Odporúčané hotely v Švajčiarsku s dobrým pomerom ceny a kvality:

Best Western Hotel (Schaffhausen) - vyberáme pre Vás jeden z najlepších hotelov v mestečku Schaffhousen. Známa kvalitná značka Best Western Plus, ktorá ma 4 hviezdičky. V privátnych izbách si nájdete aj minibar, TV, pracovný stôl a vybavené súkromné kúpeľne s uterákmi, fénom a drobnou kozmetikou. Sú prijemne zariadené vo svetlých farbách. Raňajky sa podávajú formou dobrého bufetu v priestrannej jedálni. V hoteli je aj celkom dobre zariadené fitness. 
Holiday Inn Express (Luzern) - nakoľko sa v Lucerne nachádza málo cenovo prijateľných hotelov v strednej triedy, tak my sme si obľúbili spoľahlivú značku Holiday Inn v neďalekom mestečku Neuenkirch. Izby sú v poriadku, sú čisté, tak ako má značka Holiday Inn vo zvyku. Každá izba ma ako zvyčajne privátnu kúpeľňu a tá je vybavená uterákmi, drobnou kozmetikou aj fénom. Chutné raňajky sa podávajú v priestrannej jedálni a sú podávané formou bohatého bufetu. Hotel ma iba 60 izieb, má veľmi príjemnú atmosféru. Nachádza sa v ňom dokonca aj bar, terasa a pekná záhrada.
City am Banhof (Bern) - dobrý trojhviezdičkový hotel v centre mesta, ktoré je v pešej dostupnosti. Hotel má iba niečo cez 50 izieb. Spĺňa štandard 3 hviezdičiek. Izby sú priestranné, čisté a minimalistický zariadené. Nachádza sa v nich aj TV, trezor, minibar a pracovný stôl. V súkromných kúpeľniach sú uteráky, fén a drobná kozmetika. Kontinentálne raňajky sa podávajú v priestrannej jedálni formou dobrého bufetu. 
Elite (Taesch) - hotel v mestečku Taesch v blízkosti centra a vlakovej stanice. Veľmi dobre dostupné možnosti prepravy do obľúbeného strediska Zermatt. Hotel má 3 hviezdičky a spĺňa tento štandard. Milého majiteľa už poznáme dlhé roky. Raňajky sa podávajú v priestrannej jedálni. Hotel je trochu vybývaný, no spĺňa stredný štandard, izby sú v poriadku a dobre si tu oddýchnete pred ďalším celodenným programom. 
Matterhorn Inn, ex. "Alpenhotel" (Taesch) - ponúka vyšší štandard než Elite Hotel. Pôsobí na Vás moderným dojmom. Má aj bazén, malé spa, slušné fitness. Skvelá poloha priamo pri stanici. Na prízemí pizzéria. 
Pre náročných vyberáme:
Marktgasse Hotel (Zurich) - s geniálnou polohou v úplnom centre mesta. 39 izieb, butikový hotel spája moderný minimalizmus s historickým odkazom. Živý a skvelá reštaurácia Baltho. 
Seehotel Ermitage (Luzern) - jediný hotel v meste priamo na brehu jazera, kde každá izba ponúka výhľad na krásnu horu Mount Pilatus, jazero aj zasnežené vrcholky Álp. Klasická švajčiarská krása v luxusnom obale pre náročných.
Hotel d'Angleterre (Ženeva) - perla Ženevy pre elitu, vítal hlavy štátov a celebrity už od roku 1872. Päť hviezdičiek si zaslúži do poslednej bodky a v dobrom počasí vám ponúkne výhľad aj na Mont Blanc.
The Omnia (Zermatt) - vysoko nad nádherným Zermattom dokonale napĺňa predstavu o švajčiarskej rozprávke. Reštaurácie s michelinskou hviezdou a výhľady na Matterhorn z horúceho jacuzzi.
Moje najkrajšie cesty planétou Blog

Blog Moje najkrajšie cesty planétou

Vybrať si jednu, dve, či zopár tých naj ciest zo všetkých možných, ktoré BUBO ponúka naprieč svetom, nie je vôbec jednoduché. Osobne som pochodil s…

Najkrajšie miesta Álp s BUBO Blog

Blog Najkrajšie miesta Álp s BUBO

Alpy ponúkajú more úžasných, rozprávkových miest. Nepreháňam ani len trochu. Azda každý vrchol (a len tých sa tam nájdu tisíce), stena, hrebeň,…

Zürich - najlepšie mesto Švajčiarska Zurich

Zurich Zürich - najlepšie mesto Švajčiarska

Nepoznám gýčovejšiu krajinu ako je Švajčiarsko. Gýčovo priezračné blankytné alpské jazerá, okolo nich malebné romantické mestá, plné nádhernej…

František Kekely 12 min. čítania
Ako to vyzerá na zájazde Alpská päťka Blog

Blog Ako to vyzerá na zájazde Alpská päťka

Prvý jún a exkluzívna BUBO skupina štartuje na premiéru našej cesty Alpská päťka. Za osem dní sme prešli 2600 km naprieč rakúskymi, nemeckými,…