Myslite aj na to, že krajiny, do ktorých cestujeme, sú krajinami s odlišnou kultúrou a často aj náboženstvom, a tak sa budeme prispôsobovať miestnym pomerom, čo je znakom rešpektu a úcty. Zvoľte konzervatívnejšie a slušnejšie. Dlhé nohavice alebo tričko s krátkym rukávom je v poriadku, ale neberte si tielka, príliš krátke nohavice či krátke sukne. Do Kataru sa nechodí opaľovať aj keď pláží a slnka je dosť. Väčšinu času budete v dlhých voľných nohaviciach a tričku s krátkym rukávom - muži aj ženy.

Zoberte si so sebou voľné nohavice, krátke nohavice, tričká alebo košele s krátkym rukávom, mikinu ak cestujete v zime a na obutie šľapky, sandále a jedny pevnejšie topánky. Nezabudnite na pokrývku hlavy - šiltovku, klobúk alebo niečo, čo vás ochráni pred silným slnkom. Určite si pribaľte aj opaľovací krém a silné slnečné okuliare.

Nezabudnite na lieky, ktoré pravidelne používate. Fotoaparát, baterky, mobilný telefón, videokameru a iné veci, bez ktorých si dovolenku neviete predstaviť.

Katar používa britské zásuvky, nezabudnite si preto zobrať adaptér.

Do Kataru je zakázané dovážať alkohol a pornografiu. Neskúšajte nič prepašovať, colná kontrola býva prísna a zbytočne riskujete.

Ak vám niečo bude chýbať, tak si to bez problémov dokúpite kdekoľvek - od veľkých nákupných centrier až po špecializované predajne.

← Batožina a čo si (ne)zbaliť (zoznam krajín)

K

Ázia  

Kuvajt, Saudská Arábia, Dubaj (SAE), Bahrajn, Spojené arabské emiráty, Omán, Katar


náročnosť

19 dní

Trvanie

6510
K

Ázia  

Kuvajt, Dubaj (SAE), Bahrajn, Spojené arabské emiráty, Omán, Katar


náročnosť

12 dní

Trvanie

4250
Pravda o Katare Prémiový blog

Prémiový blog Pravda o Katare

Mám ísť rozprávať do RTVS o Katare a asistentka redaktorky ma vopred taktne upozornila, že sa budú pýtať aj nepríjemné otázky, lebo s Katarom nie…

Ľuboš Fellner 26 min. čítania
Doha, Katar - čo vidieť okrem futbalu Blog

Blog Doha, Katar - čo vidieť okrem futbalu

Katar. Malá krajina skrytá na pravej strane Arabského polostrova. Monarchia obkľúčená Perzským zálivom, turizmom príliš nepoznačená, no nemenej…

Viktor Háber 19 min. čítania
Favoriti MS vo futbale 2022 Blog

Blog Favoriti MS vo futbale 2022

Majstrovstvá sveta vo futbale 2022. Sviatok pre športových fanúšikov, ale tiež cestovateľov, ktorí chcú vidieť všetko zo sveta na jednom mieste - v…

Viktor Háber 22 min. čítania

Predaj sa začína o Viac

- dní - hod -min -sek