširujte si obzor a zbierajte pri tom zľavové kódy na cesty s BUBO.