Hotely v Brazílii s dobrým pomerom ceny a kvality:

Odporúčané hotely vo Foz do Iguazu:

Foz Presidente Hotel - Hotel je rozdelený na dve časti, má staršiu a novšiu budovu. Odporúčame si vybrať izby v novej časti. Každopádne príjemný hotel, ktorý spĺňa juhoamerický stredný štandard. Počas horúcich dní sa schladíte v hotelovom bazéne. Hotel Foz Presidente sa nachádza iba 2 bloky od nákupnej zóny mesta, má príjemnú recepciu, kde sa obslúžite kávičkou zdarma a môžete sa osviežiť pivkom pri hotelovom bazéne, ktorý je otvorený až do 22.00 hod.

Recanto Cataratas Thermas Resort & Convention - prípadne, ak preferujete lepší rezort a neprekáža Vám doprava, lebo máte vlastné auto, odporúčame Vám pozrieť si tento rezort. Ak máte naplánovaný intenzívny program, zabezpečte si v rezorte viac nocí, aby ste stihli využiť jeho šarm, eleganciu a všetky atrakcie, ktoré ponúka. Sladkým caipirinham a skvelému jedlu, ktoré pochádza presne odtiaľto, z južnej časti Brazílie, zrejme nebudete ľahko odolávať. Inšpirujte sa gastronomickými zážitkami v časti strava Brazílie. Veľký bazén, veľa slnečníkov s lehátkami. Vychutnajte si to!

Odporúčané hotely Rio de Janeiro:

Best Western Copacabana Design Hotel (Copacabana) - nachádza sa približne 40 minút od letiska, priamo v štvrti Copacabana. Je to opäť hotel, ktorý spĺňa úroveň 3 hviezdičiek a juhoamerický stredný štandard. Izby majú základné vybavenie a je v nich aj pracovný stôl, trezor a kúpeľňa s uterákmi a hotelovou kozmetikou. Izby však nie sú tak priestranné a upozorňujeme, že hotel sa nenachádza priamo pred plážou, to znamená že z izieb nemusíte mať výhľad. Veľmi výhodná je však jeho poloha, nachádza sa v pešej dostupnosti od svetoznámej pláže Copacabana. Na výborných hotelových raňajkách si pochutnáte a o pár minút už môžete ležať na pláži. Aj keď sa hotel nenachádza v plážovej rade, uteráky Vám s radosťou zapožičajú na recepcii. Oproti hotelu sa nachádza metro stanice Cardinal Arcoverde, kde sa viete dostať priamo do centra.

Arena Copacabana alebo Arena Leme (Copacabana) - Luxusné hotely Arena sú ekologicky mysliace hotely, ktoré sa nachádzajú pred plážou Copacabana. Svetlé, svieže farby izieb typické pre Cariocas, pozývajú na relax a odpočinok po celodennom programe alebo pobyte na pláži. Takmer okamžite sa tu začnete cítiť veľmi príjemne. Čisté, klimatizované a priestranné izby sú moderne zariadené. Celý hotel pôsobí vkusne, štýlovo a vytvára naozaj oddychovú atmosféru. Arena Hotel je pre nás jeden z najobľúbenejších pri návšteve Rio de Janeiro. Na streche hotela je bazén, v ktorom si môžete zaplávať alebo sa len tak kochať výhľadom na zapadajúce slnko nad legendárnou plážou a dať si k tomu osviežujúci drink. Ráno si môžete pochutnať na výbornom raňajkovom bufete na prízemí hotela, kde budú k dispozícií aj teplé aj studené jedlá, skvelá káva, čaj a džúsy.

Hilton (Copacabana) - aj v tomto hoteli nájdete všetko, čo by ste potrebovali k luxusnému oddychu. Exotické ovocie na raňajky alebo teplé jedlo, široký výber nie je problém, všetko k Vaším službám. Skvelé výhľady či už z raňajkovej miestnosti alebo zo strechy budovy, ktorá je luxusné zariadená a budete tu tráviť svoj voľný čas pri poháriku exkluzívného španského. Alebo radšej skočíte do welness? Prvá línia pred Copacabanou. 

JW Marriott Copacabana (Copacabana) - nadčasový luxus priamo na Copacabane. Užite si Rio z Vášho luxusného hotela z renomovanej siete Marriott, ktorý sa nachádza práve uprostred 4 km pláže. Netradičná fasáda hotela v tieni zapadajúceho slnka vytvára pocit pokoja a nerušenej pohody. Barack Obama je len jednou z mnohých slávnych osobností, ktoré pri pobyte v Riu preferujú práve JW. Nádherné výhľady na Rio de Janeiro zo strechy, lahodné brazílske raňajky v Terraneo s výhľadom na oslňujúcu a legendárnu pláž, ktorými naštartujete svoj deň. Dokonalé spojenie luxusu a komfortu na jednom mieste. Odporúčame Vám zájsť si na večerný drink do baru Moonlounge na streche hotela, usaďte sa na luxusných gaučoch a vychutnávajte si ten pohľad na mesto bohov. Alebo si zaplávajte v bazéne, ktorý sa tu tiež nachádza? Nájdete tu dokonca moderný pouličný stánok v štýle street food (JW ma toto ako prvý hotel v Rio!) a varia v ňom len z ozaj kvalitných a čerstvých surovín! Špičkový hotel v Meste bohov.

Ak preferujete kvalitný hotel mimo Copacabany, bližšie k centru mesta Rio de Janeiro, odporúčame Vám hotel Scorial, ktorý sa nachádza pri stanici metra Lago do Machado a pripisuje sa mu 4 hviezdičky. Prípadne hotel OK Rio Hotel, blízko centra, pri stanici Cinelândia, ktorému sa pripisujú 3 hviezdičky.

Odporúčané hotely Buzios:

Serena Hotel - špičková kvalita, v štýle boutique, iba malý kúsok od pláže Geribá.

Azeda Hotel - hotel strednej kvality odkiaľ si odskočíte na pláž João Fernandes alebo Ossos

Latitud Hotel - hotel strednej kvality blízko centra, kde je dostatok reštaurácií a barov a poblízku máte pláže Canto, Forno alebo Leo.

Odporúčané hotely vo Fortaléze:

Severobrazílske mesto Fortaléza charakterizujú pláže skôr mestského typu. Ak však chcete ostať viac v blízkosti mesta, skvelých podnikov a klubov, tak nasledovné hotely splnila očakávania náročného klienta. Ak však hľadáte pokojné pláže mimo ruchu, servis rezortu a doslova pokojný brazílsky raj, treba sa vybrať von z mesta buď na sever alebo na juh. Viac sa dočítate nižšie.

Hotel Gran Marquise - sa nachádza vo Fortaléze pred plážou Mucuripe. Patrí k TOP hotelom vo Fortaléze. Hneď pri vstupe Vás perfektný personál víta ako váženého hosťa. Hotel ponúka všetko čo by ste od 5-hviezdičkového hotela očakávali. Moderné vybavenie, bazén s výhľadom, bary, drinky, Gran Spa, výborne fitness centrum, množstvo reštaurácií a obchodov v okolí. Navštívte Mucuripe Grill, kde podávajú špeciality z brazílskej kuchyne (ochutnajte tradičnú feijoadu) alebo Mangostim, ktorá sa špecializuje na ázijskú kuchyňu (Thajsko, Čína, Japonsko, Kórea). Vhodné pre rodiny s deťmi. Kapacita 230 izieb, moderne, klimatizované. Gran Marquise je jednocho špička a sú si toho vedomí.

Marina Park Hotel - sa taktiež nachádza v meste Fortaléza a radí sa k najlepším hotelom v meste. 5 hviezdičková Marina Vás bude rozmaznávať v luxusných perinách v štýlovo zariadených izbách, v 6 baroch a reštauráciach, saune či fitness. Dýcha novotou a exkluzivitou. Mnoho izieb majú výhľad na more. Pred hotelom však nie je pláž. Ak hľadáte vyslovene mestský hotel, v ktorom si dobre oddýchnete a odstanete blízko atrakcií, Marina môže byť pre Vás vhodnou voľbou .

Crocobeach Hotel - sa nachádza stále v meste Fortaléza, no na pláži Futuro. Tento hotel bol otvorený v roku 2016. Má 94 izieb, sofistikovaný dizajn, má vonkajší bazén aj saunu. Ak by ste do Crocobeach zamierili, odporúčame Vám siahnúť po izbách vyššej kategórie s výhľadom na oceán a terasou. V tejto časti mesta sa nachádza pomerne dosť hotelov a reštaurácii, no ak by ste chceli zamieriť za pamiatkami mesta, najlepšie je dopraviť sa do centra mesta taxíkom. 

Gran Mareiro Hotel - sa nachádza tiež na pláži Futuro, má 270 izieb a 4 hviezdičky. Bol otvorený v novembri 2015. Oddychovať môžete buď svojej pohodlnej izbe, v jednom z troch vonkajších bazén alebo na lehátkach, alebo si zájdete do dvoch luxusných reštaurácii na obed, či večeru, prípadne dobrý drink. Vyše 200 izieb izieb majú krásnu terasu a výhľad na more alebo do záhrady. Servis dopĺňa luxusné Spa, jacuzzi, sauna, fitness a detské ihrisko. Moderné a klimatizované prostredie. 

Ak hľadáte čisto nové hotely, tak najnovšie boli otvorené nasledovné 4* hotely: Grupo VIP Landscape (apríl 2019) a má iba 20 izieb, Aquidaba Praia Hotel (január 2019) a má 80 izieb a Ecco Hotel (august 2018) a má 60 izieb.

Odporúčané hotely v okolí Fortalézy (štát Ceará):

Essenza Hotel - vo Fortaléze sa nachádza medzinárodné letisko a 300 km od neho sa nachádza národný park Jericoacoara s fantastickým 5* hotelom Essenza. Tomuto hotelu absolútne niet čo vytknúť a cesta sem bude rozhodne stáť za to. Vidno, že až tu, ďaleko od sveta, sú si Brazílčania stále vedomí svojej kategórie a vedia, ako má vyzerať nadšený hosť. Odporúčame vám izby na prvom poschodí s terasou, s výhľadom na bazén a na oceán a budete milovať svoje rána. Oddychovať v štýlovej izbe, luxusných perinách alebo popíjať drinky pri bazéne, je to len na Vás ako budete tráviť voľný čas. Tento hotel má všetko, čo potrebujete k slušnému oddychu, vrátane SPA, fakultatívnych výletov, kvalitnej reštaurácie, masáži a letiskového transfera.

Blue Residence - sa nachádza vedľa Eseenza, má 4 hviezdičky a za kvalitou vôbec nezaostáva. Nechajte sa rozmaznávať raňajkami v záhradke. Ochutnávajte tropické ovocie, sladké čerstvé pečivo, dobrú rannú kávičku a vstrebávajte prvé ranné lúče nad nekonečným oceánom, od ktorého vanie príjemný vzduch a láka na plávanie. Alebo uprednostníte terasu svojej izby a vonkajší bazén? Je to len na Vás. Ubytovanie sa poskytuje v samostatných domčekoch v obklúčení stromov a paliem čím sa decentne eliminuje styk s ostatnými dovolenkujúcimi. Sofistikovaná klimatizovaná izba, pôsobí na Vás luxusne a pokojne a pozýva Vás na zaslúžený odpočinok do svojích jemných perín. Profesionálny a pozitívne naladený personál je pripravený plniť Vaše želania.

V okolí sú rôzne podniky, reštaurácie, bary a aj hotely iných cenových kategórii. Toto rozhodne stojí za tu cestu.

Zorah Beach Hotel - sa nachádza trochu bližšie k Fortaléze, 130 km. Je situovaný na krásnej pláži Flecheiras a podľa nás v BUBO je toto nejlepší hotel, ktorý tu je. Či už sa ubytujete v suite, bungalowe, vile alebo v casa familia, budete v obklúčený pokojnej zelenej atmosféry, krásnej záhrady, širokej pláže. Nechajte sa navnadiť cez príjemnú fotogalériu hotela zorahbeach.com.br. Skvelý servis dopĺňa spa, slušná reštaurácia, príjemné prostredie, štýlové stolovanie a fotogenické jedlo, ktoré chutí minimálne tak dobre ako vyzerá. Široký výber vín a piva z celého sveta. Prípadne si zájdete do pohodového hotelového baru s výhľadom na more pri bazénoch. Popíjajte Veuve Clicquot a vychutnávajte si slnečné lúče a brazílsky vzduch. Ideálne na sledovanie aj západu slnka. Tento hotel varí vynikajúcu indickú kuchyňu a menu im vytvoril šéfkuchár Taslim Ahmed, ktorý v hoteli ostal až 3 mesiace. Je to neuveriteľné.

Carmel Charme Resort - ešte bližšie k Fortaléze, 50 km, cca 1 hodinu od letiska. 5* skvelý oceanfront hotel, v ktorom taktiež nájdete všetko čo potrebujete k elitnému oddychu vrátane super pláže, veľkého bazéna, v ktorom je bar. Pláž sa volá Aquiraz. V rezorte je krásna tropická záhrada aj spa. Odporúčame bungalow s privátnym bazénom.

Carmel Cumbuco - približne 40 minút od letiska vo Fortaléze. 5 hviezdičkový eltiný rezort, v ktorom si náročný hosť nájde to svoje. Nádherný západ slnka sa nesie cez vrcholky paliem k Vášmu balkónu, horizont sa sfarbí do tmavožltá a Vy zrazu milujete tento život. Pre náročných odporúčame prémium suitu na najkrajšom mieste v areáli. Tu si užijete aj balkón s krásnym výhľadom a priamy vstup do bazéna. Ak ste rodina s deťmi, ubytujú Vás tu max 5 osôb (v ponuke aj iné typy izieb). Tento hotel je vhodný aj pre novomanželov, ktorý by tu chceli stráviť svoje medové týždne. Siahnite po honeymoon premium suite a vstupne do manželstva štýlovo.

Suites Beach Park Resort - v oblasti Beach Park, je takisto vhodná možnosť pre rodiny s deťmi. Nachádza sa vedľa aquaparku. Má vonkajčí bazén, malú reštauráciu. Hotel spĺňa úroveň strednej triedy.

Odporúčané plážové hotely v oblasti Recife, štát Pernambuco:

Porto de Galinhas Praia hotel: 3-hviezdičkový rezort, ktorý je vzdialený 50 km od Recife na pláži Praia do Cupe

Porto de Galinhas Enotel: 5-hviezdičkový rezort, ktorý je vzdialený 50 km od Recife na pláži Praia do Cupe

Sheraton Reserva do Paiva Hotel and Convention Center: 4-hviezdičkový rezort, ktorý je vzdialený 17 km od Recife na pláži Praia do Paiva (na pláž sa ide pešo 5 min)

Odporúčané plážové hotely v oblasti Salvador, štát Bahia:

Tivoli Ecoresort Praia do Forte Bahia – 5-hviezdičkový rezort, ktorý je vzdialený 60 km od Salvádoru na pláži Praia do Forte

Pestana Bahia Lodge Salvador – 3-hviezdičkový rezort, ktorý je vzdialený 30 km od Salvádoru je však mimo pláže. V okolí sú len menšie pláže.

Odporúčané plážové hotely v oblasti Natal, štát Rio Grande do Norte:

Pousada Thalassa Hotel - 3 hviezdičkový dobrý hotel, 500 metrov od pláže Praia de Pipa

Bupitanga hotel - 3 hviezdičkový dobrý hotel, 1,5 km od pláže Praia de Pipa

Hotel Ponta do Madeiro - 4 hviezdičkový s fantastickými výhľadmi na oceán v obklúčený zeleného útesu. Krásna príroda a pekná pláž pod útesom.

Toca da Coruja - 4 hviezdičkový hotel v blízkosti Praia de Pipa

Kilombo Villas and Spa - špičkový 5 hviezdičkový hotel južne od Pipa, neopakovateľné výhľady.

← Ubytovanie a hotely (zoznam krajín)

Mesto tanga a samby!

Dovolenka Argentína, Brazília
K

Amerika  

Južná Amerika, Uruguaj, Paraguaj, Brazília, Argentína


náročnosť

12 dní

Trvanie

3560
K

Amerika  

Južná Amerika, Patagónia, Uruguaj, Paraguaj, Chile, Brazília, Argentína


náročnosť

16 dní

Trvanie

4995
E

Amerika  

Južná Amerika, Brazília


náročnosť

19 dní

Trvanie

9995
K

Amerika  

Južná Amerika, Brazília


náročnosť

6 dní

Trvanie

3990
Privat jetom utekáme z džungle. Všimol si nás aj Leonardo DiCaprio Prémiový blog

Prémiový blog Privat jetom utekáme z džungle. Všimol si nás aj Leonardo DiCaprio

Expedícia Yaripo, výstup na najvyšší vrch Amazonie - na Pico Neblina - je dobrodružstvo do úplného konca. Ako sa objednáva private jet v džungli?…

Ľuboš Fellner 10 min. čítania
Ekológia, udržateľnosť a zodpovedné cestovanie Prémiový blog

Prémiový blog Ekológia, udržateľnosť a zodpovedné cestovanie

Verím, že udržateľnosť v turizme je možná. Základ ekológie je nekecať, ale niečo aj urobiť. Tu je jasná ukážka!

Ľuboš Fellner 17 min. čítania
Najslávnejší kmeň dažďového pralesa a zlatokopovia Prémiový blog

Prémiový blog Najslávnejší kmeň dažďového pralesa a zlatokopovia

Žili sme s najslávnejším kmeňom Amazónie. Najkrajšia príroda akú si viete predstaviť: orchidei, bromélie, mäsožravé rastliny... Vojna zlatokopov a…

Ľuboš Fellner 14 min. čítania
Výstup na najvyšší vrch Amazónie Prémiový blog

Prémiový blog Výstup na najvyšší vrch Amazónie

Je to extrémne náročné a extrémne nebezpečné. Prečo zdoláš Aconcaguu, ale nie Pico Neblina? Pre toto sme sem išli, pre dobytie vrcholu podstupujeme…

Ľuboš Fellner 11 min. čítania

UŽITE SI DOVOLENKU V EXOTIKE

Utečte pred zimou za najlepšiu cenu