Libanon ponúka širokú škálu ubytovania a najviac si budete môcť vyberať v hlavnom meste Bejrút. Dnes tu už nájdete viacero luxusných 5* hotelov s vynikajúcim servisom, ale v kurze sú aj unikátne butikové hotely v centre mesta. Bossa Nova Beirut Hotel je azda najzaujímavejším butikovým hotelom vďaka krásnej panoráme mesta zo strešného baru a skvelému bazénu. Zaujať vie aj butikový hotel Arthouse, kde si budete pripadať ako v orientálnej rozprávke, no stále s luxusnými a kvalitnými službami. Ak vás láka noc v historickom mieste, môžete prespať v legendárnom hoteli Grand Hotel Palmyra na dosah rímskym ruinám v Baalbeku, ktorý otvoril svoje brány v roku 1874. V mestečku Ehden zase viete stráviť noc v starom osmanskom dome a v Beiteddine dostanete k noci v hoteli Mir Amin Palace aj genius loci prostredia hneď vedľa prezidentského paláca. Lokalita nemôže byť lepšia, však? Moderné ekologické rezorty neobišli ani Libanon a tak v Choufe môžete stráviť noc na ekologickom mieste, kde budete jesť zeleninu zo záhrady, cvičiť jógu a užívať si spomalený svet. Ak by vás do Libanonu zlákalo Stredozemné more, na jeho brehu si viete vychutnať niektorý z lukratívnejších rezortov akým je Turquoise Beach Resort Tyre na juhu krajiny alebo La Siesta Hotel and Beach Resort v Khalde na dosah Bejrútu.

Tieto hotely v Libanone ponúkajú podľa nás výborný pomer ceny a kvality

Hotel Napoleon (Bejrút) – Príjemný 4* hotel menom Napoleon leží v obľúbenej bejrútskej štvrti menom Hamra v absolútnom centre mesta, odkiaľ máte blízko k barom, podnikom, reštauráciám, ale aj mnohým iným zaujímavým miestam. Len 10 minút chôdze je odtiaľto slávna promenáda Corniche. Štandardom izby je minibar, kúpeľňa s toaletou, klimatizácia, TV a iné drobnosti. Súčasťou hotela je aj reštaurácia s libanonskou aj medzinárodnou kuchyňou.

Duroy hotel (Bejrút) - Duroy hotel sa nachádza v samotnom srdci Bejrútu pri bejrútskom nábreží, ktoré je známe svojimi skalami s názvom Pigeon Rocks takzvané Holubičie skaly, ktoré patria medzi najvyhľadávanejšie miesta samotného Bejrútu. Pohľad na skaly je najromantickejší práve počas západu Slnka. Vo Vašej izbe nebude chýbať minibar, TV, trezor a chladnička. Po náročnom poznávacom dni plného zážitkov padne vhod kvalitná hotelová reštaurácia Khan Baghdad. Táto hotelová reštaurácia sa špecializuje na iracké, arabské, libanonské špeciality, ale samozrejme v ponuke nájdete aj výber z medzinárodných jedál. Zatiaľ, čo čakáte na Vaše objednané menu môžete fajčiť shishu, alebo popíjať sladký mätový čaj. Duroy hotel si oficiálne udáva 4*, ale dôkladne ho poznáme a jednoznačne spĺňa skôr 3* BUBO štandard.

Ak máte záujem zvýšiť si ubytovací štandard odporúčame tento hotel:

Intercontinental Phoenicia Beirut (Bejrút) - Luxusný 5* hotel v centre mesta, ktorý je symbolom moderného Bejrútu. Hotel prvýkrát otvoril svoje brány kráľom, kráľovnám a rôznym celebritám v roku 1961. Predstavte si veľkolepý hotel navrhnutý renomovaným americkým architektom Edwardom Durell Stoneom, ktorý spojil elegantný exteriér s nádherným majestátnym interiérom. Potom si predstavte nádherných 446 izieb a apartmánov, rafinované reštaurácie, očarujúce obchody a vnútorné a vonkajšie bazény. Majestátnosť tohto historického a hlavne luxusného hotela dotvára oku lahodiaci výhľad na zátoku Zaitunah. Intercontinental Phoenicia priniesol náročným Libanoncom novú úroveň luxusu. V izbách Vám samozrejme nebudú chýbať výdobytky modernej doby v podobe bezplatného pripojenia na internet, výber vankúšov či miestna ekologická značková kozmetika. Štyri reštaurácie, bary a salóniky, ktoré sú súčasťou hotela ponúkajú širokú škálu fantastickej kuchyne od talianskej po francúzsku až po medzinárodnú. Exkluzívne jedlo si môžete vychutnať buď v interiéri, alebo v exteriéri hotela s krásnymi výhľadmi na luxusné jachty v zátoke. Po náročnom dni sa môžete nechať rozmaznať v SPA Phoenicia, ktorá sa zameriava na balneoterapiu, thajskú relaxačnú terapiu alebo ajurvédsku medicínu.

Pri check-ine v hoteloch je zvykom nechať ako garanciu za ďalšie využité hotelové služby (telefón, internet, raňajky a pod.) detaily Vašej kreditnej karty. Toto sa týka konzumácie v hoteli, izbový bar atď. Ak žiadne ďalšie hotelové služby nevyužijete, tak peniaze Vám budú refundované resp. z karty Vám nikto nič nestiahne. Nemusíte mať obavy, nech nám to pripadá akokoľvek zvláštne, je to absolútnou samozrejmosťou. Majte svoju kreditnú kartu so sebou.

← Ubytovanie a hotely (zoznam krajín)

Hotely

Intercontinental Phoenicia Beirut
Intercontinental Phoenicia Beirut

Najlepšie hotely sveta

⭑⭑⭑⭑⭑

Intercontinental Phoenicia Beirut

Bejrút
Libanon

Luxusný 5* hotel v centre mesta, ktorý je symbolom moderného Bejrútu. Hotel prvýkrát otvoril svoje brány kráľom, kráľovnám a rôznym celebritám v roku 1961. Predstavte si veľkolepý hotel navrhnutý renomovaným americkým architektom Edwardom Durell Stoneom, ktorý spojil elegantný exteriér s nádherným majestátnym interiérom. Potom si predstavte nádherných 446 izieb a apartmánov, rafinované reštaurácie, očarujúce obchody a vnútorné a vonkajšie bazény. Majestátnosť tohto historického a hlavne luxusného hotela dotvára oku lahodiaci výhľad na zátoku Zaitunah. Intercontinental Phoenicia priniesol náročným Libanoncom novú úroveň luxusu. V izbách Vám samozrejme nebudú chýbať výdobytky modernej doby v podobe bezplatného pripojenia na internet, výber vankúšov či miestna ekologická značková kozmetika. Štyri reštaurácie, bary a salóniky, ktoré sú súčasťou hotela ponúkajú širokú škálu fantastickej kuchyne od talianskej po francúzsku až po medzinárodnú. Exkluzívne jedlo si môžete vychutnať buď v interiéri, alebo v exteriéri hotela s krásnymi výhľadmi na luxusné jachty v zátoke. Po náročnom dni sa môžete nechať rozmaznať v SPA Phoenicia, ktorá sa zameriava na balneoterapiu, thajskú relaxačnú terapiu alebo ajurvédsku medicínu.

Bar

Bar

Bazén

Bazén

Fitness

Fitness

Reštaurácia

Reštaurácia

Klimatizácia

Klimatizácia

Nefajčiarske izby

Nefajčiarske izby

Wifi

Wifi

Spa/Wellness

Spa/Wellness

Duroy hotel

Duroy hotel

⭑⭑⭑⭑

Bejrút, Libanon

Duroy hotel sa nachádza v samotnom srdci Bejrútu pri bejrútskom nábreží, ktoré je známe svojimi skalami s názvom Pigeon Rocks takzvané Holubičie skaly, ktoré patria medzi najvyhľadávanejšie miesta samotného Bejrútu. Pohľad na skaly je najromantickejší práve počas západu Slnka. Vo Vašej izbe nebude chýbať minibar, TV, trezor a chladnička. Po náročnom poznávacom dni plného zážitkov padne vhod kvalitná hotelová reštaurácia Khan Baghdad. Táto hotelová reštaurácia sa špecializuje na iracké, arabské, libanonské špeciality, ale samozrejme v ponuke nájdete aj výber z medzinárodných jedál. Zatiaľ, čo čakáte na Vaše objednané menu môžete fajčiť shishu, alebo popíjať sladký mätový čaj. Duroy hotel si oficiálne udáva 4*, ale dôkladne ho poznáme a jednoznačne spĺňa skôr 3* BUBO štandard. Ak patríte k náročnejším klientom a preferujete hotel v luxusnejšej štvrti neďaleko business centra, tak si vyberte náš elitný hotel: Intercontinental Phoenicia Beirut.

Reštaurácia

Reštaurácia

Klimatizácia

Klimatizácia

Wifi

Wifi

k

Ázia

Libanon

27.04. → 02.05.24

ZĽAVA NA HOTEL
Smotánka Bejrútu i
980€ 784€
ušetríte 196€
k

Ázia

Libanon

09.05. → 14.05.24

ZĽAVA NA HOTEL
Smotánka Bejrútu i
980€ 784€
ušetríte 196€
k

Ázia

Libanon

08.07. → 13.07.24

ZĽAVA NA HOTEL
Smotánka Bejrútu i
980€ 784€
ušetríte 196€
k

Ázia

Libanon

26.07. → 31.07.24

ZĽAVA NA HOTEL
Smotánka Bejrútu i
980€ 784€
ušetríte 196€
K

Ázia  

Libanon, Jordánsko


náročnosť

10 dní

Trvanie

2561 3013€
E

Ázia  

Sýria, Libanon

08.04. → 17.04. +4 termíny

náročnosť

10 dní

Trvanie

2793 3990€
K

Ázia  

Palestína, Libanon, Jordánsko, Izrael


náročnosť

13 dní

Trvanie

2790 3985€
K

Ázia  

Libanon

06.01. → 11.01. +15 termínov

náročnosť

6 dní

Trvanie

1046 1395€
Byblos - najstaršie mesto Libanonu Byblos

Byblos Byblos - najstaršie mesto Libanonu

Libanon je krajina pretkaná históriou a ak ju milujete rovnako ako my, ste tu na správnom mieste. Vyberme sa do vzácneho mesta Byblos, ktoré má…

Tomáš Kubuš 13 min. čítania
Baalbek – antický klenot v údolí Bekaa Baalbek

Baalbek Baalbek – antický klenot v údolí Bekaa

V srdci úrodného údolia Bekaa, ktoré svojimi kvalitnými plodinami zásobuje celý Libanon, sa nachádza impozantný komplex antických budov. Aj keď z…

Michaela Šimonová 16 min. čítania
Bejrút - správy z revolučného Libanonu Blog

Blog Bejrút - správy z revolučného Libanonu

Bejrút - idem tam. Už pri prvom uvítaní na letisku Ben Gurion v Tel Avive počujem niekoľkokrát tú istú otázku: „Miška, a ako je to s tým Libanonom?…

Libanon – krajina cédrov, peňazí aj skvelého jedla Blog

Blog Libanon – krajina cédrov, peňazí aj skvelého jedla

Úchvatná krajina cédrov, magická krásavica na brehu Stredozemného mora. Alebo krajina sĺz a rozostrieľaných múrov po toľkých guľkách a vojnách,…

Ľuboš Fellner 20 min. čítania

Akcia sa končí o

- dní - hod -min -sek

CESTOVATEĽSKÉ NOVINY

ZISTIŤ VIAC