Bangladéš rozhodne nie je krajina do ktorej by ste cestovali kvôli hotelom. Turizmus je tu v plienkach a tak okrem Dháky veľmi kvalitné ubytovanie radšej ani nečakajte. Dháka je hlavné mesto, ekonomické centrum krajina a tak má hotelová scéna dynamiku vďaka ktorej tu nájdete aj kvalitné a luxusnejšie hotely. K tým najlukratívnejším patrí hotel Le Meridien, Intercontinental alebo Radisson Blu Dhaka. Hotelov strednej kategórie nájdete v Dháke viac než dosť a rozhodne si bude z čoho vyberať. Ak by ste chceli v Bangladéši zažiť niečo unikátne, môžete sa vydať na nočnú plavbu po riekach a kanáloch a prespať na kajute starého parníka. Pamätajú si ešte koloniálne časy a noc na nich je skutočne zážitkom. V NP Sundarbans viete prespať na okraji parku v malých drevených chatrčiach a už sa objavujú v Bangladéši aj ekologické rezorty, no ešte nemajú v sebe luxus a tak priťahujú najmä dobrodruhov. Unikátnou možnosťou je aj stráviť noc v bangladéšskej dedine akou je Taabu Ekduaria, kde môžete spať u domácich a vidieť ako žijú z prvej ruky.

Tu je niekoľko hotelov, ktoré v BUBO v Bangladéši odporúčame:

Hotel Dhaka Garden Inn (Dháka) – 3* Hotel Garden Inn leží v moderných častiach Dháky v štvrti neďaleko jazera Banani v štvrti Gulshan, kde je viacero ambasád. Na bangladéšske pomery ide o čistý a kvalitný hotel, ktorý má vo svojom vybavení aj telocvičňu, biznis centrum alebo reštauráciu, kde viete ochutnať čo to z lokálnej, ale aj indickej, čínskej či dokonca thajskej kuchyne. Izby sú príjemné, vkusne zariadené s vlastnou kúpeľňou aj toaletou, klimatizáciou a v izbe nájdete aj miesto pre odloženie kufra, stoličku, stôl, skrine či kanvicu na zohriatie vody.

Parjatan Hotel (Rangamati) – Hotel Parjatan v Rangamati je najlepším miestom, kde sa viete v Rangamati ubytovať, no aj tak ide o veľmi jednoduché až sparťanské ubytovanie. Izba je jednoduchá a okrem postelí v nej nájdete už len nočný stolík, miesto na odloženie batožiny, chladnička. Súčasťou izby je vlastná kúpeľňa s toaletou, ale nečakajte tu žiaden luxus. Hotel má aj svoju spoločenskú miestnosť, reštauráciu s jedálňou, kde viete ochutnať lokálnu kuchyňu.

Milonchhori Hillside Resort (Bandarban) – Hotelový komplex v Bandarbane zaujme svojou krásnou polohou uprostred prírody s výhľadom na okolitú krajinu. Izby sú jednoduché, ale vkusne zariadené a príjemné. Izby majú vo svojom vybavení nočné stoly, stôl na odloženie vecí a ventilátor namiesto klimatizácie. Pred izbami je terasa s drevenými stoličkami, kde si skvelo oddýchnete s výhľadom na zelenú krajinu. Jednoduchosť vybavenia vyváži dokonalý relax. Hotel má aj svoju reštauráciu s bangladéšskymi jedlami alebo si v nej môžete len tak posedieť na pohári čaju.

Hotel Arena (Barisal) – Hotel Arena v centre Barisalu je miesto, ktoré má na bangladéšske pomery celkom čisté a priestranné izby. Ich súčasťou je jednoduchá kúpeľňa, toaleta, ale aj klimatizácia, skriňa, kreslá a stôl či televízia.

Parjatan Hotel (Mongla) – Parjatan Hotel v malom mestečku Mongla je najlepšou voľbou na ubytovanie v týchto končinách. Výhodou hotela je poloha, len pár metrov od rieky, kde nasadneme na loďku, aby sme mohli objavovať krásy NP Sundarbansu. Hotelový komplex. Jednoduché izby majú všetko, čo treba na prespatie a teda vlastnú kúpeľňu, toaletu, ale aj ventilátor. Najesť sa môžete priamo v hoteli, posedieť si na čaji, káve.

← Ubytovanie a hotely (zoznam krajín)

Hotely

Richmart Resthouse Barisal

Richmart Resthouse Barisal

⭑⭑⭑

Barisal, Bangladéš

Príjemný hotel v meste Barishal. Nachádza sa blízko rieky Kirtankhola, takže večerná prechádzka popri rieke môže byť ďalších uloveným zážitkom. Reštaurácie sa nachádzajú do 10 minút chôdze od hotela.

Klimatizácia

Klimatizácia

Nefajčiarske izby

Nefajčiarske izby

Wifi

Wifi

Hotel Dhaka Golden inn

Hotel Dhaka Golden inn

⭑⭑⭑

Dháka, Bangladéš

Hotel sa nachádza v najnovšej rezidenčnej a obchodnej časti novej Dháky, iba 15 minút cesty od letiska. V okolí hotela sa nachádza najviac ambasád, nákupných stredísk, barov a reštaurácií. Moderný a štýlový hotel ponúka luxusné ubytovanie aj na mieste, kde by ste takýto hotel nečakali. 

Fitness

Fitness

Klimatizácia

Klimatizácia

Nefajčiarske izby

Nefajčiarske izby

Wifi

Wifi

K

Ázia  

Bangladéš, India


náročnosť

9 dní

Trvanie

2253 3755€
K

Ázia  

Bangladéš, India


náročnosť

12 dní

Trvanie

2708 3385€
Najnebezpečnejšie zviera sveta Prémiový blog

Prémiový blog Najnebezpečnejšie zviera sveta

Lev, tiger, žralok, byvol, hroch? Nie! Je to komár a všetci naši sprievodcovia v Afrike tento vtip poznajú. No pri toľkých mŕtvych - ročne je to…

Ľuboš Fellner 17 min. čítania