Nájsť kvalitné a aj zaujímavé ubytovanie v Uzbekistane už dnes nie je žiaden problém. Uzbekistan má v sebe nielen luxusné hotely, ale aj butikové hotely a dokonca tu nájdete aj niekoľko unikátnych tipov na ubytovanie. Ak hľadáte špeciálne veci, skúste sa nechať nahovoriť na noc v tradičnej jurte. Môžete to spraviť na brehu jazera Aidarkul neďaleko Nuraty alebo dokonca na ešte exotickejšom mieste a teda na brehu Aralského jazera. Noc v jurte je zaujímavá skúsenosť. V starej Chive ukrytej za hradbami dokonca viete prespať v karavanseraji, kde sa odohrávali historické príbehy a najkrajším ubytovaním sa môže popýšiť Buchara. Tu nájdete niekoľko vzácnych, butikových hotelov, ktoré vznikli v starých prerobených domoch z 19.storočia. Predstavte si drevenú bránu, za ňou nádvorie a izby okolo neho na prvom či druhom poschodí. Takto si Bucharu užijete na viac než 100 percent. Ak by ste preferovali luxusné hotely s 5*, tak potom je tu Taškent s ponukou hotelov akými je Hyatt Regency či Hilton alebo zaujímavý hotel Lotte City.

Pozrite si aj hotely či jurty, ktoré v BUBO odporúčame

Hotel City (Samarkand) – Hotel City na konci známeho Univerzitného bulváru predstavuje kvalitné, komfortné ubytovanie. Leží na hlavnej ulici moderného Samarkandu, no nečakajte, že by k vám doliehal zvuk ulice, pretože je položený v pokojnej štvrti. Izby majú vlastné WC, sprchu, TV aj klimatizáciu. V hoteli sa dá posedieť aj v malej, skrytej záhradke na čaji alebo priamo v lobby hotela. Hotel City má pripojenie na wifi. Pár desiatok metrov od hotela (smerom vľavo na bulvár) nájdete malé potraviny a na konci bulváru aj reštauráciu. Peši sa odtiaľto dostanete na slávne námestie Registan za cca 25-30 minút.

Jurta (Kyzylkum alebo Aralské jazero) – Ubytovanie v jurtách je jednoduché, ale to je presne to, čo Vás na tomto zážitku možno láka. Tábor s jurtami sa nachádza na okraji púšte Kyzylkum, pár kilometrov od známeho jazera Aidarkul. Súčasťou tábora je takmer 20 júrt, a tak treba počítať s tým, že okrem Vás tu môže byť aj ďalšia skupina ľudí. V strede tábora nájdete ohnisko a jurty sú rozložené okolo neho v bezpečnej vzdialenosti. Na okraji tábora je „hlavný stan“, kde sa podáva večera aj raňajky. Môžete si tu posedieť na tapčanoch, drevených trónoch, kde si viete ľahnúť alebo sadnúť a popíjať nekonečné dúšky čaju. Samotná jurta je postavená tradične, aby ste sa nadýchli nomádskej atmosféry. Na zemi sú koberce a na nich položené matrace (alebo postele). Máte tu k dispozícii čisté periny, deky, plachty, vankúš aj uterák. V jednej jurte môže byť miesto pre 4 alebo 6 osôb. Jurty sa zdieľajú. Spoločná je aj toaleta, ktorá sa nachádza mimo júrt na okraji tábora. Vezmite si so sebou pre istotu aj toaletný papier. Zíde sa dezinfekcia či vlhčené obrúsky. V jurtách nečakajte telefónny signál, a teda samozrejme, ani wifi. U domácich si môžete kúpiť aj vychladené pivo, vodku alebo nealkoholické nápoje.

Hotel Komil (Buchara) – Buchara vo svojom starom meste ukrýva niekoľko krásnych, tradičných domov prerobených na butikové hotely. Komil je jedným z nich a očarí nás svojou výzdobou, ktorá bude pripomínať orientálne príbehy. Nachádza sa v starom meste, len pár minút chôdze od hlavného námestia Ljabi Chauz, ktoré sa každý večer prebúdza k podmanivému životu. Izby sú menšie ako v klasickom hoteli, ale sú štýlovo zariadené. Nechýba v nich nič základné od vlastného sociálneho zariadenia, sprchy, klimatizácie, TV a iných drobností. Súčasťou hotela sú aj raňajky, je tu wifi a môžete si objednať aj masáž.

Hotel Rovshan (Taškent) – Hotel Rovshan patrí medzi jednoduchšie ubytovania, no zaujímavosťou hotela je jeho poloha v štvrti Mirobod, kde to nie je ďaleko na lákavý bazár alebo k ortodoxnej katedrále. Hotel Rovshan pripomína penzión, kde sú izby umiestnené do troch poschodí a niektoré z nich sú aj vo vnútornej záhradke. Vybavenie izieb je jednoduché, no nechýba v nich vlastné sociálne zariadenie, sprcha, chladnička, klimatizácia, TV a nie je problém sa tu pripojiť ani na wifi. Na raňajky je často na výber mäso, syry, vajcia, ale aj jogurty, palacinky, oriešky či ovocie. Od hotela stačí kráčať cca 300 metrov a ocitnete sa priamo pred supermarketom, reštauráciou a malou predajničkou alkoholu.

Nukus Plaza (Nukus) - Mesto Nukus je ďaleko od hlavných turistických trás a vidieť to aj na kvalite ubytovania. Hotelov je menej, služby horšie zato však atmosféra je vždy oveľa viac lokálna. Architektúra? Tradičná pre bývalé ZSSR. Každopádne pre cestovateľa sa tu nájde zopár hotelov, ktoré spĺňajú tri hviezdičky. Medzi ne patrí aj Nukus Plaza hotel. Priestranné izby s klimatizáciou, wc, sprchovým kútom. Ideálny pre cestovateľa, ktorý je stále v pohybe.

Orient Star (Chiva) - Chiva je mesto priamo na Hodvábnej ceste a hotel Orient star ju presne vystihuje. Hotel je umiestnený v historickej budove madrasy ( islamskej školy) Muhammada Aminchána. Nádherná, tradičná architektúra nenechá nikoho chladným. Centrálna poloha zasa zabezpečuje ľahkú dostupnosť centra mesta. Izby samotné sú klimatizované, čisté s vlastnou kúpeľňou, TV a satelitnou televíziou. Priamo v hoteli je aj výborná reštaurácia s tradičnou uzbeckou kuchyňou.

Ak hľadáte luxus, skúste tento tip:

Hyatt Regency (Taškent) - Americká kvalita v centrálnej Ázii. Nikdy nesklame a vždy prekoná očakávania. To sa dá povedať o luxusnom hoteli Hyatt Regency v hlavnom meste Uzbekistanu, Taškente. Elegantné, štýlové izby s krásnym výhľadom ktorý umožňujú obrovské okná. Pri zariaďovaní izieb ustúpila korporátna identita lokálnemu dizajnu a vidno to na celkovej atmosfére hotela. Značkové spa a príjemný bazén. O chuťové bunky sa postará exkluzívna uzbecká reštaurácia Khiva a Chai lounge. Doprajte si komfortné noci v Taškente.

← Ubytovanie a hotely (zoznam krajín)

Hotely

Praga Hotel

Praga Hotel

⭑⭑⭑

Taškent, Uzbekistan

Hotel Praga v Taškente je príjemným butikovým hotelom v pokojnej štvrti hlavného mesta. Hotel ponúka spoločný salónik, terasu, reštauráciu a bar. Recepcia ponúka nepretržitú 24-hodinovú službu, izbovú službu a bezplatné Wi-Fi internetové pripojenie v celom objekte. Každá izba je vybavená klimatizáciou, písacím stolíkom, rýchlovarnou kanvicou, minibarom, trezorom, televíziou s plochou obrazovkou a súkromnou kúpeľňou s bidetom. V každej izbe je k dispozícii čistá posteľná bielizeň a uteráky. Raňajky v hoteli ponúkajú kontinentálne, talianske a americké jedlá. Na streche hotela je Terrace Bar Praga, kde si môžete vychutnať pekný výhľad na mesto a gurmánsku kuchyňu. Reštaurácia Jerusalem s delikátnou kosheer izraelskou kuchyňou je otvorená každodenne od 07:00 - 23:00. 

Bar

Bar

Reštaurácia

Reštaurácia

Klimatizácia

Klimatizácia

Nefajčiarske izby

Nefajčiarske izby

Wifi

Wifi

Orient star Khiva hotel

Orient star Khiva hotel

⭑⭑⭑⭑

Chiva, Uzbekistan

Chiva je mesto priamo na hodvábnej ceste a hotel Orient star ju presne vystihuje. Hotel je umiestnený v historickej budove madrasy ( islamskej školy) Muhammada Aminchána. Nádherná, tradičná architektúra nenechá nikoho chladným. Centrálna poloha zasa zabezpečuje ľahkú dostupnosť centra mesta. Izby samotné sú klimatizované, čisté s vlastnou kúpeľňou, TV a satelitnou televíziou. Priamo v hoteli je aj výborná reštaurácia s tradičnou uzbeckou kuchyňou.

Bar

Bar

Reštaurácia

Reštaurácia

Klimatizácia

Klimatizácia

Wifi

Wifi

Jurtový kemp neďaleko Aralského jazera

Jurtový kemp neďaleko Aralského jazera

Aralské jazero, Uzbekistan

Ubytovanie v jurtách je jednoduché, ale to je presne to, čo nás na tomto zážitku láka. Súčasťou tábora je takmer 20 júrt, a tak treba počítať s tým, že okrem nás tu môže byť aj ďalšia skupina ľudí. V strede tábora nájdete ohnisko a jurty sú rozložené okolo neho v bezpečnej vzdialenosti. Na okraji tábora je „hlavný stan“, kde sa podáva večera aj raňajky, obe sú totiž súčasťou nášho pobytu v jurtách. Môžete si tu posedieť na tapčanoch, drevených trónoch, kde si viete ľahnúť alebo sadnúť a popíjať nekonečné dúšky čaju. Samotná jurta je postavená tradične, aby sme sa nadýchli nomádskej atmosféry. Na zemi sú koberce a na nich položené matrace (alebo postele). Máte tu k dispozícii čisté periny, deky, plachty, vankúš aj uterák. V jednej jurte môže byť miesto pre 4 alebo 6 osôb. Tu v jurtách neplatí to, že máte objednanú dvojposteľovú alebo jednoposteľovú izbu, jurty zdieľame spoločne. Spoločná je aj toaleta, ktorá sa nachádza mimo júrt na okraji tábora. Vezmite si so sebou pre istotu aj toaletný papier. V jurtách nečakajte telefónny signál, a teda samozrejme, ani wifi. U domácich si môžete kúpiť aj vychladené pivo, vodku alebo nealkoholické nápoje.

Nukus plaza hotel

Nukus plaza hotel

⭑⭑⭑

Nukus, Uzbekistan

Mesto Nukus je ďaleko od hlavných turistických trás a vidieť to aj na kvalite ubytovania. Hotelov je menej, služby horšie zato však atmosféra je vždy oveľa viac lokálna. Architektúra? Tradičná pre bývalé ZSSR. Každopádne pre cestovateľa sa tu nájde zopár hotelov, ktoré spĺňajú tri hviezdičky. Medzi ne patrí aj Nukus Plaza hotel. Priestranné izby s klimatizáciou, wc, sprchovým kútom. Ideálny pre cestovateľa, ktorý je stále v pohybe.

Bar

Bar

Reštaurácia

Reštaurácia

Klimatizácia

Klimatizácia

Wifi

Wifi

Hyatt Regency Tashkent
Hyatt Regency Tashkent

Luxusný hotel

⭑⭑⭑⭑⭑

Hyatt Regency Tashkent

Tashkent
Uzbekistan

Americká kvalita v centrálnej Ázii. Nikdy nesklame a vždy prekoná očakávania. To sa dá povedať o luxusnom hoteli Hyatt Regency v hlavnom meste Uzbekistanu, Taškente. Elegantné, štýlové izby s krásnym výhľadom ktorý umožňujú obrovské okná. Pri zariaďovaní izieb ustúpila korporátna identita lokálnemu dizajnu a vidno to na celkovej atmosfére hotela. Značkové spa a príjemný bazén. O chuťové bunky sa postará exkluzívna uzbecká reštaurácia Khiva a Chai lounge. Doprajte si komfortné noci v Taškente.

Bar

Bar

Bazén

Bazén

Fitness

Fitness

Reštaurácia

Reštaurácia

Klimatizácia

Klimatizácia

Nefajčiarske izby

Nefajčiarske izby

Wifi

Wifi

Spa/Wellness

Spa/Wellness

Jurtový kemp

Jurtový kemp

Kyzylkum, Uzbekistan

Ubytovanie v jurtách je jednoduché, ale to je presne to, čo nás na tomto zážitku láka. Náš tábor s jurtami sa nachádza na okraji púšte Kyzylkum, pár kilometrov od známeho jazera Aidarkul. Súčasťou tábora je takmer 20 júrt, a tak treba počítať s tým, že okrem nás tu môže byť aj ďalšia skupina ľudí. V strede tábora nájdete ohnisko a jurty sú rozložené okolo neho v bezpečnej vzdialenosti. Na okraji tábora je „hlavný stan“, kde sa podáva večera aj raňajky, obe sú totiž súčasťou nášho pobytu v jurtách. Môžete si tu posedieť na tapčanoch, drevených trónoch, kde si viete ľahnúť alebo sadnúť a popíjať nekonečné dúšky čaju. Samotná jurta je postavená tradične, aby sme sa nadýchli nomádskej atmosféry. Na zemi sú koberce a na nich položené matrace (alebo postele). Máte tu k dispozícii čisté periny, deky, plachty, vankúš aj uterák. V jednej jurte môže byť miesto pre 4 alebo 6 osôb. Tu v jurtách neplatí to, že máte objednanú dvojposteľovú alebo jednoposteľovú izbu, jurty zdieľame spoločne. Spoločná je aj toaleta, ktorá sa nachádza mimo júrt na okraji tábora. Vezmite si so sebou pre istotu aj toaletný papier. V jurtách nečakajte telefónny signál, a teda samozrejme, ani wifi. U domácich si môžete kúpiť aj vychladené pivo, vodku alebo nealkoholické nápoje. Jurtový kemp je otvorený až počas teplejšieho obdobia, a teda v našich BUBO zájazdoch využijeme tento zážitok od apríla do septembra.

Wifi

Wifi

Mary Hotel

Mary Hotel

⭑⭑⭑⭑

Merv, Uzbekistan

Nachádza v centre mesta a je najväčším a najobľúbenejším hotelom v meste Mary. Ponúka celkovo 177 izieb zariadených v klasickom štýle a má všetko potrebné pre príjemný pobyt v meste bývalej Hodvábnej cesty. Hotel so šiestimi poschodiami má reštauráciu, dve konferenčné sály, posilňovňu, bazén a saunu. Na priľahlom území sa nachádzajú aj tenisové kurty, ktoré sú prístupné aj pre Vás. Pre romantické prechádzky popri rieke Murgap nemusíte chodiť ďaleko, nakoľko tečie niekoľko metrov od hotela. V reštauračnej ponuke sú všetky hlavné jedlá tureckej kuchyne, a ak by ste mali chuť na ryby z rieky Murgap, tie mávajú práve v tomto hoteli čerstvé. Pozorný a kvalifikovaný personál hotela Mary poskytuje nepretržitú službu, prípadne Vám aj poradí, kde si môžete užiť nákupy suvenírov a kobercov. Váš pobyt v tomto luxusnom hoteli vás nenechá ľahostajným a určite sa sem budete chcieť vrátiť.

Bar

Bar

Bazén

Bazén

Fitness

Fitness

Reštaurácia

Reštaurácia

Klimatizácia

Klimatizácia

Nefajčiarske izby

Nefajčiarske izby

Wifi

Wifi

Komil Bukhara Boutique Hotel

Komil Bukhara Boutique Hotel

⭑⭑⭑

Buchara, Uzbekistan

Buchara vo svojom starom meste ukrýva niekoľko krásnych, tradičných domov prerobených na butikové hotely. Komil je jedným z nich a očarí Vás svojou výzdobou, ktorá bude pripomínať orientálne príbehy. Zavrite si oči, vdýchnite vôňu Buchary a presuňte sa do histórie. Jednoducho si tento hotel zamilujete pre svoj vzhľad a pre všetky možné príbehy, ktoré sa tu mohli diať. Nachádza sa v starom meste, len pár minút chôdze od hlavného námestia Ljabi Chauz, ktoré sa každý večer prebúdza k podmanivému životu. Tento hotel s bezplatným wi-fi pripojením na internet Vám ponúkne klimatizované izby, ktoré sú zariadené v orientálnom štýle a majú minibar. Izby sú menšie ako v klasickom hoteli a nechýba v nich nič základné. V reštaurácii Komilu z 19. storočia s tradičným dizajnom a elegantným dreveným nábytkom sa podávajú miestne jedlá, ako aj európske jedlá. K dispozícii je aj vegetariánske menu.

Bar

Bar

Reštaurácia

Reštaurácia

Klimatizácia

Klimatizácia

Nefajčiarske izby

Nefajčiarske izby

Wifi

Wifi

Spa/Wellness

Spa/Wellness

City Hotel Samarkand

City Hotel Samarkand

⭑⭑⭑

Samarkand, Uzbekistan

Hotel na konci známeho Univerzitného bulváru predstavuje kvalitné, komfortné ubytovanie. Leží na hlavnej ulici moderného Samarkandu, no nečakajte, že by k vám doliehal zvuk ulice, pretože je položený v pokojnej štvrti. Izby, ktoré sú ladené v príjemných prírodných tónoch s dreveným nábytkom Vám poskytnú všetko nevyhnutné. V hoteli sa dá posedieť aj v malej, skrytej záhradke na čaji alebo priamo v lobby hotela. Hotel City má pripojenie na wi-fi. Hostia si môžu objednať jedlo v hotelovej reštaurácii, v ktorej sa podávajú uzbecká a európska kuchyňa. Pár desiatok metrov od hotela (smerom vľavo na bulvár) nájdete malé potraviny a na konci bulváru aj reštauráciu. Peši sa odtiaľto dostanete na slávne námestie Registan za cca 25-30 minút.

Bar

Bar

Reštaurácia

Reštaurácia

Klimatizácia

Klimatizácia

Nefajčiarske izby

Nefajčiarske izby

Wifi

Wifi

Rovshan Hotel

Rovshan Hotel

⭑⭑⭑

Taškent, Uzbekistan

Hotel Rovshan patrí medzi jednoduchšie ubytovania, no zaujímavosťou hotela je jeho poloha v štvrti Mirobod, kde to nie je ďaleko na lákavý bazár alebo k ortodoxnej katedrále. Mirabad trh, ktorý sa nachádza v blízkosti hotela Vám umožní sa ponoriť do atmosféry orientálneho bazára a podá možnosť kúpiť si rôzne čerstvé a sušené ovocie, aromatické korenie a domáci uzbecký chlieb (lepeshka). Hotel Rovshan pripomína penzión, kde sú izby umiestnené do troch poschodí a niektoré z nich sú orientované aj vo vnútornej záhradke. Vybavenie izieb je jednoduché, no nechýba v nich všetko, čo potrebujete. Pre spríjemnenie večera v hoteli môžete využiť útulnú záhradu a dať si zelený čaj na terase. Recepcia, ktorá je otvorená 24 hodín denne, Vás privíta s usmiatym a ochotným personálom ktorému šéfuje Timur. Tento hotel používame už niekoľko rokov. Ak ste však náročnejší tak jednoznačne odporúčame, aby ste si doobjednali lepší hotel v Taškente z našej edície elitné hotely.

Reštaurácia

Reštaurácia

Klimatizácia

Klimatizácia

Nefajčiarske izby

Nefajčiarske izby

Wifi

Wifi

K

Uzbekistan


náročnosť

10 dní

Trvanie

2560
K

Ázia  

Uzbekistan, Tadžikistan, Kirgizsko, Kazachstan


náročnosť

8 dní

Trvanie

2395
K

Ázia  

Turkmenistan, Uzbekistan, Irán


náročnosť

21 dní

Trvanie

4920
K

Ázia  

Turkmenistan, Uzbekistan, Tadžikistan, Kirgizsko, Kazachstan


náročnosť

16 dní

Trvanie

4495
Atmosféra Ramadánu naživo Prémiový blog

Prémiový blog Atmosféra Ramadánu naživo

Takto to vyzeralo v deň vzniku týchto fotografíí, na prvý deň Ramadánu. Cez zážitky sa vám pokúsim tú atmosféru priblížiť.

Najväčší európsky cestovateľ Prémiový blog

Prémiový blog Najväčší európsky cestovateľ

Bol, či nebol v Číne? Priniesol Marco Polo špagety do Číny, papierové peniaze a okuliare z Mongolska a vyspal sa so stovkou Tibeťaniek? Do konca…

Ľuboš Fellner 13 min. čítania
Kyzylkum. Alexander Veľký, púšť aj jurty Kyzylkum

Kyzylkum Kyzylkum. Alexander Veľký, púšť aj jurty

Ísť zo Samarkandu do Buchary priamou cestou je najjednoduchšie, čo môžete spraviť, ale otázka znie, prečo by ste to robili, keď sa môžete odkloniť…

Tomáš Kubuš 12 min. čítania
Samarkand - legenda z Hodvábnej cesty Samarkand

Samarkand Samarkand - legenda z Hodvábnej cesty

Ak sa ocitnete v legendárnom, uzbeckom Samarkande, pripadáte si ako v inom svete. Pôsobí okúzľujúco a rozpráva príbehy Hodvábnej cesty. Rozprávkové…

Tomáš Kubuš 15 min. čítania