Hotely v Turkmenistane, ktoré podľa nás spĺňajú dobrý pomer ceny a kvality:

Hotel Mary (Merv) – Hotel Mary v absolútnom centre turkménskeho Mary je najmodernejším a najlepším hotelom celého mesta. V roku 2015 ho otváral samotný turkménsky prezident. Priamo oproti hotelu stojí miestny bazár, zlatá socha Turkmenbašiho aj najslávnejšie budovy mesta a neďaleko od hotela nájdete aj dva príjemné podniky s jedlom. Izby sú čisté, priestranné a komfortné s vybavením štvorhviezdičkového hotela. Súčasťou hotela je aj predajňa turkménskych suvenírov, bazén, sauna, reštaurácia aj hotelový bar. Je tu aj wifi, ale nespoliehajte sa na ňu, pretože skôr nefunguje ako funguje.

Hotel Ak Altyn (Ašchabad) – Hotel Ak Altyn (Biele zlato) leží v príjemnej, rezidenčnej časti Ašchabadu priamo oproti štátnemu cirkusu, za ktorým nájdete park s podnikmi, kde vám ugrilujú šašlíky alebo načapujú skvelé pivo. Altyn patrí k starším hotelom, no stále poskytuje komfort a hoci v ňom svietia štyri hviezdičky, radšej si predstavte, že má tri. Izby sú vybavené vlastnou kúpeľnou, WC, chladničkou, klimatizáciou a nechýba ani TV a wifi, ktoré sem tam funguje a sem tam nie. Súčasťou hotela je skvelý hotelový bazén, obľúbený bar, reštaurácia, telocvičňa, sauna či možnosť masáže. Pár desiatok metrov od hotela nájdete aj supermarket s potravinami, ovocím alebo zeleninou.

Ak máte záujem zvýšiť svoj štandard ubytovania počas pobytu v Ašchabade:

Hotel Ýyldyz (Ašchabad) – patrí k ikonickým budovám hlavného mesta. Hotel stojí na pahorku nad mestom, a tak dotvára jeho panorámu, pričom pripomína slzu alebo ako vravia Turkméni „kvapku ropy“. Na tomto hoteli sa nešetrilo a spoznáte to hneď ako sa ocitnete v jeho útrobách. Patrí k najvyšším hotelom Ašchabadu a z jeho vrchu máte neskutočný výhľad na celé mesto aj okolité hory Kopet Dagu. Hotelové vybavenie ponúka bazén, saunu, SPA centrum, hammam, masážny salón, tenisový kurt, telocvičňu, no nájdete tu aj skvelú reštauráciu a štýlový bar na 18. a 19. poschodí, kde vám odporúčame dať si večer drink pri pohľade na rozsvietené mesto.

Cestuj vďaka čítaniu

Čítajte, rozširujte si obzor a zbierajte pri tom zľavové kódy na cesty s BUBO.