Pri check-ine v hoteloch v Paname je zvykom nechať ako garanciu za ďalšie využité hotelové služby (telefón, internet, raňajky a pod.) detaily Vašej kreditnej/embosovanej platobnej karty. Toto sa týka konzumácie v hoteli, izbový bar atď. Ak žiadne ďalšie hotelové služby nevyužijete, tak peniaze Vám budú refundované resp. z karty Vám nikto nič nestiahne. Nemusíte mať obavy, nech nám to pripadá akokoľvek zvláštne, je to absolútnou samozrejmosťou. Majte prosím svoju kreditnú/embosovanú platobnú kartu so sebou. Zo skúseností, kreditné karty majú zábezpeku odblokovanú do 48 hodín, debetné karty cca 10 dní. Táto doba závisí od Vašej banky.

Hotely v Panama City s dobrým pomerom ceny a kvality:

Victoria Hotel and Suites  - moderný štvorhviezdičkový hotel Victoria Hotel Suites sa nachádza v business centre Panama City. Na streche je bazén, z ktorého je panoramatický výhľad na mesto. Izby hotela sú elegantne zariadené, klimatizované a odhlučnené. Samozrejmosťou je kúpeľňa so základnou kozmetikou, uterákmi, minibar, TV a príslušenstvo na prípravu kávy. Hotelová reštaurácia Carmenére ponúka medzinárodnú kuchyňu a servírujú sa v nej aj raňajky, ktoré sú v cene zájazdu a podávajú sa formou bufetu. Supermarket sa nachádza oproti hotelu vpravo. Na streche hotela je aj bazén. 

JW Marriott Panama - ak hľadáte špičkový hotel v Panama city, odporúčame Vám služby hotela JW Marriott. Pozrite sa na panorámu Panama city. Vidíte tu plachetnicovú budovu? Tak to je on! Hotel JW Marriott Panama. Najväčšia stavba celého mesta. Neskutočných 70 poschodí nadýchaných luxusom. Len v nedávnej minulosti to bol ten slávny Trump Tower, ktorých doslova vyhodili a budova začala poskytovať hotelové služby špičkovej značky JW, ktorá Vás bude rozmaznávať od príchodu až po check-out. V hotely je luxusný bazén.

Plážové hotely pri Pacifiku:

Hotel Sheraton Bijao na pláži Tichého oceána spĺňa juhoamerický stredný štandard. Hotel je trochu vybývaný, ale all inclusive funguje a dobre si tu oddýchnete. Hotel sa nachádza priamo na pláži Santa Clara, má krásnu záhradu, 6 vonkajších bazénov (aj detský bazén), 3 reštaurácie a Spa. Hotel Sheraton má 293 izieb. Izby majú samozrejme súkromnú kúpelňu, fén, minibar, TV, príslušenstvo na prípravu kávy. Odporúčame izby typu Ocean View. Reštaurácie a bary v hoteli Sheraton: stredomorskú kuchyňu môžete ochutnať v reštaurácii Los Olivos, japonsku kuchyňu v reštaurácii Sakura, morské plody v Coco Solo a medzinárodnú kuchyňu v reštaurácii Taboga. Prvé tri sú A la carte, kde je nutná rezervácia na večeru vopred. Taboga je bufetová, kde rezervácia stola vopred nie je nutná. V hoteli sú ďalšie tri bary. K dispozícií je vždy aj detské menu. Hotel je family friendly. Hotel má vlastné tenisové kurty, fitness a 9 jamkové golfové ihrisko (vzdialené od hotela 10 min.). V hoteli sa nachádzajú malé obchody a wellness. K dispozícií plážové lehátka, uteráky.

Royal Decameron je štvorhviezdičkový hotel na pláži Tichého oceánu, ktorý taktiež spĺňa juhoamerický stredný štandard. All inclusive funguje a aj tu si dobre oddýchnete. Hotel sa nachádza priamo na pláži, ktorá sa volá Farallon. Hotel je obklopený zeleňou a táto oblasť ma zároveň aj celkom bohatú históriu. V minulosti (1980) tu bola vojenská základňa a bolo to tu známe ako Rybárska oblasť Farallon. Dnes je to známejšie skôr ako veľmi dobrá dovolenková destinácia. Aj tento hotel ponúka športové aktivity ako tenis, kajaky, fitness, detské ihriska. Hotel je family friendly. Stravovanie all inclusive zahŕňa raňajky, obedy, večere formou bufetu, k dispozícii sú aj večere A la carte, neobmedzené drinky (alko, nealko). V čase večere všetky reštaurácie hotela vyžadujú od klientov rezervácie stola vopred okrem Atlantis a Pacifiko – tie sú bufetové. K dispozícii možnosti golfu (za poplatok) v blízkosti hotela - 18-jamkové ihrisko. Izby: hotel ma 852 izieb. Spa procedúry sú za poplatok. Klimatizované izby majú samozrejme súkromnú kúpeľňu, fén, TV, trezor. Hotel ma 9 bazénov (aj detský bazén), uteráky samozrejmosťou, potom 8 A la carte reštaurácii a 2 bufetové reštaurácie, 11 barov.  Reštaurácia El Canal sa orientuje prevažne na morské plody, Café Med na stredomorskú kuchyňu, El Pesca ponúka úlovky z mora v daný deň, Panamai ponúka taliansku kuchyňu, Cuzco ponúka peruánsku kuchyňu.

Riu Playa Blanca - novší hotel na panamskom pobreží Riú Playa Blanca patrí v tejto chvíli medzi najlepšie all inclusive hotely v Paname. O tom niet pochýb. Veď posúďte sami. Osvedčená európska sieť, 24 hodinové all inclusive, priamo na pláži, GOLD certifikácia za postoj k trvalo udržateľnému rozvoju, bezplatná wifi, 3 bazény a detský bazén, bezplatné používanie posilky, hlavná a tematické reštaurácie. Izby sú moderné ( hotel otvorili len minulý rok), čisté s klímou, sat TV, balkónom alebo terasou. Azda najväčšou výhoodu je zákaz ubytovania tzv. spring breakers tj. zábavy chtivej mládeže z USA počas jarných mesiacov. Tento fakt garantuje pokoj, kľud a nerušené dovolenku na Playa Blanca. Tak načo ešte čakáte? Rezervujte!

Cestuj vďaka čítaniu

Čítajte, rozširujte si obzor a zbierajte pri tom zľavové kódy na cesty s BUBO.