Hotely na Papue Novej Guiney majú nízky štandard. Naše tipy na hotely, ktoré ponúkajú slušný pomer medzi cenou a kvalitou: 

Laguna Hotel (Port Moresby) - Pekný hotel Laguna sa nachádza iba 5 minút jazdy od centra mesta Port Moresby: Hotel má veľký vonkajší bazén s barom pri bazéne. Hostia majú k dispozícii bezplatné Wi-Fi pripojenie na internet. Hotel Laguna bol otvorený v roku 2014 a nachádza sa 5 minút jazdy od nákupného centra Vision City Mega Mall. Medzinárodné letisko Jacksons je vzdialené 10 minút jazdy. Všetky klimatizované izby majú balkón, pohovku a TV s plochou obrazovkou. V izbe nájdete písací stôl, chladničku a príslušenstvo na prípravu čaju a kávy. V kúpeľni nájdete bezplatné toaletné potreby a papuče. Hostia majú k dispozícii recepciu s nepretržitou prevádzkou. K dispozícii sú aj práčovne. Najesť sa môžete v reštaurácii na mieste, kde sa podáva ázijská a západná kuchyňa. K dispozícii je aj izbová služba.

Kuri Lodge (Mount Hagen) - jednoduchý hotel v srdci mesta Mount Hagen. Pripravte sa na spomalených recepčných. Ak Vám na izbe bude chýbať uterák, treba sa ísť pripomenúť na recepciu aj tri krát. Služby tu fungujú inak ako ste zvyknutý z iných krajín. Na izbe nájdete chladničku, TV a ventilátor, klimatizácia nie vždy funguje. Ubytovanie je jednoduché ale čisté. Na verejných priestoroch môžete využívať bezplatné Wi-Fi pripojenie na internet, ktoré ale viac nefunguje ako funguje.

Pacific Gardens (Goroka) - Slušné ubytovanie neďaleko centra Goroky. Izby sú vybavené vlastnou kúpelňou, TV, klimatizáciou a chladničkou. Na verejných priestoroch môžete využívať bezplatné Wi-Fi pripojenie na internet. Hotel má vlastnú reštauráciu s barom. K ďalším zariadeniam patria konferenčné priestory, čistiareň a práčovňa. Hotel Pacific Gardens ponúka 38 ubytovacích jednotiek, ktoré sú prístupné z vonkajšej chodby.

Huon Gulf hotel (Lae) - Hotel Huon Gulf Hotel ponúka vonkajší bazén, chutnú reštauráciu a 2 bary. Súkromné izby a apartmány majú výhľad do záhrady alebo na bazén a satelitnú TV. Izby sú veľmi jednoduché. Hotel Lae Huon Gulf sa nachádza na okraji botanickej záhrady, len 5 minút chôdze od vojnového cintorína v Lae. Kasali Café je otvorené na raňajky, obedy a večere. Ponúka tiež pravidelné tematické večere, ako sú večere s BBQ steakami a morskými plodmi, pizza a občerstvenie.

Nusa Island Retreat (Kavieng) - Príjemná veľmi jednoduchá eko lodge s drevenými bungalovmi na krásnom malom opustenom ostrovčeku, len 10 minút jazdy loďou od mesta Kavieng. Rezort Nusa Island Retreat má na ostrove vlastnú reštauráciu. V okolí rezortu sú krásne korále na šnorchlovanie. V celom komplexe sa nachádza iba 11 ubytovacích jednotiek.

Rappopo plantation resort (Rabaul) - Rezort Rapopo Plantation Resort sa nachádza na ostrove New Britain. Ponúka reštauráciu a bazén s barom na kúpanie. Všetky izby majú bezplatné Wi-Fi pripojenie na internet a balkón s výhľadom na more. Hostia majú priamy prístup na pláž. Všetky izby majú satelitnú TV s plochou obrazovkou, chladničku a príslušenstvo na prípravu čaju/kávy. Každá z nich má vlastnú kúpeľňu. Reštaurácia a bar Plantation Veranda ponúka krásny výhľad na záliv a ponúka à la carte menu s medzinárodnou kuchyňou. Rezort Rapopo Plantation Resort sa nachádza na polostrove Gazelle a ponúka výhľad na prístav Simpson. 

Vyšší štandard ubytovania nájdete v Port Moresby:

Hilton Port Moresby - Aj keď naozaj luxusné ubytovanie by ste na Papue hľadali zbytočne, práve Hilton splní požiadavky aj náročnejších klientov. Hilton Port Moresby sa nachádza v okrese Hohola v Port Moresby a môže sa pochváliť kombináciou životného štýlu a dedičstva Papuej Novej Guinei. Nájdete tu 5 reštaurácií, barov a vonkajší bazén. V hoteli nájdete 212 luxusných izieb a apartmánov s oknami od podlahy po strop. K dispozícii je 24-hodinová izbová služba. Hostia môžu relaxovať pri vonkajšom bazéne, vírivke alebo vo fitnescentre.

← Ubytovanie a hotely (zoznam krajín)

Hotely

Heritage Park Hotel

Heritage Park Hotel

⭑⭑⭑⭑

Honiara, Šalamúnove ostrovy

Heritage Park patrí k najlepším hotelom celej oblasti. Je to jediný luxusný hotel v hlavnom meste Honiara. Nachádza sa na pláži v centre mesta Honiara, uprostred plážovej záhrady s rozlohou 2 ha a s vonkajším bazénom. Všetky izby majú súkromné balkóny s výhľadom do záhrady. Každá izba v hoteli Heritage Park Honiara je klimatizovaná, má balkón a je vybavená sušičom na vlasy, minibarom, 42" satelitnou plazmovou TV a príslušenstvom na prípravu čaju/kávy. V à la carte reštaurácii Renaissance vám ponúknu jedlá európskej a ázijskej kuchyne, v reštaurácii The Terrace a v bare pri bazéne môžete stolovať neformálne. V bare s nočným klubom Club Xtreme podávajú koktaily a exotické občerstvenie. V hoteli Heritage Park máte k dispozícii recepciu s nepretržitou prevádzkou a kompletne vybavené fitnescentrum. Môžete tu využiť služby práčovne a Wi-Fi. 

Bar

Bar

Bazén

Bazén

Fitness

Fitness

Reštaurácia

Reštaurácia

Klimatizácia

Klimatizácia

Wifi

Wifi

Rappopo Plantation Resort

Rappopo Plantation Resort

⭑⭑⭑⭑

Kokopo, Papua Nová Guinea

Rezort Rapopo Plantation sa nachádza na exotickom ostrove Nová Británia. Z hotela si užijete krásny výhľad na more a na známu sopku Tavurvur za mestom Rabaul. Hotel ponúka reštauráciu, v ktorej používajú iba lokálne ekologické ovocie a zeleninu na prípravu všetkých jedál. Vychutnajte si čerstvých homárov a ryby ulovené v ich neznečistených vodách, ich miestnymi rybármi pomocou tradičných metód zabezpečujúcich udržateľnosť. Reštaurácia a bar Plantation Veranda ponúka krásny výhľad na záliv a ponúka à la carte menu s medzinárodnou kuchyňou. Všetky izby majú bezplatné Wi-Fi pripojenie na internet a balkón s výhľadom na more a priamym prístupom na pláž alebo si len jednoducho oddýchnite v bazéne s barom.

Bar

Bar

Bazén

Bazén

Reštaurácia

Reštaurácia

Wifi

Wifi

Nusa Island Retreat

Nusa Island Retreat

⭑⭑⭑

Kavieng, Papua Nová Guinea

Príjemná jednoduchá eko-lodge s drevenými bungalovmi na krásnom malom opustenom ostrovčeku, len 10 minút jazdy loďou od mesta Kavieng. Rezort Nusa Island Retreat má na ostrove vlastnú reštauráciu. V okolí rezortu sú krásne korále na šnorchlovanie. V celom komplexe sa nachádza iba 11 ubytovacích jednotiek. Budete sa tu cítiť ako skutoční ostrovania.

Bar

Bar

Reštaurácia

Reštaurácia

Pláž

Pláž

Hilton Port Moresby
Hilton Port Moresby

Luxusný hotel

⭑⭑⭑⭑⭑

Hilton Port Moresby

Port Moresby
Papua Nová Guinea

Doprajte si vyšší štandard a vyskúšajte ako vyzerá luxus v exotickej krajine Papua Nová Guinea. Aj keď luxusné ubytovanie by ste v ostatných častiach PNG hľadali zbytočne, tak práve Hilton v Port Moresby splní požiadavky aj náročnejších klientov. Hilton Port Moresby sa nachádza v okrese Hohola v Port Moresby a môže sa pochváliť kombináciou životného štýlu a dedičstva Papuej Novej Guinei. Nájdete tu 5 reštaurácií, barov a vonkajší bazén. V hoteli nájdete 212 luxusných izieb a apartmánov s oknami od podlahy po strop. K dispozícii je 24-hodinová izbová služba. Hostia môžu relaxovať pri vonkajšom bazéne, vírivke alebo vo fitness centre prípadne v bare na streche hotela a vychutnávať si drink s nekonečným panoramatickým výhľadom na celé Port Moresby.

Bar

Bar

Bazén

Bazén

Fitness

Fitness

Reštaurácia

Reštaurácia

Klimatizácia

Klimatizácia

Wifi

Wifi

Huon Gulf hotel

Huon Gulf hotel

⭑⭑⭑

Lae, Papua Nová Guinea

Hotel Huon Gulf sa nachádza na okraji botanickej záhrady a len 5 minút chôdze od vojnového cintorína v Lae. V Huon Gulf nájdete vonkajší bazén, chutnú reštauráciu, v ktorej si viete pochutnať na BBQ steakoch a čerstvých morských plodoch, nakoľko sa nachádzame v prímorskom meste. Bar Kasali Café je otvorený na raňajky, obedy a večere, kde si viete vybrať z rôznych rýchlych snackov a občerstvenia. Súkromné jednoduché izby a apartmány s klimatizáciou majú výhľad do záhrady alebo na bazén a bezplatnú Wi-Fi.

Bar

Bar

Bazén

Bazén

Reštaurácia

Reštaurácia

Klimatizácia

Klimatizácia

Wifi

Wifi

Pacific Gardens Hotel

Pacific Gardens Hotel

⭑⭑⭑

Goroka, Papua Nová Guinea

Slušné ubytovanie neďaleko centra Goroky. Veľmi príjemná lodge zasadená v krásnej papuánskej prírode. Izby sú vybavené vlastnou kúpelňou, TV, klimatizáciou a chladničkou. Na verejných priestoroch môžete využívať bezplatné Wi-Fi pripojenie na internet. Hotel má vlastnú reštauráciu s barom a vonkajším malým bazénom. Využiť môžete za poplatok aj práčovňu. Hotel Pacific Gardens má iba 38 ubytovacích jednotiek, čo z neho robí útulný butikový hotel.

Bar

Bar

Bazén

Bazén

Reštaurácia

Reštaurácia

Klimatizácia

Klimatizácia

Wifi

Wifi

Hotel Kimininga

Hotel Kimininga

⭑⭑⭑

Mount Hagen, Papua Nová Guinea

Jednoduchý hotel v srdci mesta Mount Hagen, kde už veci fungujú inak. Domáci majú svoje vlastné tempo. Na vlastné oči uvidíte a pochopíte ako to skutočne vyzerá, keby ste sa prestali náhliť. Domáci si z toho, že už čakáte na recepcií vyše 30 minút ťažkú hlavu nerobia. Veď do západu slnka kým pôjdete spať je ešte ďaleko. Ak Vám na izbe bude chýbať uterák, treba sa ísť pripomenúť na recepciu aj trikrát. Služby tu fungujú inak, ako ste zvyknutí z iných krajín. Aj napriek tomu si na izbe nájdete chladničku, TV a ventilátor. Klimatizácia nie vždy funguje. Ubytovanie je jednoduché, ale čisté. Na verejných priestoroch môžete využívať bezplatné Wi-Fi pripojenie na internet, ktoré ale viac nefunguje ako funguje. Nachádzame sa v skutočnej exotike. V prípade, že je tento hotel nedostupný tak prespíme v susednej Kuri lodge, ktorá je rovnakého štandardu.

 

Reštaurácia

Reštaurácia

Laguna Hotel

Laguna Hotel

⭑⭑⭑⭑

Port Moresby, Papua Nová Guinea

prílet do Port Moresby je o 5:10 ráno, preto budete mať zabezpečený skorší check-in už tento deň. Hneď po prílete sa tak môžete ubytovať. Pekný butikový hotel má iba 60 izieb. Hotel má veľký vonkajší bazén kde si môžete vychutnať drink z baru priamo pri bazéne. Hostia majú k dispozícii bezplatné Wi-Fi pripojenie na internet. Hotel Laguna bol otvorený v roku 2014 a nachádza sa 5 minút jazdy od nákupného centra Vision City Mega Mall a centra mesta Port Moresby. Medzinárodné letisko Jacksons je vzdialené iba 10 minút jazdy. Všetky veľké klimatizované izby majú balkón, pohovku a TV s plochou obrazovkou ako aj príslušenstvo na prípravu čaju a kávy. V kúpeľni nájdete aj bezplatné toaletné potreby. Hostia majú k dispozícii recepciu s nepretržitou prevádzkou. Najesť sa môžete v reštaurácii na mieste, kde sa podáva ázijská a západná kuchyňa. K dispozícii je aj izbová služba.

Bar

Bar

Bazén

Bazén

Fitness

Fitness

Reštaurácia

Reštaurácia

Klimatizácia

Klimatizácia

Nefajčiarske izby

Nefajčiarske izby

Wifi

Wifi

K

Austrália a Oceánia  

Papua Nová Guinea, Austrália


náročnosť

17 dní

Trvanie

8079
K

Ázia   Austrália a Oceánia  

Papua Nová Guinea, Singapur


náročnosť

11 dní

Trvanie

5620
K

Austrália a Oceánia  

Oceánia, Nová Británia, Nové Írsko, Šalamúnove ostrovy, Papua Nová Guinea


náročnosť

17 dní

Trvanie

12360
K

Austrália a Oceánia  

Nová Británia, Nové Írsko, Šalamúnove ostrovy, Nauru, Papua Nová Guinea


náročnosť

18 dní

Trvanie

13740
Najznámejšie kmene Papuy-Novej Guiney Prémiový blog

Prémiový blog Najznámejšie kmene Papuy-Novej Guiney

Keď sa povie Papua-Nová Guinea, väčšina z nás si predstaví zaostalú krajinu, neprekonateľnú džungľu a kmene ľudožrútov, ktorí obývajú toto územie…

Tomáš Matejovič 12 min. čítania
Najkrvavejšie festivaly sveta Prémiový blog

Prémiový blog Najkrvavejšie festivaly sveta

Pozor! Tento blog obsahuje množstvo násilných scén a krvi. Ak máte slabší žalúdok a nechcete vnímať inakosť kultúr, prosím, nečítajte dalej. Ak vás…

Ľuboš Fellner 24 min. čítania
Tichý oceán – neznáma krása na opačnej strane zeme Prémiový blog

Prémiový blog Tichý oceán – neznáma krása na opačnej strane zeme

Písal sa 31. január 1968, kedy tichooceánske Nauru získalo nezávislosť od Británie, teda pred 55 rokmi. Talofa lava, Kia ora, Fakalofa lahi atu,…

Ľuboš Fellner 55 min. čítania
Najfantastickejšie festivaly sveta Prémiový blog

Prémiový blog Najfantastickejšie festivaly sveta

Ste už ostrieľaný cestovateľ, ktorý toho videl dosť a chce teraz svoje cesty povýšiť na iný level? Nejde totiž iba o to - KAM ísť, ale aj KEDY tu…

Ľuboš Fellner 23 min. čítania