Najnáročnejší cestovatelia nájdu najviac lukratívnych hotelov v arménskom Jerevane, no nemusíte sa spoliehať len na hlavné mesto. Menšie mestá od Sevanu po Goris si vedia pripraviť ubytovanie, ktoré bude viac než dobré, no veľa luxusu v nich niet. Obľúbené Sevanské jazero je v období leta v sezóne a tak, ak budete myslieť na dovolenku na jeho brehoch, skúste si ho objednať o niečo vopred. Môžete tu bývať v rezortoch na brehu jazera alebo dokonca aj v malých domčekoch, ktoré vám budú pripomínať dovolenky za socializmu. Za posledné roky vyrástlo v Arménsku niekoľko zaujímavých hotelových konceptov. Ak by ste radi vyskúšali niečo unikátne, pozrite sa do Dilijanu, kde je moderný Alpine Castle. Vzdialený od civilizácie uprostred krásnej prírody. Luxusný rezort na vás čaká aj v oblasti zvanej Yenokavan, ktorá má povesť najzelenšej časti Arménska. Všade naokolo kopce a milovníci adrenalínu majú len kúsok od hotela zip-line. Po nej sa viete hodiť do bazéna s výhľadom na kopce. Arménsko už vie ako prekvapiť.

Hotely v Arménsku, ktoré sú našimi BUBO tipmi:

Hotel Blue Sevan (Sevan) – Hotel Blue Sevan má vynikajúcu polohu priamo na brehu Sevanského jazera. Vládne tu ticho, pokoj, kľud a niet divu, že ide o bývalé sanatórium, ktoré prešlo rekonštrukciou. Pred hotelom dokonca nájdete aj pláž, kde sa viete namočiť do jazera, ak budete mať chuť. Súčasťou hotela je kvalitná reštaurácia, kde môžete ochutnať arménske šašlíky alebo unikátneho sevanského pstruha. Nájdete tu aj bar, kde si príjemne posedíte. Priestranné izby majú v sebe dávku nostalgie, ale do tohto prostredia sa výnimočne hodia. Izby majú vlastné sociálne zariadenie, kúpeľňu, chladničku, televízor a na recepcii hotela funguje aj wifi.

Hotel Hrazdan (Jerevan) – Hotel Hradzan sa nachádza na okraji starého Jerevanu a na hlavné námestie s fontánami je to odtiaľto tridsať minút pomalej chôdze. Ide o príjemné miesto, ktorého súčasťou je aj vonkajší bazén pre hotelových hostí. Vedľa neho je kvalitná reštaurácia s domácou, ale aj výbornou talianskou stravou. Izby na vrchných poschodiach majú zaujímavú panorámu Jerevanu a sú vybavené štandardom od vlastnej kúpeľne, toalety cez klimatizáciu, satelitnú televíziu, kanvicu na zohriatie vody či chladničku. Raňajky formou bufetového stolu sa podávajú na prízemí.

Hotel Armenia (Stepanakert) – Lepší hotel v hlavnom meste tohto sporného územia nenájdete. Priamo pri budove miestneho parlamentu, všetko máte na skok. Izby aj úroveň hotela je na úrovni 3*, no pocit, ktorý získate má minimálne o hviezdičku viac. Odporúčame.

Pre náročných odporúčame:

The Alexander (Jerevan) – Hotel The Alexander má najexkluzívnejšiu adresu v Jerevane a je to jediný luxusný hotel situovaný priamo v historickom, starom meste. Poslednú noc našej cesty si tu môžete vychutnať opojný luxus a v jeho tieni sa príjemne oddýchnutí vrátiť domov. Získa si vás svojim minimalistickým dizajnom, do ktorého sa preplietli arménske motívy, ale aj atmosférou, servisom a službami. Skúste unikátne SPA centrum, vnútorný bazén, fitnes centrum alebo sa nechajte zhýčkať skvelými gurmánskymi zážitkami v jednej z troch reštaurácii, ktoré v hoteli nájdete. Izby ponúkajú dokonalý relax a nájdete v nich všetko, čo vám váš pobyt spríjemní. The Alexander má všetky predpoklady na to, aby ste si ho zamilovali.

← Ubytovanie a hotely (zoznam krajín)

Hotely

The Alexander
The Alexander

Najlepšie hotely sveta

⭑⭑⭑⭑⭑

The Alexander

Yerevan
Arménsko

Hotel The Alexander má najexkluzívnejšiu adresu v Jerevane a je to jediný luxusný hotel situovaný priamo v historickom, starom meste. Poslednú noc našej cesty si tu môžete vychutnať opojný luxus a v jeho tieni sa príjemne oddýchnutí vrátiť domov. Získa si vás svojim minimalistickým dizajnom, do ktorého sa preplietli arménske motívy, ale aj atmosférou, servisom a službami. Skúste unikátne SPA centrum, vnútorný bazén, fitnes centrum alebo sa nechajte zhýčkať skvelými gurmánskymi zážitkami v jednej z troch reštaurácii, ktoré v hoteli nájdete. Izby ponúkajú dokonalý relax a nájdete v nich všetko, čo vám váš pobyt spríjemní. The Alexander má všetky predpoklady na to, aby ste si ho zamilovali.

Bar

Bar

Bazén

Bazén

Fitness

Fitness

Reštaurácia

Reštaurácia

Klimatizácia

Klimatizácia

Nefajčiarske izby

Nefajčiarske izby

Wifi

Wifi

Spa/Wellness

Spa/Wellness

Hotel Hrazdan

Hotel Hrazdan

⭑⭑⭑⭑

Yerevan, Arménsko

Len 100 metrov od úchvatnej katedrály sv. Sarkisa a pár minút z hlavného námestia mesta Jerevan sa nachádza Váš hotel Hrazdan. Tento hotel so záhradou a s bazénom je príjemným miestom na oddych počas zájazdu. Vedľa hotela sa nachádza kvalitná reštaurácia s domácou, ale aj výbornou európskou stravou, kde ponúkajú možnosť stolovať aj pri bazéne hotela. Izby na vrchných poschodiach ponúkajú pohľad na zaujímavú panorámu Jerevanu a niektoré z izieb Vám poskytnú výhľad na jeden z najznámejších vrchov - Ararat. Ak by ste chceli viac spoznať miestnu kultúru, tak asi za 10 minút od hotela nájdete Múzeum arménskej histórie a Národnú galériu umenia.

Bar

Bar

Bazén

Bazén

Reštaurácia

Reštaurácia

Klimatizácia

Klimatizácia

Nefajčiarske izby

Nefajčiarske izby

Wifi

Wifi

Hotel Blue Sevan

Hotel Blue Sevan

⭑⭑⭑

Sevan, Arménsko

Priamo nad jazerom Sevan sa nachádza hotel, v ktorom budete ubytovaní. Možno Vás zaujme fakt, že budova bola pôvodne postavená ako sanatórium, avšak prešla rekonštrukciou a dnes sa tu nachádza tento hotel. K hotelu patrí aj menšia pláž, na ktorej si môžete oddýchnuť. Pri jazde na bicykli alebo na koni si môžete vychutnať okolitú prírodu. Súčasťou hotela je kvalitná reštaurácia, kde môžete ochutnať arménske šašlíky alebo sevanského pstruha. Nájdete tu aj bar, taktiež hotelovú záhradu a terasu s grilom. Priestranné izby majú v sebe dávku nostalgie, ale do tohto prostredia sa výnimočne hodia. Izby majú vlastné sociálne zariadenie a klasické vybavenie izby. Ak sa chcete pripojiť na wi-fi, tá funguje na recepcii hotela.

Bar

Bar

Bazén

Bazén

Reštaurácia

Reštaurácia

Klimatizácia

Klimatizácia

Nefajčiarske izby

Nefajčiarske izby

Wifi

Wifi

Pláž

Pláž

K

Ázia  

Azerbajdžan, Gruzínsko, Arménsko


náročnosť

13 dní

Trvanie

3296 4120€
K

Ázia  

Azerbajdžan, Gruzínsko, Arménsko


náročnosť

15 dní

Trvanie

3456 4320€
K

Arménsko


náročnosť

7 dní

Trvanie

1866 1964€
Ararat – výstup na legendárnu horu Prémiový blog

Prémiový blog Ararat – výstup na legendárnu horu

Poďte v lete 2022 na Ararat. Ararat nie je obyčajným kopcom. Vystupuje vysoko z náhornej plošiny a jednoznačne dominuje svojmu okoliu. Je tak…

Marco Polo – sex a najťažšia časť cesty Prémiový blog

Prémiový blog Marco Polo – sex a najťažšia časť cesty

V druhej časti môjho blogu o veľkom cestovateľovi nejde samozrejme iba o sex na cestách. Mladý Marco Polo prechádzal Arménskom, kde pod nedostupným…

Ľuboš Fellner 14 min. čítania
Jerevan - poklad južného Kaukazu Jerevan

Jerevan Jerevan - poklad južného Kaukazu

Arménsko patrí k najznámejším a určite aj najatraktívnejším krajinám Kaukazu. Zláka vás svojou prírodou, bohatstvom historických a religióznych…

Ararat - výstroj, tréning, FAQ Blog

Blog Ararat - výstroj, tréning, FAQ

Ararat (5 137 m) je nádherný vrch opradený legendami. Ide o spiacu sopku, kde každým metrom výstupu vchádzate hlbšie do dejín ľudstva. Kedy je…

Ľuboš Fellner 11 min. čítania
Čo je chačkar

05

17:49

júl

2023

Arménsko Cestovateľské tipy a zaujímavé miesta

Pri cestách po Arménsku (a nielen tam, ale napríklad aj v Jeruzaleme) sa stretávame s nádherne zdobenými kamennými stélami, ktoré sa nazývajú chačkary. Chačkary sú…