Gastroscéne na Reunione dominuje francúzska a kreolská kuchyňa. 

Raňajky v hoteloch bývajú typicky francúzske. Toast, džem, čaj a nejaká tá šunka. Samozrejme platí čím lepší hotel tým väčší výber.

Najlepšie reštaurácie sa koncentrujú do dvoch oblastí a to hlavné mesto Saint Denis a oblasť Saint Gilles - Boucan Canot. Oblasť Saint Gilles - Boucan Canot je lepšia keďže je to mimo mesta, priamo na pláži s možnosťou pozorovať veľryby priamo z vášho stola. Niekoľko reštaurácií, plážové prechádzky ale aj bezpečné miesto na kúpanie. To je Boucan Canot. Odporúčame reštauráciu La case Bambou alebo Ti Boucan. V Saint Denis sa zastavte v Le 144.

Počas výletu okolo Reunionu sa zastavte v La Panoramique: hoci ide o malú reštauráciu, kuchyňa je domáca a naozaj tam máte pocit, ako keby vám u seba doma varil nejaký domáci – skrátka, príjemná, rodinná, kreolská atmosféra. Za skvelú cenu Vám tu miestna rodina pripraví menu, ktoré zahŕňa predjedlo v podobe chutného šalátu, hlavný chod býva vynikajúca, domáca kari klobáska, k tomu aj kúsky kuracieho mäsa, ryža a celé to poliate šošovicovou omáčkou – typické, lokálne, kreolské jedlo, ktoré v sebe nesie prvky z rôznych kútov sveta. Za tým nasleduje ešte lokálny ovocný koláč a k tomu všetkému aj domáci punč a vlastné réunionske víno. A kto bude chcieť, kávička na záver.

Veľmi poplárne sú plážové bary s dobrým vínom, základným jedlom, kde je hlavným cieľom iba zábava. Otvárajú sa až po 18:00.

Obľúbeným lokálnym pivom je Dodo a La Reunion produkuje aj skvelý rum. Skvelý výber nájdete na letisku vrátane rozličných limitovaných edícií. Vyskúšajte aj tzv. mladý rum 4 mesiace starý...len pozor je to dunihlav.

Ak máte radi víno tak určite vyskúšajte produkciu lokálnych viníc. Víno z Cilaos je na ostrove pojmom. Hrozno sa pestuje v divokej centrálnej časti ostrova. Už v roku 1860 tu usadlíci založili vinohrad ale až v roku 1915 nabrala produkcia na obrátkach. Vin de Cilaos je sladké ostrovné víno, ktoré síce nedosahuje kvality Grand Cru ale aj nato vinári intenzívne pracujú. zaujímavosťou je, že je to najlepšie európske víno aké sa produkuje na južnej pologuli!

← Strava, jedlo a reštaurácie (zoznam krajín)

K

Afrika  

Réunion (FRA), Seychelské ostrovy, Maurícius


náročnosť

11 dní

Trvanie

3458 4940€
Prežil som Réunion Prémiový blog

Prémiový blog Prežil som Réunion

Réunion – dobrodružný a úchvatný ostrov v Indickom oceáne. Už prílet sem je niečím výnimočný. Ako sa blížime k nášmu cieľu, pod nami sa celé dlhé…

Ľuboš Fellner 14 min. čítania
Makaronézia vs. Mikronézia vs. Maskarény Prémiový blog

Prémiový blog Makaronézia vs. Mikronézia vs. Maskarény

Tri málo známe ostrovné geografické pojmy. Mikronézia leží na severe Tichého oceánu, Makaronézia v Atlantiku a Maskarény na juhu Indického oceánu.…

Ľuboš Fellner 17 min. čítania
Náš deň na Réunione – divoká perla prírody Prémiový blog

Prémiový blog Náš deň na Réunione – divoká perla prírody

Ľudí priťahuje kombinácia krásy s drsnou povahou. Veď preto máme radi niektorých akčných hrdinov, chodíme obdivovať vysoké hory, preto chce každý…

St. Denis – Roland Garros, kultúra a najdrahšia diaľnica Réunionu Prehliadka

Prehliadka St. Denis – Roland Garros, kultúra a najdrahšia diaľnica Réunionu

Jeden z najvzdialenejších kúskov Francúzska a Európskej únie- ostrov Réunion- priťahuje turistov najmä svojou nádhernou prírodou. Zelenými kaňonmi…

Dominika Ladecká 14 min. čítania