Maroko je populárna destinácia a najmä za posledné roky sa tu vytvorila nielen sieť zaujímavých a luxusných hotelov, ale aj unikátnych miest, kde viete uloviť zážitky. K najlukratívnejším hotelom patrí hotelový rezort Four Season v Marakéši, no luxusné miesto skrýva aj Royal Mansour Marrakech. Jeden z najznámejších hotelov z luxusných miest ja marakéšsky hotel Mamounia, kde zažijete rozprávku Tisíc a jednej noci. Ak chcete vsadiť na lukratívnu klasiku, Marakéš má svoj hotel The Oberoi. Ak radi nocujete na unikátnych miestach, skúste Azalai Desert Camp priamo na púšti, kde zažijete neopakovateľný východ slnka. Ubytujte sa vo Feze v starej medine a v niektorom z nádherných riádov v centre Marakéšu, Ubytovať sa môžete aj v Ait Ben Haddou v starom ksare alebo v Ouarzazte v hoteli Oscar, ktorý je súčasťou filmových štúdií.

Hotely v Maroku s dobrým pomerom ceny a kvality:

Hotel Ibis (Casablanca) – 3* Hotel Ibis leží v centre modernej Casablancy, neďaleko modernej železničnej stanice. Z hotela sa vyberiete peši cca 10 minút a ste na hlavnom námestí pred vstupom do mediny, kde si viete posedieť na káve, mätovom čaji alebo ochutnať špeciality marockej kuchyne. Poloha je viac než skvelá. Ibis ponúka chutné raňajky a izby sú vybavené štandardom troch hviezdičiek, teda nechýba v ňom nič, čo by ste mohli na jednu- dve noci potrebovať. Z vrchných poschodí je skvelý panoramatický výhľad na Casablancu. V hoteli sa nachádza príjemná kaviareň s možnosťou navečerať sa.

Hotel Grand Imlichil (Marakéš) – Moderný 3* hotel Grand Imlichil leží v modernej časti Marakéšu, avšak staré mesto máte na dosah. Slávne námestie Jemaa el-Fna je vzdialené je od hotela 15-20 minút chôdze. Izby sú príjemné, vkusne zariadené s vlastnou kúpeľňou aj toaletou. Môžete si oddýchnuť v hotelovom bazéne, dopriať si dobrý drink v hotelovom bare alebo sa navečerať v reštaurácii s marockým aj medzinárodným jedlom.

Ouarzazate Ibis (Ouarzazate) – Moderný 3* hotel Ouarzazate Ibis je taktiež príjemným miestom na prespatie. Budova pripomína starobylé marocké kasby a interiéri dominujú tradičné marocké prvky. Hotel ponúka bazén, kde si viete oddýchnuť a načerpať stratenú energiu. Izby sú priestranné a vkusne zariadené. Ide o klasicky zariadené izby, ktorým nechýba žiadne základné vybavenie. Čistá kúpeľňa, toaleta, klimatizácia aj satelitná televízia. V hoteli sa viete navečerať v reštaurácii, kde podávajú marocké špeciality.

Erfoud Le Riad (Erfoud) – Le Riad v centre Erfoudu je oázou pokoja v rušnom saharskom meste. Za recepciou nájdete bazén, do ktorého sa viete ponoriť a zrelaxovať sa po návšteve Sahary alebo si len oddýchnuť na lehátku či v hotelovom bare. Izby sú veľké, čisté, zariadené tradične v marockóm štýle. Kúpeľňa, sprcha, satelitná televízia, skrinka či stôl sú samozrejmosťou a hoci sú izby jednoduchšie, nechýba im vkus. Prostredie hotela je veľkou devízou a vďaka záhradám je ako stvorené na oddych. Neďaleko hotela nájdete malé potraviny, čajovňu a asi 15 minút chôdze je vzdialená hlavná ulica, kde je viacero možností na večeru.

Hotel Menzeh Fez (Fez) – Hotel Menzeh leží v modernej časti Fezu cca 3 kilometre od starej mediny Fes el Báli. Ide o zaujímavé miesto s výhľadom na moderné mesto aj okolité pahorky. Súčasťou komplexu je bazén, hotelový bar aj hotelová reštaurácia v príjemnom prostredí. Izby v sú hoteli priestranné, niektoré s výhľadom na krajinu, iné na mesto. Majú štandardné marocké vybavenie 3* hotela od kúpeľne, wc, klimatizácie, televízie až po chladničku, kanvicu na zohriatie vody a súčasťou hotela je aj bezplatné wifi. Hotel má aj svoje vlastné SPA centrum, kde môžete skúsiť hammam alebo masáž. Hotel Menzeh leží cca 10 minút peši od veľkého nákupného centra Careffoure, kde si viete nakúpiť drobnosti a nazrieť do sveta moderného mesta.

Mercure Sheherazade (Rabat) – Štýlový hotel Mercure Sheherazade sa nachádza v modernej, čistej, diplomatickej štvrti Rabatu len pár stoviek metrov od top pamiatok akými je mauzóleum Mohammeda V. a Hasana II. Priamo oproti hotelu sú malé potraviny a neďaleko nájdete aj niekoľko podnikov s jedlom, hoci hotelová reštaurácia ponúka široký výber medzinárodnej aj lokálnej stravy. Ak budete mať chuť na pivo alebo pohár vína, je tu Aladin bar v príjemnej záhrade. Hotelové izby sú priestranné, moderné zariadené a nechýba tu sociálne zariadenie, kúpeľňa, minibar, klimatizácia alebo satelitná televízia. Výborná poloha, tichá štvrť a moderné vybavenie sú skvelým trojbojom hotela Mercure.

Hotely v Maroku pre náročných:

Sheraton Casablanca Hotel & Towers (Casablanca) - Elitný hotel Sheraton v centre exotickej Casablancy je každoročné nominovaný na Morocco's Leading City Hotel na World Travel Awards a podarilo sa im niekoľko rokov po sebe aj vyhrať. Sheraton je osvedčená značka a tento v Maroku ma aj orientálny nádych, ktorý sa Vám bude páčiť a preto si myslíme, že toto budete pre Vás výborný výber, napr. hneď na úvod Vašej cesty, ak do Casablancy prilietavate. Ste v centre Bieleho mesta, na skok k všetkému čo potrebujete vidieť a zažiť, Stará Medina, Central Market, Art Deco budovy...Luxusný Sheraton s 300 izbami a suitami (súkromné kúpeľne, TV, internet), ktorý disponuje aj s fitness, bazénom a so šiestymi barmi a reštauráciami s tradičnou aj medzinárodnou kuchyňou, spa aj s orientálnym hammanom. Stihneme si to všetko vychutnať? 

Les Jardins de la Koutbia (Marakéš) – Luxusný hotel v centre orientálneho Marakéša je útokom na všetky zmysly. Nachádza sa tak blízko k mešite Koutobia a námestiu Jamma el-Fna, že stačí pár minút a ste v centre všetkého diania. Aj napriek tomu je hotel oázou pokoja a necítiť tu ruch mesta. Môžete sa zrelaxovať pri bazéne alebo skočiť do vyhláseného SPA centra Carita do hammamu či na masáže. Dokonalá reštaurácia priamo v hoteli pripraví špeciality marockej, indickej alebo francúzskej kuchyne a namieša k tomu to najlepšie víno. Pohodlné, priestranné izby prekvapia svojou príjemnou atmosférou a nájdete v nich vybavenie, ktoré potrebujete. Je tu všetko na čo si spomeniete a čo vám pomôže vydolovať z Marakéša skutočne luxusný zážitok.

Berbere Palace (Ouarzazate) –  Hotel v centre marockého Ouarzazate pripomína na prvý pohľad starobylú, tradičnú kasbu ozdobenú vežičkami. Vojdite dnu a pred očami sa začne rozvíjať orientálny sen prešpikovaný detailmi, ktoré si zamilujete. Izby sú vkusne zariadené, majú vlastnú terasu či balkón a nechýbajú ani satelitná televízia, wifi či chladnička s minibarom. K dispozícii je aj kanvica na zohriatie vody a hotel veľmi rád prekvapí svojich hostí miskou s ovocím. Nebudete si pripadať ako v hoteli, ale ako v orientálnej rozprávke. Ak si chcete oddýchnuť, využite hotelový bazén alebo SPA centrum s masážami či kúpeľom. Pri bazéne si môžete posedieť s kávou, mätovým čajom alebo čerstvo vytlačeným pomarančovým džúsom. Vychutnajte si svoje raňajky priamo pri bazéne!

Hôtel Palais du Désert & Spa (Erfoud) - Sahara to sú aj malé dedinky, oázy, hudobníci, horúčavy a výhľad na nekonečný piesok. Sahara je doslova magnetom a čoby to bola za cesat okolo Maroka, ak by ste sa tu nezastavili? Saharský deň bude jeden z najintenzívnejších z celej Vašej cesty. Za najkrajšími pieskovými dunami krajiny vyrazte z mestečka Erfoud, kde budete bývať v "Púštnom paláci". Palais Du Desert navonok v skutku pripomína pevnosť, no vnútro Vám predostrie orientálny zážitok a trúfa si opantať Vaše zmysly. Hotel pozostáva zo 6 pavilónov v palmovom háji v tradičnej architektúre. Disponuje taktiež s luxusným spa aj bazénom. Krásne izby (minibar, súkromná kúpeľňa, TV, wifi) majú výhľad do záhrady a na okolité hory, sú klimatizované a poskytujú dostatok priestoru na relax pred ďalším programom.

Riad Arabesque (Féz) - Ďalšia orientálna zastávka za Vašimi zážitkami. Hotel bol postavený v 19. storočí, dnes je rekonštruovaný a zachovali si v ňom práve tie prvky, vďaka ktorým vyžaruje marocké tradície a nostalgiu. Ponúka taktiež krásne výhľady na okolité hory Zalagh Mountain a na starodávny Fez, ktorý sám v sebe skrýva najdokonalejší Orient. Elegantné izby sú priestranné (TV, chladnička, klimatizácia, súkromná kúpeľňa), v hoteli je Wellnes, bazén aj sauna.

Sofitel (Rabat) – Luxusný hotel Sofitel v Rabate sa rozkladá na siedmych hektároch a spĺňa dokonalú predstavu o Tisíc a jednej noci. Ak aspoň jedna môže byť tá Vaša, tak si ju treba užiť. Na výber máte jeden z troch hotelových bazénov alebo si tu dokonca môžete zahrať partiu minigolfu. Ak dáte prednosť oddychu, SPA centrum Jardin des Roses vás prichýli na kúpeľ či masáž alebo si vyberiete jednu zo štyroch reštaurácii. Bude to stredomorská, marocká alebo francúzska kuchyňa? Všetko je vo vašich rukách, rovnako to aké víno si k večeri doprajete. Priestranné izby majú minibar s chladničkou, balkón, kanvicu na zohriatie vody, klimatizáciu, satelitnú televíziu aj wifi.

← Ubytovanie a hotely (zoznam krajín)

Hotely

Luxusné hotely v Maroku
Luxusné hotely v Maroku

Najlepšie hotely sveta

⭑⭑⭑⭑⭑

Luxusné hotely v Maroku

Marrakech, Ouarzazate, Rabat
Maroko

Doprajte si zlepšený ubytovací štandard a prebúdzajte sa v nádhernýc orientálnych 5* hoteloch: Marrakech: Sofitel/Les Jardins de la Koutobia 2 noci, Ouarzazate: Berbere palace 1 noc, Erfoud: Hôtel Palais du Désert & Spa 2 noci, Fez: Riad Arabesque 2 noci. Maroko je obľúbenou destináciou pre náročných cestovateľov, ktorí majú vkus a aj preto sa oplatí dopriať si luxus. Zaslúžite si ho.

Bar

Bar

Bazén

Bazén

Fitness

Fitness

Golf

Golf

Reštaurácia

Reštaurácia

Klimatizácia

Klimatizácia

Nefajčiarske izby

Nefajčiarske izby

Wifi

Wifi

Spa/Wellness

Spa/Wellness

Riad Arabesque
Riad Arabesque

Najlepšie hotely sveta

⭑⭑⭑⭑

Riad Arabesque

Fès
Maroko

Ďalšia orientálna zastávka za našimi zážitkami. Hotel bol postavený v 19. storočí, dnes je rekonštruovaný a zachovali si v ňom práve tie prvky, vďaka ktorým vyžaruje marocké tradície a nostalgiu. Ponúka taktiež krásne výhľady na okolité hory Zalagh Mountain a na starodávny Fez, ktorý sám v sebe skrýva najdokonalejší Orient. Elegantné izby sú priestranné (TV, chladnička, klimatizácia, súkromná kúpeľňa), v hoteli je Wellnes, bazén aj sauna.
Bar

Bar

Bazén

Bazén

Fitness

Fitness

Reštaurácia

Reštaurácia

Klimatizácia

Klimatizácia

Nefajčiarske izby

Nefajčiarske izby

Wifi

Wifi

Spa/Wellness

Spa/Wellness

Hôtel Palais du Désert & Spa
Hôtel Palais du Désert & Spa

Najlepšie hotely sveta

⭑⭑⭑⭑⭑

Hôtel Palais du Désert & Spa

Erfoud
Maroko

Sahara to sú aj malé dedinky, oázy, hudobníci, horúčavy a výhľad na nekonečný piesok. Sahara je doslova magnetom a čoby to bol za BUBO zájazd okolo Maroka, ak by ste sa tu nezastavili? Saharský deň bude jeden z najintenzívnejších z celej našej cesty. Za najkrajšími pieskovými dunami krajiny vyrazíme z mestečka Erfoud, kde budeme bývať v "Púštnom paláci". Palais Du Desert navonok v skutku pripomína pevnosť, no vnútro Vám predostrie orientálny zážitok a trúfa si opantať Vaše zmysly. Hotel pozostáva zo 6 pavilónov v palmovom háji v tradičnej architektúre. Disponuje taktiež s luxusným spa aj bazénom. Krásne izby (minibar, súkromná kúpeľňa, TV, wifi) majú výhľad do záhrady a na okolité hory, sú klimatizované a poskytujú dostatok priestoru na relax pred ďalším programom.

Bar

Bar

Bazén

Bazén

Fitness

Fitness

Reštaurácia

Reštaurácia

Klimatizácia

Klimatizácia

Nefajčiarske izby

Nefajčiarske izby

Wifi

Wifi

Spa/Wellness

Spa/Wellness

Sheraton Casablanca Hotel & Towers
Sheraton Casablanca Hotel & Towers

Najlepšie hotely sveta

⭑⭑⭑⭑⭑

Sheraton Casablanca Hotel & Towers

Casablanca
Maroko

Elitný hotel Sheraton v centre exotickej Casablancy je každoročné nominovaný na Morocco's Leading City Hotel na World Travel Awards a podarilo sa im niekoľko rokov po sebe aj vyhrať. Sheraton je osvedčená značka a tento v Maroku ma aj orientálny nádych, ktorý sa Vám bude páčiť a preto si myslíme, že toto budete na úvod pre Vás výborný výber. V centre Bieleho mesta na skok k všetkému čo potrebujete vidieť a zažiť, Stará Medina, Central Market, Art Deco budovy...O Vaše ulovené zážitky sa stará Váš sprievodca a o Váš komfort počas prvej noci luxusný Sheraton s 300 izbami a suitami (súkromné kúpeľne, TV, internet), ktorý disponuje aj s fitness, bazénom a so šiestymi barmi a reštauráciami s tradičnou aj medzinárodnou kuchyňou, spa aj s orientálnym hammanom. Stihneme si to vychutnať? Skvelý štart na úvod.
Bar

Bar

Bazén

Bazén

Fitness

Fitness

Reštaurácia

Reštaurácia

Klimatizácia

Klimatizácia

Nefajčiarske izby

Nefajčiarske izby

Wifi

Wifi

Spa/Wellness

Spa/Wellness

Sofitel Rabat Jardin Des Roses
Sofitel Rabat Jardin Des Roses

Najlepšie hotely sveta

⭑⭑⭑⭑⭑

Sofitel Rabat Jardin Des Roses

Rabat
Maroko

Luxusný hotel Sofitel v Rabate sa rozkladá na siedmych hektároch a spĺňa dokonalú predstavu o Tisíc a jednej noci. Na výber máte jeden z troch hotelových bazénov, alebo si tu dokonca môžete zahrať partiu minigolfu. Ak dáte prednosť oddychu, SPA centrum Jardin des Roses vás prichýli na kúpeľ či masáž alebo si vyberiete jednu zo štyroch reštaurácii. Bude to stredomorská, marocká alebo francúzska kuchyňa? Všetko je vo vašich rukách, rovnako to aké víno si k večeri doprajete. Priestranné izby majú minibar s chladničkou, balkón, kanvicu na zohriatie vody, klimatizáciu, satelitnú televíziu aj wifi. V Rabate zabezpečujeme noc v prípade bezproblémového odletu domov zo zájazdu. Záleží nám na Vašom pohodlí.

Bar

Bar

Bazén

Bazén

Fitness

Fitness

Reštaurácia

Reštaurácia

Klimatizácia

Klimatizácia

Nefajčiarske izby

Nefajčiarske izby

Wifi

Wifi

Spa/Wellness

Spa/Wellness

Le Berbere Palace
Le Berbere Palace

Najlepšie hotely sveta

⭑⭑⭑⭑⭑

Le Berbere Palace

Ouarzazate
Maroko

Hotel v centre marockého Ouarzazate pripomína na prvý pohľad starobylú, tradičnú kasbu ozdobenú vežičkami. Vojdite dnu a pred očami sa začne rozvíjať orientálny sen prešpikovaný detailmi, ktoré si zamilujete. Izby sú vkusne zariadené, majú vlastnú terasu či balkón a nechýbajú ani satelitná televízia, wifi či chladnička s minibarom. K dispozícii je aj kanvica na zohriatie vody a hotel veľmi rád prekvapí svojich hostí miskou s ovocím. Nebudete si pripadať ako v hoteli, ale ako v orientálnej rozprávke. Ak si chcete oddýchnuť, využite hotelový bazén alebo SPA centrum s masážami či kúpeľom. Pri bazéne si môžete posedieť s kávou, mätovým čajom alebo čerstvo vytlačeným pomarančovým džúsom. Vychutnajte si svoje raňajky priamo pri bazéne!
Bar

Bar

Bazén

Bazén

Fitness

Fitness

Reštaurácia

Reštaurácia

Klimatizácia

Klimatizácia

Nefajčiarske izby

Nefajčiarske izby

Wifi

Wifi

Spa/Wellness

Spa/Wellness

Les Jardins de la Koutoubia
Les Jardins de la Koutoubia

Najlepšie hotely sveta

⭑⭑⭑⭑⭑

Les Jardins de la Koutoubia

Marrakech
Maroko

Luxusný hotel v centre orientálneho Marakéša je útokom na všetky zmysly. Nachádza sa tak blízko k mešite Koutobia a námestiu Jamma el-Fna, že stačí pár minút a ste v centre všetkého diania. Aj napriek tomu je hotel oázou pokoja a necítiť tu ruch mesta. Môžete sa zrelaxovať pri bazéne alebo skočiť do vyhláseného SPA centra Carita do hammamu či na masáže. Dokonalá reštaurácia priamo v hoteli pripraví špeciality marockej, indickej alebo francúzskej kuchyne a namieša k tomu to najlepšie víno. Pohodlné, priestranné izby prekvapia svojou príjemnou atmosférou a nájdete v nich vybavenie, ktoré potrebujete. Je tu všetko na čo si spomeniete a čo vám pomôže vydolovať z Marakéša skutočne luxusný zážitok.
Bar

Bar

Bazén

Bazén

Fitness

Fitness

Reštaurácia

Reštaurácia

Klimatizácia

Klimatizácia

Nefajčiarske izby

Nefajčiarske izby

Wifi

Wifi

Spa/Wellness

Spa/Wellness

Mercure Shéhérazade Rabat

Mercure Shéhérazade Rabat

⭑⭑⭑

Rabat

Hotel pre cestovateľov hľadajúcich lokálne a autentické zážitky. Toto o sebe tvrdí Mercure a je ideálnym miestom na lovenie zážitkov. Štýlový hotel Mercure Sheherazade sa nachádza v modernej, čistej, diplomatickej štvrti Rabatu len pár stoviek metrov od top pamiatok akými je mauzóleum Mohammeda V. a Hasana II. Hotelové izby sú priestranné, moderne zariadené a nechýbajú tu sociálne zariadenie, kúpeľňa, minibar, klimatizácia alebo satelitná televízia. Výborná poloha, tichá štvrť a moderné vybavenie sú skvelým trojbojom hotela Mercure. Marockú gastro scénu ochutnajte v reštaurácii Kangourou grill a krásny večer treba zakončiť v bare so skvelým názvom. Aladin. V Mercure zabezpečujeme noc v prípade bezproblémového odletu z Rabatu. Záleží nám na Vašom pohodlí.
Wifi

Wifi

Menzeh Zalagh City Center

Menzeh Zalagh City Center

⭑⭑⭑⭑

Fès

Hotel Menzeh leží v modernej časti Fezu cca 3 kilometre od starej mediny Fes el Báli. Ide o zaujímavé miesto s výhľadom na moderné mesto aj okolité pahorky. Súčasťou komplexu je bazén, hotelový bar aj hotelová reštaurácia v príjemnom prostredí. Izby v sú hoteli priestranné, niektoré s výhľadom na krajinu, iné na mesto. Majú štandardné marocké vybavenie 3* hotela od kúpeľne, wc, klimatizácie, televízie až po chladničku, kanvicu na zohriatie vody a súčasťou hotela je aj bezplatné wifi. Hotel má aj svoje vlastné SPA centrum, kde môžete skúsiť hammam alebo masáž.
Wifi

Wifi

Erfoud le Riad Hotel

Erfoud le Riad Hotel

⭑⭑⭑⭑

Erfoud

Le Riad v centre Erfoudu je oázou pokoja v rušnom saharskom meste. Za recepciou nájdete bazén, do ktorého sa viete ponoriť a zrelaxovať sa po návšteve Sahary alebo si len oddýchnuť na lehátku či v hotelovom bare. Izby sú veľké, čisté, zariadené tradične v marockom štýle. Kúpeľňa, sprcha, satelitná televízia, skrinka či stôl sú samozrejmosťou a hoci sú izby jednoduchšie, nechýba im vkus. Prostredie hotela je veľkou devízou a vďaka záhradám je ako stvorené na oddych. Neďaleko hotela nájdete malé potraviny, čajovňu a asi 15 minút chôdze je vzdialená hlavná ulica, kde je viacero možností na večeru.

Wifi

Wifi

Ibis Ouarzazate Centre

Ibis Ouarzazate Centre

⭑⭑⭑

Ouarzazate

Moderný 3* hotel Ouarzazate Ibis je príjemným miestom na prespatie. Budova pripomína starobylé marocké kasby a v interiéri dominujú tradičné marocké prvky. Hotel ponúka bazén, kde si viete oddýchnuť a načerpať energiu. Izby sú ergonomicky navrhnuté a zariadené moderne. Nechýba tu žiadne základné vybavenie. Čistá kúpeľňa, toaleta aj satelitná televízia. V hoteli sa viete navečerať v reštaurácii, kde podávajú marocké špeciality.

Bar

Bar

Bazén

Bazén

Reštaurácia

Reštaurácia

Wifi

Wifi

Hotel Le Grand Imilchil

Hotel Le Grand Imilchil

⭑⭑⭑

Marrakesh

Moderný 3* hotel Grand Imlichil leží v modernej časti Marakéšu, avšak staré mesto máte na dosah. Slávne námestie Jemaa el-Fna je vzdialené je od nášho hotela 15-20 minút chôdze. Izby sú príjemné, vkusne zariadené s vlastnou kúpeľňou aj toaletou. V izbe nájdete aj miesto pre odloženie kufra, stoličku, stôl, skrine či chladničku. Môžete si oddýchnuť v hotelovom bazéne, dopriať si dobrý drink v hotelovom bare alebo sa navečerať v reštaurácii s marockým aj medzinárodným jedlom.
Wifi

Wifi

Ibis Casablanca City Center Hotel

Ibis Casablanca City Center Hotel

⭑⭑⭑

Casablanca

Hotel Ibis leží v centre Casablancy, neďaleko novej železničnej stanice. Z hotela sa vyberiete peši cca 10 minút a ste na hlavnom námestí pred vstupom do mediny, kde si viete posedieť na káve, mätovom čaji alebo ochutnať špeciality marockej kuchyne. Poloha je viac než skvelá. Ibis ponúka chutné raňajky a izby sú vybavené štandardom 3*, teda nechýba v ňom nič, čo by ste mohli na jednu noc potrebovať. Z vrchných poschodí je skvelý panoramatický výhľad na Casablancu. V hoteli sa nachádza príjemná kaviareň s možnosťou navečerať sa.
Wifi

Wifi

K

Afrika  

Maroko

28.03. → 06.04. +15 termínov

náročnosť

10 dní

Trvanie

2703
E

Afrika  

Maroko


náročnosť

8 dní

Trvanie

1650
K

Afrika  

Tunisko, Maroko


náročnosť

16 dní

Trvanie

4577
B

Afrika  

Maroko


náročnosť

10 dní

Trvanie

4928
Ramadán na vlastnej koži Prémiový blog

Prémiový blog Ramadán na vlastnej koži

Ramadán - všetci tento terminus technicus poznáme. Mnohí aj vedia, že ide o mesačný pôst moslimov. No ja pravidelne už niekoľko rokov skúšam…

Ľuboš Fellner 24 min. čítania
Atmosféra Ramadánu naživo Prémiový blog

Prémiový blog Atmosféra Ramadánu naživo

Takto to vyzeralo v deň vzniku týchto fotografíí, na prvý deň Ramadánu. Cez zážitky sa vám pokúsim tú atmosféru priblížiť.

Rabat - najčistejšie mesto Maroka Blog

Blog Rabat - najčistejšie mesto Maroka

Vitajte v Rabate, metropole Maroka. Toto nádherné mesto stojí na brehu delty rieky Regreg, ktorá sa vlieva do Atlantického oceánu priamo pod…

Michal Repta 13 min. čítania
Casablanca - marocký šperk pri Atlantickom oceáne Casablanca

Casablanca Casablanca - marocký šperk pri Atlantickom oceáne

Najväčšie mesto Maroka, ktoré poznáme minimálne z rovnomenného filmu. Casa, ako domáci nazývajú mesto Casablanca, má zhruba štyri milióny…

Michal Repta 13 min. čítania
Erg Chebbi

09

10:53

okt

2023

Maroko Cestovateľské tipy a zaujímavé miesta

Maročania veria, že duny Erg Chebbi sa nahromadili pred Merzougou ako trest od Boha za to, že odmietli pomôcť unaveným cestovateľom, ktorí prechádzali Saharou. Po…

Indigo v Maroku

09

10:51

okt

2023

Maroko Cestovateľské tipy a zaujímavé miesta

Slovo „indigo“ pochádza z latinského slova indicum, čo znamená „Ind“, keďže farbivo na rastlinnej báze sa pôvodne do Európy dovážalo z Indie. Indigo je posledný…