Maximálna povolená hmotnosť batožiny do lietadla je 20 kg/osoba do batožinového priestoru a príručná batožina (1 kus príručnej batožiny na osobu, väčšinou 7 kg). Skontrolujte si tento údaj na letenke, ktorú si kupujete. Zbaľte sa tak, aby ste mysleli na to, že si zo Singapuru domov odnesiete aj viacero darčekov. Pri cestách lietadlom odložte ostré predmety (nožík, nožničky a pod.) do kufra. Zoberte si so sebou len minimum batožiny. Najpraktickejší je jeden kufor a menší ruksak, ktorý využijete pri výletoch.

Oblečenie: V Singapure bude vždy teplé, tropické počasie s možnosťou zrážok. Je to veľmi typické pre tieto končiny a preto tomu viete prispôsobiť aj svoju výbavu, najmä oblečenie. Pobaľte sa akoby ste išli do krajiny, kde je leto (hoci u nás máme november alebo február). Vezmite si so sebou krátke nohavice, šaty, krátke tričká či košele, ale nezabudnite si aspoň jedny dlhé nohavice, kvalitné topánky a peknú košeľu, ktoré môžete využiť v reštauráciách.  

Nezabudnite na lieky, ktoré pravidelne používate, fotoaparát, mobilný telefón s nabíjačkou a iné veci, bez ktorých si dovolenku neviete predstaviť.

Pri presune do Singapuru si dajte pozor na dovážané veci do krajiny. Do Singapuru je zakázané dovážať: akýkoľvek alkohol a alkoholické výrobky, žuvačky, čerstvé ovocie, zeleninu (sušené ovocie je v poriadku aj oriešky...), akékoľvek výrobky obsahujúce tabak alebo nikotín a imitácie tabakových výrobkov (elektronické cigarety aj nikotínové náplasti), šňupacie látky, ústne prášky, zbrane, zapaľovače v tvare pištole alebo revolveru, kontrolované lieky a psychotropné látky, ohrozené druhy divých živočíchov a rastlín a produkty z nich, piráty a petardy, materiál obscénneho charakteru v akejkoľvek podobe, reprodukcie a kópie publikácii s ochrannou známkou, chránený software, videá a zvukové záznamy na akomkoľvek nosiči.

Akékoľvek elektronické zariadenia, ktoré prepravujete ako príručnú batožinu pri leteckej preprave (najmä mobilné telefóny, notebooky, tablety, mp3 prehrávače) musia byť nabité. Prepravou vybitého zariadenia môžete spôsobiť problémy pri bezpečnostných kontrolách, zdržania, či odobratie zariadenia. Takisto je potrebné mať v príručnej batožine aj všetky nabíjačky, aj externé nabíjačky (powerbank). 

V Singapure nájdete britské zástrčky. Ak máte doma príslušnú redukciu, nezabudnite si ju zbaliť so sebou.

Keďže batožina, ktorá cestuje v batožinovom priestore lietadla, nie vždy nájde cieľ a môže sa oneskoriť jej dodanie (nebýva to často, ale ak sa to stane, je to nepríjemné), odporúčame Vám, aby ste v príručnej batožine mali aj rezervné oblečenie na prvý deň, všetky dôležité lieky! a iné veci, bez ktorých si neviete predstaviť pobyt. Za batožinu je zodpovedná letecká spoločnosť a v prípade oneskoreného dodania alebo straty platí reklamačný poriadok leteckej spoločnosti. Európska únia znovu upravuje Vaše práva voči leteckej spoločnosti.

Ak Vám letecká spoločnosť nedoručí batožinu, musíte si v danej leteckej spoločnosti ešte na letisku vyzdvihnúť doklad o reklamácii nedodania, na ktorom máte referenčné číslo, pod ktorým sa Váš prípad eviduje. Nadiktujete adresu Vášho hotela, opíšete batožinu a väčšinou Vám ju za 1-2 dni doručia do hotela, resp. domov. Akékoľvek výdaje je nutné reklamovať priamo v leteckej spoločnosti.

Cestuj vďaka čítaniu

Čítajte, rozširujte si obzor a zbierajte pri tom zľavové kódy na cesty s BUBO.