PARAMARIBO

Hlavné mesto Surinamu patrí medzi najkrajšie mestá Južnej Ameriky. Je zapísané v UNESCO a môžu za to najmä staré, drevené domy, ktoré sú roztrúsené po meste. Paramaribo však nie je len o nich. Nájdete tu staré, centrálne trhovisko na brehu rieky Suriname, synagógu Neveh Shalom stojacu hneď vedľa mešity a dokonca aj unikátny hinduistický chrám Arya Diwaker. V meste objavíte niekoľko kostolov aj starú pevnosť Fort Zeelandia. Paramaribo má v sebe historickú patinu miesta, ktoré jednoznačne chcete vidieť. Holandské nápisy, indonézske a indické jedlo, čínske obchodíky a tržnica čiernych Moroni plná byliniek a čarovných vecí. Paramaribo má veľa pamiatok, no budete na ňom milovať jeho atmosféru.

NP BROWNSBERG

Národný park ležiaci tri hodiny jazdy južne od Paramariba je miestom, kde viete stráviť zaujímavý čas v Amazonskom lese. Brownsberg objavili ľudia v 19.storočí vďaka zlatokopom a od jedného z nich Johna Browna má dnes svoje meno. Národný park leží na kopci a tak chvíľku potrvá, kým sa dostanete na jeho vrchol. Tu máte krásne výhľady, no najviac lákajú prechádzky lesom. Stretnúť tu môžete opice, papagájov a ak budete mať šťastie, dokonca aj leňochoda. Vydajte sa na prechádzku k vodopádom akým je Leovall, no stráviť tu viete pokojne aj dva dni.

GALIBI

Zaujímavý park, ktorý leží v ústí rieky Coppename sa stal rajom pre všetkých milovníkov pozorovania vtáctva. Okrem vtákov je Galibi dokonalým miestom aj na pozorovanie korytnačiek. Prichádzajú ich sem stovky a bude to jedno z najunikátnejších miest, aké v krajine môžete vidieť!

NIEUW NICKERIE

Mesto, ktoré leží takmer na hranici s Guyanou vyrástlo na mieste, kde sa v minulosti nachádzali obrovské plantáže s banánmi a ryžovými políčkami. Neďaleko od mesta môžete navštíviť rezerváciu, kde žije viac než sto druhov vtákov. Zastavte sa tu počas cesty do Guyany a spoznáte viac zo Surinamu.

K

Amerika  

Južná Amerika, Karibik, Trinidad a Tobago, Surinam, Guyana, Francúzska Guyana


náročnosť

14 dní

Trvanie

4012 5210€
K

Amerika  

Južná Amerika, Surinam, Guyana, Francúzska Guyana


náročnosť

10 dní

Trvanie

3488 4360€
Najexotickejší ľudia sveta 2024 Blog

Blog Najexotickejší ľudia sveta 2024

Kde v najbližšom roku nájdete ešte tú pravú exotiku? Kde máte šancu dostať sa do doby kamennej a kde môžete nafotiť svoj najexotickejší…

Ľuboš Fellner 14 min. čítania
Paramaribo – v hlavnom meste holandskej Guyany Paramaribo

Paramaribo Paramaribo – v hlavnom meste holandskej Guyany

Prejdime sa najmenej turistickými krajinami Južnej Ameriky. Na severnom pobreží juhoamerického kontinentu v oblasti Guyanskej vysočiny sa…

Ivana Tomášová 14 min. čítania
Prečo cestovať do Surinamu? Blog

Blog Prečo cestovať do Surinamu?

Celý svet chodí na pláže Ria, za pamiatkami Inkov v Peru či do dokonalej prírody Patagónie? Prečo si však pre nabliižšiu dovolenku vybrať Surinam?