Hotely v Brazílii s dobrým pomerom ceny a kvality:

Odporúčané hotely vo Foz do Iguazu:

Foz Presidente Hotel - Hotel je rozdelený na dve časti, má staršiu a novšiu budovu. Odporúčame si vybrať izby v novej časti. Každopádne príjemný hotel, ktorý spĺňa juhoamerický stredný štandard. Počas horúcich dní sa schladíte v hotelovom bazéne. Hotel Foz Presidente sa nachádza iba 2 bloky od nákupnej zóny mesta, má príjemnú recepciu, kde sa obslúžite kávičkou zdarma a môžete sa osviežiť pivkom pri hotelovom bazéne, ktorý je otvorený až do 22.00 hod.

Recanto Cataratas Thermas Resort & Convention - prípadne, ak preferujete lepší rezort a neprekáža Vám doprava, lebo máte vlastné auto, odporúčame Vám pozrieť si tento rezort. Ak máte naplánovaný intenzívny program, zabezpečte si v rezorte viac nocí, aby ste stihli využiť jeho šarm, eleganciu a všetky atrakcie, ktoré ponúka. Sladkým caipirinham a skvelému jedlu, ktoré pochádza presne odtiaľto, z južnej časti Brazílie, zrejme nebudete ľahko odolávať. Inšpirujte sa gastronomickými zážitkami v časti strava Brazílie. Veľký bazén, veľa slnečníkov s lehátkami. Vychutnajte si to!

Odporúčané hotely Rio de Janeiro:

Best Western Copacabana Design Hotel (Copacabana) - nachádza sa približne 40 minút od letiska, priamo v štvrti Copacabana. Je to opäť hotel, ktorý spĺňa úroveň 3 hviezdičiek a juhoamerický stredný štandard. Izby majú základné vybavenie a je v nich aj pracovný stôl, trezor a kúpeľňa s uterákmi a hotelovou kozmetikou. Izby však nie sú tak priestranné a upozorňujeme, že hotel sa nenachádza priamo pred plážou, to znamená že z izieb nemusíte mať výhľad. Veľmi výhodná je však jeho poloha, nachádza sa v pešej dostupnosti od svetoznámej pláže Copacabana. Na výborných hotelových raňajkách si pochutnáte a o pár minút už môžete ležať na pláži. Aj keď sa hotel nenachádza v plážovej rade, uteráky Vám s radosťou zapožičajú na recepcii. Oproti hotelu sa nachádza metro stanice Cardinal Arcoverde, kde sa viete dostať priamo do centra.

Arena Copacabana alebo Arena Leme (Copacabana) - Luxusné hotely Arena sú ekologicky mysliace hotely, ktoré sa nachádzajú pred plážou Copacabana. Svetlé, svieže farby izieb typické pre Cariocas, pozývajú na relax a odpočinok po celodennom programe alebo pobyte na pláži. Takmer okamžite sa tu začnete cítiť veľmi príjemne. Čisté, klimatizované a priestranné izby sú moderne zariadené. Celý hotel pôsobí vkusne, štýlovo a vytvára naozaj oddychovú atmosféru. Arena Hotel je pre nás jeden z najobľúbenejších pri návšteve Rio de Janeiro. Na streche hotela je bazén, v ktorom si môžete zaplávať alebo sa len tak kochať výhľadom na zapadajúce slnko nad legendárnou plážou a dať si k tomu osviežujúci drink. Ráno si môžete pochutnať na výbornom raňajkovom bufete na prízemí hotela, kde budú k dispozícií aj teplé aj studené jedlá, skvelá káva, čaj a džúsy.

Hilton (Copacabana) - aj v tomto hoteli nájdete všetko, čo by ste potrebovali k luxusnému oddychu. Exotické ovocie na raňajky alebo teplé jedlo, široký výber nie je problém, všetko k Vaším službám. Skvelé výhľady či už z raňajkovej miestnosti alebo zo strechy budovy, ktorá je luxusné zariadená a budete tu tráviť svoj voľný čas pri poháriku exkluzívného španského. Alebo radšej skočíte do welness? Prvá línia pred Copacabanou. 

JW Marriott Copacabana (Copacabana) - nadčasový luxus priamo na Copacabane. Užite si Rio z Vášho luxusného hotela z renomovanej siete Marriott, ktorý sa nachádza práve uprostred 4 km pláže. Netradičná fasáda hotela v tieni zapadajúceho slnka vytvára pocit pokoja a nerušenej pohody. Barack Obama je len jednou z mnohých slávnych osobností, ktoré pri pobyte v Riu preferujú práve JW. Nádherné výhľady na Rio de Janeiro zo strechy, lahodné brazílske raňajky v Terraneo s výhľadom na oslňujúcu a legendárnu pláž, ktorými naštartujete svoj deň. Dokonalé spojenie luxusu a komfortu na jednom mieste. Odporúčame Vám zájsť si na večerný drink do baru Moonlounge na streche hotela, usaďte sa na luxusných gaučoch a vychutnávajte si ten pohľad na mesto bohov. Alebo si zaplávajte v bazéne, ktorý sa tu tiež nachádza? Nájdete tu dokonca moderný pouličný stánok v štýle street food (JW ma toto ako prvý hotel v Rio!) a varia v ňom len z ozaj kvalitných a čerstvých surovín! Špičkový hotel v Meste bohov.

Ak preferujete kvalitný hotel mimo Copacabany, bližšie k centru mesta Rio de Janeiro, odporúčame Vám hotel Scorial, ktorý sa nachádza pri stanici metra Lago do Machado a pripisuje sa mu 4 hviezdičky. Prípadne hotel OK Rio Hotel, blízko centra, pri stanici Cinelândia, ktorému sa pripisujú 3 hviezdičky.

Odporúčané hotely Buzios:

Serena Hotel - špičková kvalita, v štýle boutique, iba malý kúsok od pláže Geribá.

Azeda Hotel - hotel strednej kvality odkiaľ si odskočíte na pláž João Fernandes alebo Ossos

Latitud Hotel - hotel strednej kvality blízko centra, kde je dostatok reštaurácií a barov a poblízku máte pláže Canto, Forno alebo Leo.

Odporúčané hotely vo Fortaléze:

Severobrazílske mesto Fortaléza charakterizujú pláže skôr mestského typu. Ak však chcete ostať viac v blízkosti mesta, skvelých podnikov a klubov, tak nasledovné hotely splnila očakávania náročného klienta. Ak však hľadáte pokojné pláže mimo ruchu, servis rezortu a doslova pokojný brazílsky raj, treba sa vybrať von z mesta buď na sever alebo na juh. Viac sa dočítate nižšie.

Hotel Gran Marquise - sa nachádza vo Fortaléze pred plážou Mucuripe. Patrí k TOP hotelom vo Fortaléze. Hneď pri vstupe Vás perfektný personál víta ako váženého hosťa. Hotel ponúka všetko čo by ste od 5-hviezdičkového hotela očakávali. Moderné vybavenie, bazén s výhľadom, bary, drinky, Gran Spa, výborne fitness centrum, množstvo reštaurácií a obchodov v okolí. Navštívte Mucuripe Grill, kde podávajú špeciality z brazílskej kuchyne (ochutnajte tradičnú feijoadu) alebo Mangostim, ktorá sa špecializuje na ázijskú kuchyňu (Thajsko, Čína, Japonsko, Kórea). Vhodné pre rodiny s deťmi. Kapacita 230 izieb, moderne, klimatizované. Gran Marquise je jednocho špička a sú si toho vedomí.

Marina Park Hotel - sa taktiež nachádza v meste Fortaléza a radí sa k najlepším hotelom v meste. 5 hviezdičková Marina Vás bude rozmaznávať v luxusných perinách v štýlovo zariadených izbách, v 6 baroch a reštauráciach, saune či fitness. Dýcha novotou a exkluzivitou. Mnoho izieb majú výhľad na more. Pred hotelom však nie je pláž. Ak hľadáte vyslovene mestský hotel, v ktorom si dobre oddýchnete a odstanete blízko atrakcií, Marina môže byť pre Vás vhodnou voľbou .

Crocobeach Hotel - sa nachádza stále v meste Fortaléza, no na pláži Futuro. Tento hotel bol otvorený v roku 2016. Má 94 izieb, sofistikovaný dizajn, má vonkajší bazén aj saunu. Ak by ste do Crocobeach zamierili, odporúčame Vám siahnúť po izbách vyššej kategórie s výhľadom na oceán a terasou. V tejto časti mesta sa nachádza pomerne dosť hotelov a reštaurácii, no ak by ste chceli zamieriť za pamiatkami mesta, najlepšie je dopraviť sa do centra mesta taxíkom. 

Gran Mareiro Hotel - sa nachádza tiež na pláži Futuro, má 270 izieb a 4 hviezdičky. Bol otvorený v novembri 2015. Oddychovať môžete buď svojej pohodlnej izbe, v jednom z troch vonkajších bazén alebo na lehátkach, alebo si zájdete do dvoch luxusných reštaurácii na obed, či večeru, prípadne dobrý drink. Vyše 200 izieb izieb majú krásnu terasu a výhľad na more alebo do záhrady. Servis dopĺňa luxusné Spa, jacuzzi, sauna, fitness a detské ihrisko. Moderné a klimatizované prostredie. 

Ak hľadáte čisto nové hotely, tak najnovšie boli otvorené nasledovné 4* hotely: Grupo VIP Landscape (apríl 2019) a má iba 20 izieb, Aquidaba Praia Hotel (január 2019) a má 80 izieb a Ecco Hotel (august 2018) a má 60 izieb.

Odporúčané hotely v okolí Fortalézy (štát Ceará):

Essenza Hotel - vo Fortaléze sa nachádza medzinárodné letisko a 300 km od neho sa nachádza národný park Jericoacoara s fantastickým 5* hotelom Essenza. Tomuto hotelu absolútne niet čo vytknúť a cesta sem bude rozhodne stáť za to. Vidno, že až tu, ďaleko od sveta, sú si Brazílčania stále vedomí svojej kategórie a vedia, ako má vyzerať nadšený hosť. Odporúčame vám izby na prvom poschodí s terasou, s výhľadom na bazén a na oceán a budete milovať svoje rána. Oddychovať v štýlovej izbe, luxusných perinách alebo popíjať drinky pri bazéne, je to len na Vás ako budete tráviť voľný čas. Tento hotel má všetko, čo potrebujete k slušnému oddychu, vrátane SPA, fakultatívnych výletov, kvalitnej reštaurácie, masáži a letiskového transfera.

Blue Residence - sa nachádza vedľa Eseenza, má 4 hviezdičky a za kvalitou vôbec nezaostáva. Nechajte sa rozmaznávať raňajkami v záhradke. Ochutnávajte tropické ovocie, sladké čerstvé pečivo, dobrú rannú kávičku a vstrebávajte prvé ranné lúče nad nekonečným oceánom, od ktorého vanie príjemný vzduch a láka na plávanie. Alebo uprednostníte terasu svojej izby a vonkajší bazén? Je to len na Vás. Ubytovanie sa poskytuje v samostatných domčekoch v obklúčení stromov a paliem čím sa decentne eliminuje styk s ostatnými dovolenkujúcimi. Sofistikovaná klimatizovaná izba, pôsobí na Vás luxusne a pokojne a pozýva Vás na zaslúžený odpočinok do svojích jemných perín. Profesionálny a pozitívne naladený personál je pripravený plniť Vaše želania.

V okolí sú rôzne podniky, reštaurácie, bary a aj hotely iných cenových kategórii. Toto rozhodne stojí za tu cestu.

Zorah Beach Hotel - sa nachádza trochu bližšie k Fortaléze, 130 km. Je situovaný na krásnej pláži Flecheiras a podľa nás v BUBO je toto nejlepší hotel, ktorý tu je. Či už sa ubytujete v suite, bungalowe, vile alebo v casa familia, budete v obklúčený pokojnej zelenej atmosféry, krásnej záhrady, širokej pláže. Nechajte sa navnadiť cez príjemnú fotogalériu hotela zorahbeach.com.br. Skvelý servis dopĺňa spa, slušná reštaurácia, príjemné prostredie, štýlové stolovanie a fotogenické jedlo, ktoré chutí minimálne tak dobre ako vyzerá. Široký výber vín a piva z celého sveta. Prípadne si zájdete do pohodového hotelového baru s výhľadom na more pri bazénoch. Popíjajte Veuve Clicquot a vychutnávajte si slnečné lúče a brazílsky vzduch. Ideálne na sledovanie aj západu slnka. Tento hotel varí vynikajúcu indickú kuchyňu a menu im vytvoril šéfkuchár Taslim Ahmed, ktorý v hoteli ostal až 3 mesiace. Je to neuveriteľné.

Carmel Charme Resort - ešte bližšie k Fortaléze, 50 km, cca 1 hodinu od letiska. 5* skvelý oceanfront hotel, v ktorom taktiež nájdete všetko čo potrebujete k elitnému oddychu vrátane super pláže, veľkého bazéna, v ktorom je bar. Pláž sa volá Aquiraz. V rezorte je krásna tropická záhrada aj spa. Odporúčame bungalow s privátnym bazénom.

Carmel Cumbuco - približne 40 minút od letiska vo Fortaléze. 5 hviezdičkový eltiný rezort, v ktorom si náročný hosť nájde to svoje. Nádherný západ slnka sa nesie cez vrcholky paliem k Vášmu balkónu, horizont sa sfarbí do tmavožltá a Vy zrazu milujete tento život. Pre náročných odporúčame prémium suitu na najkrajšom mieste v areáli. Tu si užijete aj balkón s krásnym výhľadom a priamy vstup do bazéna. Ak ste rodina s deťmi, ubytujú Vás tu max 5 osôb (v ponuke aj iné typy izieb). Tento hotel je vhodný aj pre novomanželov, ktorý by tu chceli stráviť svoje medové týždne. Siahnite po honeymoon premium suite a vstupne do manželstva štýlovo.

Suites Beach Park Resort - v oblasti Beach Park, je takisto vhodná možnosť pre rodiny s deťmi. Nachádza sa vedľa aquaparku. Má vonkajčí bazén, malú reštauráciu. Hotel spĺňa úroveň strednej triedy.

Odporúčané plážové hotely v oblasti Recife, štát Pernambuco:

Porto de Galinhas Praia hotel: 3-hviezdičkový rezort, ktorý je vzdialený 50 km od Recife na pláži Praia do Cupe

Porto de Galinhas Enotel: 5-hviezdičkový rezort, ktorý je vzdialený 50 km od Recife na pláži Praia do Cupe

Sheraton Reserva do Paiva Hotel and Convention Center: 4-hviezdičkový rezort, ktorý je vzdialený 17 km od Recife na pláži Praia do Paiva (na pláž sa ide pešo 5 min)

Odporúčané plážové hotely v oblasti Salvador, štát Bahia:

Tivoli Ecoresort Praia do Forte Bahia – 5-hviezdičkový rezort, ktorý je vzdialený 60 km od Salvádoru na pláži Praia do Forte

Pestana Bahia Lodge Salvador – 3-hviezdičkový rezort, ktorý je vzdialený 30 km od Salvádoru je však mimo pláže. V okolí sú len menšie pláže.

Odporúčané plážové hotely v oblasti Natal, štát Rio Grande do Norte:

Pousada Thalassa Hotel - 3 hviezdičkový dobrý hotel, 500 metrov od pláže Praia de Pipa

Bupitanga hotel - 3 hviezdičkový dobrý hotel, 1,5 km od pláže Praia de Pipa

Hotel Ponta do Madeiro - 4 hviezdičkový s fantastickými výhľadmi na oceán v obklúčený zeleného útesu. Krásna príroda a pekná pláž pod útesom.

Toca da Coruja - 4 hviezdičkový hotel v blízkosti Praia de Pipa

Kilombo Villas and Spa - špičkový 5 hviezdičkový hotel južne od Pipa, neopakovateľné výhľady.

← Ubytovanie a hotely (zoznam krajín)

Hotely

 Windsor Asturias Hotel

Windsor Asturias Hotel

⭑⭑⭑

Rio de Janeiro, Brazília

Počas nášho karnevalového termínu sa ubytujeme v centre mesta Rio de Janeiro, v hoteli Windsor Asturias. Budeme to mať na skok do centra mesta ako aj k pamiatkam. Hotel navyše disponuje so saunou, fitness a malým bazénom (informácie k použitiu si vyžiadajte na recepcii hotela) a okrem toho má panoramatické výhľady z najvyššieho poschodia. Hotel má iba 166 izieb, izby sú zariadené v svetlých farbách, pôsobia čisto, útulne a každá izba ma, samozrejme, svoju privátnu kúpeľňu.

A Concept Hotel & Spa
A Concept Hotel & Spa

Luxusný hotel

⭑⭑⭑⭑⭑

A Concept Hotel & Spa

Buzios
Brazília

Nový luxusný eco hotel na pláži pri vychýreným Buziose. Tento hotel sa nachádza iba minútku chôdze od pláže. V hoteli sa nachádza dobrá reštaurácia, bar, sauna, vonkajší bazén ako aj kvalitne vybavené fitness centrum. Hotel si pripisuje 5*. Všetky izby sú klimatizované a nájdete si v nich TV, vybavenú privátnu kúpeľňu (kúpeľňová kozmetika, uteráky, fén, župan).

Bar

Bar

Bazén

Bazén

Fitness

Fitness

Reštaurácia

Reštaurácia

Klimatizácia

Klimatizácia

Nefajčiarske izby

Nefajčiarske izby

Wifi

Wifi

Pláž

Pláž

Spa/Wellness

Spa/Wellness

Hotel Juma Ópera

Hotel Juma Ópera

⭑⭑⭑⭑

Manaus, Brazília

Hotel Juma Ópera v Manause so 41 luxusnými izbami, ktoré dizajnoval architekt Roberto Vinograd, bol v roku 2021 vyhlásený za high-end boutique hotel mesta. Nachádza sa v historickom centre, kde dokonalo splýva s okolitými historickými budovami. Jeho chodbami sa prechádzali hostia ako Theodore Roosevelt alebo Marshall Rondon, počas svojej amazonskej expedície. Juma Opera hostila aj zasadnutie ohľadom amazonského kaučukového boomu, vďaka ktorému mesto bohatlo. Na streche hotela oddychujete v otvorenom bazéne s pohárom obľúbeného drinku, navyše s výhľadom na historickú budovu Amazon Theatre z roku 1896. Tu môžete precítiť tu atmosféru tohto výnimočného miesta: zámožní baróni mali rovnaký výhľad ako práve Vy a snívali o tom, že tu uprostred nebezpečného Amazonského pralesa postavia krásne európske mesto.

V prípade obmedzenej kapacity zabezpečujeme izby v luxusnom hoteli Villa Amazonia. Elegancia priam vyžaruje z každého kúta aj tohto nadštandardného hotela umiestneného v historickom centre Manaus. Hotel má 30 exkluzívnych suít, ktoré kombinujú moderný dizajn s tradíciou a klasickým štýlom. Steny v priestore recepcie a reštaurácie sú originálne, z pôvodného domu, ktorú tu stál v časoch, keď sa rozmáhal priemysel. Moderný hotel nenecháva nič na náhodu a zmýšľa ekologicky. Solárna energia, separovanie, osvetlenie LED či úsporné žiarovky...všetko je nastavené tak, aby minimalizovali dopad na životné prostredie.

Bar

Bar

Bazén

Bazén

Fitness

Fitness

Reštaurácia

Reštaurácia

Klimatizácia

Klimatizácia

Nefajčiarske izby

Nefajčiarske izby

Wifi

Wifi

Bawary´s Guest House

Bawary´s Guest House

São Gabriel da Cachoeira, Brazília

Bawary´s Guest House je malý rodinný penzión v São Gabriel da Cachoeira, je jednoducho ale útulne zariadený. V mestečku chýbajú ubytovacie kapacity a preto využijeme toto rodinné privítanie v tichšej časti mesta. Penzión má 5 izieb s posteľami twin aj double. Izby majú privátne kúpeľne.

Hotel Iate Plaza Fortaleza 

Hotel Iate Plaza Fortaleza 

⭑⭑⭑⭑

Fortaleza, Brazília

Opustili sme Rio a po niekoľkých hodinách pristávame opäť, v Brazílii, no teraz v jej severnej časti a sme len malý kúsok od rovníka. Vo Fortaleze je, podobne ako na Kamčatke, dobrovoľno-povinná zastávka kvôli leteckým predpisom a tak tu budeme tráviť jednu noc. Vo Fortaleze sa nenachádza žiadny div sveta a celkovo toto mesto je málo objavované, no má potenciál. Spravíme si zrýchlenú prehliadku mesta, aby sme sa čo to aj o tomto mieste dozvedeli a spravili si o Brazílii komplexný obraz. Náš hotel Iate Plaza sa nachádza pri pláži Mucuripe. Možno to nebude tá najkrajšia pláž akú ste kedy videli a za peknou plážou sa dá vybrať trochu ďalej, južnejšie od mesta. BUBO sprievodcovia flexibilne sprostedkujú. Z nášho pobytu vo Fortaleze vyťažíme, ako všade, úplne maximum. Iate Plaza je 3-hviezdičkový hotel. Je to juhoamerický stredný štandard, kde sa môžete stretnúť s nepravidelnou izbovou službou či určitými nedostatkami, na ktorých sa snaží personál pracovať. Izby sú však veľmi priestranné. Mnohé z nich majú dokonca balkón s výhľadom na pobrežie. Kúpeľne sú taktiež priestranné a štandardne vybavené. Úroveň hotela zodpovedá počtu hviezdičiek. V hoteli je vonkajší bazén s lehátkami, barom a ráno sa tu podávajú kontinentálne raňajky. 

Bar

Bar

Bazén

Bazén

Fitness

Fitness

Reštaurácia

Reštaurácia

Klimatizácia

Klimatizácia

Nefajčiarske izby

Nefajčiarske izby

Wifi

Wifi

Hotel Arena Copacabana

Hotel Arena Copacabana

⭑⭑⭑⭑

Rio de Janeiro, Brazília

V Južnej Amerike ešte malú chvíľu ostaneme a pristávame v Meste Bohov na medzinárodnom letisku Galeão a naša cesta do hotela na pláži na Copacabane bude trvať približne 45 minút. Horúčava sa stupňuje, nasadáme do autobusov a BUBO sprievodcovia nás už oboznámujú s týmto mestom, o ktorom niekto kedysi povedal "Prišiel som do Ria zomrieť, ale keď som uvidel tu nádheru, rozhodol som sa žiť!" A nám sa chce žiť ďalej! Máme za sebou ohromný kus cesty, intenzívne zážitky a vôbec nepoľavujeme. Teraz sa už tešíme na legendárnu Copacabanu a vlny Atlantiku. A samozrejme Sochu Krista, ktorá svojou náručou akoby vítala všetkých návštevníkov, ktorý tu prilietajú. Náš hotel Arena sa nachádza priamo pred Copacabanou. Hotelovú zónu na Copacabane po celej jej dĺžke oddeľuje cesta. Na širokých plážach Copacabany budeme pozorovať ako miestni Cariocas hrajú futbal, volejbal a popíjajú Caipirinhu, brazílsky drink, ktorému sa nevyhneme. Náš komfortný hotel ma na svojom vrchu bazén, lehátka a bar, no ale tie výhľady sú neuveriteľné. Vezmite si dron! A Vaše zábery budú úžasné. Pri vstupe je hneď priestranná recepcia, BUBO sprievodcovia majú opäť vopred pripravený check in, rozdáme si kľúče a už sa presúvame do pohodlných priestranných čistých a klimatizovaných izieb. Izby sú komfortne vybavené. Nájdete v nich TV, trezor, chladničku, minibar. Súkromná kúpeľňa ma tradične všetko čo potrebujete, fén, uteráky aj drobnú kozmetiku. Ráno si pochutnáme na raňajkách z bohatého bufetu, vypijeme čerstvý čaj alebo kávu a už sa ponáhľame za novými zážitkami do mesta a budeme hľadať tie najlepšie výhľady na Rio. Program bude bohatý a intenzívny. Nezabudnite na opaľovací krém, pokrievku hlavy a vodu. 

Bar

Bar

Bazén

Bazén

Fitness

Fitness

Reštaurácia

Reštaurácia

Klimatizácia

Klimatizácia

Nefajčiarske izby

Nefajčiarske izby

Wifi

Wifi

Pláž

Pláž

Spa/Wellness

Spa/Wellness

Pousada Do Rio Mutum

Pousada Do Rio Mutum

⭑⭑⭑

Pantanal, Brazília

Naša Eco-lodge sa nachádza 130 km od letiska v meste Cuiabá, ktoré je hlavným mestom štátu Mato Grosso. Tento ekologický orientovaný hotel je vynikajúcou možnosťou práve pre fanúšikov prírody a rybárčenia. Zároveň je aj fantastickým východiskovým bodom do divokého Pantanalu, kde sa dajú pozorovať rôzne druhy zvierat. Okolo lodge sa nachádza niekoľko turistických chodníkov a hostia sa môžu venovať nerušenej turistike, pozorovaniu zvierat počas východu alebo aj západu slnka, môžu jazdiť na koňoch a môžu chodiť aj nočnú turistiku. Z pomedzi najvyhľádavanejších (prípadne fakultatínych) aktivít v rezorte spomenieme výlety na kanoe, rybárčenie, návštevu domorodého obyvateľstva, safari na rieke Mutum. Ak plánujete voľný čas stráviť v hoteli, môžete využiť napr. jeho bazén s barom či relaxovať v hamaku v tieni mangovníkov. V areáli sa nachádza aj práčovňa, suvenírový obchod a malý obchod s potravinami. V kuchyni hotela sa varia vynikajúce lokálne jedlá. Hotel ponúka iba 22 izieb formou chatiek, všetky sú komfortne vybavené, slušne dizajnované, klimatizované. K dispozícií ventilátor, kamak, súkromná veranda a minibar. Letiskový transfer trvá približne 3 hodiny. 

Bar

Bar

Bazén

Bazén

Reštaurácia

Reštaurácia

Klimatizácia

Klimatizácia

Nefajčiarske izby

Nefajčiarske izby

Najlepšie hotely sveta v Santiago de Chile, Buenos Aires a Rio de Janeiro
Najlepšie hotely sveta v Santiago de Chile, Buenos Aires a Rio de Janeiro

Najlepšie hotely sveta

⭑⭑⭑⭑⭑

Najlepšie hotely sveta v Santiago de Chile, Buenos Aires a Rio de Janeiro

Santiago de Chile, Buenos Aires, Rio de Janeiro
Chile, Argentína, Brazília

Zlepšite si ubytovací štandard počas 6 nocí na výborné hotely. 2 noci v Mandarin Oriental/Intercontinental Santiago de Chile, 2 noci v Faena/Sofitel Recoleta Buenos Aires a 2 noci v JW Marriott v Rio de Janeiro. Pohodlie a oddych v hoteloch z renomovaných sietí v centre miest. Cena platí pre 1 osobu v izbe pre dve osoby. V cene sú raňajky a štandardná izba.

Wifi

Wifi

Hotel Rio Othon Palace

Hotel Rio Othon Palace

⭑⭑⭑⭑

Rio de Janeiro, Brazília

Záver nášho zájazdu strávime v hoteli, ktorý sa nachádza v prvej línií pred plážou Copacabana. Po celej dĺžke Copacabany je medzi plážou a hotelmi v prvom rade cesta, cez ktorú budete musieť prejsť, ak sa pred odletom domov chcete ešte vykúpať v Atlantickom oceáne. Rio Othon Palace je naša obľúbená značka. Luxusný a elegantný hotel, ktorý poskytuje dostato komfortu po krásnej ceste naprieč Južnou Amerikou. Odporúčame večer, pri západe slnka, navštíviť terasu hotela na streche, kde je bazén, krásny výhľad na večernú pláž. Naľavo vidno Cukrovú homoľu. Raňajky sa podávajú formou bohatého bufetu (studené aj teplé jedlá). Klimatizované izby sú čisté a priestranné, vybavené minibarom a TV. Kúpeľne sú taktiež štandardne vybavené.

Bar

Bar

Reštaurácia

Reštaurácia

Klimatizácia

Klimatizácia

Nefajčiarske izby

Nefajčiarske izby

Wifi

Wifi

Wyndham Golden Foz Suítes

Wyndham Golden Foz Suítes

⭑⭑⭑⭑

Foz do Iguaçu, Brazília

Počas návštevy vodopádov Foz Iguazu budeme bývať v príjemnom hoteli Wyndham na okraji mestečka rovnomenného názvu. Izby sú presvietené, priestranné a minimalistický zariadené. Je v nich Tv aj minibar. V súkromných kúpeľniach sú uteráky a drobná kozmetika. Z vyššieho poschodia je pekný výhľad na okolie mesta. Máte izbu otočenú na rieku? Tak vedzte, že táto rieka sa volá Paraná, a keď sa zadívajte na druhú stranu, tak za ňou je už Paraguay. Bohatý raňajkový bufet. V hoteli je aj celkom dobre vybavené Fitness a pekný bazén, ktorý láka, aby ste si v ňom aspoň na pár minút oddýchli. V hoteli je aj reštaurácia. Ak zvažujete večeru v hoteli, v ponuke A la carte od 19:00 do 23:00. V hoteli však budeme veľmi krátko. Národný park Iguacu je vzdialený iba 30 minút jazdy.
Wifi

Wifi

Latitud Buzios Hotel

Latitud Buzios Hotel

⭑⭑⭑

Buzios, Brazília

Latitud Hotel už čaká na Vašu návštevu v atraktívnom brazílskom dovolenkovom meste, v Buziose. Jedná sa o 3* hotel, ktorý ma príjemný dizajn a krásnu záhradu. Tu budete oddychovať a nasávať pohodovú atmosféru mesta a pláži, kam chodia oddychovať aj brazílske hviezdy. Nedávno bol tento hotel zrekonštruovaný. V priestranných izbách si oddýchnete a načerpáte nové sily. Možnosti aktívneho odpočinku - kajaky, šnorchel. Bližšie informácie Vám podá vždy recepcia hotela. V hoteli je aj snack bar, sauna a vonkajší príjemný bazén s lehátkami. Alebo si radšej odbehnete na neďalekú pláž? Výber už bude na Vás. Vo svojich klimatizovaných izbách si nájdete aj minibar, TV, chladničku, trezor, súkromnú kúpeľňu vybavenú základnými potrebami vrátane uterákov. A samozrejmosťou je aj WIFI, ktorá isto každého poteší. Ostávate v spojení s rodinou a priateľmi. Ideálna poloha, prístup k rozličným plážam aj do centra mesta, ktoré je vzdialené len 600 m (Rua de Pedras) a kde sa nachádza mnoho barov a malých reštaurácii. Jednotlivé pláže sú vzdialené od 600 do 900 metrov, vyskúšate možno všetky, či už Playa Forno (pokojná pláž), alebo Playa Brava (možnosti športov), je to už na Vás. Medzi naše iné obľúbené hotely v Buziose patrí ešte hotel Azeda, ktorý sa nachádza v blízkosti pláži Praia João Fernandes, Praia dos Ossos a Praia da Armação.
Wifi

Wifi

JW Marriott Hotel Rio de Janeiro
JW Marriott Hotel Rio de Janeiro

Najlepšie hotely sveta

⭑⭑⭑⭑⭑

JW Marriott Hotel Rio de Janeiro

Rio de Janeiro
Brazília

Nadčasový luxus priamo na Copacabane. Užite si Rio z Vášho luxusného hotela z renomovanej siete Marriott, ktorý sa nachádza práve uprostred 4 km pláže. Netradičná fasáda hotela v tieni zapadajúceho slnka vytvára pocit pokoja a nerušenej pohody. Barack Obama je len jednou z mnohých slávnych osobností, ktoré pri pobyte v Riu preferujú práve JW. Nádherné výhľady na Rio de Janeiro zo strechy, lahodné brazílske raňajky v Terraneo s výhľadom na oslňujúcu a legendárnu pláž, ktorými naštartujete svoj deň. Dokonalé spojenie luxusu a komfortu na jednom mieste. Odporúčame Vám zájsť si na večerný drink do baru Moonlounge na streche hotela, usaďte sa na luxusných gaučoch a vychutnávajte si ten pohľad na mesto bohov. Alebo si zaplávajte v bazéne, ktorý sa tu tiež nachádza? Nájdete tu dokonca moderný pouličný stánok v štýle street food (JW ma toto ako prvý hotel v Rio!) a varia v ňom len z ozaj kvalitných a čerstvých surovín! Špičkový hotel v Meste bohov.
Bar

Bar

Bazén

Bazén

Fitness

Fitness

Reštaurácia

Reštaurácia

Klimatizácia

Klimatizácia

Nefajčiarske izby

Nefajčiarske izby

Wifi

Wifi

Pláž

Pláž

Spa/Wellness

Spa/Wellness

Arena Copacabana
Arena Copacabana

Luxusný hotel

⭑⭑⭑⭑

Arena Copacabana

Rio de Janeiro
Brazília

Luxusný hotel Arena je ekologicky mysliaci hotel, ktorý sa nachádza pred plážou Copacabana. Svetlé, svieže farby izieb typické pre Cariocas, pozývajú na relax a odpočinok po celodennom programe alebo pobyte na pláži. Takmer okamžite sa tu začnete cítiť veľmi príjemne. Čisté, klimatizované a priestranné izby sú moderne zariadené. Celý hotel pôsobí vkusne, štýlovo a vytvára naozaj oddychovú atmosféru. Arena Hotel je pre nás jeden z najobľúbenejších pri návšteve Rio de Janeiro. Na streche hotela je bazén, v ktorom si môžete zaplávať alebo sa len tak kochať výhľadom na zapadajúce slnko nad legendárnou plážou a dať si k tomu osviežujúci drink. Ráno si môžete pochutnať na výbornom raňajkovom bufete na prízemí hotela, kde budú k dispozícií aj teplé aj studené jedlá, skvelá káva, čaj a džúsy. Značka Arena má na Copacabane dva hotely s totožným štandardom, Arena Copacabana a Arena Leme. BUBO preferuje Arena Copacabana. Ak si však želáte ešte najlepší hotel na Copacabane, odporúčame Vám hotel z našej edície Najlepšie hotely sveta.

Bar

Bar

Bazén

Bazén

Fitness

Fitness

Reštaurácia

Reštaurácia

Klimatizácia

Klimatizácia

Nefajčiarske izby

Nefajčiarske izby

Wifi

Wifi

Pláž

Pláž

Spa/Wellness

Spa/Wellness

Nobile Copacabana Design Hotel

Nobile Copacabana Design Hotel

⭑⭑⭑

Rio de Janeiro, Brazília

Hotel sa nachádza priamo v štvrti Copacabana. To je jeho výhoda. Je to hotel, ktorý spĺňa úroveň 3* a juhoamerický stredný štandard. Pôvodne to bolo sídlo známej značky Best Western. Izby majú základné vybavenie: izba s posteľou ladená v svetlých farbách, kúpeľňa s uterákmi a hotelovou kozmetikou. Izby sú pomerne malé a nie je z nich výhľad nakoľko sa budovy v tejto štvrti Copacabana tiahnu do výšky 30-40 poschodí a ulice sú úzke, tým pádom netreba očakávať výhľad na krásnu prírodu alebo panorámu mesta. Veľmi výhodná je však jeho poloha, nachádza sa v pešej dostupnosti od svetoznámej pláže Copacabana. Tam budete tráviť pravdepodobne všetok voľný čas mimo programu. Na výborných hotelových raňajkách si pochutnáte a o pár minút už môžete ležať na pláži. Aj keď sa hotel nenachádza priamo na pláži, tak Vám uteráky s radosťou zapožičajú na recepcii. Oproti hotelu sa nachádza metro stanica Cardinal Arcoverde, kde sa viete dostať priamo do centra. V štvrti Copacabana používame viacero značiek rovnakej kategórie ako napr. Augustos, Americas alebo Mirador Rio. Ak však preferujete luxus a ešte lepšiu polohu či výhľad, tak Vám jednoznačne odporúčame vybrať si z našich elitných hotelov v doplnkových službách. Tento výber odporúčame! Počas najväčších sviatkov v Rio de Janeiro používame iné základné hotely: počas Silvestra to je 3* Hotel Forte Copacabana a podobný, počas karnevalu to je Windsor Asturias a podobný v centre mesta Rio de Janeiro.

Wifi

Wifi

Foz Presidente Comfort Hotel

Foz Presidente Comfort Hotel

⭑⭑⭑⭑

Foz do Iguaçu, Brazília

Svieži, príjemný hotel, ktorý taktiež spĺňa juhoamerický stredný štandard. Foz Presidente sa nachádza iba 2 bloky od nákupnej zóny mesta, má ochotnú recepciu, kde sa obslúžite kávičkou zdarma a môžete sa osviežiť pivkom pri hotelovom bazéne, ktorý je otvorený až do 22.00 hod. V hoteli nás už veľmi dobre poznajú. Chodíme sem už 17 rokov a klienti si najviac pochvaľujú priateľskú atmosféru. 73 plne vybavených klimatizovaných izieb. V prípade nedostupnej rezervácie alebo počas sviatkov, využívame služby aj známej značky Wyndham alebo aj Luz by Castelo. Svetové ubytovacie portále dávajú týmto hotelom 4*, ale vďaka konkurencií v okolí ich BUBO hodnotí ako 3*+.

Bar

Bar

Bazén

Bazén

Reštaurácia

Reštaurácia

Klimatizácia

Klimatizácia

Nefajčiarske izby

Nefajčiarske izby

Wifi

Wifi

B

Ázia   Amerika   Európa  

Taliansko, Peru, Mexiko, Jordánsko, India, Čína, Brazília


náročnosť

18 dní

Trvanie

13112 22224€
K

Amerika  

Južná Amerika, Uruguaj, Paraguaj, Brazília, Argentína


náročnosť

12 dní

Trvanie

3289
K

Amerika  

Južná Amerika, Patagónia, Uruguaj, Paraguaj, Chile, Brazília, Argentína


náročnosť

16 dní

Trvanie

3112 3890€
E

Amerika  

Južná Amerika, Brazília


náročnosť

19 dní

Trvanie

9995
Najnebezpečnejšie zviera sveta Prémiový blog

Prémiový blog Najnebezpečnejšie zviera sveta

Lev, tiger, žralok, byvol, hroch? Nie! Je to komár a všetci naši sprievodcovia v Afrike tento vtip poznajú. No pri toľkých mŕtvych - ročne je to…

Ľuboš Fellner 17 min. čítania
Rio de Janeiro - deň v meste bohov Rio de Janeiro

Rio de Janeiro Rio de Janeiro - deň v meste bohov

Mesto bohov a samby - sen každého cestovateľa. Čo tu vidieť okrem nádhernej sochy Ježiša, Cukrovej homole či slávnej Copacabany? Pokiaľ do Ria…

Negustiózne! Vybrali sme najhoršie bizarné jedlá sveta Prémiový blog

Prémiový blog Negustiózne! Vybrali sme najhoršie bizarné jedlá sveta

My ľudia sme veľmi rozdielni. To, čo niekto považuje za pochúťku, napríklad kaviár či žabacie stehienka, iný nevie vložiť do úst. No jedlá, ktoré…

Ľuboš Fellner 9 min. čítania
Najkrajšie pláže sveta - top 20 Prémiový blog

Prémiový blog Najkrajšie pláže sveta - top 20

Chodím po svete tridsať rokov, aby som našiel tú najkrajšiu pláž na planéte. Za ten čas som natrafil na pláže opustené a romantické, plné života a…

Ľuboš Fellner 13 min. čítania