Spomedzi všetkých krajín Balkánu sa práve Čierna Hora vyprofilovala ako najluxusnejšia krajina. Vďaka tomu tu nájdete obrovské možnosti prenajať si luxusné vily, stráviť svoju dovolenku v 5* hoteloch s dokonalými službami, no na strane druhej viete nájsť aj príjemné rodinné penzióny či horské hotelíky. Čierna Hora má v sebe úplne všetko aby z vašej dovolenky spravila dokonalosť!

Ak hľadáte perfekcionizmus nasiaknutý bezbrehým luxusom, odporúčame vám v Čiernej Hore siahnuť po hoteli Aman Sveti Stefan, kde budete bývať na polostrove Sveti Stefan na jednej z najlukratívnejších adries v krajine. Ak budete v Kotore, skúste sa pozrieť na luxusný hotel Palazzo Druko a v mestečku Dobrota neďaleko Kotoru a na brehu Boky Kotorskej zase nájdete luxusné ubytovanie v podobe Forza Terra Hotel Boutique & SPA alebo Forza Mare. Obe tieto miesta sú ako z filmu a vy si budete pripadať ako filmové hviezdy.

Unikátnym, hoci stále luxusným ubytovaním v Čiernej Hore je aj pevnosť z 19.storočia, ktorá leží na maličkom ostrove a pretvorili ju na lukratívny hotel. Mamula Island má 32 izieb a k hotelu vás dovezie rýchloloď a čas viete tráviť nielen v izbe či reštaurácii, ale aj v jednom z troch bazénov.

Čierna Hora ponúka aj zaujímavé ubytovanie, ak chcete bývať napríklad blízko k prírode. Žabljak má v zálohe niekoľko horských hotelíkov či rodinných penziónov a na severe krajiny môžete dokonca prespať aj v kempe v maličkých domčekoch len pár metrov od miesta, kde budete splavovať rieku Taru.

Inšpirujte sa aj hotelmi, ktoré BUBO odporúča:

Hotel Pavlovic (Žabljak) - Príjemný hotel s nádychom čiernohorskej prírody bude skvelým miestom na relax. Nachádza sa v blízkosti známeho Durmitoru a Crno jazero leží od neho len tri kilometre. Izby aj apartmány majú wifi, balkón a každá z izieb, samozrejme, má aj vlastnú kúpeľňu a toaletu. Izby sú priestranné a čisté, no oddýchnuť si viete aj na terase s výhľadom na okolité stromy a krajinu. Priamo v hoteli nájdete aj reštauráciu, ktorá vám rada ukáže čo to z kuchyne Čiernej Hory, no vychutnať si tu môžete aj pivo, drink, kávu, čaj alebo ďalšie drobnosti. Pár desiatok metrov od hotela nájdete aj supermarket, kaviarničku či niekoľko ďalších možností, kde sa najesť. Ak by ste si chceli zajazdiť na koni, majiteľ hotela vám rád pomôže.

Guesthouse Montex (Sutomore) – Hotel je malou čiernohorskou oázou na brehu Jadranského mora. Kvalitný hotel s pohodlnými izbami, kde nás čakajú dve noci leží od pláže len cca 200 metrov od pláže Sutomore alebo 350 metrov od pláže Zlatna Obala. Izby v hoteli sú veľmi príjemné, svetlé, čisté a elegantné. V základnej výbave majú vlastnú kúpeľňu aj toaletu, satelitnú televíziu, wifi, klimatizáciu, chladničku aj kanvicu na zohriatie vody. Hotel pripravuje aj chutné raňajky a ak sa chcete najesť, tak v okolí hotela na vás čaká niekoľko podnikov, barov či dokonca supermarket.

Hotel Slovenska Plaža (Budva) – Hotel má príjemnú prímorskú polohu na brehu Jadranského mora a stačí prejsť len cca 50 metrov a ste pri mori. Ak chcete more preložiť aj inou aktivitou, hotel ponúka vonkajší bazén alebo dokonca aj tenisové kurty. Priamo v hotelovom komplexe nájdete aj niekoľko reštaurácii, aj Aperitif Bar s koláčikmi, zákuskami či lahodnou kávou. Ochutnajte v hotelovej reštaurácii grilované ryby aj dary mora, ktoré patria k miestnym špecialitám. Počas leta sú v hoteli k dispozícii aj ďalšie aktivity od tancov po jógu. Ak sa vyberiete do historického centra Budvy, za 10 minút ste na mieste a môžete sa ponoriť do atmosféry. Priestranné izby majú kvalitné vybavenie, na aké ste zvyknutí aj z iných hotelov a mnohé z nich majú aj balkóny. Ak chcete používať wifi priamo na izbe, je to za príplatok.

Apart Hotel Sea Fort (Sutomore) - Luxusný hotel v centre prímorského Sutomore je dokonalou predstavou miesta, kde chcete tráviť prímorskú dovolenku, hoci len na dve noci. Hotelový komplex sa nachádza priamo na pobreží Jadranského mora, a tak ste v mori za minútu a pár krokov. Apartmány sú zariadené v príjemných farbách, sú čisté, priestranné so súkromnou kúpeľnou, vaňou alebo sprchovým kútom, toaletou a nechýbajú tu ani detaily, ako satelitná televízia, klimatizácia či balkón, kde si môžete posedieť s výhľadom. Súčasťou hotela je aj malá herňa, detské ihrisko či minimarket, no nájdete tu aj konferenčnú sálu či príjemné lobby. V hotelovej reštaurácii môžete ochutnať stredomorskú kuchyňu.

 

← Ubytovanie a hotely (zoznam krajín)

Hotely

Zvýšenie úrovne ubytovania Balkán na jeden vrz
Zvýšenie úrovne ubytovania Balkán na jeden vrz

Luxusný hotel

⭑⭑⭑+

Zvýšenie úrovne ubytovania Balkán na jeden vrz

Shengjin, Sutomore
Albánsko, Čierna Hora

Doprajte si lepšie ubytovanie počas pobytu pri pláži v Albánsku a v Čiernej Hore.
Wifi

Wifi

Apart Hotel Sea Fort
Apart Hotel Sea Fort

Luxusný hotel

⭑⭑⭑⭑

Apart Hotel Sea Fort

Sutomore
Čierna Hora

Luxusný hotel v centre prímorského Sutomore je dokonalou predstavou miesta, kde chcete tráviť prímorskú dovolenku, hoci len na dve noci. Hotelový komplex sa nachádza priamo na pobreží Jadranského mora, a tak ste v mori za minútu a pár krokov. Apartmány sú zariadené v príjemných farbách, sú čisté, priestranné so súkromnou kúpeľnou, vaňou alebo sprchovým kútom, toaletou a nechýbajú tu ani detaily, ako satelitná televízia, klimatizácia či balkón, kde si môžete posedieť s výhľadom. Súčasťou hotela je aj malá herňa, detské ihrisko či minimarket, no nájdete tu aj konferenčnú sálu či príjemné lobby. V hotelovej reštaurácii môžete ochutnať stredomorskú kuchyňu.
Bar

Bar

Reštaurácia

Reštaurácia

Klimatizácia

Klimatizácia

Nefajčiarske izby

Nefajčiarske izby

Wifi

Wifi

Pláž

Pláž

Hotel Slovenska Plaža

Hotel Slovenska Plaža

⭑⭑⭑

Budva, Čierna Hora

Hotel Slovenska Plaža má príjemnú prímorskú polohu na brehu Jadranského mora a stačí prejsť len cca 50 metrov a ste pri mori. Ak chcete more preložiť aj inou aktivitou, hotel ponúka vonkajší bazén alebo dokonca aj tenisové kurty. Priamo v hotelovom komplexe nájdete aj niekoľko reštaurácii, aj Aperitif Bar s koláčikmi, zákuskami či lahodnou kávou. Ochutnajte v hotelovej reštaurácii grilované ryby aj dary mora, ktoré patria k miestnym špecialitám. Počas leta sú v hoteli k dispozícii aj ďalšie aktivity od tancov po jógu. Ak sa vyberiete do historického centra Budvy, za 10 minút ste na mieste a môžete sa ponoriť do atmosféry. Priestranné izby majú kvalitné vybavenie, na aké ste zvyknutí aj z iných hotelov a mnohé z nich majú aj balkóny. Ak chcete používať wifi priamo na izbe, je to za príplatok.
Wifi

Wifi

Guesthouse Montex

Guesthouse Montex

⭑⭑⭑

Sutomore , Čierna Hora

Guesthouse Montex bude našou malou čiernohorskou oázou na brehu Jadranského mora. Kvalitný hotel s pohodlnými izbami, kde nás čakajú dve noci leží od pláže len cca 200 metrov od pláže Sutomore alebo 350 metrov od pláže Zlatna Obala. Izby v hoteli sú veľmi príjemné, svetlé, čisté a elegantné. V základnej výbave majú vlastnú kúpeľňu aj toaletu, satelitnú televíziu, wifi, klimatizáciu, chladničku aj kanvicu na zohriatie vody. Hotel pripravuje aj chutné raňajky a ak sa chcete najesť, tak v okolí hotela na vás čaká niekoľko podnikov, barov či dokonca supermarket.
Wifi

Wifi

Raftársky tábor Taratour

Raftársky tábor Taratour

Plužine, Čierna Hora

Zaujímavé ubytovanie nás čaká v dokonalej čiernohorskej prírode. V raftárskom tábore neďaleko dravej rieky Tara, na ktorej sa budeme preháňať aj my. Izby sú umiestnené v drevených chatách, ale majú svoj komfort aj kvalitu. Nepatria k najväčším, ale prostredie, v ktorom sa tábor nachádza vás presvedčí, že je to krásne miesto. Izby majú vlastné sociálne zariadenie, kúpeľňu, televíziu či miesto na odloženie vecí. Tábor vám vie požičať aj bicykle, ak by ste sa chceli vydať na spoznávanie okolia. Máte chuť na barbecue? Aj toto tábor ponúka.
Wifi

Wifi

Hotel Pavlović

Hotel Pavlović

⭑⭑⭑

Žabljak , Čierna Hora

Príjemný hotel s nádychom čiernohorskej prírody bude skvelým miestom na relax. Nachádza sa v blízkosti známeho Durmitoru a Crno jazero leží od neho len tri kilometre. Izby aj apartmány majú wifi, balkón a každá z izieb, samozrejme, má aj vlastnú kúpeľňu a toaletu. Izby sú priestranné a čisté, no oddýchnuť si viete aj na terase s výhľadom na okolité stromy a krajinu. Priamo v hoteli nájdete aj reštauráciu, ktorá vám rada ukáže čo to z kuchyne Čiernej Hory, no vychutnať si tu môžete aj pivo, drink, kávu, čaj alebo ďalšie drobnosti. Pár desiatok metrov od hotela nájdete aj supermarket, kaviarničku či niekoľko ďalších možností, kde sa najesť. Ak by ste si chceli zajazdiť na koni, majiteľ hotela vám rád pomôže.
Wifi

Wifi

K

Európa  

Kosovo, Srbsko, Bosna a Hercegovina, Albánsko, Čierna Hora, Chorvátsko, Severné Macedónsko


náročnosť

13 dní

Trvanie

1854
TOP 10: najmladšie štáty sveta Prémiový blog

Prémiový blog TOP 10: najmladšie štáty sveta

Západná civilizácia a mnohí turisti zo všetkých kútov sveta sa naháňajú za tým naj. Ja nie som výnimkou. No čím som starší, tým sa viac zaujímam aj…

Ľuboš Fellner 16 min. čítania
KVÍZ: Poznáte Balkán? Otázky, ktoré vás preveria Blog

Blog KVÍZ: Poznáte Balkán? Otázky, ktoré vás preveria

Dovolenka v Chorvátsku je špecialitou Slovákov dlhé roky. Mnohí však čoraz častejšie vyhľadávajú aj relax pri mori v Albánsku či Čiernej Hore,…

Viktor Háber 10 min. čítania
Moje najkrajšie cesty planétou Blog

Blog Moje najkrajšie cesty planétou

Vybrať si jednu, dve, či zopár tých naj ciest zo všetkých možných, ktoré BUBO ponúka naprieč svetom, nie je vôbec jednoduché. Osobne som pochodil s…