Oblečenie: V oblasti kde ležia Filipíny vládne počas roka takmer konštantné a tropické teplo. Teploty budú vysoké, rovnako aj vlhkosť a na mnohých miestach môže kedykoľvek spŕchnuť hoci nie je obdobie dažďov. Neprší však od rána do večera, ale skôr zaprší intenzívne na hodinu. Pri balení myslite na to, aby ste so sebou mali aj veci do dažďa, tenkú bundu, ktorá rýchlo vyschne, pršiplášť alebo dáždnik. Keď budete v horských oblastiach v Banaue či v Batade, večer môže byť kvôli horám chladnejšie, no stále to bude o príjemných teplotách.

Vezmite si so sebou krátke nohavice, šaty, krátke tričká či košele, ale nezabudnite si aspoň jedny dlhé nohavice. Nezabudnite aj na oblečenie s dlhým rukávom, tričko, košeľu alebo sveter či mikinu, nepremokavú, tenkú bundu. Teplejšie oblečenie využijete aj počas presunov klimatizovanými autobusmi, pretože klíma tu v oblasti JV Ázie je nastavená úplne inak ako v našich končinách a preto je lepšie mať niečo so sebou pre váš vlastný komfort.

Nezabudnite si so sebou vziať aj slušnejšie oblečenie, dlhé nohavice, bielu košeľu, topánky alebo šaty, aby ste si mohli ísť vychutnať počas dovolenky večerný drink alebo skvelú večeru na luxusnejšom mieste. Mnohé luxusnejšie rezorty majú svoj vlastný dress code, tak myslite aj na to.

Na nohy odporúčame šľapky alebo sandále a tenisky. Netreba vám žiadne trekové topánky a aj keď pôjdete do dedinky Batad s ryžovými políčkami, nepôjde o žiaden ťažký trek. Nezabudnite si plavky. Jednak kvôli hotelom, ktoré majú často bazény, ale aj kvôli nádherným filipínskym plážam, ktoré nájdete na ostrovoch.

Zbaľte sa tak, aby ste mysleli na to, že z tejto cesty si domov odnesiete aj viacero darčekov a suveníroch o ktorých sa dočítate v stati "peniaze"

Pri cestách lietadlom odložte ostré predmety (nožík, nožničky a pod.) do kufra. Zoberte si so sebou len minimum batožiny. Najpraktickejší je jeden kufor a menší ruksak, ktorý využijete pri výletoch. Nezabudnite na lieky, ktoré pravidelne používate. Fotoaparát, baterky, mobilný telefón, videokameru a iné veci, bez ktorých si dovolenku neviete predstaviť. Akékoľvek elektronické zariadenia, ktoré prepravujete ako príručnú batožinu pri leteckej preprave (najmä mobilné telefóny, počítače, tablety) musia byť nabité. Prepravou vybitého zariadenia môžete spôsobiť problémy pri bezpečnostných kontrolách, zdržania, či odobratie zariadenia. Tak isto je potrebné mať v príručnej batožine aj všetky nabíjačky.

Na Filipínach nájdete v niektorých hoteloch rovnaké koncovky elektrických zásuviek ako u nás, ale nie všade na ne natrafíte a tak je dobré mať so sebou redukciu či adaptér.

Maximálna povolená hmotnosť batožiny do lietadla je často cca 20 kg do batožinového priestoru a príručná batožina (1 kus príručnej batožiny na osobu, väčšinou 7 kg). Samozrejme, medzinárodný let má trochu vyššie povolené hmotnosti, ale myslite na to, že ak vás čaká v rámci krajiny niekoľko kratších preletov, tam nesmie ručička váh presiahnuť 20 kilogramov. Ak sa tak stane, musíte si doplatiť za nadváhu. Zbaľte sa preto minimálne.

Keďže batožina, ktorá cestuje v batožinovom priestore lietadla, nie vždy nájde cieľ a môže sa oneskoriť jej dodanie (nebýva to často, ale ak sa to stane, je to nepríjemné), odporúčame Vám, aby ste v príručnej batožine mali aj rezervné oblečenie na prvý deň, všetky dôležité lieky! a iné veci, bez ktorých si neviete predstaviť pobyt. Za batožinu je zodpovedná letecká spoločnosť a v prípade oneskoreného dodania alebo straty platí reklamačný poriadok leteckej spoločnosti. 

← Batožina a čo si (ne)zbaliť (zoznam krajín)

K

Ázia  

Brunej, Malajzia, Filipíny


náročnosť

16 dní

Trvanie

4895
K

Ázia  

Taiwan, Macao, Hongkong, Filipíny


náročnosť

15 dní

Trvanie

4428
K

Ázia  

Filipíny


náročnosť

13 dní

Trvanie

3585
E

Ázia  

Brunej, Macao, Hongkong, Thajsko, Malajzia, Kambodža, Filipíny


náročnosť

24 dní

Trvanie

5319
Fernão de Magalhães Prémiový blog

Prémiový blog Fernão de Magalhães

Stojím v Punta Arenas (Piesočný Bod) pod sochou môjho hrdinu. Po portugalsky sa volá Fernão de Magalhães a po španielsky Hernando de Magallanes.…

Ľuboš Fellner 27 min. čítania
Najkrvavejšie festivaly sveta Prémiový blog

Prémiový blog Najkrvavejšie festivaly sveta

Pozor! Tento blog obsahuje množstvo násilných scén a krvi. Ak máte slabší žalúdok a nechcete vnímať inakosť kultúr, prosím, nečítajte dalej. Ak vás…

Ľuboš Fellner 24 min. čítania
Čo to znamená prejsť celý svet? Prémiový blog

Prémiový blog Čo to znamená prejsť celý svet?

Steve Jobs vždy hovoril, že nechce byť najbohatším mužom na cintoríne, ale túži zmeniť svet. Ja som sa v novembri 1989 prestrihal cez ostnatý drôt…

Ľuboš Fellner 19 min. čítania
​Manila - mesto, ktoré vás nakazí chuťou žiť Manila

Manila ​Manila - mesto, ktoré vás nakazí chuťou žiť

O Manile sa hovorí aj ako o meste s dušou. Metropola Filipín je rušným, životaschopným a pôvabným centrom krajiny s mnohými atraktívnymi miestami,…

Marek Melúch 10 min. čítania