Odporúčané hotely v Švajčiarsku s dobrým pomerom ceny a kvality:

Best Western Hotel (Schaffhausen) - vyberáme pre Vás jeden z najlepších hotelov v mestečku Schaffhousen. Známa kvalitná značka Best Western Plus, ktorá ma 4 hviezdičky. V privátnych izbách si nájdete aj minibar, TV, pracovný stôl a vybavené súkromné kúpeľne s uterákmi, fénom a drobnou kozmetikou. Sú prijemne zariadené vo svetlých farbách. Raňajky sa podávajú formou dobrého bufetu v priestrannej jedálni. V hoteli je aj celkom dobre zariadené fitness. 
Holiday Inn Express (Luzern) - nakoľko sa v Lucerne nachádza málo cenovo prijateľných hotelov v strednej triedy, tak my sme si obľúbili spoľahlivú značku Holiday Inn v neďalekom mestečku Neuenkirch. Izby sú v poriadku, sú čisté, tak ako má značka Holiday Inn vo zvyku. Každá izba ma ako zvyčajne privátnu kúpeľňu a tá je vybavená uterákmi, drobnou kozmetikou aj fénom. Chutné raňajky sa podávajú v priestrannej jedálni a sú podávané formou bohatého bufetu. Hotel ma iba 60 izieb, má veľmi príjemnú atmosféru. Nachádza sa v ňom dokonca aj bar, terasa a pekná záhrada.
City am Banhof (Bern) - dobrý trojhviezdičkový hotel v centre mesta, ktoré je v pešej dostupnosti. Hotel má iba niečo cez 50 izieb. Spĺňa štandard 3 hviezdičiek. Izby sú priestranné, čisté a minimalistický zariadené. Nachádza sa v nich aj TV, trezor, minibar a pracovný stôl. V súkromných kúpeľniach sú uteráky, fén a drobná kozmetika. Kontinentálne raňajky sa podávajú v priestrannej jedálni formou dobrého bufetu. 
Elite (Taesch) - hotel v mestečku Taesch v blízkosti centra a vlakovej stanice. Veľmi dobre dostupné možnosti prepravy do obľúbeného strediska Zermatt. Hotel má 3 hviezdičky a spĺňa tento štandard. Milého majiteľa už poznáme dlhé roky. Raňajky sa podávajú v priestrannej jedálni. Hotel je trochu vybývaný, no spĺňa stredný štandard, izby sú v poriadku a dobre si tu oddýchnete pred ďalším celodenným programom. 
Matterhorn Inn, ex. "Alpenhotel" (Taesch) - ponúka vyšší štandard než Elite Hotel. Pôsobí na Vás moderným dojmom. Má aj bazén, malé spa, slušné fitness. Skvelá poloha priamo pri stanici. Na prízemí pizzéria. 
Pre náročných vyberáme:
Marktgasse Hotel (Zurich) - s geniálnou polohou v úplnom centre mesta. 39 izieb, butikový hotel spája moderný minimalizmus s historickým odkazom. Živý a skvelá reštaurácia Baltho. 
Seehotel Ermitage (Luzern) - jediný hotel v meste priamo na brehu jazera, kde každá izba ponúka výhľad na krásnu horu Mount Pilatus, jazero aj zasnežené vrcholky Álp. Klasická švajčiarská krása v luxusnom obale pre náročných.
Hotel d'Angleterre (Ženeva) - perla Ženevy pre elitu, vítal hlavy štátov a celebrity už od roku 1872. Päť hviezdičiek si zaslúži do poslednej bodky a v dobrom počasí vám ponúkne výhľad aj na Mont Blanc.
The Omnia (Zermatt) - vysoko nad nádherným Zermattom dokonale napĺňa predstavu o švajčiarskej rozprávke. Reštaurácie s michelinskou hviezdou a výhľady na Matterhorn z horúceho jacuzzi.

Cestuj vďaka čítaniu

Čítajte, rozširujte si obzor a zbierajte pri tom zľavové kódy na cesty s BUBO.