Hotelová scéna na Reunione je nesmirne bohatá a každý si tu nájde to svoje. 

Luxusných hotelov je veľmi málo a za zmienku stojí iba LUX* Saint Gilles, krásny 5* rezort renomovanej hotelovej siete. Je situovaný priamo na pláži ale podobne ako aj na iných miestach na ostrove je kúpanie obmedzené hlavne na bazén a prechádzky po pláži kvôli silným prúdom, žralokom, veľrybám. Ak hľadáte plážovú dovolenku tak choďte na Maurícius.

V strednej kategórii sú ideálne hotely ako Ness alebo Le Saint Alexis hotel na západnom pobreží, oba sú takisto na pláži, s bazénom a s množstvom reštaurácií v okolí. Celkvo platí, že hlavnou destináciou je západné pobrežie. Ak hľadáte pokoj a kľud tak choďte do centra ostrova alebo na východné pobrežie.

Tip: Z najvyššieho poschodia hotela Le Saint Alexis je fantastický výhľad na oceán a počas sezóny veľrýb si sem zoberte ďalekohľad a pozorujte ich odtiaľto.

V hlavnom meste Saint Denis je príjemný hotel 3* Tulip Inn Sainte Clotilde, len kúsok od letiska a centra hlavného mesta.

Vo väčšine hotelov sa hovorí iba po francúzsky, občas lámanou angličtinou.

Top plážové hotely su Lux a Le Saint Alexis kde máte pláže priamo pred hotelom a veľryby môžete pozorovať s nohami zaborenými v piesku.

← Ubytovanie a hotely (zoznam krajín)

Hotely

Hotel BellePierre, Saint-Denis de la Réunion

Hotel BellePierre, Saint-Denis de la Réunion

⭑⭑⭑⭑

Saint-Denis cedex 97404, Réunion

Hotel je situovaný v rovnomennej vyvýšenej rezidencii Bellepierre, ktorá ponúka nádherný výhľad na krajinu a Indický oceán. Perfektná voľba na dobitie energie a oddych na ostrove Reunion! BellePierre je známy svojou reštauráciou „Le Concorde“ ktorá vo svojom menu reflektuje kultúrnu diverzitu ostrova a je považovaná za jednu z najlepších v Saint Denis.


Nadštandardné vybavenie izieb ponúka moderné priestory, komfortné postele, LCD televízor a minibar. Samozrejmosťou je hotelový bazén situovaný na terase s výhľadom, kde si návštevník môže vychutnať nielen nápoje z cocktail baru, ale tiež jedlá z reštaurácie.

Bar

Bar

Bazén

Bazén

Reštaurácia

Reštaurácia

Nefajčiarske izby

Nefajčiarske izby

Wifi

Wifi

Tulip Inn Sainte-Clotilde La Réunion

Tulip Inn Sainte-Clotilde La Réunion

⭑⭑⭑

Saint Denis, Reunion

Nový, čistý, moderný hotel so strategickou polohou. Réunion je úplne iný ostrov než Seychely či Maurícius, čím je príjemným a veľmi zaujímavým spestrením programu. Nie je o kúpaní, nemá tak krásne pláže ako Seychely, ani také rezorty pri oceáne ako Maurícius. Réunion je o spoznávaní krásnej prírody ostrova. Na chvíľu si tak oddýchneme od prímorských rezortov a ubytujeme sa na okraji hlavného mesta St. Denis, odkiaľ ráno ľahko vyrazíme sa spoznávaním nádhernej, miestnej prírody. Hotel je niekoľko minút jazdy od letiska, čo oceníte aj hneď po večernom pristátí (iný let sem zo Seychel nelieta) a taktiež veľmi skoro ráno, kedy budeme neskôr ostrov opúšťať. Taktiež ak idete skoro ráno na prehliadku ostrova vrtuľníkmi oceníte doslova strategickú polohu. Jednoducho, praktická lokalita pre náš poznávací program, novší a modernejšie zariadený čistý hotel s vlastným príjemným bazénom, robia Tulip ideálnym miestom odkiaľ vyrážať za dobrodružstvom. Hotel sme pre vás vyskúšali a je tichý.Wifi je zdarma. Klimatizácia funguje dobre. Bazén je príjemný. Kto bude chcieť, môže sa prejsť večernými, bezpečnými ulicami mestečka a pozorovať tak život tunajších exotických „Francúzov.“ Odporúčame zájsť do jednej z luxusných reštaurácii kde sa snúbi francúzska Haute cuisine s čerstvými tropickými ingredienciami. Takéto Top reštaurácie sa nachádzajú iba tu v St. Denis.
Wifi

Wifi

K

Afrika  

Réunion (FRA), Seychelské ostrovy, Maurícius


náročnosť

11 dní

Trvanie

3458 4940€
Prežil som Réunion Prémiový blog

Prémiový blog Prežil som Réunion

Réunion – dobrodružný a úchvatný ostrov v Indickom oceáne. Už prílet sem je niečím výnimočný. Ako sa blížime k nášmu cieľu, pod nami sa celé dlhé…

Ľuboš Fellner 14 min. čítania
Makaronézia vs. Mikronézia vs. Maskarény Prémiový blog

Prémiový blog Makaronézia vs. Mikronézia vs. Maskarény

Tri málo známe ostrovné geografické pojmy. Mikronézia leží na severe Tichého oceánu, Makaronézia v Atlantiku a Maskarény na juhu Indického oceánu.…

Ľuboš Fellner 17 min. čítania
Náš deň na Réunione – divoká perla prírody Prémiový blog

Prémiový blog Náš deň na Réunione – divoká perla prírody

Ľudí priťahuje kombinácia krásy s drsnou povahou. Veď preto máme radi niektorých akčných hrdinov, chodíme obdivovať vysoké hory, preto chce každý…

St. Denis – Roland Garros, kultúra a najdrahšia diaľnica Réunionu Prehliadka

Prehliadka St. Denis – Roland Garros, kultúra a najdrahšia diaľnica Réunionu

Jeden z najvzdialenejších kúskov Francúzska a Európskej únie- ostrov Réunion- priťahuje turistov najmä svojou nádhernou prírodou. Zelenými kaňonmi…

Dominika Ladecká 14 min. čítania