Hotely v Turkmenistane nemajú v sebe žiadne svetoznáme značky a odrážajú uzavretosť krajiny. Ešte pred 10 rokmi bol problém tu nájsť kvalitné ubytovanie, no tieto časy sa stratili a dnes už nájdete kvalitu a dokonca aj luxusné voľby priamo v Ašchabade. Veľa hotelov v Turkmenistane osciluje niekde okolo troch hviezdičiek a je to taký stredoázijský priemer, no Mary či Ašchabad ukazujú, že aj tento segment ide dopredu a to míľovými krokmi. K netypickým ubytovaniam v Turkmenistane patria napríklad stany či jurty na púšti pre tých, ktorí prichádzajú pozerať horiacu „dieru“ menom Darwaza. Ak budete musieť prespať niekde v menších mestečkách, tak počítajte s mimoriadne jednoduchým ubytovaním, kde nemusia fungovať ani elementárne veci. Naopak, ak hľadáte luxus, tak potom si dajte niekoľko nocí v ašchabadskom hoteli Ýyldyz. Má extravagantný tvar a je tým najlepším, čo viete v Turkmenistane nájsť.

Hotely v Turkmenistane, ktoré podľa nás spĺňajú dobrý pomer ceny a kvality:

Hotel Mary (Merv) – Hotel Mary v absolútnom centre turkménskeho Mary je najmodernejším a najlepším hotelom celého mesta. V roku 2015 ho otváral samotný turkménsky prezident. Priamo oproti hotelu stojí miestny bazár, zlatá socha Turkmenbašiho aj najslávnejšie budovy mesta a neďaleko od hotela nájdete aj dva príjemné podniky s jedlom. Izby sú čisté, priestranné a komfortné s vybavením štvorhviezdičkového hotela. Súčasťou hotela je aj predajňa turkménskych suvenírov, bazén, sauna, reštaurácia aj hotelový bar. Je tu aj wifi, ale nespoliehajte sa na ňu, pretože skôr nefunguje ako funguje.

Hotel Ak Altyn (Ašchabad) – Hotel Ak Altyn (Biele zlato) leží v príjemnej, rezidenčnej časti Ašchabadu priamo oproti štátnemu cirkusu, za ktorým nájdete park s podnikmi, kde vám ugrilujú šašlíky alebo načapujú skvelé pivo. Altyn patrí k starším hotelom, no stále poskytuje komfort a hoci v ňom svietia štyri hviezdičky, radšej si predstavte, že má tri. Izby sú vybavené vlastnou kúpeľnou, WC, chladničkou, klimatizáciou a nechýba ani TV a wifi, ktoré sem tam funguje a sem tam nie. Súčasťou hotela je skvelý hotelový bazén, obľúbený bar, reštaurácia, telocvičňa, sauna či možnosť masáže. Pár desiatok metrov od hotela nájdete aj supermarket s potravinami, ovocím alebo zeleninou.

Ak máte záujem zvýšiť svoj štandard ubytovania počas pobytu v Ašchabade:

Hotel Ýyldyz (Ašchabad) – patrí k ikonickým budovám hlavného mesta. Hotel stojí na pahorku nad mestom, a tak dotvára jeho panorámu, pričom pripomína slzu alebo ako vravia Turkméni „kvapku ropy“. Na tomto hoteli sa nešetrilo a spoznáte to hneď ako sa ocitnete v jeho útrobách. Patrí k najvyšším hotelom Ašchabadu a z jeho vrchu máte neskutočný výhľad na celé mesto aj okolité hory Kopet Dagu. Hotelové vybavenie ponúka bazén, saunu, SPA centrum, hammam, masážny salón, tenisový kurt, telocvičňu, no nájdete tu aj skvelú reštauráciu a štýlový bar na 18. a 19. poschodí, kde vám odporúčame dať si večer drink pri pohľade na rozsvietené mesto.

← Ubytovanie a hotely (zoznam krajín)

Hotely

Ýyldyz Hotel
Ýyldyz Hotel

Najlepšie hotely sveta

⭑⭑⭑⭑+

Ýyldyz Hotel

Ašchabad
Turkmenistan

V Ašchabade sú všade kam sa pozriete mramor, zlato, luxusná snehobiela farba. Hľadanie ideálneho ubytovania z luxusných hotelov nemusí byť komplikované a jedným z najlepších hotelov nájdete pod menom Yyldyz Hotel. Unikátna stavba hotela na úpätí pohoria Kopetdag, ktorá pripomína hviezdu padajúcu z nebies na zem, ponúka apartmány s najlepšou panorámou mesta. V Turkménsku sa slovo „yldyz“ prekladá ako „hviezda“, čo je viditeľné prakticky z ktorejkoľvek časti Ašchabadu. Je naozaj veľmi príjemnou voľbou pre cestovateľov ako ste vy a ponúka izby, v ktorých sa budete cítiť ako doma: nechýba tu minibar, chladnička a klimatizácia a využívať môžete aj bezplatné wi-fi. Yyldyz Hotel vám ponúka aj prístup k zariadeniam, ako je napr. donáška jedla na izbu a služba concierge. Ak by ste chceli navštíviť reštaurácie s grilovanými špecialitami, môžete zamieriť do zariadenia AlpEt Steakhouse alebo Altyn Cynar. Yyldyz Hotel vám ponúka to najlepšie z Ašchabad na dosah ruky, zaručujúc oddychový a zábavný pobyt. Kto by si nechcel vychutnať exkluzívne hotelové spa? Skúsené ruky profesionálneho tímu dopraje aj Vám neoceniteľný zážitok a zároveň ten najväčší relax z celého mesta. Máte chuť objaviť niečo nové? Nemusíte hľadať ďaleko: Wedding Palace (0,8 km) je obľúbenou atrakciou Ašchabad a nachádza sa len kúsok pešo od hotela.

Bar

Bar

Bazén

Bazén

Fitness

Fitness

Reštaurácia

Reštaurácia

Klimatizácia

Klimatizácia

Nefajčiarske izby

Nefajčiarske izby

Wifi

Wifi

Spa/Wellness

Spa/Wellness

Hotel Ak Altyn

Hotel Ak Altyn

⭑⭑⭑

Ašchabad, Turkmenistan

V príjemnom prostredí mesta Ašchabad uprostred parkov nájdete práve Váš hotel Ak Altyn. Názov hotela v preklade znamená Biele zlato a už pri vstupe zistíte prečo sa vyznačuje týmto názvom. Hotel bol postavený v roku 1994, a tak sa interiérové priestory vyznačujú vzhľadom z tohto obdobia. Okrem tohto všetkého má hotel aj bazén, saunu a telocvičňu, kde si môžete dopriať relax pre svoje telo, rovnako ako aj v izbách, ktoré sú veľmi pohodlné.

Bar

Bar

Bazén

Bazén

Fitness

Fitness

Reštaurácia

Reštaurácia

Klimatizácia

Klimatizácia

Nefajčiarske izby

Nefajčiarske izby

Wifi

Wifi

K

Ázia  

Turkmenistan, Uzbekistan, Irán


náročnosť

21 dní

Trvanie

3936 4920€
K

Ázia  

Turkmenistan, Uzbekistan, Tadžikistan, Kirgizsko, Kazachstan


náročnosť

16 dní

Trvanie

3521 4695€
K

Ázia  

Turkmenistan, Uzbekistan


náročnosť

10 dní

Trvanie

2742 3515€
E

Ázia  

Turkmenistan, Uzbekistan, Tadžikistan, Irán, Kirgizsko, Kazachstan


náročnosť

27 dní

Trvanie

4319 5759€
Merv. Fantastické ruiny plné príbehov Merv

Merv Merv. Fantastické ruiny plné príbehov

Turkménsky Merv patrí k takmer neznámym mestám. Je to však zvláštne, pretože Merv patrí k najdôležitejším oázam celej Hodvábnej cesty, poznal ho už…

Ašchabad - mramorové mesto lásky Ašchabad

Ašchabad Ašchabad - mramorové mesto lásky

Turkmenistan – 5-miliónová krajina približne desaťkrát väčšia ako Slovensko, je spomedzi všetkých stredoázijských zemí asi najväčšou neznámou. No…

10 najmenej navštevovaných krajín sveta Prémiový blog

Prémiový blog 10 najmenej navštevovaných krajín sveta

Organizácia Spojených národov (UNWTO - UN World Tourism Organisation) vedie dlhé roky štatistiky počtu turistov v krajinách celého sveta. Najviac…

20 top UNESCO pamiatok Orientu Blog

Blog 20 top UNESCO pamiatok Orientu

Orientálny svet patrí medzi najpríťažlivejšie oblasti našej planéty. Nájdete tu stovky krásnych miest, prírodných zaujímavostí, historických…