Gothardpass, najslávnejší svajčiarsky priesmyk, leží len niekoľko kilometrov za Andermattom v smere k regiónu Ticino na hraniciach s…

Batožina Švajčiarsko
Maximálna povolená váha do lietadla je 20 kg do batožinového priestoru a 7 kg príručná batožina. Skontrolujte si tento údaj na letneke, ktorú si kupujete. Väčšina leteckých spoločností v roku 2015 zaviedla na európskych letoch poplatok za batožinu, ktorá cestuje v nákladnom priestore lietadla. Tento poplatok sa platí, len ak cestujúci končí svoju cestu v Európe. Batožina sa nemusí priplácať na transatlantických letoch.
Nezabudnite na lieky, ktoré pravidelne používate, fotoaparát, baterky, mobilný telefón, nabíjačka a iné veci, bez ktorých si dovolenku neviete predstaviť.
Akékoľvek elektronické zariadenia, ktoré prepravujete ako príručnú batožinu pri leteckej preprave (najmä mobilné telefóny, notebook, tablety, mp3 prehrávače, powerbank) musia byť nabité. Prepravou vybitého zariadenia môžete spôsobiť problémy pri bezpečnostných kontrolách, zdržania, či odobratie zariadenia. Takisto je potrebné mať v príručnej batožine aj všetky nabíjačky.
Vo Švajčiarsku nájdete v hoteloch rovnaké elektrické zástrčky ako u nás.
Keďže batožina, ktorá cestuje v batožinovom priestore lietadla, nie vždy nájde cieľ a môže sa oneskoriť jej dodanie (nebýva to často, ale ak sa to stane, je to nepríjemné), odporúčame Vám, aby ste v príručnej batožine mali aj rezervné oblečenie na prvý deň, všetky dôležité lieky! a iné veci, bez ktorých si neviete predstaviť pobyt. Za batožinu je zodpovedná letecká spoločnosť a v prípade oneskoreného dodania alebo straty platí reklamačný poriadok leteckej spoločnosti. Európska únia znovu upravuje Vaše práva voči leteckej spoločnosti.
Ak Vám letecká spoločnosť nedoručí batožinu, musíte si v danej leteckej spoločnosti ešte na letisku vyzdvihnúť doklad o reklamácii nedodania, na ktorom máte referenčné číslo, pod ktorým sa Váš prípad eviduje. Nadiktujete adresu Vášho hotela, opíšete batožinu a väčšinou Vám ju za 1-2 dni doručia do hotela, resp. domov. Akékoľvek výdaje je nutné reklamovať priamo v leteckej spoločnosti.
Švajčiarsko - pripravte sa na dovolenku
Blog Tour de France 2022 – najkrajšie miesta, ktoré sa oplatí vidieť
Cyklistická Tour de France, ktorú tohto roku ovládol dánsky cyklista Jonas Vingegaard, je tradičným lákadlom pre turistov. Nielen preto, že môžu…
Blog Moje najkrajšie cesty planétou
Vybrať si jednu, dve, či zopár tých naj ciest zo všetkých možných, ktoré BUBO ponúka naprieč svetom, nie je vôbec jednoduché. Osobne som pochodil s…
Blog Najkrajšie miesta Álp s BUBO
Alpy ponúkajú more úžasných, rozprávkových miest. Nepreháňam ani len trochu. Azda každý vrchol (a len tých sa tam nájdu tisíce), stena, hrebeň,…
Zurich Zürich - najlepšie mesto Švajčiarska
Nepoznám gýčovejšiu krajinu ako je Švajčiarsko. Gýčovo priezračné blankytné alpské jazerá, okolo nich malebné romantické mestá, plné nádhernej…
Bodamské jazero, ktoré leží na hranici Rakúska, Nemecka a Švajčiarska, postihli vysoké teploty a sucho. Úroveň hladiny klesla na 313 cm. Je to tretia najnižšia úroveň…
Medzinárodná futbalová federácia (FIFA) má svoju centrálu, teda hlavnú budovu, odkiaľ všetko riadi, vo švajčiarskom Zürichu. Skompletizovali ju v roku 2006. Nachádza sa…
Katedrála St. Pierre v Ženeve vo Švajčiarsku je jednou z najnavštevovanejších a najkrajších pamiatok nielen v tomto meste. Svojimi koreňmi siaha až do roku 1160. Gotická…