DOHA

Hlavné mesto, ktorého dominantná a ikonická časť je West Bay. Tu sa nachádzajú všetky mrakodrapy v meste vrátane najvyššej budovy celého Kataru - Aspire Tower (300 m). Odtiaľ si užijete najkrajší výhľad na mesto. Pozoruhodnou modernou štvrťou je The Pearl - umelo vybudovaný ostrov porovnateľný s tým v Dubaji. Jeho najkrajšou časťou je malebná štvrť Qanat Quartier inšpirovaná Stredomorím.

Spomedzi múzeí sa oplatí navštíviť futuristické "plávajúce" Múzeum islamského umenia, ktoré navrhol I. M. Pei, ale aj Národné múzeum Kataru, ktoré hovorí o histórii krajiny a jeho exteriér je nemenej moderný. Zaujímavým miestom je tiež stály trh Souq Waqif, v ktorom nadobudnete pocit starého sveta Orientu a nakúpite zopár pekných kobercov.

Z nádherných miest v Dohe nevynechajte až 7 km dlhú promenádu Doha Corniche lemovanú palmami a posilňovacími strojmi okolo zálivu Doha. Leží v blízkosti kultúrnej dediny Katara, ktorá je známa aj ako Údolie kultúr a je to top miesto pre nadšencov umenia a architektúry a iných tradícií. V meste nájdete aj centrálu televízie Al-Jazeera či obchodné centrum Villagio Mall. Pozrite si všetky pamiatky Kataru.

AL ZUBARAH

Nachádza sa na severozápade krajiny a je prvým katarským dedičstvom UNESCO. Tunajšie archeologické pozostatky pochádzajú ešte z roku 1700, pevnosť postavili až v roku 1938 a je najmladšou dominantou tejto oblasti. Al Zubarah je dnes je mesto duchov s vyhĺbenými dverami a súvislými múrmi.

DHAL AL MISFIR

Jaskyňa hlboká cca 40 metrov je výsledkom dlhoročných nánosov sadry. Vďaka nim vyžaruje fosforeskujúcu žiaru a vyzerá étericky. Dostala preto svoje meno „púštna ruža“ - pojem označuje sadrové kryštály jaskyne v tvare ruže.

INLAND SEA

V domácom jazyku Khawr al Udayd - najväčšia prírodná rezervácia Kataru. Zaberá celkovo až 1 833 km2. More preteká hlboko cez púšť a má svoj vlastný ekosystém. Nájdete tu korytnačky, arabské gazely a výrovy či iné vzácne druhy flóry a fauny.

K

Ázia  

Kuvajt, Saudská Arábia, Dubaj (SAE), Bahrajn, Spojené arabské emiráty, Omán, Katar


náročnosť

19 dní

Trvanie

5504 6880€
K

Ázia  

Kuvajt, Dubaj (SAE), Bahrajn, Spojené arabské emiráty, Omán, Katar


náročnosť

12 dní

Trvanie

3259 4345€
Pravda o Katare Prémiový blog

Prémiový blog Pravda o Katare

Mám ísť rozprávať do RTVS o Katare a asistentka redaktorky ma vopred taktne upozornila, že sa budú pýtať aj nepríjemné otázky, lebo s Katarom nie…

Ľuboš Fellner 26 min. čítania
Navštívili sme najlepšie letisko sveta. Čím je výnimočné? Blog

Blog Navštívili sme najlepšie letisko sveta. Čím je výnimočné?

Pre mnohých to možno bude prekvapenie, no v roku 2024 sa najlepším letiskom sveta nestalo letisko v Singapure, ale prvenstvo v Skytrax World…

Nikola Deckous 18 min. čítania
Doha, Katar - podceňované prekvapenie Arabského polostrova Blog

Blog Doha, Katar - podceňované prekvapenie Arabského polostrova

Katar. Malá krajina skrytá na pravej strane Arabského polostrova. Monarchia obkľúčená Perzským zálivom, turizmom príliš nepoznačená, no nemenej…

Viktor Háber, Andrej Žilík 23 min. čítania
Favoriti MS vo futbale 2022 Blog

Blog Favoriti MS vo futbale 2022

Majstrovstvá sveta vo futbale 2022. Sviatok pre športových fanúšikov, ale tiež cestovateľov, ktorí chcú vidieť všetko zo sveta na jednom mieste - v…

Viktor Háber 22 min. čítania