Filipíny sú krajina, ktorá vie ako robiť turistický ruch a teda tu nájdete ubytovanie od výmyslu sveta. Ak by ste chceli ísť na budget, čakajú vás príjemne malé hotelíky či penzióny, no ak si chcete užiť luxusné ubytovania, Filipíny majú pre vás skvelé aj unikátne hotely či lukratívne rezorty na tých najkrajších miestach. Kto rád vyhľadáva unikátne miesta na spanie, ten tu bude nadšení. Čo by ste povedali na to, že by ste prespali na houseboate v rajskej zátoke ostrova Coron? V Baguio viete prespať dokonca v sklenenom dome na strome, vďaka čomu budete mať fantastický pohľad na krajinu okolo seba. Tento zážitok viete uloviť v ubytovaní „The Twin Glass Treehouse of Tudor in the Pines“. Ak nepotrebujete svoj domček na strom presklený, nájdete tu aj krásne drevené domy a medzi nimi zasvieti „Treehouse de Valentine“ na ostrove Cebu. Bývate na brehu rieky v lone prírody a plníte si sen na strome. Na jazere Caliraya môžete prespať na malom houseboate plaviac sa po jazere, užívajúc si prírodu, no ak chcete ešte unikátnejší zážitok, potom skúste Banaue a Native Village Inn, kde budete bývať priamo v lokálnej dedinke a dotknete sa tak života bežných ľudí. Na Filipínach stretnete veľké množstvo jeepney, ktorými sa viete odviezť, ale tušili ste, že v ňom viete aj prespať? V Balai Tanay’s Jeepney Camper sa vám to v mestečku Rizal vie splniť. V rybárskej dedinke Zambales viete prespať v malých rybárskych domčekoch a ak máte unikátnych ubytovaní dosť, čo poviete na luxus? Filipínska Manila ponúka širokú škálu luxusného ubytovania a nájdete tu aj mnohé známe značky. Luxusný hotel Raffles Makati má okrem nádherných izieb aj známy a lukratívny bar. Určite za to stojí aj Shangri-La The Fort, Manila Mariott Hotel alebo City Of Dreams - Nüwa Manila. K najlukratívnejším rezortom na Filipínach patria Amanpulo na privátnom ostrove Pamalican, rezort Shangri-La na ostrove Boracay, A morita Resort na Bohole či vodné domčeky na spôsob Maldív v rezorte Pangalusian na ostrove Palawan.

Tu je niekoľko našich BUBO tipov na zaujímavé a kvalitné hotely:

Bayleaf Intramuros (Manila) - 4* hotel Bayleaf v Manile leží priamo v historickej štvrti Intramuros, ktorá je najzaujímavejšou časťou filipínskeho hlavného mesta. Ide o moderný hotel s perfektnou polohou a najkrajším výhľadom na staré časti mesta. Výhľad vám ponúkajú aj vaše izby, alebo Sky Bar priamo na streche hotela, kde sa viete nielen najesť, ale môžete si tu s panorámou vysvietenej Manily vychutnať aj svoj drink. Izby sú moderné, čisté, svetlé a príjemné. Len pár krokov od hotela nájdete podniky s občerstvením, ale aj potraviny otvorené nonstop. Ide o jeden z najlepších hotelov manilského Intramuros.

Microtel Baguio (Baguio) - hotel v horskom centre Baguio spadá do kvalitnej siete Microtel. Vybavenie je preto podobné a nechýba mu nič z klasického 3* hotela od vlastnej kúpeľne, toalety, kanvice, satelitnej televízie, skrine či miesta na odkladanie vecí. V pešom dosahu z hotela sú Lurdy, katedrála či Burnhamov park.

Banaue Hotel (Banaue) - Hotel Banaue v horskom mestečku leží na okraji starého centra. Peši to do centra máte cca 10-15 minút, kde nájdete rôzne podniky s jedlom, trhovisko či kaviarničky. Hotel má skvelú polohu s výhľadom na údolie plné ryžových políčok a po trekovaní v dedinke Batad si viete oddýchnuť vo vašom bazéne alebo si objednáte masáž. V hoteli sa zvykne konať aj špeciálne, tradičné predstavenie tancov kultúry Ifugao s predstavením spevu a tak z neho viete vyťažiť aj takýto zážitok. Súčasťou hotela je skvelá reštaurácia, kde sa viete najesť formou bufetových stolov alebo a la carte (skúste Adobo!). Nájdete tu aj obchod so suvenírmi či tradičnými produktmi z regiónu. Izby sú zariadené tradične, sú obložené drevom a nájdete v nich kanvicu na zohriatie vody, kúpeľňu, wc, stolík, stoličku a balkón s výhľadom.

Microtel by Wyndham Cabanatuan (Cabanatuan) - Kvalitný 3* hotel Microtel patrí pod sieť Microtel, ktorá je na Filipínach veľmi obľúbená a je zárukou spokojnosti. V hoteli nájdete aj bazén a skvelú reštauráciu, kde sa viete navečerať. V hoteli si z automatov môžete zdarma nabrať vodu, vziať si ľad a v lobby si môžete dať aj kávu. Izby sú pohodlné a okrem samozrejmostí ponúkajú aj kanvicu na prípravu čaju alebo kávy, trezor, satelitnú televíziu, stôl, stoličku či priestor na odloženie vecí. Samozrejmosťou je vlastné, kvalitné sociálne zariadenie so sprchou.

Pacific Cebu Resort (Cebu) - Obľúbený rezort Pacific Cebu nájdete na južnej strane ostrova, na ktorom sú najkrajšie pláže stvorené na oddych. Priamo pred rezortom nájdete takmer 250-metrov dlhú pláž s dokonalým morom a možnosťou na rôzne druhy aktivít. Ak ste športovejší typ a neobľubujete celodenné ležanie na pláži, čas môžete tráviť na basketbalovom alebo tenisovom kurte, ktoré sú súčasťou rezortu. Ak by ste si chceli spraviť certifikát PADI a potápať sa, nie je problém, pretože rezort má vlastné prístavné mólo a kanoe na potápanie. Izby sú priestranné, presvetlené, príjemne a zariadené účelovo tak, aby ste si svoj pobyt pri mori užili čo najlepšie. V reštaurácii La Terazza, si môžete vybrať z ponuky jedál miestnej i medzinárodnej kuchyne. 

Hľadáte na Cebu luxusnejšie ubytovanie? Tu sú naše dva tipy!

Crimson resort & Spa (Cebu) - Nenechajte si ujsť pobyt v Crimson rezorte, ktorý je obkolesený smaragdovým morom, slonovinovým pieskom a tieňovaný vysokými štíhlymi palmami. V elegantných izbách s čistou bielou bielizňou si zaručene oddýchnete, vy si to predsa zaslúžite! Začnite deň upokojujúcou rannou jogou alebo osviežujúcim tréningom vo fitness centre. Okúpte sa v nekonečnom bazéne, v okolí so štyrmi reštauráciami a barmi, širokou škálou vodných aktivít a príležitosťami na oddych, vrátane exkluzívnych procedúr v Aum Spa. Chcete šnorchlovať, plávať alebo jazdiť na banánovom člne? Žiadny problém! Pestrofarebné koralové útesy sú vzdialené len pár minút jazdy motorovým člnom. A vďaka výbornej polohe, okrem výletov po ostrovoch a potápačských výletov môžete jazdiť na kajaku alebo vyskúšať vodné lyžovanie. V elegantnej reštaurácii Azure Beach Club si objednajte kokteil ako náhle zapadne slnko. Nech si vyberiete čokoľvek, v tomto nádherne jedinečnom prostredí zažijete len autentické a nezabudnuteľné zážitky.

Shangri-La's Mactan Resort & Spa (Cebu) - Po vystúpení z lietadla ste za necelých 15 minút na vašej vysnenej filipínskej pláži v luxusnom rezorte Shangri-La. Našli ste tropický raj, nechajte sa ním rozmaznávať. Z Vášho súkromného balkónu si vychutnávajte každý deň romantický pohľad na vychádzajúce a zapadajúce Slnko nad exotickým morom. Prechádzajte sa pozdĺž pláže a spoznajte dobrodružný podmorský život s rôznymi pestrofarebnými rybami, mušľami a koralmi. Chcete si zahrať golf? Žiadny problém! Dodajte svojmu telu zaslúžený relax v CHI The Spa, v ktorom sú liečba a masáže založené na autentických prírodných liečebných metódach. Tradičné liečebné postupy sú inšpirované ázijskou a samotnou filipínskou kultúrou. Po zaslúženom oddychu zakončite deň v reštaurácii Cowrie Cove a vyberte si skvele pripravené jedlá s výbornými morskými špecialitami.

← Ubytovanie a hotely (zoznam krajín)

Hotely

Bayleaf Intramuros

Bayleaf Intramuros

⭑⭑⭑⭑

Manila, Filipíny

4* hotel Bayleaf v Manile leží priamo v historickej štvrti Intramuros, ktorá je najzaujímavejšou časťou filipínskeho hlavného mesta. Ide o moderný hotel s perfektnou polohou a najkrajším výhľadom na staré časti mesta. Výhľad vám ponúkajú aj vaše izby, alebo Sky Bar priamo na streche hotela, kde sa viete nielen najesť, ale môžete si tu s panorámou vysvietenej Manily vychutnať aj svoj drink. Izby sú moderné, čisté, svetlé a príjemné. Len pár krokov od hotela nájdete podniky s občerstvením, ale aj potraviny otvorené nonstop. Ide o jeden z najlepších hotelov manilského Intramuros.
Wifi

Wifi

Microtel Baguio

Microtel Baguio

⭑⭑⭑

Baguio, Filipíny

Podobne ako hotel v Cabanatuane aj tento hotel v horskom centre Baguio spadá do siete Microtel. Vybavenie je preto podobné a nechýba mu nič z klasického 3* hotela od vlastnej kúpeľne, toalety, kanvice, satelitnej televízie, skrine či miesta na odkladanie vecí. V pešom dosahu z hotela sú Lurdy, katedrála či Burnhamov park.
Wifi

Wifi

Banaue hotel

Banaue hotel

⭑⭑⭑

Banaue, Filipíny

Hotel Banaue v horskom mestečku leží na okraji starého centra. Peši to do centra máte cca 10-15 minút, kde nájdete rôzne podniky s jedlom, trhovisko či kaviarničky. Hotel má skvelú polohu s výhľadom na údolie plné ryžových políčok a po trekovaní v dedinke Batad si viete oddýchnuť vo vašom bazéne alebo si objednáte masáž. V hoteli sa zvykne konať aj špeciálne, tradičné predstavenie tancov kultúry Ifugao s predstavením spevu a tak z neho viete vyťažiť aj takýto zážitok. Súčasťou hotela je skvelá reštaurácia, kde sa viete najesť formou bufetových stolov alebo a la carte (skúste Adobo!). Nájdete tu aj obchod so suvenírmi či tradičnými produktmi z regiónu. Izby sú zariadené tradične, sú obložené drevom a nájdete v nich kanvicu na zohriatie vody, kúpeľňu, wc, stolík, stoličku a balkón s výhľadom.
Wifi

Wifi

Microtel by Wyndham Cabanatuan

Microtel by Wyndham Cabanatuan

⭑⭑⭑

Cabanatuan, Filipíny

Kvalitný 3* hotel Microtel patrí pod sieť Microtel, ktorá je na Filipínach veľmi obľúbená a je zárukou spokojnosti. V hoteli nájdete aj bazén a skvelú reštauráciu, kde sa viete navečerať. V hoteli si z automatov môžete zdarma nabrať vodu, vziať si ľad a v lobby si môžete dať aj kávu. Izby sú pohodlné a okrem samozrejmostí ponúkajú aj kanvicu na prípravu čaju alebo kávy, trezor, satelitnú televíziu, stôl, stoličku či priestor na odloženie vecí. Samozrejmosťou je vlastné, kvalitné sociálne zariadenie so sprchou.
Bar

Bar

Bazén

Bazén

Reštaurácia

Reštaurácia

Klimatizácia

Klimatizácia

Nefajčiarske izby

Nefajčiarske izby

Wifi

Wifi

Shangri-La's Mactan Resort & Spa
Shangri-La's Mactan Resort & Spa

Luxusný hotel

⭑⭑⭑⭑⭑

Shangri-La's Mactan Resort & Spa

Cebu
Filipíny

Po vystúpení z lietadla ste za necelých 15 minút na vašej vysnenej filipínskej pláži v luxusnom rezorte Shangri-La. Našli ste tropický raj, nechajte sa ním rozmaznávať. Z Vášho súkromného balkónu si vychutnávajte každý deň romantický pohľad na vychádzajúce a zapadajúce Slnko nad exotickým morom. Prechádzajte sa pozdĺž pláže a spoznajte dobrodružný podmorský život s rôznymi pestrofarebnými rybami, mušľami a korálmi. Chcete si zahrať golf? Žiadny problém! Dodajte svojmu telu zaslúžený relax v CHI The Spa, v ktorom sú liečba a masáže založené na autentických prírodných liečebných metódach. Tradičné liečebné postupy sú inšpirované ázijskou a samotnou filipínskou kultúrou. Po zaslúženom oddychu zakončite deň v reštaurácii Cowrie Cove a vyberte si skvele pripravené jedlá s výbornými morskými špecialitami.

Bar

Bar

Bazén

Bazén

Fitness

Fitness

Golf

Golf

Reštaurácia

Reštaurácia

Klimatizácia

Klimatizácia

Nefajčiarske izby

Nefajčiarske izby

Wifi

Wifi

Pláž

Pláž

Spa/Wellness

Spa/Wellness

Crimson resort & Spa
Crimson resort & Spa

Luxusný hotel

Crimson resort & Spa

Cebu
Filipíny

Nenechajte si ujsť pobyt v Crimson rezorte, ktorý je obkolesený smaragdovým morom, slonovinovým pieskom a tieňovaný vysokými štíhlymi palmami. V elegantných izbách s čistou bielou bielizňou si zaručene oddýchnete, vy si to predsa zaslúžite! Začnite deň upokojujúcou rannou jogou alebo osviežujúcim tréningom vo fitness centre. Okúpte sa v nekonečnom bazéne, v okolí so štyrmi reštauráciami a barmi, širokou škálou vodných aktivít a príležitosťami na oddych, vrátane exkluzívnych procedúr v Aum Spa. Chcete šnorchlovať, plávať alebo jazdiť na banánovom člne? Žiadny problém! Pestrofarebné koralové útesy sú vzdialené len pár minút jazdy motorovým člnom. A vďaka výbornej polohe, okrem výletov po ostrovoch a potápačských výletov môžete jazdiť na kajaku alebo vyskúšať vodné lyžovanie. V elegantnej reštaurácii Azure Beach Club si objednajte kokteil akonáhle zapadne Slnko. Nech si vyberiete čokoľvek, v tomto nádherne jedinečnom prostredí zažijete len autentické a nezabudnuteľné zážitky.

Bar

Bar

Bazén

Bazén

Fitness

Fitness

Reštaurácia

Reštaurácia

Klimatizácia

Klimatizácia

Nefajčiarske izby

Nefajčiarske izby

Wifi

Wifi

Pláž

Pláž

Spa/Wellness

Spa/Wellness

Pacific Cebu Resort International

Pacific Cebu Resort International

⭑⭑⭑+

Cebu

Obľúbený rezort Pacific Cebu nájdete na južnej strane ostrova, na ktorom sú najkrajšie pláže stvorené na oddych. Priamo pred rezortom nájdete takmer 250-metrov dlhú pláž s dokonalým morom a možnosťou na rôzne druhy aktivít. Ak ste športovejší typ a neobľubujete celodenné ležanie na pláži, čas môžete tráviť na basketbalovom alebo tenisovom kurte, ktoré sú súčasťou rezortu. Ak by ste si chceli spraviť certifikát PADI a potápať sa, nie je problém, pretože rezort má vlastné prístavné mólo a kanoe na potápanie. Izby sú priestranné, presvetlené, príjemne a zariadené účelovo tak, aby ste si svoj pobyt pri mori užili čo najlepšie. V reštaurácii La Terazza, si môžete vybrať z ponuky jedál miestnej i medzinárodnej kuchyne. Ak patríte k náročnejším klientom a preferujete luxusnejšie hotely, tak si vyberte náš elitný hotel z edície luxusné hotely sveta: Shangri-La resort & Spa.
Wifi

Wifi

K

Ázia  

Brunej, Malajzia, Filipíny


náročnosť

16 dní

Trvanie

4895
K

Ázia  

Taiwan, Macao, Hongkong, Filipíny


náročnosť

15 dní

Trvanie

4428
K

Ázia  

Filipíny


náročnosť

13 dní

Trvanie

3585
E

Ázia  

Brunej, Macao, Hongkong, Thajsko, Malajzia, Kambodža, Filipíny


náročnosť

24 dní

Trvanie

5319
Fernão de Magalhães Prémiový blog

Prémiový blog Fernão de Magalhães

Stojím v Punta Arenas (Piesočný Bod) pod sochou môjho hrdinu. Po portugalsky sa volá Fernão de Magalhães a po španielsky Hernando de Magallanes.…

Ľuboš Fellner 27 min. čítania
Najkrvavejšie festivaly sveta Prémiový blog

Prémiový blog Najkrvavejšie festivaly sveta

Pozor! Tento blog obsahuje množstvo násilných scén a krvi. Ak máte slabší žalúdok a nechcete vnímať inakosť kultúr, prosím, nečítajte dalej. Ak vás…

Ľuboš Fellner 24 min. čítania
Čo to znamená prejsť celý svet? Prémiový blog

Prémiový blog Čo to znamená prejsť celý svet?

Steve Jobs vždy hovoril, že nechce byť najbohatším mužom na cintoríne, ale túži zmeniť svet. Ja som sa v novembri 1989 prestrihal cez ostnatý drôt…

Ľuboš Fellner 19 min. čítania
​Manila - mesto, ktoré vás nakazí chuťou žiť Manila

Manila ​Manila - mesto, ktoré vás nakazí chuťou žiť

O Manile sa hovorí aj ako o meste s dušou. Metropola Filipín je rušným, životaschopným a pôvabným centrom krajiny s mnohými atraktívnymi miestami,…

Marek Melúch 10 min. čítania