Ako vyzerajú hotely, ktoré odporúčame na Islande?

Centerhotel Skjaldbreid (Reykjavík) - Príjemný 3* hotel sa nachádza v samom srdci Reykjavíku na hlavnej ulici Laugavegur. Jeho poloha je naozaj 10* a vy oceníte, že všetko máte na dosah ruky, od reštaurácií, barov a príjemných obchodov na nákupy. Hotel poskytuje útulné, no nie príliš priestranné izby. Štandardne sú vybavené malou chladničkou, rýchlo varnou kanvicou na prípravu čaju alebo kávy, WiFi pripojením a tak isto televíziou. Samozrejmosťou je vlastné, kvalitné sociálne zariadenie so sprchou / vaňou. Súčasťou hotela sú príjemné raňajky v škandinávskom štýle.

Centerhotel Midgardur (Reykjavík) - Moderný 3* hotel sa nachádza na hlavnej ulici Laugavegur v blízkosti autobusovej stanice mestskej hromadnej dopravy. Jeho poloha je naozaj vynikajúca a vy oceníte, že máte na dosah ruky veľký výber reštaurácií, barov a príjemných obchodov na nákupy. Na večeru môžete využiť aj hotelovú reštauráciu a bar. Hotel poskytuje príjemné izby v modernom štýle. Štandardne sú vybavené malou chladničkou, rýchlo varnou kanvicou na prípravu čaju alebo kávy, WiFi pripojením a tak isto televíziou. Samozrejmosťou je vlastné, kvalitné sociálne zariadenie so sprchou / vaňou. Súčasťou hotela sú príjemné raňajky v škandinávskom štýle a určite vás poteší aj možnosť využitia sauny a bazéniku s horúcou vodou.

Fosshotel Baron (Reykjavík) - Príjemný 3* hotel sa nachádza v centre mesta, ale na tichom mieste, len pár minút chôdze od hlavnej ulice Reykjavíku, Laugavegur a pobrežnej promenády. Za necelých 10 minút sa tak dostanete pešo k rôznym obchodom, barom a reštauráciám, ktoré sú sústredené na hlavnej ulici Laugavergur. Všetky ubytovacie jednotky hotela Baron sú vybavené satelitnou TV a príslušenstvom na prípravu kávy/čaju. Izby sú vybavené kvalitnou súkromnou kúpeľňou. Tešiť sa môžete aj na bohatý raňajkový bufet v škandinávskom štýle.

Frón Hotel (Reykjavik) - Ďalší z kvalitných hotelov na hlavnej ulici Reykjaviku. 3* štandard, skôr menšie izby, raňajky, wifi zdarma. Ani o tomto hoteli nebudete písať domov nadšené listy, ale nijako neurazí a jeho polohe niet čo uprieť.

Fosshotel Reykjavik - Najväčší hotel na Islande pre náročnejších klientov. 5 minút chôdze Vás delí od hlavnej ulice. Čaká Vás tu moderný islandský dizajn, kvalitné vybavenie izieb a výborné raňajky. 4* úroveň, ktorá uspokojí každého.

Borg Hotel (Reykjavík) - Ikona mesta na hlavnom námestí Austurvollur s výhľadom na islandský parlament a hlavnú katedrálu. Secesný štýl hotela, ktorý víta hostí už od roku 1930. Kvalita v detailoch, postele Hästens, ozvučenie od Bang and Olufsen, v kúpeľni produkty od Molton Brown. Raňajky sa podávajú u Jamieho Olivera. Asi nikde inde na Islande sa nebudete cítiť tak posh v tom najpozitívnejšom zmysle slova.

Highland Center Hrauneyjar (Landmannalaugar) - Hotel neleží priamo v Dúhových horách (delí Vás od nich ešte asi hodinka cesty), ide však o posledné kvalitné ubytovanie na ceste k islandskej perle. Platíte za polohu, nie za pocit luxusu a ubytovanie je skôr jednoduchšie. Oceníte normálnu posteľ, sprchu a WC na izbe, saunu v cene a kvalitné raňajky. V krajine uprostred ničoho Vás poteší aj večera priamo v hotelovej reštaurácii. Vďaka tomuto hotelu budete v Dúhových horách skôr než výletníci z Reykjavíku, čo sa Vám vráti v exkluzívnom pocite na túre. Ak máte prenajaté auto, nezabudnite natankovať na samoobslužnej pumpe priamo pred hotelom.

Camping and Glamping (Vestmanské ostrovy) - Zaujímavé jednoduché ubytovanie na rozkošných Vestmanských ostrovoch. WC a sprchy spoločné pre hostí hotela, ale možno najkrajšia poloha na celom ostrove. Alternatíva pre cestovateľov k trochu bezpohlavnému hotelu v uličkách mesta. A ušetrené eurá sú príjemné plus.

Arnarstapi (Snaefellsnes) - Dizajnové ubytovanie na nádhernom polostrove Snaefellsnes. Nenechajte sa odradiť oficiálnymi 2*. My mu dávame 3* a s prihliadnutím na polohu aj 4*. Izbám nič nechýba, hotel pôsobí veľmi nevtieravo, reštaurácia s výhľadom na more robí obstojnú pizzu. Výborná báza pre spoznávanie západného kúta Islandu. 

Pri check-ine v hoteloch je zvykom nechať ako garanciu za ďalšie využité hotelové služby (telefón, internet, raňajky a pod.) detaily Vašej kreditnej karty. Toto sa týka konzumácie v hoteli, izbový bar atď. Ak žiadne ďalšie hotelové služby nevyužijete, tak peniaze Vám budú refundované resp. z karty Vám nikto nič nestiahne. Nemusíte mať obavy, nech nám to pripadá akokoľvek zvláštne, je to absolútnou samozrejmosťou. Majte svoju kreditnú kartu so sebou.

← Ubytovanie a hotely (zoznam krajín)

Vianoce s BUBO

Dovolenka Island - polárna žiara
K

Európa  

Island


náročnosť

5 dní

Trvanie

2595

Vianoce s BUBO

Dovolenka Ohnivý okruh Islandom
K

Európa  

Škandinávia, Island


náročnosť

10 dní

Trvanie

2424 4040€

Vianoce s BUBO

Dovolenka Island, Nórsko - najkrajšia Európa
K

Európa  

Škandinávia, Nórsko, Island


náročnosť

13 dní

Trvanie

2314 3560€

Vianoce s BUBO

Dovolenka Faerské ostrovy a Island
K

Polárne oblasti   Európa  

Faerské ostrovy, Škandinávia, Island, Dánsko


náročnosť

10 dní

Trvanie

2555 3650€
Vodopády. Ktoré sú tie naj? Prémiový blog

Prémiový blog Vodopády. Ktoré sú tie naj?

Vodopád. Hrmiaca voda, ktorá vás zamočí na stovky metrov. Neuveriteľný zážitok, ktorý sa v anketách našich klientov často dostáva na prvé miesto.…

Ľuboš Fellner 15 min. čítania
Islandský Zlatý okruh Prémiový blog

Prémiový blog Islandský Zlatý okruh

Island, ostrov ohňa a ľadu je bezpochyby jedným z najkrajších a najbezpečnejších miest na svete, kam môže milovník prírody zavítať. Chcete vidieť…

Zuzana Hábeková 10 min. čítania
Magický juh Islandu Prémiový blog

Prémiový blog Magický juh Islandu

Island sa zvyčajne delí do siedmich geografických regiónov vrátane oblasti hlavného mesta Reykjavík. Každý región sa mierne líši, pokiaľ ide o…

Zuzana Hábeková 10 min. čítania
Modrá lagúna – jedinečné kúpele, vytvorené vulkánom Prémiový blog

Prémiový blog Modrá lagúna – jedinečné kúpele, vytvorené vulkánom

Krajina ohňa a ľadu - magický Island vábi svojou prírodou a atrakciami každoročne už viac ako dva milióny návštevníkov. Jedným z jeho najväčších…

Robert Taraba 8 min. čítania

Vianoce s BUBO sa končia o Viac

- dní - hod -min -sek