Hotely na Papue Novej Guiney majú nízky štandard. Naše tipy na hotely, ktoré ponúkajú slušný pomer medzi cenou a kvalitou: 

Laguna Hotel (Port Moresby) - Pekný hotel Laguna sa nachádza iba 5 minút jazdy od centra mesta Port Moresby: Hotel má veľký vonkajší bazén s barom pri bazéne. Hostia majú k dispozícii bezplatné Wi-Fi pripojenie na internet. Hotel Laguna bol otvorený v roku 2014 a nachádza sa 5 minút jazdy od nákupného centra Vision City Mega Mall. Medzinárodné letisko Jacksons je vzdialené 10 minút jazdy. Všetky klimatizované izby majú balkón, pohovku a TV s plochou obrazovkou. V izbe nájdete písací stôl, chladničku a príslušenstvo na prípravu čaju a kávy. V kúpeľni nájdete bezplatné toaletné potreby a papuče. Hostia majú k dispozícii recepciu s nepretržitou prevádzkou. K dispozícii sú aj práčovne. Najesť sa môžete v reštaurácii na mieste, kde sa podáva ázijská a západná kuchyňa. K dispozícii je aj izbová služba.

Kuri Lodge (Mount Hagen) - jednoduchý hotel v srdci mesta Mount Hagen. Pripravte sa na spomalených recepčných. Ak Vám na izbe bude chýbať uterák, treba sa ísť pripomenúť na recepciu aj tri krát. Služby tu fungujú inak ako ste zvyknutý z iných krajín. Na izbe nájdete chladničku, TV a ventilátor, klimatizácia nie vždy funguje. Ubytovanie je jednoduché ale čisté. Na verejných priestoroch môžete využívať bezplatné Wi-Fi pripojenie na internet, ktoré ale viac nefunguje ako funguje.

Pacific Gardens (Goroka) - Slušné ubytovanie neďaleko centra Goroky. Izby sú vybavené vlastnou kúpelňou, TV, klimatizáciou a chladničkou. Na verejných priestoroch môžete využívať bezplatné Wi-Fi pripojenie na internet. Hotel má vlastnú reštauráciu s barom. K ďalším zariadeniam patria konferenčné priestory, čistiareň a práčovňa. Hotel Pacific Gardens ponúka 38 ubytovacích jednotiek, ktoré sú prístupné z vonkajšej chodby.

Huon Gulf hotel (Lae) - Hotel Huon Gulf Hotel ponúka vonkajší bazén, chutnú reštauráciu a 2 bary. Súkromné izby a apartmány majú výhľad do záhrady alebo na bazén a satelitnú TV. Izby sú veľmi jednoduché. Hotel Lae Huon Gulf sa nachádza na okraji botanickej záhrady, len 5 minút chôdze od vojnového cintorína v Lae. Kasali Café je otvorené na raňajky, obedy a večere. Ponúka tiež pravidelné tematické večere, ako sú večere s BBQ steakami a morskými plodmi, pizza a občerstvenie.

Nusa Island Retreat (Kavieng) - Príjemná veľmi jednoduchá eko lodge s drevenými bungalovmi na krásnom malom opustenom ostrovčeku, len 10 minút jazdy loďou od mesta Kavieng. Rezort Nusa Island Retreat má na ostrove vlastnú reštauráciu. V okolí rezortu sú krásne korále na šnorchlovanie. V celom komplexe sa nachádza iba 11 ubytovacích jednotiek.

Rappopo plantation resort (Rabaul) - Rezort Rapopo Plantation Resort sa nachádza na ostrove New Britain. Ponúka reštauráciu a bazén s barom na kúpanie. Všetky izby majú bezplatné Wi-Fi pripojenie na internet a balkón s výhľadom na more. Hostia majú priamy prístup na pláž. Všetky izby majú satelitnú TV s plochou obrazovkou, chladničku a príslušenstvo na prípravu čaju/kávy. Každá z nich má vlastnú kúpeľňu. Reštaurácia a bar Plantation Veranda ponúka krásny výhľad na záliv a ponúka à la carte menu s medzinárodnou kuchyňou. Rezort Rapopo Plantation Resort sa nachádza na polostrove Gazelle a ponúka výhľad na prístav Simpson. 

Vyšší štandard ubytovania nájdete v Port Moresby:

Hilton Port Moresby - Aj keď naozaj luxusné ubytovanie by ste na Papue hľadali zbytočne, práve Hilton splní požiadavky aj náročnejších klientov. Hilton Port Moresby sa nachádza v okrese Hohola v Port Moresby a môže sa pochváliť kombináciou životného štýlu a dedičstva Papuej Novej Guinei. Nájdete tu 5 reštaurácií, barov a vonkajší bazén. V hoteli nájdete 212 luxusných izieb a apartmánov s oknami od podlahy po strop. K dispozícii je 24-hodinová izbová služba. Hostia môžu relaxovať pri vonkajšom bazéne, vírivke alebo vo fitnescentre.

← Ubytovanie a hotely (zoznam krajín)

Vianoce s BUBO

Dovolenka Lovci ľudožrútov
K

Austrália a Oceánia  

Oceánia, Nová Británia, Nové Írsko, Šalamúnove ostrovy, Papua Nová Guinea

17.08. → 01.09.

náročnosť

16 dní

Trvanie

8658 12369€
K

Austrália a Oceánia  

Nová Británia, Nové Írsko, Šalamúnove ostrovy, Nauru, Papua Nová Guinea


náročnosť

18 dní

Trvanie

13410

Vianoce s BUBO

Dovolenka Papua Nová Guinea a luxusný Singapur
K

Ázia   Austrália a Oceánia  

Papua Nová Guinea, Singapur


náročnosť

10 dní

Trvanie

5271 7530€

Vianoce s BUBO

Dovolenka Papua Nová Guinea, luxusný Singapur a Fiji
K

Ázia   Austrália a Oceánia  

Oceánia, Papua Nová Guinea, Singapur, Fiji


náročnosť

15 dní

Trvanie

7560 9450€
Najkrvavejšie festivaly sveta Prémiový blog

Prémiový blog Najkrvavejšie festivaly sveta

Pozor! Tento blog obsahuje množstvo násilných scén a krvi. Ak máte slabší žalúdok a nechcete vnímať inakosť kultúr, prosím, nečítajte dalej. Ak vás…

Ľuboš Fellner 24 min. čítania
Tichý oceán – neznáma krása na opačnej strane zeme Prémiový blog

Prémiový blog Tichý oceán – neznáma krása na opačnej strane zeme

Talofa lava, Kia ora, Fakalofa lahi atu, Aloha, Bula, Malo e lelei, Kia orana, Taloha ni, Halo olaketa... Zdravím, na krk vám vešiam salusalu –…

Ľuboš Fellner 53 min. čítania
Najfantastickejšie festivaly sveta Prémiový blog

Prémiový blog Najfantastickejšie festivaly sveta

Ste už ostrieľaný cestovateľ, ktorý toho videl dosť a chce teraz svoje cesty povýšiť na iný level? Nejde totiž iba o to - KAM ísť, ale aj KEDY tu…

10 najmenej navštevovaných krajín sveta Prémiový blog

Prémiový blog 10 najmenej navštevovaných krajín sveta

Organizácia Spojených národov (UNWTO - UN World Tourism Organisation) vedie dlhé roky štatistiky počtu turistov v krajinách celého sveta. Najviac…

Vianoce s BUBO sa začínajú o Viac

- dní - hod -min -sek