Oblečenie: V Bangladéši bude najčastejšie teplé, tropické počasie. No ak sa sem vyberiete na prelome roku či počas zimy a začiatkom jari, počítajte s tým, že môže byť ešte skutočne chladno. Vezmite si so sebou dlhé nohavice (miestni chodia len v dlhých nohaviciach), šaty, krátke tričká či košele. Nezabudnite aj na oblečenie s dlhým rukávom, tričko, košeľu alebo sveter či mikinu, pretože sa budete prepravovať klimatizovanými autobusmi. Je lepšie mať niečo so sebou s dlhším rukávom a sami sa rozhodnete, či to potrebujete ako nemať a mať zlý pocit z klímy. Počas letných termínov, kedy región spadá do monzúnovej oblasti je dobré pribaliť si aj ľahkú, tenkú, nepremokavú bundu alebo aspoň tenký, ľahký pršiplášť. Ak ho aj nemáte, priamo v mestách sa k nemu viete bez problémov dostať.

Bangladéš je vo svojej podstate veľmi konzervatívna krajina a preto sa vyvarujte príliš krátkym nohaviciam či u žien tričkám na ramienka, s výstrihom a krátkym sukniam. Pôsobia vulgárne a zbytočne priťahujú pozornosť, ktorá vám nemusí byť príjemná.

Na obutie odporúčame pohodlnú a kvalitnú obuv, ktorá sa vám hodí počas peších prehliadok navštívených miest a určite využijete aj sandále alebo šľapky či žabky. Určite bude počas našej cesty horúčava a tak myslite na pokrývku hlavy (šiltovka, klobúk, čiapka...), kvalitné slnečné okuliare a samozrejme opaľovací krém.

V Bangladéši nájdete v niektorých hoteloch rovnaké koncovky elektrických zásuviek ako u nás, ale nie všade na ne natrafíte a tak je dobré mať so sebou redukciu či adaptér.

Doma pred cestou sa baľte tak, aby ste mysleli na to, že z tejto cesty si domov odnesiete možno aj nejaký zaujímavý suvenír či drobnosť. Pri cestách lietadlom odložte ostré predmety (nožík, nožničky a pod.) do kufra. Zoberte si so sebou len minimum batožiny. Najpraktickejší je jeden kufor a menší ruksak, ktorý využijete pri výletoch.

Nezabudnite na lieky, ktoré pravidelne používate. Fotoaparát, baterky, mobilný telefón, nabíjačky, powerbanku a iné veci, bez ktorých si dovolenku neviete predstaviť.

Akékoľvek elektronické zariadenia, ktoré prepravujete ako príručnú batožinu pri leteckej preprave (najmä mobilné telefóny, počítače, tablety) musia byť nabité. Prepravou vybitého zariadenia môžete spôsobiť problémy pri bezpečnostných kontrolách, zdržania, či odobratie zariadenia. Tak isto je potrebné mať v príručnej batožine aj všetky nabíjačky.

Keďže batožina, ktorá cestuje v batožinovom priestore lietadla, nie vždy nájde cieľ a môže sa oneskoriť jej dodanie (nebýva to často, ale ak sa to stane, je to nepríjemné), odporúčame Vám, aby ste v príručnej batožine mali aj rezervné oblečenie na prvý deň, všetky dôležité lieky! a iné veci, bez ktorých si neviete predstaviť pobyt. Za batožinu je zodpovedná letecká spoločnosť a v prípade oneskoreného dodania alebo straty platí reklamačný poriadok leteckej spoločnosti.

← Batožina a čo si (ne)zbaliť (zoznam krajín)

K

Ázia  

Bangladéš, India


náročnosť

9 dní

Trvanie

2122 3265€
K

Ázia  

Bangladéš, India


náročnosť

12 dní

Trvanie

3893
Najnebezpečnejšie zviera sveta Prémiový blog

Prémiový blog Najnebezpečnejšie zviera sveta

Lev, tiger, žralok, byvol, hroch? Nie! Je to komár a všetci naši sprievodcovia v Afrike tento vtip poznajú. No pri toľkých mŕtvych - ročne je to…

Ľuboš Fellner 17 min. čítania