Oblečenie: V Singapure bude vždy teplé, tropické počasie s možnosťou zrážok. Je to veľmi typické pre tieto končiny a preto tomu viete prispôsobiť aj svoju výbavu, najmä oblečenie. Pobaľte sa do krajiny, kde je leto (hoci u nás máme november alebo február). Singapur je elegantným mestom. Vezmite si letné nohavice, letné šaty, krátke tričká či košele, ale nezabudnite si aspoň jedny dlhé nohavice, kvalitné topánky a peknú košeľ či sakou, ktoré môžete využiť v reštauráciách.  Štýlové oblečenie v Singapure naozaj využijete, pretože tu budete mať obrovské možnosti na návštevu lukrativnych miest. Ak by ste si slušné oblečenie náhodou zabudli, Singapur je prešpikovaný obchodnými centrami, kde si viete kúpiť kvalitné veci za pomerne slušné ceny. Skúste nákupné centrum Marina Bay Sands s drahšími značkami alebo obľúbené nákupné centrum ION Orchard. 

Nezabudnite na lieky, ktoré pravidelne používate, fotoaparát, mobilný telefón s nabíjačkou a iné veci, bez ktorých si dovolenku neviete predstaviť.

Pri presune do Singapuru si dajte pozor na dovážané veci do krajiny. Do Singapuru je zakázané dovážať: žuvačky, čerstvé ovocie, zeleninu (sušené ovocie je v poriadku aj oriešky...), akékoľvek výrobky obsahujúce tabak alebo nikotín (s výnimkou bežných cigariet) a imitácie tabakových výrobkov (elektronické cigarety aj nikotínové náplasti), šňupacie látky, ústne prášky, zbrane, zapaľovače v tvare pištole alebo revolveru, kontrolované lieky a psychotropné látky, ohrozené druhy divých živočíchov a rastlín a produkty z nich, piráty a petardy, materiál obscénneho charakteru v akejkoľvek podobe, reprodukcie a kópie publikácii s ochrannou známkou, chránený software.

Maximálna povolená hmotnosť batožiny do lietadla je veľmi často cca 20 kg/osoba do batožinového priestoru a príručná batožina (1 kus príručnej batožiny na osobu, väčšinou 7 kg). Skontrolujte si tento údaj na letenke, ktorú si kupujete. Zbaľte sa tak, aby ste mysleli na to, že si zo Singapuru domov odnesiete aj viacero darčekov. Pri cestách lietadlom odložte ostré predmety (nožík, nožničky a pod.) do kufra. Zoberte si so sebou len minimum batožiny. Najpraktickejší je jeden kufor a menší ruksak, ktorý využijete pri výletoch.

Akékoľvek elektronické zariadenia, ktoré prepravujete ako príručnú batožinu pri leteckej preprave (najmä mobilné telefóny, notebooky, tablety) musia byť nabité. Prepravou vybitého zariadenia môžete spôsobiť problémy pri bezpečnostných kontrolách, zdržania, či odobratie zariadenia. Takisto je potrebné mať v príručnej batožine aj všetky nabíjačky, aj externé nabíjačky (powerbank). 

V Singapure nájdete britské zástrčky. Ak máte doma príslušnú redukciu, nezabudnite si ju zbaliť so sebou.


Keďže batožina, ktorá cestuje v batožinovom priestore lietadla, nie vždy nájde cieľ a môže sa oneskoriť jej dodanie (nebýva to často, ale ak sa to stane, je to nepríjemné), odporúčame vám, aby ste v príručnej batožine mali aj rezervné oblečenie na prvý deň, všetky dôležité lieky! a iné veci, bez ktorých si neviete predstaviť pobyt. Za batožinu je zodpovedná letecká spoločnosť a v prípade oneskoreného dodania alebo straty platí reklamačný poriadok leteckej spoločnosti. 

Ak vám letecká spoločnosť nedoručí batožinu, musíte si v danej leteckej spoločnosti ešte na letisku vyzdvihnúť doklad o reklamácii nedodania, na ktorom máte referenčné číslo, pod ktorým sa váš prípad eviduje. Nadiktujete adresu vášho hotela, opíšete batožinu a väčšinou vám ju za 1-2 dni doručia do hotela, resp. domov. Akékoľvek výdaje je nutné reklamovať priamo v leteckej spoločnosti.

← Batožina a čo si (ne)zbaliť (zoznam krajín)

K

Ázia  

Thajsko, Singapur, Malajzia


náročnosť

15 dní

Trvanie

3482
K

Ázia  

Thajsko, Singapur, Malajzia


náročnosť

15 dní

Trvanie

3075
K

Ázia   Austrália a Oceánia  

Papua Nová Guinea, Singapur


náročnosť

11 dní

Trvanie

4608 5620€
K

Ázia   Austrália a Oceánia   Amerika  

Francúzska Polynézia, Dubaj (SAE), Tahiti, Spojené štáty americké (USA), Srí Lanka, Singapur, Nový Zéland, Maldivy


náročnosť

24 dní

Trvanie

8496 10620€
Najkrajšie veľkomestá sveta Prémiový blog

Prémiový blog Najkrajšie veľkomestá sveta

Čo robí mesto krásnym? Panoráma mrakodrapov, rozsiahle parky, historické budovy či moderné múzeá? Alebo, jednoducho, tá neopísateľná aura...? …

Ľuboš Fellner 14 min. čítania
Singapur a jeho deväť tvárí Singapur

Singapur Singapur a jeho deväť tvárí

Juhovýchodná Ázia je svojou rozmanitosťou prírody, kultúry a tradícií bohatá na množstvo zážitkov pre každého cestovateľa. Ten, kto chce skutočne…

Patrícia Mrázková 19 min. čítania
Singapur – drobný diamant na juhu Ázie Singapur

Singapur Singapur – drobný diamant na juhu Ázie

Singapur je malý ostrovný mestský štát v Juhovýchodnej Ázii. Napriek svojej zanedbateľnej rozlohe (710 km2) ide však o nesmierne čulú a…

Martin Lipinský 12 min. čítania
TOP 10 Singapuru Blog

Blog TOP 10 Singapuru

Singapur ponúka veľa a hneď toho najlepšieho z celého sveta. Pre viacerých je snom pre svoju modernosť a atmosféru. Vysoké mrakodrapy sa striedajú…