Strava v Singapure v sebe nesie najčastejšie čínsku stopu, ale tým, že aj samotný Singapur je kotlom mnohých národov, etník a náboženstiev, nájdete tu takmer všetko. Veľmi obľúbená je tu aj európska alebo západná strava a viete si tu sadnúť na dokonalý stejk, no ak milujete dary mora, ste tu na správnej adrese. Signature dish Singapuru je totiž krab na čili, ktorého si viete vychutnať v štvrti Boat Quay s výhľadom na rieku Singapur a moderné veľkomesto. Medzi veľmi obľúbené patrí aj kura s ryžou a sójovou omáčkou, rezancové polievky alebo sečuánska kuchyňa. V Singapure však nájdete úplne všetko od perfektných hamburgerov cez michelinské reštaurácie až po lacné pouličné občerstvenie ako Xiao Long Bao, taštičky plnené vývarom. Ak si máte vybrať jeden alkoholický nápoj, vyberte si kultový drink Singapore Sling, ktorý si zamilovali všetci. Najlepší nájdete v bare v záhrade koloniálneho hotela Raffles. Podľa toho, kde si vyberiete v Singapure jesť, môžete minúť pokojne 5 eur alebo 150 eur. Aj najväčší gurmáni budú nadšení. 

Vodu budete v Singapure piť z kupovaných fliaš. Vždy si skontrolujte, či je uzáver zatvorený naozaj originálne. Vodu nepite z kohútika ani v hoteloch! 

Hovorí sa, že láska ku krajine ide cez žalúdok. Radi vám sprostredkujeme tie najlepšie reštaurácie a bary.

Reštaurácie, ktoré odporúčame v Singapure:

Spago by Wolfgang Puck – 10 Bay Front Avenue | Marina Bay Resort, Sands SkyPark, Tower 2 Level 57 Access from Hotel Lobby Tower 2, Singapur 018956 – luxusnou špecialitou, ktorá sa dokonale hodí do prostredia kozmopolitného Singapuru je reštaurácia Spago na 57. poschodí ikonického hotela Marina Bay Sands. Dokonalý fine dining v rukách celebritného šéfkuchára Wolfganga Pucka bude mimoriadny zážitok.

Hotel Raffles – 1 Beach Rd, Singapore 189673 – Hotel Raffles v centre Singapuru dýcha nádhernou koloniálnou atmosférou a ak chcete cestovať v čase ponúka vám niekoľko reštaurácii a barov, kde si viete vychutnať fúziu európskej aj indickej kuchyne a dopriať legendárny drink Singapore Sling. Nájdete tu legendárny Writers Bar, reštaurácia Tiffin Room s ázijskými špecialitami, Raffles Grill s francúzskymi chuťami a fantastický Long Bar inšpirovaný začiatkom 20.storočia, kedy tu panoval koloniálny režim. Ktorékoľvek miesto si vyberiete, budete nadšení. Nezabudnite na oblečenie Smart Casual.

Hawker Chan – 78 Smith Street, Singapur 058972, Singapur  – chceli by ste si dopriať zážitok z reštaurácie s Michelinovskou hviezdou v Singapure, ale báli ste sa, že by to zruinovalo váš denný rozpočet? Nie nie, Singapur v sebe ukrýva miesto zvané Hawker Chan, kde sa viete najesť v michelinkovskej reštaurácii za cca 5 eur! Neveríte? Stačí vojsť, objednať si Chicken Soya Sauce, teda kura s ryžou so sójovou omáčkou a je to. Singapur je síce jedno z najdrahších miest sveta, no michelinku tu objavíte super lacnú. Viac o jedlách v čínskej štvrti v Singapure sa dočítate tu. 

Braci – 52 Boat Quay | Level 5/6, Singapur 049841, Singapur – Reštaurácia Braci leží v známej zátoke Boat Quay v samom srdci Singapuru a ponúka zážitok z polohy, ale aj skvelého jedla. Prevládajú tu európske a talianske chute, ktoré si vychutnáte s panorámou moderného, vysvieteného Singapuru. Jedlo je tu zážitkom a čakajte, že za večeru tu miniete v priemere 60-150 EUR.

Quayside Seafood Restaurant – Blk 3A River Valley Road Clarke Quay, Singapur 179019 – Ak máte radi rušné miesta s atmosférou, tak potom sa vám zapáči Quayside Seafood, podnik ktorý leží priamo v časti Clarke Quay neďaleko známej klimatizovanej ulice priamo nad riekou Singapur. Keď absolvujete večernú plavbu Singapurom, tak tento podnik je kúsok od miesta, odkiaľ vyrážajú a kam sa vracajú loďky a tak len spravíte pár desiatok metrov a ste na mieste. Ochutnajte tu kraba s čili (typické singapurské jedlo), krevety alebo akékoľvek kombinácie darov mora. Napokon si doprajte vychladené pivo, ktoré tu v trópoch chutí ešte lepšie ako doma. Večera vás tu vyjde na cca 30 – 120 EUR podľa jedla.

Upozornenie: Do Singapuru nie je dovolené dovážať niektoré potraviny. Prísny zákaz sa týka predovšetkým potravín typu ovocie, zelenina, med, semená, mäso, čerstvé aj sušené mäsové výrobky a napríklad žuvačky. 

← Strava, jedlo a reštaurácie (zoznam krajín)

Skvelá Ázia

Dovolenka Thajsko - najkrajšie more Ázie
K

Ázia  

Thajsko, Singapur, Malajzia


náročnosť

15 dní

Trvanie

3395

Najpopulárnejší zájazd

Dovolenka Thajsko, Malajzia, Singapur
K

Ázia  

Thajsko, Singapur, Malajzia


náročnosť

15 dní

Trvanie

3150

Najkrajšia cesta okolo sveta

Dovolenka Najkrajšia cesta okolo sveta
K

Ázia   Austrália a Oceánia   Amerika  

Francúzska Polynézia, Dubaj (SAE), Tahiti, Spojené štáty americké (USA), Srí Lanka, Singapur, Nový Zéland, Maldivy


náročnosť

24 dní

Trvanie

7665 10950€
K

Ázia  

Thajsko, Singapur


náročnosť

15 dní

Trvanie

3945
Singapur a jeho deväť tvárí Singapur

Singapur Singapur a jeho deväť tvárí

Juhovýchodná Ázia je svojou rozmanitosťou prírody, kultúry a tradícií bohatá na množstvo zážitkov pre každého cestovateľa. Ten, kto chce skutočne…

Patrícia Mrázková 19 min. čítania
TOP 10 Singapuru Blog

Blog TOP 10 Singapuru

Singapur ponúka veľa a hneď toho najlepšieho z celého sveta. Pre viacerých je snom pre svoju modernosť a atmosféru. Vysoké mrakodrapy sa striedajú…

TOP 15 UNESCO pamiatok juhovýchodnej Ázie Blog

Blog TOP 15 UNESCO pamiatok juhovýchodnej Ázie

Juhovýchodná Ázia má v sebe obrovské množstvo lákadiel a my ju už roky milujeme a spoznávame. Vyberte sa teraz spoločne s nami za tými najkrajšími…

Tomáš Kubuš 18 min. čítania
Najkrajšia cesta okolo sveta za 24 dní Blog

Blog Najkrajšia cesta okolo sveta za 24 dní

Kto z nás by nepoznal legendárnu knihu od Julesa Verna – Cesta okolo sveta za 80 dní? Odvážny bádateľ Phileas Fogg v nej spolu s verným sluhom…

UŽITE SI DOVOLENKU V EXOTIKE

Utečte pred zimou za najlepšiu cenu