Hotely v Jordánsku s dobrým pomerom ceny a kvality:

Hotel Panorama (Petra, Wadi Musa) – Hotel Panorama leží na pahorku nad Mojžišovým údolím, kde sa skrýva legendárna Petra. Nie je v centre rušného a hlučného mesta, ale jeho devízou je pokoj a dokonalý výhľad na celé okolie, ktoré si zamilujete. V izbe nájdete klimatizáciu, TV, chladničku s minibarom, toaletu aj kúpeľňu a hotel ponúka aj skvelý bazén, kde sa po celodennej Petre príjemne zrelaxujete. Bazén je k dispozícii len počas letných mesiacov. Izby sú veľké a priestranné. Z terasy vedľa bazénu je krásny výhľad na červené pieskovcové hory, ktoré ukrývajú jeden z divov sveta. Hotel Panorama má aj bezplatné wifi. Hotel si hrdo píše 4*, ale úrovňou služieb v tvrdej jordánskej konkurencii mu BUBO dáva 3*.

Hotel Ramada Dead Sea (Mŕtve more) – Hotel Ramada Dead Sea patrí do kvalitnej hotelovej siete Wyndham. Butikový hotel ponúka priestranné izby s balkónmi, z ktorých máte výhľad buď na Mŕtve more a pahorky neďalekej Palestíny alebo vidíte Mŕtve more a jordánske kopce, kde leží hora Nebo. Izby majú minibar, kúpeľňu, wc, šatník, kanvicu na prípravu čaju alebo kávy, klimatizáciu a TV. Súčasťou hotela je aj hotelový bazén, masážny salón (za príplatok tu viete absolvovať masáž alebo zábal s bahnom z Mŕtveho mora), je tu telocvičňa aj predajňa jordánskych suvenírov. Pár metrov od lobby nájdete bar, o poschodie nižšie reštauráciu, kde sa podávajú raňajky formou bufetových stolov (možnosť doplatiť si na mieste aj večeru) a pri bazéne nájdete tiež menší bar s drinkami a osviežujúcimi nápojmi. Hotel má vlastnú, privátnu pláž, ktorá leží cca 15 minút peši (tu uvidíte ako sa Mŕtve more stráca), no ak sa vám nechce šliapať, premáva medzi plážou a hotelom pravidelná kyvadlová doprava. Hotel prešiel pár rokov dozadu rekonštrukciou a veľké svetové hotelové portály mu dávajú aj 4*. Nároky BUBO sú o niečo vyššie a preto ho hodnotíme ako kvalitný 3* rezort.

Tým náročnejším, ktorí si chcú priplatiť za luxusný pobyt v Jordánsku, odporúčame hotel:

Kempinski Ishtar (Mŕtve more) – Luxusný hotelový komplex Ishtar má pod patronátom Kempinski, a tak máte záruku dokonalých služieb. Už pri príchode vás ohromí svojou polohou a veľkosťou ako aj profesionalitou a skvelým „welcome drinkom“. Nachádza sa priamo na pobreží Mŕtveho mora, no nájdete tu aj 9 bazénov. Niektoré sú stovky metrov dlhé a architektonicky výnimočné. Výnimočný je aj dizajn hotela, pretože ten pripomína slávne, visuté Semiramidine záhrady  z Babylonu. Hotel ponúka aj kvalitné SPA s masážami, procedúrami a liečivým bahnom priamo z Mŕtveho mora. Využijete aj súkromnú pláž, aby ste si užili ten neopísateľný pocit, kedy sa položíte na hladinu mora a ležíte a ležíte bez plávania. Z troch reštaurácii v rezorte si môžete vybrať, či dáte prednosť talianskej reštaurácii, kvalitnému barbecue a steakom, alebo podľahnete lákadlám medzinárodnej kuchyne so širokým a kvalitným výberom. Užijete si tu aj opulentné raňajky a na oslavu toho, že ste na najnižšie položenom miesta sveta si už na raňajky doprajte pohárik šampanského, ktoré je súčasťou raňajkového menu. Na toto sa ľahko zvyká.

Mövenpick Resort Petra (Petra) - Luxusný 5* hotel situovaný priamo pred vstupom do legendárneho mesta Petra, ktorá je právom považovaná za jeden zo siedmych novodobých divov sveta. Movenpick je renomovaná hotelová sieť s vysokým štandardom. Samotný hotel je postavený v orientálnom duchu so vzrušujúcou kombináciou prírodného kameňa a ručne vyrezávaného dreva. Izby sú svetlé a priestranné a môžete v nich bezplatne používať príslušenstvo na zaliatie kávy alebo čaju. Vášmu pohodliu určite ulahodí klimatizácia po horúcom jordánskom dni. Po ulovených BUBO zážitkoch v štýle Indiana Jones, si taktiež môžete oddýchnuť vo vonkajšom hotelovom bazéne a vychutnávať si skvelú jordánsku, ale aj medzinárodnú gastronómiu. Sladký mätový čaj si určite vypite na priestrannej záhradnej terase s nekonečnými výhľadmi na jordánske vrchy červenej Petry. A toto všetko zažijete hneď vedľa magického nabatejského mesta! Ak si suveníry nestihnete zakúpiť pri majestátnej Petre, priamo v hoteli nájdete skvelý obchodík, v ktorom si niečo zaujímavé pre seba a svojich blízkych určite nájdete. Hotel si s hrdosťou udáva 5*, avšak my tento resort v BUBO dobre poznáme a jednoznačne spĺňa skôr 4* BUBO štandard. Malou nevýhodou hotela je, že takmer v žiadnej izbe nenájdete viac ako 1 zásuvku na nabitie Vášho elektronického zariadenia.

Pri check-ine v hoteloch je zvykom nechať ako garanciu za ďalšie využité hotelové služby (telefón, internet, raňajky a pod.) detaily Vašej kreditnej karty. Toto sa týka konzumácie v hoteli, izbový bar atď. Ak žiadne ďalšie hotelové služby nevyužijete, tak peniaze Vám budú refundované resp. z karty Vám nikto nič nestiahne. Nemusíte mať obavy, nech nám to pripadá akokoľvek zvláštne, je to absolútnou samozrejmosťou. Majte svoju kreditnú kartu so sebou.

Atmosféra Ramadánu naživo Prémiový blog

Prémiový blog Atmosféra Ramadánu naživo

Takto to vyzeralo v deň vzniku týchto fotografíí, na prvý deň Ramadánu. Cez zážitky sa vám pokúsim tú atmosféru priblížiť.

Jarash: zabudnutá sestra Petry Jarash

Jarash Jarash: zabudnutá sestra Petry

Na severe Jordánska sa nachádza hneď niekoľko zaujímavých archeologických lokalít, no iba Jarash má vo svojom význame a rozlohe skutočne svetové…

Ramadán na vlastnej koži Prémiový blog

Prémiový blog Ramadán na vlastnej koži

Ramadán - všetci tento terminus technicus poznáme. Mnohí aj vedia, že ide o mesačný pôst moslimov. No ja som si tento rok ramadán vyskúšal na…

Ľuboš Fellner 24 min. čítania
Petra - dejiny vytesané do pieskovca Petra

Petra Petra - dejiny vytesané do pieskovca

Keď zo strany Izraelu prekročíte biblickú rieku Jordán a hranice Svätej zeme, ocitnete sa v jednej z najkrajších krajín Orientu. Jordánsko je…