Hotely v Arménsku s dobrým pomerom ceny a kvality. Naše tipy:

Hotel Blue Sevan (Sevan) – Hotel Blue Sevan má vynikajúcu polohu priamo na brehu Sevanského jazera. Vládne tu ticho, pokoj, kľud a niet divu, že ide o bývalé sanatórium, ktoré prešlo rekonštrukciou. Pred hotelom dokonca nájdete aj pláž, kde sa viete namočiť do jazera, ak budete mať chuť. Súčasťou hotela je kvalitná reštaurácia, kde môžete ochutnať arménske šašlíky alebo unikátneho sevanského pstruha. Nájdete tu aj bar, kde si príjemne posedíte. Priestranné izby majú v sebe dávku nostalgie, ale do tohto prostredia sa výnimočne hodia. Izby majú vlastné sociálne zariadenie, kúpeľňu, chladničku, televízor a na recepcii hotela funguje aj wifi.

Hotel Hrazdan (Jerevan) – Hotel Hradzan sa nachádza na okraji starého Jerevanu a na hlavné námestie s fontánami je to odtiaľto tridsať minút pomalej chôdze. Ide o príjemné miesto, ktorého súčasťou je aj vonkajší bazén pre hotelových hostí. Vedľa neho je kvalitná reštaurácia s domácou, ale aj výbornou talianskou stravou. Izby na vrchných poschodiach majú zaujímavú panorámu Jerevanu a sú vybavené štandardom od vlastnej kúpeľne, toalety cez klimatizáciu, satelitnú televíziu, kanvicu na zohriatie vody či chladničku. Raňajky formou bufetového stolu sa podávajú na prízemí.

Hotel Armenia (Stepanakert) – Lepší hotel v hlavnom meste tohto sporného územia nenájdete. Priamo pri budove miestneho parlamentu, všetko máte na skok. Izby aj úroveň hotela je na úrovni 3*, no pocit, ktorý získate má minimálne o hviezdičku viac. Odporúčame.

Pre náročných odporúčame:

The Alexander (Jerevan) – Hotel The Alexander má najexkluzívnejšiu adresu v Jerevane a je to jediný luxusný hotel situovaný priamo v historickom, starom meste. Poslednú noc našej cesty si tu môžete vychutnať opojný luxus a v jeho tieni sa príjemne oddýchnutí vrátiť domov. Získa si vás svojim minimalistickým dizajnom, do ktorého sa preplietli arménske motívy, ale aj atmosférou, servisom a službami. Skúste unikátne SPA centrum, vnútorný bazén, fitnes centrum alebo sa nechajte zhýčkať skvelými gurmánskymi zážitkami v jednej z troch reštaurácii, ktoré v hoteli nájdete. Izby ponúkajú dokonalý relax a nájdete v nich všetko, čo vám váš pobyt spríjemní. The Alexander má všetky predpoklady na to, aby ste si ho zamilovali.

Cestuj vďaka čítaniu

Čítajte, rozširujte si obzor a zbierajte pri tom zľavové kódy na cesty s BUBO.