Hotely v Brazílii s dobrým pomerom ceny a kvality:

Odporúčané hotely vo Foz do Iguazu:

Foz Presidente Hotel - Hotel je rozdelený na dve časti, má staršiu a novšiu budovu. Odporúčame si vybrať izby v novej časti. Každopádne príjemný hotel, ktorý spĺňa juhoamerický stredný štandard. Počas horúcich dní sa schladíte v hotelovom bazéne. Hotel Foz Presidente sa nachádza iba 2 bloky od nákupnej zóny mesta, má príjemnú recepciu, kde sa obslúžite kávičkou zdarma a môžete sa osviežiť pivkom pri hotelovom bazéne, ktorý je otvorený až do 22.00 hod.

Recanto Cataratas Thermas Resort & Convention - prípadne, ak preferujete lepší rezort a neprekáža Vám doprava, lebo máte vlastné auto, odporúčame Vám pozrieť si tento rezort. Ak máte naplánovaný intenzívny program, zabezpečte si v rezorte viac nocí, aby ste stihli využiť jeho šarm, eleganciu a všetky atrakcie, ktoré ponúka. Sladkým caipirinham a skvelému jedlu, ktoré pochádza presne odtiaľto, z južnej časti Brazílie, zrejme nebudete ľahko odolávať. Inšpirujte sa gastronomickými zážitkami v časti strava Brazílie. Veľký bazén, veľa slnečníkov s lehátkami. Vychutnajte si to!

Odporúčané hotely Rio de Janeiro:

Best Western Copacabana Design Hotel (Copacabana) - nachádza sa približne 40 minút od letiska, priamo v štvrti Copacabana. Je to opäť hotel, ktorý spĺňa úroveň 3 hviezdičiek a juhoamerický stredný štandard. Izby majú základné vybavenie a je v nich aj pracovný stôl, trezor a kúpeľňa s uterákmi a hotelovou kozmetikou. Izby však nie sú tak priestranné a upozorňujeme, že hotel sa nenachádza priamo pred plážou, to znamená že z izieb nemusíte mať výhľad. Veľmi výhodná je však jeho poloha, nachádza sa v pešej dostupnosti od svetoznámej pláže Copacabana. Na výborných hotelových raňajkách si pochutnáte a o pár minút už môžete ležať na pláži. Aj keď sa hotel nenachádza v plážovej rade, uteráky Vám s radosťou zapožičajú na recepcii. Oproti hotelu sa nachádza metro stanice Cardinal Arcoverde, kde sa viete dostať priamo do centra.

Arena Copacabana alebo Arena Leme (Copacabana) - Luxusné hotely Arena sú ekologicky mysliace hotely, ktoré sa nachádzajú pred plážou Copacabana. Svetlé, svieže farby izieb typické pre Cariocas, pozývajú na relax a odpočinok po celodennom programe alebo pobyte na pláži. Takmer okamžite sa tu začnete cítiť veľmi príjemne. Čisté, klimatizované a priestranné izby sú moderne zariadené. Celý hotel pôsobí vkusne, štýlovo a vytvára naozaj oddychovú atmosféru. Arena Hotel je pre nás jeden z najobľúbenejších pri návšteve Rio de Janeiro. Na streche hotela je bazén, v ktorom si môžete zaplávať alebo sa len tak kochať výhľadom na zapadajúce slnko nad legendárnou plážou a dať si k tomu osviežujúci drink. Ráno si môžete pochutnať na výbornom raňajkovom bufete na prízemí hotela, kde budú k dispozícií aj teplé aj studené jedlá, skvelá káva, čaj a džúsy.

Hilton (Copacabana) - aj v tomto hoteli nájdete všetko, čo by ste potrebovali k luxusnému oddychu. Exotické ovocie na raňajky alebo teplé jedlo, široký výber nie je problém, všetko k Vaším službám. Skvelé výhľady či už z raňajkovej miestnosti alebo zo strechy budovy, ktorá je luxusné zariadená a budete tu tráviť svoj voľný čas pri poháriku exkluzívného španského. Alebo radšej skočíte do welness? Prvá línia pred Copacabanou. 

JW Marriott Copacabana (Copacabana) - nadčasový luxus priamo na Copacabane. Užite si Rio z Vášho luxusného hotela z renomovanej siete Marriott, ktorý sa nachádza práve uprostred 4 km pláže. Netradičná fasáda hotela v tieni zapadajúceho slnka vytvára pocit pokoja a nerušenej pohody. Barack Obama je len jednou z mnohých slávnych osobností, ktoré pri pobyte v Riu preferujú práve JW. Nádherné výhľady na Rio de Janeiro zo strechy, lahodné brazílske raňajky v Terraneo s výhľadom na oslňujúcu a legendárnu pláž, ktorými naštartujete svoj deň. Dokonalé spojenie luxusu a komfortu na jednom mieste. Odporúčame Vám zájsť si na večerný drink do baru Moonlounge na streche hotela, usaďte sa na luxusných gaučoch a vychutnávajte si ten pohľad na mesto bohov. Alebo si zaplávajte v bazéne, ktorý sa tu tiež nachádza? Nájdete tu dokonca moderný pouličný stánok v štýle street food (JW ma toto ako prvý hotel v Rio!) a varia v ňom len z ozaj kvalitných a čerstvých surovín! Špičkový hotel v Meste bohov.

Ak preferujete kvalitný hotel mimo Copacabany, bližšie k centru mesta Rio de Janeiro, odporúčame Vám hotel Scorial, ktorý sa nachádza pri stanici metra Lago do Machado a pripisuje sa mu 4 hviezdičky. Prípadne hotel OK Rio Hotel, blízko centra, pri stanici Cinelândia, ktorému sa pripisujú 3 hviezdičky.

Odporúčané hotely Buzios:

Serena Hotel - špičková kvalita, v štýle boutique, iba malý kúsok od pláže Geribá.

Azeda Hotel - hotel strednej kvality odkiaľ si odskočíte na pláž João Fernandes alebo Ossos

Latitud Hotel - hotel strednej kvality blízko centra, kde je dostatok reštaurácií a barov a poblízku máte pláže Canto, Forno alebo Leo.

Odporúčané hotely vo Fortaléze:

Severobrazílske mesto Fortaléza charakterizujú pláže skôr mestského typu. Ak však chcete ostať viac v blízkosti mesta, skvelých podnikov a klubov, tak nasledovné hotely splnila očakávania náročného klienta. Ak však hľadáte pokojné pláže mimo ruchu, servis rezortu a doslova pokojný brazílsky raj, treba sa vybrať von z mesta buď na sever alebo na juh. Viac sa dočítate nižšie.

Hotel Gran Marquise - sa nachádza vo Fortaléze pred plážou Mucuripe. Patrí k TOP hotelom vo Fortaléze. Hneď pri vstupe Vás perfektný personál víta ako váženého hosťa. Hotel ponúka všetko čo by ste od 5-hviezdičkového hotela očakávali. Moderné vybavenie, bazén s výhľadom, bary, drinky, Gran Spa, výborne fitness centrum, množstvo reštaurácií a obchodov v okolí. Navštívte Mucuripe Grill, kde podávajú špeciality z brazílskej kuchyne (ochutnajte tradičnú feijoadu) alebo Mangostim, ktorá sa špecializuje na ázijskú kuchyňu (Thajsko, Čína, Japonsko, Kórea). Vhodné pre rodiny s deťmi. Kapacita 230 izieb, moderne, klimatizované. Gran Marquise je jednocho špička a sú si toho vedomí.

Marina Park Hotel - sa taktiež nachádza v meste Fortaléza a radí sa k najlepším hotelom v meste. 5 hviezdičková Marina Vás bude rozmaznávať v luxusných perinách v štýlovo zariadených izbách, v 6 baroch a reštauráciach, saune či fitness. Dýcha novotou a exkluzivitou. Mnoho izieb majú výhľad na more. Pred hotelom však nie je pláž. Ak hľadáte vyslovene mestský hotel, v ktorom si dobre oddýchnete a odstanete blízko atrakcií, Marina môže byť pre Vás vhodnou voľbou .

Crocobeach Hotel - sa nachádza stále v meste Fortaléza, no na pláži Futuro. Tento hotel bol otvorený v roku 2016. Má 94 izieb, sofistikovaný dizajn, má vonkajší bazén aj saunu. Ak by ste do Crocobeach zamierili, odporúčame Vám siahnúť po izbách vyššej kategórie s výhľadom na oceán a terasou. V tejto časti mesta sa nachádza pomerne dosť hotelov a reštaurácii, no ak by ste chceli zamieriť za pamiatkami mesta, najlepšie je dopraviť sa do centra mesta taxíkom. 

Gran Mareiro Hotel - sa nachádza tiež na pláži Futuro, má 270 izieb a 4 hviezdičky. Bol otvorený v novembri 2015. Oddychovať môžete buď svojej pohodlnej izbe, v jednom z troch vonkajších bazén alebo na lehátkach, alebo si zájdete do dvoch luxusných reštaurácii na obed, či večeru, prípadne dobrý drink. Vyše 200 izieb izieb majú krásnu terasu a výhľad na more alebo do záhrady. Servis dopĺňa luxusné Spa, jacuzzi, sauna, fitness a detské ihrisko. Moderné a klimatizované prostredie. 

Ak hľadáte čisto nové hotely, tak najnovšie boli otvorené nasledovné 4* hotely: Grupo VIP Landscape (apríl 2019) a má iba 20 izieb, Aquidaba Praia Hotel (január 2019) a má 80 izieb a Ecco Hotel (august 2018) a má 60 izieb.

Odporúčané hotely v okolí Fortalézy (štát Ceará):

Essenza Hotel - vo Fortaléze sa nachádza medzinárodné letisko a 300 km od neho sa nachádza národný park Jericoacoara s fantastickým 5* hotelom Essenza. Tomuto hotelu absolútne niet čo vytknúť a cesta sem bude rozhodne stáť za to. Vidno, že až tu, ďaleko od sveta, sú si Brazílčania stále vedomí svojej kategórie a vedia, ako má vyzerať nadšený hosť. Odporúčame vám izby na prvom poschodí s terasou, s výhľadom na bazén a na oceán a budete milovať svoje rána. Oddychovať v štýlovej izbe, luxusných perinách alebo popíjať drinky pri bazéne, je to len na Vás ako budete tráviť voľný čas. Tento hotel má všetko, čo potrebujete k slušnému oddychu, vrátane SPA, fakultatívnych výletov, kvalitnej reštaurácie, masáži a letiskového transfera.

Blue Residence - sa nachádza vedľa Eseenza, má 4 hviezdičky a za kvalitou vôbec nezaostáva. Nechajte sa rozmaznávať raňajkami v záhradke. Ochutnávajte tropické ovocie, sladké čerstvé pečivo, dobrú rannú kávičku a vstrebávajte prvé ranné lúče nad nekonečným oceánom, od ktorého vanie príjemný vzduch a láka na plávanie. Alebo uprednostníte terasu svojej izby a vonkajší bazén? Je to len na Vás. Ubytovanie sa poskytuje v samostatných domčekoch v obklúčení stromov a paliem čím sa decentne eliminuje styk s ostatnými dovolenkujúcimi. Sofistikovaná klimatizovaná izba, pôsobí na Vás luxusne a pokojne a pozýva Vás na zaslúžený odpočinok do svojích jemných perín. Profesionálny a pozitívne naladený personál je pripravený plniť Vaše želania.

V okolí sú rôzne podniky, reštaurácie, bary a aj hotely iných cenových kategórii. Toto rozhodne stojí za tu cestu.

Zorah Beach Hotel - sa nachádza trochu bližšie k Fortaléze, 130 km. Je situovaný na krásnej pláži Flecheiras a podľa nás v BUBO je toto nejlepší hotel, ktorý tu je. Či už sa ubytujete v suite, bungalowe, vile alebo v casa familia, budete v obklúčený pokojnej zelenej atmosféry, krásnej záhrady, širokej pláže. Nechajte sa navnadiť cez príjemnú fotogalériu hotela zorahbeach.com.br. Skvelý servis dopĺňa spa, slušná reštaurácia, príjemné prostredie, štýlové stolovanie a fotogenické jedlo, ktoré chutí minimálne tak dobre ako vyzerá. Široký výber vín a piva z celého sveta. Prípadne si zájdete do pohodového hotelového baru s výhľadom na more pri bazénoch. Popíjajte Veuve Clicquot a vychutnávajte si slnečné lúče a brazílsky vzduch. Ideálne na sledovanie aj západu slnka. Tento hotel varí vynikajúcu indickú kuchyňu a menu im vytvoril šéfkuchár Taslim Ahmed, ktorý v hoteli ostal až 3 mesiace. Je to neuveriteľné.

Carmel Charme Resort - ešte bližšie k Fortaléze, 50 km, cca 1 hodinu od letiska. 5* skvelý oceanfront hotel, v ktorom taktiež nájdete všetko čo potrebujete k elitnému oddychu vrátane super pláže, veľkého bazéna, v ktorom je bar. Pláž sa volá Aquiraz. V rezorte je krásna tropická záhrada aj spa. Odporúčame bungalow s privátnym bazénom.

Carmel Cumbuco - približne 40 minút od letiska vo Fortaléze. 5 hviezdičkový eltiný rezort, v ktorom si náročný hosť nájde to svoje. Nádherný západ slnka sa nesie cez vrcholky paliem k Vášmu balkónu, horizont sa sfarbí do tmavožltá a Vy zrazu milujete tento život. Pre náročných odporúčame prémium suitu na najkrajšom mieste v areáli. Tu si užijete aj balkón s krásnym výhľadom a priamy vstup do bazéna. Ak ste rodina s deťmi, ubytujú Vás tu max 5 osôb (v ponuke aj iné typy izieb). Tento hotel je vhodný aj pre novomanželov, ktorý by tu chceli stráviť svoje medové týždne. Siahnite po honeymoon premium suite a vstupne do manželstva štýlovo.

Suites Beach Park Resort - v oblasti Beach Park, je takisto vhodná možnosť pre rodiny s deťmi. Nachádza sa vedľa aquaparku. Má vonkajčí bazén, malú reštauráciu. Hotel spĺňa úroveň strednej triedy.

Odporúčané plážové hotely v oblasti Recife, štát Pernambuco:

Porto de Galinhas Praia hotel: 3-hviezdičkový rezort, ktorý je vzdialený 50 km od Recife na pláži Praia do Cupe

Porto de Galinhas Enotel: 5-hviezdičkový rezort, ktorý je vzdialený 50 km od Recife na pláži Praia do Cupe

Sheraton Reserva do Paiva Hotel and Convention Center: 4-hviezdičkový rezort, ktorý je vzdialený 17 km od Recife na pláži Praia do Paiva (na pláž sa ide pešo 5 min)

Odporúčané plážové hotely v oblasti Salvador, štát Bahia:

Tivoli Ecoresort Praia do Forte Bahia – 5-hviezdičkový rezort, ktorý je vzdialený 60 km od Salvádoru na pláži Praia do Forte

Pestana Bahia Lodge Salvador – 3-hviezdičkový rezort, ktorý je vzdialený 30 km od Salvádoru je však mimo pláže. V okolí sú len menšie pláže.

Odporúčané plážové hotely v oblasti Natal, štát Rio Grande do Norte:

Pousada Thalassa Hotel - 3 hviezdičkový dobrý hotel, 500 metrov od pláže Praia de Pipa

Bupitanga hotel - 3 hviezdičkový dobrý hotel, 1,5 km od pláže Praia de Pipa

Hotel Ponta do Madeiro - 4 hviezdičkový s fantastickými výhľadmi na oceán v obklúčený zeleného útesu. Krásna príroda a pekná pláž pod útesom.

Toca da Coruja - 4 hviezdičkový hotel v blízkosti Praia de Pipa

Kilombo Villas and Spa - špičkový 5 hviezdičkový hotel južne od Pipa, neopakovateľné výhľady.

Najkrajšie pláže sveta - top 20 Prémiový blog

Prémiový blog Najkrajšie pláže sveta - top 20

Chodím po svete tridsať rokov, aby som našiel tú najkrajšiu pláž na planéte. Za ten čas som natrafil na pláže opustené a romantické, plné života a…

Najfantastickejšie festivaly sveta Prémiový blog

Prémiový blog Najfantastickejšie festivaly sveta

Ste už ostrieľaný cestovateľ, ktorý toho videl dosť a chce teraz svoje cesty povýšiť na iný level? Nejde totiž iba o to - KAM ísť, ale aj KEDY tu…

Rio de Janeiro - deň v meste bohov Rio de Janeiro

Rio de Janeiro Rio de Janeiro - deň v meste bohov

Mesto bohov a samby, ktoré netreba dvakrát predstavovať. Čo tu vidieť okrem gigantického Ježiša, Cukrovej homole či slávnej Copacabany? Pokiaľ do…

Najnebezpečnejšie zviera sveta Prémiový blog

Prémiový blog Najnebezpečnejšie zviera sveta

Lev, tiger, žralok, byvol, hroch? Nie! Je to komár a všetci naši sprievodcovia Afriky tento vtip poznajú. No pri toľkých mŕtvych – ročne je to…