Na pevnine, v Punta Arenas aj Ushuaia nájdete široké možnosti ubytovania pred odchodom na Antarktídu aj po jej návrate. Nájdete možnosti od hostelov po kvalitné 5* hotely.

Lodné spoločnosti realizujúce plavby na Antarktický polostrov sú rôznej kategórie a je ich vyše 50. Nie všetky sa v servise podobajú, preto venujte pozornosť informačným letákom.

Kajuta základného štandardu má do 20 m2. Za lepšiu kajutu si priplatíte. Nie všetky kajuty majú privátnu kúpeľňu, preto si starostlivo skontrolujte v lodnej spoločnosti resp. u sprostredkovateľa (CK) plavby ako to bude vo Vašom prípade. Často sú tu aj poschodové postele. Zároveň Vám sprostredkovatelia plavby dajú vedieť, čo všetko Vaša kajuta obsahuje. U 4*+ lodných spoločnostiach môžete počítať s nadštandardným servisom. U nich majú všetky kajuty privátnu kúpeľňu vybavenú hotelovou kozmetikou (šampón, sprchový gél, mydlo). Nájdete si tam často aj župan a samozrejmosťou sú uteráky. V kúpeľni je sprcha a toaleta je európskeho typu. Nájdete tam aj hygienické vreckovky, fén, zásobu toaletného papiera, koše... V kajute je často aj chladnička, stôl, stolička, kávovar, zásoba kapsulovej kávy, čaju. Bývajú tam skrine s dostatočným úložným priestorom, záchranné vesty slúžiace na cvičnú evakuáciu v úvode plavby + reálnu evakuáciu z lode (nie výlety na zodiaku), trezor. Postele bývajú pohodlné, čisté, s bielym posteľným prádlom. Sú kajuty, ktoré naozaj pôsobia komfortným dojmom a máte pocit 4*+ hotela.

Rady ohľadom kajuty: nakoľko sa plavíte, tak veko na toalete nechávajte vždy sklopené. Do toalety vhadzujte iba toaletný papier. Tento systém je citlivý. Ak to nebudete rešpektovať, budú trpieť všetci. Dvere na skrinkách a do kúpeľne zatvárajte. Nikdy nedržte zárubne dverí, aby ste si nepricvakli prsty. Cennosti majte vždy v trezore alebo zamknuté v kufri. Sklenené poháre majte zabezpečené na stole tak, aby pri prípadných vlnách nespadli na zem a nerozbili sa. Kajuty sa upratujú zvyčajne každý deň. Čo sa týka uterákov, ak môžete šetriť životné prostredie, budeme radi, ak tak urobte. Pokúste sa uteráky nechať zavesené, aby sa presušili k použitiu na ďalší deň. Ak uterák už nebudete používať, dajte ho na zem, čo je znamením pre upratovačku, aby ho vymenila. Za doplatok v lepších spoločnostiach býva k dispozícii dokonca aj čistiareň a služba žehlenia (rátajte však s približne 48 hodinovým čakaním na dodanie). Kajuty majú zvyčajne veľmi citlivý senzor dymu. Na lodi sa môže fajčiť iba na vyhradenom mieste (platí aj pre elektronické cigarety). Ak by ste spustili senzor, budete zodpovedať za škody s tým spojené.

Elektrické napätie: 220/110v. Do zástrčiek pasuje naša koncovka, nebýva potrebný adaptér. Skontrolujte si informačný leták spoločnosti, s ktorou budete cestovať Vy.

Pri check-ine v hoteloch je zvykom nechať ako garanciu za ďalšie využité hotelové služby (telefón a pod.) detaily Vašej kreditnej/embosovanej platobnej karty. Toto sa týka konzumácie v hoteli, izbový bar atď. Ak žiadne ďalšie hotelové služby nevyužijete, tak peniaze Vám budú refundované resp. z karty Vám nikto nič nestiahne. Nemusíte mať obavy, nech nám to pripadá akokoľvek zvláštne, je to absolútnou samozrejmosťou. Majte svoju kreditnú/embosovanú platobnú kartu so sebou. Zo skúseností, kreditné karty majú zábezpeku odblokovanú do 48 hodín, debetné karty cca 10 dní. Táto doba závisí od Vašej banky. Minibar v hotelovej izbe je zvyčajne platený (recepcia Vám to ozrejmí). 

Pri check-ine na palube lode zvyčajne býva možné nechať detail svojej platobnej karty na recepcii. Ak počas plavby budete využívať bar, nakúpite v polárnom butiku na lodi, pôjdete do Spa, dokúpite si výlet na kajakoch, objednáte si prémiový alkohol na večeri, využijete práčovňu, poštu, pracovník sa Vás opýta na číslo kajuty a danú sumu vám pripíšu na účet kajuty. Zoznámte sa so službami, ktoré v cene máte a ktoré v cene nie sú. Deň pred vylodením obdržíte do kajuty faktúru so sumárom, ktorý si skontrolujte. Na lodi sa zvyčajne dá platiť kartou Visa, MasterCard alebo hotovosťou v USD. Ak ste doubytovaný s cudzou osobou, recepciu upozorníte hneď na začiatku na oddelený účet. Viac informácii k tomu by ste dostali na palube lode.

Odporúčané hotely v Punta Arenas:

Hotel Albatros 3*

Hotel Cabo de Hornos 4*

Hotel Diego de Almagro 4*

Hotel Dreams Casino 5*

Odporúčané hotely v Ushuaia:

Alto Andino 3*

Los Naranjos 3*

Lennox 4*

Los Acebos 4* - mimo centra za mestom Ushuaia, ale nádherné výhľady na mesto a záliv

Arakur Resort 5* - mimo centra, ale špičkové služby a spa

Odporúčané hotely v Santiago de Chile:

Letiskový hotel Holiday Inn

Letiskový hotel Diego del Almagro

5*  W Santiago, Mandarin Oriental, Intercontinental

4* Almacruz Hotel, NH Ciudad de Santiago

Odporúčané hotely v Buenos Aires:

5* Faena, Sofitel, Four Season

4* Grand Brizo, NH Buenos Aires City

3* Rochester M, Rochester Concept, Rochester Classic

← Ubytovanie a hotely (zoznam krajín)

Hotely

Vaša kajuta

Vaša kajuta

Loď, Argentína, Antarktída

Kajuty na lodi sú vybavené tak, aby ste sa cítili počas plavby pohodlne. Ak by ste predsa len potrebovali napr. extra vankúš, či uterák, všetko sa dá vybaviť. 

Kajuty: Zamestnanci na lodi sa postarajú o čistotu Vašej kabíny, tak aby Vám nič nechýbalo.

  • Výmena posteľného povlečenia: Počas zájazdu bude povlečenie  menené 1krát. Ak to nie je pre Vás dostačujúce prosím informujte manažéra ubytovacej časti lode.
  • Výmena uterákov: Z dôvodu šetrenia životného prostredia a redukcie nadmerného používania pracieho prášku budú uteráky menené len na vyžiadanie. Prosím nechajte uteráky na podlahe, ak si želáte ich výmenu. Ak budú uteráky zavesené, predpokladáme ich opätovné použitie. Ďakujeme za spoluprácu.
  • Toalety: Toalety na lodi sú veľmi efektívne, ale aj náchylné na poškodenie. Prosím nevhadzujte do nich nič, okrem malého množstva toaletného papiera. Zvyšný odpad vyhoďte do odpadového koša.
  • Voda: Voda z kohútika je bezpečná na pitie. Pitná voda sa zabezpečuje odparovaním a kondenzáciou morskej vody. Nie je potrebné brať si na loď vlastnú vodu, no poprosíme Vás aby ste s vodou ktorá je k dispozícií šetrili.

Zamykanie kajút a dverí: Dodržiava sa politika otvorených dverí. Ak si chcete uložiť svoje cennosti, kontaktujte prosím manažéra ubytovacej časti.

Wifi

Wifi

B

Polárne oblasti  

Juhoafrická republika, Antarktída


náročnosť

8 dní

Trvanie

25880
B

Polárne oblasti  

Južný pól, Antarktída

26.12. → 07.01. +1 termín

náročnosť

13 dní

Trvanie

109800
E

Polárne oblasti  

Južná Amerika, Chile, Antarktída


náročnosť

8 dní

Trvanie

18880
E

Polárne oblasti   Amerika  

Južná Amerika, Južné Shetlandské ostrovy, Argentína, Antarktída


náročnosť

11 dní

Trvanie

10545
Po stopách najväčšieho polárneho dobrodruha Prémiový blog

Prémiový blog Po stopách najväčšieho polárneho dobrodruha

Ernest Shackleton - môj hrdina, môj vzor v nezlomnosti, odvahe a serióznosti. V histórii cestovateľstva zrejme nenájdete ambicióznejšie výpravy a…

Ľuboš Fellner 25 min. čítania
Čo to znamená prejsť celý svet? Prémiový blog

Prémiový blog Čo to znamená prejsť celý svet?

Steve Jobs vždy hovoril, že nechce byť najbohatším mužom na cintoríne, ale túži zmeniť svet. Ja som sa v novembri 1989 prestrihal cez ostnatý drôt…

Ľuboš Fellner 19 min. čítania
Expedičná plavba na Antarktický polostrov Blog

Blog Expedičná plavba na Antarktický polostrov

Mnohým cestovateľom chýba do bohatej zbierky navštívených miest práve tento kontinent. Dôvod? Neodvážia sa plaviť cez Drakeov prieliv. Aj pre tých…

Daniela Mihaldová 24 min. čítania
Pyramiden – ruské mesto duchov Pyramiden

Pyramiden Pyramiden – ruské mesto duchov

Územie Špicbergov sa podpísaním svalbardskej dohody z roku 1920 dostalo pod správu Nórskeho kráľovstva. Všetky krajiny, ktoré túto dohodu s Nórskom…

Robert Taraba 17 min. čítania