Hotely v Jordánsku s dobrým pomerom ceny a kvality:

Hotel Panorama (Petra, Wadi Musa) – Hotel Panorama leží na pahorku nad Mojžišovým údolím, kde sa skrýva legendárna Petra. Nie je v centre rušného a hlučného mesta, ale jeho devízou je pokoj a dokonalý výhľad na celé okolie, ktoré si zamilujete. V izbe nájdete klimatizáciu, TV, chladničku s minibarom, toaletu aj kúpeľňu a hotel ponúka aj skvelý bazén, kde sa po celodennej Petre príjemne zrelaxujete. Bazén je k dispozícii len počas letných mesiacov. Izby sú veľké a priestranné. Z terasy vedľa bazénu je krásny výhľad na červené pieskovcové hory, ktoré ukrývajú jeden z divov sveta. Hotel Panorama má aj bezplatné wifi. Hotel si hrdo píše 4*, ale úrovňou služieb v tvrdej jordánskej konkurencii mu BUBO dáva 3*.

Hotel Ramada Dead Sea (Mŕtve more) – Hotel Ramada Dead Sea patrí do kvalitnej hotelovej siete Wyndham. Butikový hotel ponúka priestranné izby s balkónmi, z ktorých máte výhľad buď na Mŕtve more a pahorky neďalekej Palestíny alebo vidíte Mŕtve more a jordánske kopce, kde leží hora Nebo. Izby majú minibar, kúpeľňu, wc, šatník, kanvicu na prípravu čaju alebo kávy, klimatizáciu a TV. Súčasťou hotela je aj hotelový bazén, masážny salón (za príplatok tu viete absolvovať masáž alebo zábal s bahnom z Mŕtveho mora), je tu telocvičňa aj predajňa jordánskych suvenírov. Pár metrov od lobby nájdete bar, o poschodie nižšie reštauráciu, kde sa podávajú raňajky formou bufetových stolov (možnosť doplatiť si na mieste aj večeru) a pri bazéne nájdete tiež menší bar s drinkami a osviežujúcimi nápojmi. Hotel má vlastnú, privátnu pláž, ktorá leží cca 15 minút peši (tu uvidíte ako sa Mŕtve more stráca), no ak sa vám nechce šliapať, premáva medzi plážou a hotelom pravidelná kyvadlová doprava. Hotel prešiel pár rokov dozadu rekonštrukciou a veľké svetové hotelové portály mu dávajú aj 4*. Nároky BUBO sú o niečo vyššie a preto ho hodnotíme ako kvalitný 3* rezort.

Tým náročnejším, ktorí si chcú priplatiť za luxusný pobyt v Jordánsku, odporúčame hotel:

Kempinski Ishtar (Mŕtve more) – Luxusný hotelový komplex Ishtar má pod patronátom Kempinski, a tak máte záruku dokonalých služieb. Už pri príchode vás ohromí svojou polohou a veľkosťou ako aj profesionalitou a skvelým „welcome drinkom“. Nachádza sa priamo na pobreží Mŕtveho mora, no nájdete tu aj 9 bazénov. Niektoré sú stovky metrov dlhé a architektonicky výnimočné. Výnimočný je aj dizajn hotela, pretože ten pripomína slávne, visuté Semiramidine záhrady  z Babylonu. Hotel ponúka aj kvalitné SPA s masážami, procedúrami a liečivým bahnom priamo z Mŕtveho mora. Využijete aj súkromnú pláž, aby ste si užili ten neopísateľný pocit, kedy sa položíte na hladinu mora a ležíte a ležíte bez plávania. Z troch reštaurácii v rezorte si môžete vybrať, či dáte prednosť talianskej reštaurácii, kvalitnému barbecue a steakom, alebo podľahnete lákadlám medzinárodnej kuchyne so širokým a kvalitným výberom. Užijete si tu aj opulentné raňajky a na oslavu toho, že ste na najnižšie položenom miesta sveta si už na raňajky doprajte pohárik šampanského, ktoré je súčasťou raňajkového menu. Na toto sa ľahko zvyká.

Mövenpick Resort Petra (Petra) - Luxusný 5* hotel situovaný priamo pred vstupom do legendárneho mesta Petra, ktorá je právom považovaná za jeden zo siedmych novodobých divov sveta. Movenpick je renomovaná hotelová sieť s vysokým štandardom. Samotný hotel je postavený v orientálnom duchu so vzrušujúcou kombináciou prírodného kameňa a ručne vyrezávaného dreva. Izby sú svetlé a priestranné a môžete v nich bezplatne používať príslušenstvo na zaliatie kávy alebo čaju. Vášmu pohodliu určite ulahodí klimatizácia po horúcom jordánskom dni. Po ulovených BUBO zážitkoch v štýle Indiana Jones, si taktiež môžete oddýchnuť vo vonkajšom hotelovom bazéne a vychutnávať si skvelú jordánsku, ale aj medzinárodnú gastronómiu. Sladký mätový čaj si určite vypite na priestrannej záhradnej terase s nekonečnými výhľadmi na jordánske vrchy červenej Petry. A toto všetko zažijete hneď vedľa magického nabatejského mesta! Ak si suveníry nestihnete zakúpiť pri majestátnej Petre, priamo v hoteli nájdete skvelý obchodík, v ktorom si niečo zaujímavé pre seba a svojich blízkych určite nájdete. Hotel si s hrdosťou udáva 5*, avšak my tento resort v BUBO dobre poznáme a jednoznačne spĺňa skôr 4* BUBO štandard. Malou nevýhodou hotela je, že takmer v žiadnej izbe nenájdete viac ako 1 zásuvku na nabitie Vášho elektronického zariadenia.

Pri check-ine v hoteloch je zvykom nechať ako garanciu za ďalšie využité hotelové služby (telefón, internet, raňajky a pod.) detaily Vašej kreditnej karty. Toto sa týka konzumácie v hoteli, izbový bar atď. Ak žiadne ďalšie hotelové služby nevyužijete, tak peniaze Vám budú refundované resp. z karty Vám nikto nič nestiahne. Nemusíte mať obavy, nech nám to pripadá akokoľvek zvláštne, je to absolútnou samozrejmosťou. Majte svoju kreditnú kartu so sebou.

← Ubytovanie a hotely (zoznam krajín)

Vianoce s BUBO

Dovolenka Jordánsko: prekvapenie Arábie
K

Ázia  

Jordánsko


náročnosť

6 dní

Trvanie

2245

Vianoce s BUBO

Dovolenka Totálne Jordánsko - od Jarashu k Červenému moru
K

Ázia  

Jordánsko


náročnosť

10 dní

Trvanie

3320

Vianoce s BUBO

Dovolenka Jordánsko a Saudská Arábia
K

Ázia  

Saudská Arábia, Jordánsko


náročnosť

14 dní

Trvanie

2993 5985€
K

Ázia  

Jordánsko


náročnosť

5 dní

Trvanie

1040
Petra - rady a tipy na cestovanie Petra

Petra Petra - rady a tipy na cestovanie

Petra je určite najslávnejšia pamiatka Jordánska. Keď zo strany Izraelu prekročíte biblickú rieku Jordán a hranice Svätej zeme, ocitnete sa v…

František Kekely 15 min. čítania
Atmosféra Ramadánu naživo Prémiový blog

Prémiový blog Atmosféra Ramadánu naživo

Takto to vyzeralo v deň vzniku týchto fotografíí, na prvý deň Ramadánu. Cez zážitky sa vám pokúsim tú atmosféru priblížiť.

Jarash: zabudnutá sestra Petry Jarash

Jarash Jarash: zabudnutá sestra Petry

Na severe Jordánska sa nachádza hneď niekoľko zaujímavých archeologických lokalít, no iba Jarash má vo svojom význame a rozlohe skutočne svetové…

Michaela Šimonová 10 min. čítania
Ramadán na vlastnej koži Prémiový blog

Prémiový blog Ramadán na vlastnej koži

Ramadán - všetci tento terminus technicus poznáme. Mnohí aj vedia, že ide o mesačný pôst moslimov. No ja som si tento rok ramadán vyskúšal na…

Ľuboš Fellner 24 min. čítania
Pokladnica v Petre

24

12:26

júl

2022

Jordánsko Cestovateľské tipy a zaujímavé miesta

Pokladnica, po arabsky Al Khazneh, je bezpochyby najznámejšou časťou nabatejskej Petry v Jordánsku. Tisíce turistov prechádzajú každý deň cez farebný kaňon Siq a smerujú…

Vianoce s BUBO sa začínajú o Viac

- dní - hod -min -sek