Hotely na Kube stále fungujú úplne inak ako v ostatných krajinách sveta. Predstavte si, ako vyzerali naše hotely pred rokom 1989. Štátne hotely majú slabšie služby, hoci postupne sa snažia dobehnúť európsku kvalitu. Prvé lastovičky sú hotely španielskych sietí Melia a Iberostar. Toto sú hotely, ktoré spĺňajú európske štandardy služieb v kvalite 4* a 5*. Problém je, že ich nie je dostatok a navyše sú za relatívne vysoké sumy.

Aké hotely ponúkajú fajn pomer ceny a kvality?

Hotel Comodoro, Havana, má označenie 4*, štyri kubánske hviezdičky, čo v našom ponímaní znamená slabšie 3*. Hotel sa postupne renovuje. Ubytovanie je štandardne riešené v izbách v dvojpodlažných vilkách. Hotel ponúka niekoľko barov. Hneď za areálom sa nachádza skalnaté pobrežie Atlantického oceánu, kde sa síce veľmi neokúpete (v Havane nemáte pláže), ale dať si raňajky a popritom sledovať vlny Atlantiku je tiež veľký zážitok. Ak hľadáte v Havane luxusnejší hotel, užite si chutnú Havanu ešte viac v pohodlí luxusného havanského hotela Mélia Habana. Ideálna poloha v známej štvrti Miramar medzi mestom a morom a najväčší bazén v Havane Vám spríjemnia pobyt v hlavnom meste Kuby. 

Hotely v Trinidade na polostrove Ancon. Od Atlantiku (Havana) sa presuňte ku slnečnému Karibiku a práve rekreačná zóna na polostrove Ancon je to pravé na oddych. Hotel Ancon má označenie kubánske 3*, čo v našom ponímaní znamená slabšie 2*. Hotel sa postupne renovuje, ale väčšina izieb je stále v pôvodnom, zastaralom stave. Absencia lepších hotelov v Trinidade brzdí rozvoj tohto, inak krásneho, kubánskeho mestečka obklopeného nádherným vidiekom. Hotel leží priamo na príjemnej piesočnatej pláži. Hotel ponúka aj bazén a večerný program. Vzdialenosť od centra historického mesta Trinidad je približne 20 min.

V druhom najväčšom meste Kuby, Santiagu de Cuba, odporúčame hotel Versalles. Hotel, ktorý sa nachádza v štvrti Versalles, má označenie kubánske 3*, čo v našom ponímaní znamená slabšie 3*. Ubytovanie je riešené v radovej zástavbe izieb alebo v dvojpodlažných chatách, ktoré sú rozmiestnené po celom areáli. V budove po ľavej strane sa nachádza recepcia, kde sa prídete ubytovať. Oproti recepcii nájdete denný bar, kde Vám ochotne pripravia kávu aj ranné mojito. Za recepciou na spodnom podlaží sa nachádza reštaurácia aj pódium, kde sa koná večerný program. Dajte si večer dobrý drink a vychutnajte si večernú show. Hotel má aj bazén. Vzdialenosť od centra historického mesta Santiago je približne 10 - 15 min.

V krásnom zelenom meste Baracoa je dobrý tip hotel El Castillo, alebo hotel Porto Santo. Hotely sú rovnakej kategórie. Ubytovanie je riešené v štandardných hotelových izbách. Hotely ponúkajú aj bazén. Hotel El Castillo sa nachádza na kopci nad mestom, na mieste bývalej španielskej pevnosti. Z tohto miesta sa Vám ponúkajú úžasné výhľady na celé okolie, na stolovú horu El Yunque a na mesto pod Vami. Vzdialenosť od centra mesta Baracoa je približne 10 minút pešou chôdzou v prípade hotela El Castillo (hotel sa nachádza na kopci, prístup je možné po schodoch alebo obchádzkou po ceste), vzdialenosť od centra mesta je približne 15 min. v prípade hotela Porto Santo.

V meste Guardalavaca pri meste Holguín sa ponúka moderný hotel Memories. Tento hotel ponúka služby západoeurópskeho typu a je zameraný na turistov, ktorí vyhľadávajú pobytové zájazdy v oblasti kubánskej provincie Holguín. Ubytovanie je riešené v izbách v dvojpodlažných vilkách v rozsiahlom areáli. Po ľavej strane máte recepciu a zmenáreň, oproti recepcii sa nachádza hlavný hotelový bar, kde si môžete vybrať z bohatej ponuky miešaných drinkov. Hotel ponúka bazény, niekoľko barov, snack bar, cigar bar, posilňovňu a večerný program v centrálnom patiu, prípadne v krytej divadelnej sále. K dispozícii máte služby all inclusive na jedlo a tak isto aj nápoje, pri ubytovaní sa dostanete náramky. Raňajky sa ponúkajú v hlavnej reštaurácii od 7:30. Vzdialenosť od mesta Holguín je približne 50 min.

V meste Santa Clara odporúčame hotel Los Caneyes. Ubytovanie je riešené v štýlových jednopodlažných chatách pripomínajúcich pôvodné indiánske stavby. Hotel ponúka aj bazén a večerný program. Vzdialenosť od centra mesta Santa Clara je približne 10 - 15 min.

Všetky hotely ponúkajú na zákupenie internetové karty/kódy ETECSA na WI-FI pripojenie na internet. Hotely ponúkajú aj službu zámeny peňazí (v prípade, že disponujú hotovosťou). Všetky spomenuté hotely majú vo svojom areáli obchod, stánok so suvenírmi a iné. 

Pri klasických kubánskych hoteloch sa môže stať, že na izbe je problém s klimatizáciou, problém so zámkou na dverách, s vodou (nejde teplá/studená/žiadna voda). Kuba je ostrov, a navyše distribučné siete nie sú najmodernejšie. Ak nejde voda u Vás, pravdepodobne nepôjde ani v inej izbe, možno v celej štvrti. Na odstránení závad sa pracuje, ale počítajte s kubánskym pohodovým tempom. Ste v krajine, kde fungujú veci inak.

SOCIALIZMUS A HOTELY: Mnohí si pamätáte, aké boli hotely a služby na Slovensku počas socializmu a to isté je na Kube. Štandard nezlepšíte a im je to úplne jedno. Slovensko bolo roku 1989 na rovnakej úrovni. Preto pri akomkoľvek hodnotení si spomeňte na časy, ktoré sme mnohí spoločne „budovali“ a ak ste aj chceli zlepšenie, tak to nešlo. Rovnaký prístup je na Kube. Na Varadere sú našťastie aj európske siete ako MELIA, kde je štandard oveľa vyšší.

Na Varadere nájdete strednú kvalitu v hoteloch typu Memories/Blau/Breezes

Aj pri tomto hoteli sa môžete stretnúť s klasickým príkladom socializmu. Nepravidelná izbová služba, poodierané múry, zanedbaná pravidelná údržba, ak sa pokazí odtok, opravár príde o 24 hodín, alebo nemá čas a opravuje odtok vo vedľajšej izbe, ale strašne dlho atď. Hotely sú hodné svojej ceny, ale veľa ľudí má o 4* hoteli iné predstavy, aké Vám ponúkajú Kubánci. V hoteloch sa otočí obrovské množstvo ľudí, keďže sú populárne a človek má pocit vybývanosti.

Lepší je už hotel Melia

Melia Varadero alebo Melia Marina sú klasické 5* hotely na Varadere, ktoré hodnotíme skôr na 4*. Celkovo ale veľmi dobrý výber ponúka to, na čo ste v luxusných hoteloch zvyknutí. Tieto hotely sú medzi BUBO klientmi obľúbené a vracajú sa spokojní.

Vynikajúce all inclusive hotely na Varadere typu PARADISUS PRINCESA DEL MAR/PARADISUS/IBEROSTAR

Tieto hotely poskytujú azda najväčší luxus spomedzi hotelov na Kube. Ak sa niekde môžete spoľahnúť na kubánske služby, je to práve tu. Z nich je Paradisus Princesa del Mar určený iba pre dospelých. Ak cestujete s deťmi, výborná  možnosť je sieť hotelov Iberostar v tejto kategórii. Z týchto hoteloch budete na Kube nadšení. 

← Ubytovanie a hotely (zoznam krajín)

Hotely

Paradisus Los Cayos
Paradisus Los Cayos

Luxusný hotel

⭑⭑⭑⭑⭑

Paradisus Los Cayos

Cayo Santa Maria
Kuba

Luxusný all inclusive hotel typu PARADISUS ponúka špičkový 5* servis na Cayo Santa Maria. Izby sú pre dve osoby, sú priestranné (47m²) a moderne vybavené. Dominujú im svetlé farby a majú výhľady k bazénom či do záhrad. Medzi ubytovacími jednotkami a plážou je zelený porast. Väčšinu času budete tráviť vonku s nohami zaborenými do jemného piesku a opaľovať Vás bude radostné a šibalské kubánske slnko. Príjemné prostredie a dovolenková atmosféra. Ak máte dosť slanej vody tak skočte do hotelového bazéna. All inclusive servis sa postará o to, že Vy nikdy nebudete hladný či smädný. Každopádne nepreháňajte to a radšej si choďte zašportovať do fitka, zabehať po pláži alebo relaxovať do Spa. Potom Vám bude večera chutiť ešte viac. Luxusné služby ponúka aj hotel Royalton Cayo Santa Maria (určený však iba pre dospelé osoby), ktorý zvolíme v prípade nedostupnej rezervácie v Paradisus. Ak máte svoju vlastnú preferenciu, neváhajte nás kontaktovať ideálne čím skôr, pri prihlásení sa na zájazd.

Bar

Bar

Bazén

Bazén

Fitness

Fitness

Reštaurácia

Reštaurácia

Klimatizácia

Klimatizácia

Nefajčiarske izby

Nefajčiarske izby

Wifi

Wifi

Pláž

Pláž

Spa/Wellness

Spa/Wellness

Hotel ROC Presidente

Hotel ROC Presidente

⭑⭑⭑

Havana, Kuba

Hotel Presidente leží len 200 m od legendárnej havanskej promenády Malecón, aktuálne patriaci do siete ROC, postavili v rokoch 1925 až 1928 a v tom čase bol najvyššou budovou v Havane. Štýl budovy je eklektický, kombinoval teda rôzne štýly využívané v tej dobe. Pri stavbe sa však inšpirovali v tom čase nastupujúcim a populárnym Art Deco. Havana, v tom čase výstavna sála koloniálnej modernej architektúry celého Karibiku, priťahovala architektov a projektantov na vďačné projekty. V interiéri hotela je zdôraznené štýlové poňatie nábytku s použitím klasických a renesančných detailov vo výzdobe. Preto sa pri jeho rekonštrukcii a výzdobe bral do úvahy predovšetkým cit pre detail. Ako samotný hotel uvádza, vo vnútri je vystavených viac ako 400 katalogizovaných umeleckých diel, ktoré dávajú návštevníkovi špecifickú príchuť od prvého momentu príchodu. Hotel, ktorý je súčasťou havanskej histórie, kedy ešte Havana bola ihriskom pre bohatých. Ponúka aj skvelé osvieženie v jednom zo svojich barov, bazén, a najväčšia devíza je jednoznačne jeho poloha, na legendárnej Avenide de los Presidentes, uprostred populárnej štvrte Vedado.

Bar

Bar

Bazén

Bazén

Reštaurácia

Reštaurácia

Klimatizácia

Klimatizácia

Nefajčiarske izby

Nefajčiarske izby

Wifi

Wifi

Gran Hotel Manzana Kempinski La Habana
Gran Hotel Manzana Kempinski La Habana

Najlepšie hotely sveta

⭑⭑⭑⭑⭑

Gran Hotel Manzana Kempinski La Habana

Havana
Kuba

Gran Hotel Manzana Kempinski je novootvorený hotel v centre starej Havany. Jedna z 246 luxusných izieb môže byť počas Vášho pobytu v Havane Vaša. Vojdete dnu a okamžite Vás očaria vysoké stropy, francúzske okná, čistota, svetlo a veľká honosná posteľ, nad ktorou visí veľký luster. V izbe sa nachádza okrem toho kreslo na čítanie a pracovný stôl so stoličkou. Vo svojej izbe ďalej nájdete: priestranná oddelená miestnosť s vaňou a/alebo sprchou, oddelená miestnosť s toaletou, veľa uterákov, veľké zrkadlá, rôzne možnosti osvetlenia, trezor a mnoho úložného priestoru v krásnom modernom nábytku. K dispozícii sú hotelové papuče, župan, fén, kávovar, Wifi, TV, extra fľašky s vodou a voňavá kozmetika. Celá izba je priestranná, je v nej dostatok miesta, pôsobí vkusne a elegantne tak ako celý hotel. Jeho poloha je unikátna. Nachádza sa v historickom centre, ktoré chráni UNESCO. Na streche je veľký bazén (nezabudnite si plavky), malá reštaurácia, SPA a kvalitne vybavené fitness. Ranný tréning nemôže vynechať každý nadšenec fitness života a večerný drink pri západe slnka na streche hotela s výhľadom na osvietený Kapitol, ktorý je pár krokov od Vás, si dopraje snáď úplne každý. Stretnete na chodbe známu osobnosť? Spal tu napr. už aj Will Smith. A raňajky? Bufet bude rozložený priamo na Vašom stole. Základný štandard izieb je Patio otočené do vnútra hotela.

Izby sú na vyžiadanie. Ceny sa môžu pri jednotlivých termínoch (napr. počas sezóny a sviatkov) meniť. 

V prípade nedostupnosti Vám budeme zabezpečovať izbu v neďalekom partnerskom hoteli Gran Hotel Bristol La Habana.

Bar

Bar

Bazén

Bazén

Fitness

Fitness

Reštaurácia

Reštaurácia

Klimatizácia

Klimatizácia

Nefajčiarske izby

Nefajčiarske izby

Wifi

Wifi

Spa/Wellness

Spa/Wellness

Melia Varadero

Melia Varadero

⭑⭑⭑⭑⭑

Varadero, Kuba

Melia je suverénne najobľúbenejším hotelom našich klientov. Ak teda máme niektorý hotel vypichnúť tak práve tento. Prečo? Do hotela chodíme od roku 1998 dodnes. Neustále sa drží medzi najlepšími hotelmi a je takou zlatou strednou cestou. Nepatrí medzi najluxusnejšie ale má skôr dlhodobo najstabilnejšie kvalitné služby. Hotel je súčasťou veľkého komplexu, o ktorý sa delí s dvoma ďalšími hotelmi siete Melia. Len pár metrov od hotela je golfový klub, ktorý je lákadlom pre všetkých milovníkov golfu. Okrúhla lobby je zaliata prirodzeným svetlom a k dispozícii sú aj tri panoramatické výťahy. Súčasťou rezortu je veľký bazén 25 x 50 m rozdelený do dvoch častí. Pred hotelom je 100 metrov jemného piesku a bezpečný vstup do Atlantiku. Rezort operuje na báze all inclusive a všetko máte k dispozícii vrátane nemotorových športov. 12 barov a reštaurácií sa stará o Vaše chuťové bunky. Odporúčame predovšetkým bar Daiquiri a reštauráciu Las Reses. Opálení, unavení, dobre najedení, všetci takto skončíte na záver dňa vo svojej izbe. V izbách dominujú hravé farby, ktoré pripomínajú Karibik a navodzujú relaxačnú atmosféru. Inak samozrejme izbám nič nechýba. Strávite tu však minimum času. Zbaľte si teda plážovú tašku, opaľovací krém, nalakujte nechty, nasaďte slnečné okuliare a poďte s nami na karibskú pláž v legendárnom Varadere. V tejto kategórii operujeme s hotelmi MELIA INTERNACIONAL/MELIA VARADERO/MELIA MARINA/MELIA LAS AMERICAS. Z tohto výberu je Melia Las Americas Adults only. Ak preferujete konkrétny hotel, cena sa môže zmeniť. Informujte nás čím skôr, ideálne pri vyplnení prihlášky na zájazd.

Bar

Bar

Bazén

Bazén

Fitness

Fitness

Golf

Golf

Reštaurácia

Reštaurácia

Klimatizácia

Klimatizácia

Nefajčiarske izby

Nefajčiarske izby

Wifi

Wifi

Pláž

Pláž

Spa/Wellness

Spa/Wellness

Los Caneyes

Los Caneyes

⭑⭑⭑

Santa Clara, Kuba

V záverečnej časti nášho okruhu, pri našej ceste na Varadero, v šiestom najväčšom meste Kuby, v meste Santa Clara, sme ubytovaní v hoteli Los Caneyes. Ubytovanie je riešené v štýlových jednopodlažných chatách pripomínajúcich pôvodné indiánske stavby. Hotel ponúka aj bazén a večerný program. V tomto hoteli počas okruhu strávime 1 noc. Vzdialenosť od centra mesta Santa Clara je približne 10 - 15 min.
Wifi

Wifi

Memories Holguin Beach Resort

Memories Holguin Beach Resort

⭑⭑⭑

Guardalavaca , Kuba

V meste Guardalavaca pri meste Holguín, sme ubytovaní v rezorte, v modernom hoteli Memories. Tento hotel ponúka služby západoeurópskeho typu a je zameraný pre turistov, ktorí vyhľadávajú pobytové zájazdy v oblasti kubánskej provincie Holguín. Ubytovanie je riešené v izbách v dvojpodlažných vilkách v rozsiahlom areáli. Po ľavej strane máte recepciu a zmenáreň, oproti recepcii sa nachádza hlavný hotelový bar, kde si môžete vybrať z bohatej ponuky miešaných drinkov. Hotel ponúka bazény, niekoľko barov, snack bar, cigar bar, posilňovňu a večerný program v centrálnom patiu, prípadne v krytej divadelnej sále. K dispozícii máte služby All inclusive na jedlo a tak isto aj nápoje, pri ubytovaní sa dostanete náramky. Raňajky sa ponúkajú v hlavnej reštaurácii od 7:30. Vzdialenosť od mesta Holguín je približne 50 min.
Wifi

Wifi

El Castillo

El Castillo

⭑⭑⭑

Baracoa, Kuba

V krásnom zelenom meste Baracoa sme ubytovaní v hoteli El Castillo, alebo v hoteli Porto Santo. Hotely sú rovnakej kategórie. Ubytovanie je riešené v štandardných hotelových izbách. Hotely ponúkajú aj bazén. Hotel El Castillo sa nachádza na kopci nad mestom, na mieste bývalej španielskej pevnosti. Z tohto miesta sa Vám ponúkajú úžasné výhľady na celé okolie, na stolovú horu El Yunque a na mesto pod vami. Vzdialenosť od centra mesta Baracoa je približne 10 min. pešou chôdzou v prípade hotela El Castillo (hotel sa nachádza na kopci, prístup je možné po schodoch alebo obchádzkou po ceste), vzdialenosť od centra mesta je približne 15 min. v prípade hotela Porto Santo.
Wifi

Wifi

Hotel Versalles

Hotel Versalles

⭑⭑⭑

Santiago de Cuba, Kuba

V druhom najväčšom meste Kuby, Santiagu de Cuba, sme ubytovaní v hoteli Versalles. Hotel sa nachádza v štvrti Versalles. Ubytovanie je riešené v radovej zástavbe izieb alebo v dvojpodlažných chatách, ktoré sú rozmiestnené po celom areáli. V budove po ľavej strane sa nachádza recepcia, kde sa prídeme ubytovať. Oproti recepcii nájdete denný bar, kde Vám ochotne pripravia kávu aj ranné mojito. Za recepciou na spodnom podlaží sa nachádza reštaurácia aj pódium, kde sa koná večerný program. Dajte si večer dobrý drink a vychutnajte si večernú show. Hotel ponúka aj bazén. V tomto hoteli počas okruhu strávime 2 noci. Vzdialenosť od centra historického mesta Santiago je približne 10 - 15 min.
Wifi

Wifi

Memories Varadero Beach Resort
Memories Varadero Beach Resort

Luxusný hotel

⭑⭑⭑⭑

Memories Varadero Beach Resort

Varadero
Kuba

Pri tomto hoteli sa môžete stretnúť s klasickým príkladom socializmu. Ide síce o hotel, ktorý si pripisuje 4*, no pri kubánskych 4* hotelov očakávajme slabší štandard než sme zvyknutí z európskych 4* hotelov. Kuba je aj pri tomto úplne iná a Kubánci majú o 4* hoteloch svoje vlastne predstavy. Charakterizuje ich nepravidelná izbová služba, poodierané múry, zanedbaná pravidelná údržba, ak sa pokazí odtok, opravár príde o 24 hodín, alebo nemá čas a opravuje odtok vo vedľajšej izbe, ale strašne dlho atď. Hotely sú hodné svojej ceny. V hoteloch sa otočí obrovské množstvo ľudí, keďže sú veľmi populárne a človek má v nich pocit „vybývanosti“. All inclusive však funguje a oddýchnete si tu. Okrem tohto hotela v danej kategórii používame aj iné all inclusive hotely ako Blau/Los Cactus ex.Breezes/Arenas Doradas a podobne. Ak potrebujete na Varadere ten najlepší štandard, radi by sme Vám z našej ponuky odporúčili skvelý hotel Melia alebo elitný hotel Paradisus.
Bar

Bar

Bazén

Bazén

Fitness

Fitness

Reštaurácia

Reštaurácia

Klimatizácia

Klimatizácia

Nefajčiarske izby

Nefajčiarske izby

Wifi

Wifi

Pláž

Pláž

Spa/Wellness

Spa/Wellness

Paradisus Varadero
Paradisus Varadero

Najlepšie hotely sveta

⭑⭑⭑⭑⭑

Paradisus Varadero

Varadero
Kuba

Elitné all inclusive hotely typu PARADISUS PRINCESA DEL MAR/PARADISUS/IBEROSTAR/ROYALTON HICACOS ponúkajú špičkový a najlepší 5* servis na Varadere. Nocľah budete mať zabezpečený v jednom z uvedených rezortov v izbe pre dve osoby. Tieto hotely poskytujú azda najväčší luxus spomedzi hotelov na Kube. Ak sa niekde môžete spoľahnúť na kubánske služby, tak je to práve tu. Izby sú priestranné a moderne vybavené. Dominujú im hnedobiele farby a sú vybavené balkónmi s veľkými presklenými dverami. Väčšinu času budete tráviť vonku s nohami zaborenými do jemného piesku a opaľovať Vás bude radostné a šibalské kubánske slnko. Príjemné prostredie a dovolenková atmosféra. Pláž má vyše 400 metrov. Ak máte dosť slanej vody tak skočte do hotelového bazéna s rozlohou 2,400m². All inclusive servis sa postará o to, že Vy nikdy nebudete hladný či smädný. Každopádne nepreháňajte to a radšej si choďte zabehať, do fitka alebo do spa. Potom Vám bude večera chutiť ešte viac. Z tohto výberu hotelov je Paradisus Princesa del Mar a Royalton Hicacos Adults only. Ak preferujete konkrétny hotel, cena sa môže zmeniť. Informujte nás čím skôr, ideálne pri vyplnení prihlášky na zájazd. 

Bar

Bar

Bazén

Bazén

Fitness

Fitness

Reštaurácia

Reštaurácia

Klimatizácia

Klimatizácia

Nefajčiarske izby

Nefajčiarske izby

Wifi

Wifi

Pláž

Pláž

Spa/Wellness

Spa/Wellness

Melia Varadero
Melia Varadero

Luxusný hotel

⭑⭑⭑⭑⭑

Melia Varadero

Varadero
Kuba

Melia je suverénne najobľúbenejším hotelom našich klientov. Ak teda máme niektorý hotel vypichnúť tak práve tento. Prečo? Do hotela chodíme od roku 1998 dodnes. Neustále sa drží medzi najlepšími hotelmi a je takou zlatou strednou cestou. Nepatrí medzi najluxusnejšie ale má skôr dlhodobo najstabilnejšie kvalitné služby. Hotel je súčasťou veľkého komplexu, o ktorý sa delí s dvoma ďalšími hotelmi siete Melia. Len pár metrov od hotela je golfový klub, ktorý je lákadlom pre všetkých milovníkov golfu. Okrúhla lobby je zaliata prirodzeným svetlom a k dispozícii sú aj tri panoramatické výťahy. Súčasťou rezortu je veľký bazén 25 x 50 m rozdelený do dvoch častí. Pred hotelom je 100 metrov jemného piesku a bezpečný vstup do Atlantiku. Rezort operuje na báze all inclusive a všetko máte k dispozícii vrátane nemotorových športov. 12 barov a reštaurácií sa stará o Vaše chuťové bunky. Odporúčame predovšetkým bar Daiquiri a reštauráciu Las Reses. Opálení, unavení, dobre najedení, všetci takto skončíte na záver dňa vo svojej izbe. V izbách dominujú hravé farby, ktoré pripomínajú Karibik a navodzujú relaxačnú atmosféru. Inak samozrejme izbám nič nechýba. Strávite tu však minimum času. Zbaľte si teda plážovú tašku, opaľovací krém, nalakujte nechty, nasaďte slnečné okuliare a poďte s nami na karibskú pláž v legendárnom Varadere. V tejto kategórii operujeme s hotelmi MELIA INTERNACIONAL/MELIA VARADERO/MELIA MARINA/MELIA LAS AMERICAS. Z tohto výberu je Melia Las Americas Adults only. Ak preferujete konkrétny hotel, cena sa môže zmeniť. Informujte nás čím skôr, ideálne pri vyplnení prihlášky na zájazd. Tieto hotely si dávajú 5*, no my v BUBO sme nároční a myslíme si, že tento typ hotelov už znesie skôr 4*, keďže tu vyrástli nové hotely.

Bar

Bar

Bazén

Bazén

Fitness

Fitness

Golf

Golf

Reštaurácia

Reštaurácia

Klimatizácia

Klimatizácia

Nefajčiarske izby

Nefajčiarske izby

Wifi

Wifi

Pláž

Pláž

Spa/Wellness

Spa/Wellness

Hotel Memories Varadero Beach Resort

Hotel Memories Varadero Beach Resort

⭑⭑⭑⭑

Varadero, Kuba

Pri tomto hoteli sa môžete stretnúť s klasickým príkladom socializmu. Okrem tohto hotela Memories Varadero Resort v danej kategórii používame aj iné all inclusive hotely ako Blau/Grand Memories/Tuxpan. Ide o kubánske hotely. Charakterizuje ich nepravidelná izbová služba, poodierané múry, zanedbaná pravidelná údržba, ak sa pokazí odtok, opravár príde o 24 hodín, alebo nemá čas a opravuje odtok vo vedľajšej izbe, ale strašne dlho atď. Hotely sú hodné svojej ceny, ale veľa ľudí má o kubánskom 4* hoteli úplne iné predstavy, aké Vám ponúkajú Kubánci. Základný hotel je určený klientom, čo si nepotrpia na absolútny luxus a majú záujem o kontakt s temperamentnými Kubáncami či turistami. V hoteloch sa otočí obrovské množstvo ľudí, keďže sú naozaj stále veľmi populárne a človek má pocit „vybývanosti“. All inclusive však funguje a oddýchnete si tu. Náročnému BUBO klientovi odporúčame vybrať si luxusný hotel typu Melia Varadero alebo exkluzívny hotel typu Paradisus/Iberostar, ktoré sa nachádzajú v doplnkových službách k zájazdu. Upozorňujeme, že Memories Varadero Resort a Blau Varadero sú hotely Adults only. Dospelé osoby ako aj rodiny s deťmi ubytuje Grand Memories alebo Tuxpan. Ak preferujete konkrétny hotel, cena sa môže zmeniť. Informujte nás čím skôr, ideálne pri vyplnení prihlášky na zájazd. 

Bar

Bar

Bazén

Bazén

Fitness

Fitness

Reštaurácia

Reštaurácia

Klimatizácia

Klimatizácia

Nefajčiarske izby

Nefajčiarske izby

Wifi

Wifi

Pláž

Pláž

Spa/Wellness

Spa/Wellness

Hotel Melia Cohiba Habana
Hotel Melia Cohiba Habana

Luxusný hotel

⭑⭑⭑⭑⭑

Hotel Melia Cohiba Habana

Havana
Kuba

Užite si chutnú Havanu ešte viac v pohodlí luxusného havanského hotela Mélia, ktorý iba nedávno modernizovali. V meste je hotel známy ako synonymum kvality a častokrát je preferovanou adresou VIP hostí a preto sú v Havane tieto hotely až dva. S problémami, ktoré zažijete v iných hoteloch sa tu stretávať nebudete. Naopak možno aj zabudnete, že ste na Kube, lebo všetko funguje. Izby sú moderne vybavené. V prípade nedostupnej rezervácie využívame služby druhej španielskej značky IBEROSTAR, ktorá ma na Kube taktiež veľmi dobré meno.  

Bar

Bar

Bazén

Bazén

Fitness

Fitness

Reštaurácia

Reštaurácia

Klimatizácia

Klimatizácia

Nefajčiarske izby

Nefajčiarske izby

Wifi

Wifi

Hotel Melia Las Dunas

Hotel Melia Las Dunas

⭑⭑⭑⭑⭑

Cayo Santa María, Kuba

Na ostrove Santa María spíme v luxusnom kvalitnom rezorte z európskej hotelovej siete Melia. Hotel spĺňa aj tie náročnejšie kritéria. Ležérnosť zamestnancov neovplyvníte, ale kvalita oddychu, ubytovania a stravy je vysoká a atmosféra na pláži je práva karibská a pohodová. Je tu 10 km dlhá pláž s bielym pieskom a z hotela je na ňu priamy vstup. V rezorte je oddelená časť pre rodiny a pre dospelých bez detí. Hotel má niekoľko reštaurácií, v ktorých si budete vychutnávať chutné kubánske aj medzinárodné jedlá a má až 7 barov. Reštaurácia Bana - slušná orientálna a la carte reštaurácia otvorená od 6:30 do 10:30 Reštaurácia Columbus - podobne ako reštaurácia Bana otvorená od 6:30 do 10:30, no táto sa orientuje na stredomorskú kuchyňu. Reštaurácia Caibarién - nachádza sa v hlavnej budove pri lobby a je to bufetová reštaurácia, kde k dispozícii budú raňajky (7:00-10:00), obedy (13:00-15:00) aj večere (19:00-22:00). Reštaurácia Remedios - Kubánske a karibské jedlá: raňajky (7:00-10:00), obedy (13:00-15:00) aj večere (19:00-22:00) Reštaurácia Los Caribes bedový bufet (13:00-15:00) a tu si na svoje prídu milovníci morských plodov, grilovaneho mäska a rýb Reštaurácia Guaraní - nachádza sa pri bazénoch a od 10:00 do 16:00 Vás bude vábiť voňavým ľahším jedlom a ďalšími drinkami. Reštaurácia Manacas - otvorená nonstop a ponúka ľahšie jedlá a chladené pivo Reštaurácia Maria Coraje - ponúka večere v pokojnej časti hotela od 18:30 do 22:30 Určite si na svoju cestu na Kubu pripravte niekoľko kusov slušného oblečenia, pekné letné šaty, sukňa s blúzkou či nohavice a košele, aby ste sa tu počas stolovania cítili veľmi príjemne a pohodlne. Niektoré z vyššie spomenutých reštaurácii sú naozaj veľmi slušne a sú na úrovni. Rezort zároveň má aj 7 ďalších barov, kde Vám budú miešať kubánske koktaily, v ktorých sa už dobre vyznáte. Nájdete tu aj Beer Garden, Pizzeriu La Piccola Italia a Ice Cream Bar Coppelia (zmrzlináreň, koláče). San Salvador - Snack bar, kde Vám budú servírovať ľahšie jedlá a nealko nápoje medzi 10:00-16:00 Bar Las Dunas - Tri plážové bary, kde si môžete vychutnávať koktaily, rôzne tropické chladené drinky od rána 10:00 do večera 18:00 Bar La Laguna - sa nachádza pri bazénoch pre rodiny s deťmi a je otvorený od rána 10:00 do večera 18:00 Bar La Gruta - pri hlavných bazénoch otvorený tiež od rána 10:00 do večera 18:00 Bar Jardines del Rey - vnútorný bar pri lobby, kde majú aj klavír a často živé koncerty Bar Dunas Lounge - otvorený od 16:00 do 0:00, biliard, parket, moderná hudba Relaxujte teda s vychladeným šampanským pri jednom zo 4 bazénoch alebo si prípadne udržujte svoju kondíciu a vyskúšajte aj nejaké vodné športy. Majú tu aj tenisové kurty, fitness centrum, ihriská na hranie volleyballu, basketbalu, squash atď atď. Je tu aj SPA, kde Vám poskytnú manikúru, pedikúru, masáže (informácie, cenník služieb Vám poskytnú na recepcii). Dokonca tu majú aj kaderníctvo, v blízkosti rezortu je aj lekáreň. Sú tu aj suvenírové obchodíky a pracovníci, ktorý sa špecializujú na predaj rôznych exkurzií po okolí (z nich vyberajte uvážene, za prípadne škody, nedorozumenia či zranenia BUBO nenesie zodpovednosť). Hotel má aj 24 hodinovú zdravotnú službu. Samozrejmosťou je stále aktívna recepcia hotela a pracovníci dohliadajúci na bezpečnosť. Ak nie je dostupná rezervácia v Melia Las Dunas volíme druhý hotel rovnakej značky MELIA 5*Melia Cayo, 5*Melia Buenavista, s podobnými službami. Nájdete tu ten svoj raj? Veríme, že áno! Kuba je úžasná krajina a miesto Cayo Santa Maria je skvelá voľba pre dovolenku. 

Bar

Bar

Bazén

Bazén

Fitness

Fitness

Reštaurácia

Reštaurácia

Klimatizácia

Klimatizácia

Nefajčiarske izby

Nefajčiarske izby

Wifi

Wifi

Pláž

Pláž

Spa/Wellness

Spa/Wellness

Tuxpan

Tuxpan

⭑⭑⭑

Varadero, Kuba

Tento hotel je jednoduchý a ocenia ho tí, ktorí si nepotrpia na komfort a majú radi pokoj a záujem o kontakt s temperamentnými Kubáncami či turistami. Úroveň all inclusive je veľmi obmedzená a AI je jednoduché. Hotel má ale prominentnú polohu uprostred Varadera, je priamo na piesočnej pláži. Izby sú jednoduché, plne klimatizované. Ak trváte na vyššom štandarde, odporúčame Vám niektorí z našich elitných hotelov. V prípade nedostupnej rezervácie používame na tejto úrovni aj hotely Sunbeach alebo Club Tropical.

Wifi

Wifi

Hotel Ancón

Hotel Ancón

⭑⭑⭑

Trinidad, Kuba

V Trinidade spíme v hoteloch na polostrove Ancon. Od Atlantiku sa presúvame ku slnečnému Karibiku a práve rekreačná zóna na polostrove Ancon je to pravé orechové na oddych. Hotel sa postupne renovuje, ale väčšina izieb je stále v pôvodnom, ošumelejšom stave. Absencia lepších hotelov v Trinidade brzdí rozvoj tohto, inak krásneho, kubánskeho mestečka obklopeného nádherným vidiekom a aj preto plážovému oddychu na Kube dominuje Varadero či Guardalavaca. Hotel leží priamo na príjemnej piesočnatej pláži. V ponuke je aj bazén a večerný program. Vzdialenosť od centra historického mesta Trinidad je približne 20 min. Od roku 2021 sa hotely na pláži v okoli Trinidad prerábajú. Ak v termíne našej návštevy, nebude rezervácia v Ancon kvôli rekonštrukcii dostupná, vyberáme hotel v meste Las Cuevas, ktorý je kvalitnejší než Ancon. Výhoda je, že je oveľa bližšie k centru, kam sa dá zájsť pešo. Štandard izieb sú kubánske 3*, jedlo je chutné a dobre si tu oddýchneme. Klienti väčšinou ostávajú pri bazéne, vyberú sa na výlet s koňmi alebo sprievodca sprostredkuje dopravu na pláž. Možnosti trávenia voľného času je veľa a každý si vybere podľa svojej chute. 

Wifi

Wifi

Hotel Cubanacan Comodoro

Hotel Cubanacan Comodoro

⭑⭑⭑

Havana, Kuba

Štátom vlastnený hotel Comodoro slúži turistom už vyše 50 rokov. Je situovaný v štvrti Miramar. Ubytovanie je štandardne riešené v izbách v dvojpodlažných vilkách. Izby už zažili aj lepšie časy a postupne prebiehajú rekonštrukciou. Drobné nedostatky nájdete v každej z nich, aj v tých čerstvo opravených. Aj to je asi daň za štátny hotel. Hotel ponúka niekoľko barov. Hneď za areálom sa nachádza skalnaté pobrežie Atlantického oceánu, kde sa síce veľmi neokúpete (v Havane nemáte pláže), ale dať si raňajky a popritom sledovať vlny Atlantiku je tiež veľký zážitok. Počas zájazdu si však vln užijeme dosť. Vzhľadom na tieto nedostatky BUBO hodnotí Comodoro ako 3* hotel a náročnejším klientom odporúčame luxusný hotel Melia alebo Kempinski. V prípade nedostupnosti rezervácie v Comodoro (či už rekonštrukcia, odstávka alebo uzatvorenie hotela), BUBO zabezpečuje ubytovanie v 3* hoteli El Viejo y El Mar, ktorý je aktuálne už po rekonštrukcii alebo hotel Roc Presidente.

Wifi

Wifi

K

Amerika  

Kuba


náročnosť

16 dní

Trvanie

4501 5489€
K

Amerika  

Kuba


náročnosť

12 dní

Trvanie

3105 4140€
K

Amerika  

Kuba


náročnosť

12 dní

Trvanie

3439 4299€
K

Amerika  

Kuba


náročnosť

12 dní

Trvanie

3868 4550€
Karibik - všetko, čo ste potrebovali vedieť Prémiový blog

Prémiový blog Karibik - všetko, čo ste potrebovali vedieť

Keď sa povie Karibik, hneď sa nám vybaví: slnko, božský relax, modré more a biele pláže, sladký život pod palmami, drinky, pohoda, láska, ...…

Ľuboš Fellner 35 min. čítania
Fidel entre nosotros - Fidel medzi nami Prémiový blog

Prémiový blog Fidel entre nosotros - Fidel medzi nami

Len pár mesiacov pred Fidelovou smrťou, 13. augusta, sa po celom ostrove diali veľkolepé oslavy 90. narodenín vodcu. V mestách sa vybudovali pódiá.…

KVÍZ: Poznáte Kubu a jej najkrajšie miesta? Blog

Blog KVÍZ: Poznáte Kubu a jej najkrajšie miesta?

Najkrajší ostrov Karibiku, komunistická no čarovná Havana, luxusné pláže Varadera či (ne)slávne osobnosti ako Che Guevara či Fidel Castro. O Kube…

Viktor Háber 11 min. čítania
Camagüey – z labyrintu a mesta džbánov sa stal Rím Kuby Camagüey

Camagüey Camagüey – z labyrintu a mesta džbánov sa stal Rím Kuby

Ak vyrazíte na východ ostrova Kuba, nesmiete vynechať návštevu Camagüey. Tretie najväčšie mesto Kuby a zároveň hlavné mesto rovnomennej provincie.…

Ľubor Kučera 11 min. čítania
El Granma

16

20:16

mar

2024

Kuba Cestovateľské tipy a zaujímavé miesta

Je to po Titanicu jedna z najznámejších lodí v histórii, dnes je na Kube predmetom uctievania. Jej cesta sa začala 25. novembra 1956,…

Cukor - biele zlato

16

19:53

mar

2024

Kuba Cestovateľské tipy a zaujímavé miesta

Krištof Kolumbus na svojej druhej ceste priniesol prvé výhonky cukrovej trstiny z Kanárskych ostrovov a zasadil ich na územiach, ktoré dnes okupujú Dominikánsku…

Antonio Maceo

16

19:31

mar

2024

Kuba Cestovateľské tipy a zaujímavé miesta

Tento Brondzový titan ako ho nazývali sa narodil 14. júna 1845 v Santiagu de Cuba na Kube. Bol jedným z trinástich detí Mariany Grajalesovej a Marcosa Macea, majiteľa…