Turecko je krajina, ktorá dokáže prekvapiť nielen nádhernými miestami a zážitkami, ale aj skvelými hotelmi. Každý si tu nájde presne to po čom túži a Turecko veľmi dobre vie ako zaujať aj najnáročnejších návštevníkov. Ak máte radi menšie penzióny nájdete ich tu, no ak si chcete skutočne oddýchnuť v luxusných prímorských rezortoch, ste v Turecku na správnej adrese. Okrem klasických hotelových sietí má však krajina v ponuke aj viacero unikátnych prekvapení. Môžete tu bývať v hoteloch, ktoré si ešte pamätajú Osmanskú ríšu a kde sa stretávala smotánka na začiatku 20.storočia. Hotel Pera Palace je jedným z najobletovanejších hotelov krajiny a ak sa v ňom ubytujete, budete vedieť prečo! V Kapadokii môžete skúsiť prespať v jaskynných hoteloch na ktoré nezabudnete a ak sa vyberiete do pobrežného Olymposu, obľúbené sú drevené domy na stromoch. Milovníci histórie budú nadšení z hotela „The Museum Hotel Antakya“ v Antakyii, ktorý stojí priamo na vykopávkach a presklené podlahy v lobby ukážu pod nohami staroveké ruiny či mozaiky. Počuli ste už o tom, že by sa celý hotel obtáčal okolo vlastnej osi? Ubytuje sa v Antalyii v hoteli „The Marmara Antalya“ a budete to vidieť na vlastné oči. Už to nebude o tom, aký máte výhľad, pretože vidíte všetko. Prímorské oblasti Turecka a teda najmä riviéra ponúka obrovský výber. Môžete skúsiť mestské hotely v Antalyii, kde budete mať na dosah reštaurácie, podniky či mestský život alebo si dajte oddych v luxusných rezortoch s all inclusive programom. Za spomenutie stojí aj mimoriadny hotel Six Senses v Bodrume a ak chcete mať po ruke golf, vyberte si rezorty v prímorskom Beleku a môžete hrať každý deň len pár stoviek metrov od mora.

Marmara Pera Istanbul (Istanbul) - Kvalitný 4* hotel Marmara Pera sa teší prémiovej lokalite priamo v centre moderného Istanbulu len pár krokov od najznámejšej pešej triedy mesta menom Istiklal Caddesi. Neďaleko od hotela tak leží aj námestie Taksim či známa Galatská veža s výhľadom na Istanbul. Okolité štvrte Beyoglu sú plné európskej architektúry a v tesnej blízkosti hotela nájdete aj viacero reštaurácii, čajovní, podnikov, predajní so suvenírmi či množstvo iných obchodov. Najbližší supermarket (Carrefoure) leží od hotela cca 3 minúty peši a tak máte skutočne všetko na dosah ruky. Hotelové lobby je priestrané s barom vedľa ktorého stojí reštaurácia (tam sa podávajú skvelé, turecké raňajky formou bufetových stolov). Izby majú výhľad na mesto a ak si chcete užiť najkrajší výhľad, tak sa odvezte na strechu hotela, kde máte k dispozícii bazén, ale aj perfektný výhľad na mesto či dokonca Zlatý roh nad ktorým rastú minarety mešít. Moderne zariadené izby majú klimatizáciu, satelitnú televíziu, kanvicu na zohriatie vody, sušič na vlasy a v kúpelni na vás čakajú hygienické drobnosti od šampónu po mydlo. 

Troia Tusan Hotel (Canakkale) - 4* Hotelový komplex Troia Tusan leží južne od mesta Çanakkale v časti zvanej Güzelyali, ktorá je obľúbeným letoviskom na brehu Egejského mora a prieplavu Dardanely. Ruch Çanakkale sa na tomto mieste stratí a ocitnete sa príjemnom prostredí borovicových lesov. Komplex je položený na brehu mora a pôsobí ako oáza pokoja. Nájdete tu príjemnú záhradu, kde si viete posedieť na čaji alebo na studenom nápoji a hneď vedľa záhradky je pre vás pripravený aj bazén. Ak sa chcete okúpať v mori, rezort má vlastnú, privátnu pláž ku ktorej sa dostanete po tom ako zleziete cca 20-30 schodov. Pláž je kamienková s výhľadom na Dardanely. V rezorte nájdete aj SPA centrum, ak by ste mali chuť na masáž. Hoci je hotel 4*, izby sú podľa nás v štandarde 3*. Sú čisté, priestranné, nájdete v nich všetko, čo na jednu noc potrebujete od kúpeľne, wifi, klimatizácie, televíze, chladničky, sejfu až po kanvicu na kávu alebo čaj. Izby na spodných poschodiach sú otvorené do záhrady, tie o poschodie vyššie majú miniatúrny balkón. V hoteli sa viete aj navečerať a na raňajky tu nájdete bohatý bufet. 

Ramada Suites Kusadasi (Kusadasi) - Hotelový komplex pod taktovkou svetovej siete Ramada si v Kuşadasi pripravil pre svojich hostí 5* rezort len pár metrov od mora. Hotel má aj vlastný kúsok privátnej pláže, ale nie je to najlepšia pláž na kúpanie a tak si radšej užijete vonkajší bazén. Centrum Kuşadasi je z hotela vzdialené cca 3,5 kilometra, ak by ste sa chceli vybrať do starého mesta s bazárom. Ak si chcete oddýchnuť, toto miesto je na to stvorené. Príjemné, priestranné izby s výhľadom sú navrhnuté tak, aby ste sa v nich cítili viac, než dobre. V hoteli si môžete sadnúť do baru, vychutnať si terasu s výhľadom, ochutnať tureckú kuchyňu, ale aj niekoľko chuťoviek stredomorskej či medzinárodnej kuchyne a ak si chcete zacvičiť, nájdete tu hotelové fitnes centrum či dokonca stôl na pingpong. V izbách máte svoje wifi, televízor, minibar, privátnu kúpeľnu s toaletou aj kozmetiku.

Pam Thermal Pamukkale (Pamukkale) - Neďaleko rozprávkového Pamukkale sa ubytujeme v krásnom spa rezorte . Vynikajúce bazény s termálnou vodou rôznych teplôt , plytké kaskádové bazény s termálnym bahnom, hlbšie s teplotou + 38 °, ďalej ešte hlbšie s teplotou + 39 ° a + 41 °.  Aromaterapia a vodoliečba sú poskytované v termálnych kúpeľoch pre vaše zdravie, krásu a liečenie. Prekrásny kúpeľný hotel hotel je obklopený borovicovými lesmi a zelenými záhradami a nachádza sa na svahoch západného Turecku neďaleko mesta Karahayit, ktoré je známe svojimi červenými termálnymi vodami a bielym vápencom. Môžete sa tešiť na autentickú tureckú kuchyňu podávanú v hotelovej reštaurácii a v snack bare môžete po celý deň nájsť chutné maškrty a osviežujúce nápoje. Máme tu vlastnú prírodnú termálnu fontánu s termálnymi kúpeľmi a termálnym bahnom, ktorá je otvorená celoročne, saunu, turecké a parné kúpele.

Cender Hotel (Antalya) - Mestský hotel z ktorého môžete objavovať čarovnú Antalyu. V blízkosti hotela nájdete množstvo reštaurácií ako aj verejnú pláž a poznávanie si môžete spestriť oddychom na slávnych plážach. Izby sú moderne vybavené, plne klimatizované s 24 hodinovou recepciou. Stále ste v centre diania a presne viete čo sa v Antalyi deje!

Dinler Hotel (Urgup) - 5* rezortový hotel Dinler v tureckom mestečku Ürgüp je prvým hotelom svojho druhu v celom meste v srdci Kapadokie. Leží v pokojnom a tichom prostredí okolia mesta neďaleko Kayakapi a tak sa môžete tesiť na príjemný relax. Súčasťou hotela je vonkajší bazén, ale aj tri hotelové reštaurácie a oddýchnuť si viete v SPA v tureckým hammamom, masážami alebo saunou. Zacvičiť si môžete v hotelovom fitnes centre. Raňajky sa v hoteli podávajú v hlavnej z reštaurácii a nájdete ich tu formou bufetových stolov so širokým výberom tureckých aj medzinárodných jedál. Večer môžete v reštaurácii Avanos ochutnať špeciality tureckej kuchyne alebo si len vychutnať pohárik lokálneho vína z Kapadokie. Hotelové izby sú priestranné, majú kúpeľnu, wifi, minibar, satelitnú televíziu a výhľad na bazén alebo na záhradu. 

Latanya Hotel (Ankara) - Zaujímavý 5* hotel Latanya leží v modernom centre Ankary a nájdete tu kvalitné ubytovanie s príjemnými izbami. V nich nechýba klimatizácia, satelitná televízia, kanvica na zohriatie vody či kúpeľňa a súčasťou hotela je aj kvalitné wifi. Hotel má pre svojich hostí pripravený aj turecký hammam, orientálne SPA či skvelú reštauráciu Brasserrie aj Palm Pub, kde si viete posedieť večer na drinku. Len 10 minút z hotela leží stanica mesta Kizilay a tak máte všetko v meste po ruke. 

Hotel Van Suites Otel (Van) - Hotel sa nachádza v centre moderného mesta Van. V susedstve nádete potraviny, niekoľko menších podnikov s jedlom či reštaurácie. Hotel má 3* a tak tu nečakajte luxus, no ide o čisté a pohodlné ubytovanie s príjemnými izbami. Tie sú zariadené jednoducho, no účelovo a na krátky pobyt v nich nič nechýba. Každá izba má svoje vlastné wc aj kúpeľňu so sprchovým kútom, satelitnú televíziu, minibar a hotel má aj svoje bezplatné wifi, ak sa potrebujete pripojiť. Súčasťou hotela sú aj skvelé vanské raňajky formou bufetu, ktorý je každé ráno pripravený v hotelovej reštaurácii. 

Kaya Ninova Hotel (Mardin) - 3* Hotel Kaya Ninova si vás získa svojou dokonalou polohou priamo v centre starého Mardinu o ktorom sa hovorí, že patrí k najkrajším mestám východného Turecka. Aj vďaka tomuto hotelu budete mať z mesta príjemný zážitok. Leží v starej budove hneď vedľa najkrajších minaretov mesta a vďaka svojej fantastickej terase môžete mať pri raňajkách či večernom čaji výhľad priamo na nekonečné pláne severnej Mezopotámie. Už len pre tento pohľad sa tu oplatí bývať. Moderne zariadené izby majú klimatizáciu, satelitnú televíziu, kanvicu na zohriatie vody, sušič na vlasy a v kúpelni na vás čakajú hygienické drobnosti od šampónu po mydlo. Raňajky v hoteli sú orientálne turecké a formou bufetu. Mimoriadne príjemné miesto. 

Liv Suite Hotel (Diyarbakir) - Príjemný 4* hotel v Diyarbakire leží v modernejšej časti mesta na jednej z hlavných obchodných ulíc vďaka čomu v okolí hotela nájdete nákupné centrum, reštaurácie či obchodíky. Hotel má svoju vlastnú reštauráciu a v ponuke má dokonca ja wellness centrum so SPA centrom, kde si viete po náročnom dni oddýchnuť. Priestranné izby majú v sebe káblovú televíziu, minibar, pohodlnú posteľ, výhľad na mesto a samozrejmosťou je aj wifi. 

Hotel Euphrat Nemrut (Adiyaman) - V prípade hotela Euphrat neďaleko Adiyamanu ide o príjemný hotelový komplex na úpatí kopca s krásnymi výhľadmi do okolia. Hotel má pre svojich hostí pripravený bazén, priestrannú terasu, kde si viete príjemne posedieť pri miestnom víne alebo poháriku čaju, prípadne si zapáliť vodnú fajku v krásnom prostredí. Izby sú jednoduché, ale majú minibar, klimatizáciu či satelitnú televíziu s privátnou kúpeľňou. Rezort má svoju vlastnú reštauráciu s lokálnou tureckou kuchyňou a ráno je pre hostí pripravený raňajkový bufet.

Hotel El Ruha (Sanliurfa) - Hotel El Ruha patrí medzi veľmi pôsobivé a unikátne miesta. Ide o 5* hotel priamo v historickej časti tureckého mesta Şanlıurfa, ktorý ponúka dokonalý komfort v mimoriadne príjemnom prostredí. Autentické izby majú výhľad na známe miesta akými sú Balik Gol alebo Citadela na pahorku nad mestom a aj to zvyšuje príťažlivosť hotela. Vkusne zariadené izby majú klimatizáciu, minibar, satelitnú televíziu, telefón, trezor a samozrejmosťou je dnes už aj wifi, aby ste si mohli čo to vybaviť alebo prečítať najnovšie správy. Hotel má k dispozícii svoju vlastnú reštauráciu s bohatými bufetovými raňajkami, no stojí za to aj večera, kde nájdete výber z tureckých špecialít. Ak as chcete zrelaxovať, navštívte hotelový bazén, SPA centrum, turecký hammam alebo saunu. 

The Green Park (Gaziantep) - 5* hotel v modernej časti Gaziantep je príjemné miesto na záver našej východotureckej cesty. Hotel má v ponuke bazén, fitnes centrum, ale nájdete tu aj bar či kvalitnú reštauráciu s tureckými aj zahraničnými jedlami. Ak si potrebujete zameniť peniaze, môžete to vybaviť priamo na recepcii hotela. Všetky izby majú výhľad smerom k bazénu a sú vybavené klimatizáciou, satelitnou televíziou, kanvicou na zohriatie kávy alebo čaju a medzi drobnosťami nájdete aj fén na vlasy, papuče či kozmetiku v privátnej kúpeľni. Izby majú príjemné drevené obloženie, sú modrné, svetlé a kúpeľňu zdobia doplnky z mramoru. Súčasťou pobytu v hoteli sú aj raňajky formou bohatých bufetových stolov. 

Tým náročnejším, ktorí si chcú priplatiť za luxusný pobyt v Istanbule, odporúčame hotel:

Pera Palace Hotel (Istanbul) - V BUBO poznáme najlepšie hotely na svete. Moderné, historické, futuristické. Vždy Vám radi poradíme. Ak hľadáte v Istanbule luxusný hotel s nesmierne silným príbehom tak jednoducho nemôžete obísť hotel Pera Palace. Hotel má vyše 126 rokov a slúžil pre zákazníkov Orient Expressu. Zažil posledných troch sultánov, dve vojny ako aj vznik moderného Turecka. Ktovie koľko plánov, intríg a románikov prebehlo v izbách najslávnejšieho hotela Turecka. Aj preto bol prvým hotelom s elektrinou ako aj elektrickým výťahom. Pera Palace si zachoval svoje čaro a patrí medzi tie najslávnejšie luxusné hotely na svete. Pridajte sa aj vy do VIP zoznamu hostí, ktorý navštívili túto historickú perlu. Viete kto tu spal? Agatha Christie tu bola veľmi častým návštevníkom a spávala v izbe číslo 411. Otec moderného Turecka Mustafa Kemal Atatürk zas preferoval suitu číslo 101 (tá je dnes múzeom). Dobre sa tu vyspal aj Ernest Hemingway, kráľovná Alžbeta II., kráľ Edward VIII, rakúskouhorský cisár Franz Jozef, iránsky šach Reza Pahláwí, Greta Garbo, Alfred Hitchcock, Mata Hari, Zsa Zsa Gabor, Josip Broz Tito, Jacqueline Kennedyová a teraz sa do tohto hotelového príbehu pridáte aj vy.

← Ubytovanie a hotely (zoznam krajín)

Hotely

The Ritz-Carlton, Istanbul
The Ritz-Carlton, Istanbul

Najlepšie hotely sveta

⭑⭑⭑⭑⭑

The Ritz-Carlton, Istanbul

istanbul
Turecko

The Ritz Carlton, Istanbul má privilegovanú polohu. Z výšky sa pozerá na sídlo posledného sultána, na palác Dolmabahce, na Bosporský prieplav a v tesnej blízkosti je aj futbalový štadión Besiktas Istanbul a hlavné istanbulské námestie Taksim. Skvelá poloha a skvelý hotel, asi tak sa dá charakterizovať jeden z najluxusnejších istanbulských hotelov. Mramorová lobby, živá klavírna hudba pri raňajkách, moderné izby a fantastický výhľad na Bospor.  Hotel má dva bazény. Vonkajší presklený bazén má výhľad priamo na Bospor a do útrob štadiónu Besiktasu a vnútorný bazén a spa využijete večer alebo počas chladnejších mesiacov.  Súčasťou hotela je aj exkluzívna reštaurácia Nobu Istanbul, ktorú nájdete hneď oproti recepcii. RC patrí medzi päť najlepších hotelov v tomto nádhernom meste. Doprajte si aj vy trochu orientálneho luxusu.

Bar

Bar

Bazén

Bazén

Fitness

Fitness

Reštaurácia

Reštaurácia

Klimatizácia

Klimatizácia

Nefajčiarske izby

Nefajčiarske izby

Wifi

Wifi

Spa/Wellness

Spa/Wellness

Pera Palace hotel
Pera Palace hotel

Najlepšie hotely sveta

⭑⭑⭑⭑⭑

Pera Palace hotel

Istanbul
Turecko

V BUBO poznáme najlepšie hotely na svete. Moderné, historické, futuristické. Vždy Vám radi poradíme. Ak hľadáte v Istanbule luxusný hotel s nesmierne silným príbehom tak jednoducho nemôžete obísť hotel Pera Palace. Hotel má vyše 126 rokov a slúžil pre zákazníkov Orient Expressu. Zažil posledných troch sultánov, dve vojny ako aj vznik moderného Turecka. Ktovie koľko plánov, intríg a románikov prebehlo v izbách najslávnejšieho hotela Turecka. Aj preto bol prvým hotelom s elektrinou ako aj elektrickým výťahom. Pera Palace si zachoval svoje čaro a patrí medzi tie najslávnejšie luxusné hotely na svete. 

Pridajte sa aj vy do VIP zoznamu hostí, ktorý navštívili túto historickú perlu. Viete kto tu spal? Agatha Christie tu bola veľmi častým návštevníkom a spávala v izbe číslo 411. Otec moderného Turecka Mustafa Kemal Ataturk zas preferoval suitu číslo 101 ( tá je dnes múzeom). Dobre sa tu vyspal aj Ernest Hemingway, kráľovná Alžbeta II., kráľ Edward VIII, rakúskouhorský cisár Franz Jozef, iránsky šach Reza Pahláwí, Greta Garbo, Alfred Hitchcock, Mata Hari, Zsa Zsa Gabor, Josip Broz Tito, Jacqueline Kennedyová a teraz sa do tohto hotelového príbehu pridáte aj vy.

Reštaurácia

Reštaurácia

Klimatizácia

Klimatizácia

Nefajčiarske izby

Nefajčiarske izby

Wifi

Wifi

Spa/Wellness

Spa/Wellness

Melas Lara
Melas Lara

Luxusný hotel

⭑⭑⭑⭑⭑

Melas Lara

Aksu/Antalya
Turecko

Luxusný hotelový komplex Melas Lara Hotel sa nachádza na súkromnej pláži v Lare, ktorá je jednou z najobľúbenejších častí Antalye. Hotel ponúka záhradu, vonkajší bazén s tobogánmi a vnútorný bazén. Klimatizované izby v hoteli sú vybavené priestorom na posedenie, satelitnou TV s plochou obrazovkou a minibarom. Všetky izby majú balkón s výhľadom do záhrady, pričom niektoré poskytujú aj výhľad na more. Na hoteli si môžete zacvičiť v posilňovni alebo si oddýchnuť v saune, či si dopriať výbornú masáž. Počas voľného času si môžete zahrať tenis, biliard, stolný tenis, šípky, squash, mini golf a vodné športy. V hoteli je hlavná reštaurácia, a la carte reštaurácie (nutná rezervácia vopred) a niekoľko barov.  Jedlo si môžete vychutnať na terase reštaurácie s ohromujúcim výhľadom na Stredozemné more. Program ALL INCLUSIVE zahŕňa raňajky, obedy a večere, ktoré sú podávané formou bufetu. Ďalej je počas dňa pripravované ľahké občerstvenie.

Bar

Bar

Bazén

Bazén

Fitness

Fitness

Reštaurácia

Reštaurácia

Klimatizácia

Klimatizácia

Nefajčiarske izby

Nefajčiarske izby

Wifi

Wifi

Pláž

Pláž

Spa/Wellness

Spa/Wellness

Crystal Centro
Crystal Centro

Luxusný hotel

⭑⭑⭑⭑⭑

Crystal Centro

Muratpaşa/Antalya
Turecko

Plážový Hotel Crystal sa nachádza len kúsok od centra Antalye. Vybrané izby ponúkajú výhľad na pláž Lara. Samotný hotelový areál vás príjemne prekvapí svojou jedinečnou bazénovou architektúrou a veľkou záhradou s množstvom atrakcií. V hotelových reštauráciách si môžete vychutnať vybrané jedlá. Samozrejmosťou hotela je bezplatné Wi-Fi pripojenie na internet. V hotelovom wllness centre si za príplatok môžete dopriať profesionálnu masáž a vaše deti sa môžu zabaviť v detskom bazéne s veľkým tobogánom. Hotel má vlastnú 137 metrovú pláž, niekoľko bazénov a akvapark. Klienti, ktorí vyhľadávajú aktívnejší poby pri mori, môžu vyskúšať rôzne vodné športy vrátane kanoistiky, potápania a parasailingu. Zacvičte si vo fitnescentre alebo si zaplávajte v krytom bazéne. Tenisoví nadšenci môžu za poplatok využiť tenisový kurt. All inclusive ponuky zahŕňajú aj nápoje v bare pri bazéne, na pláži a v disco bare. Každá z moderných a priestranných izieb má balkón, z ktorých niektoré majú výhľad na more. 

Bar

Bar

Bazén

Bazén

Fitness

Fitness

Reštaurácia

Reštaurácia

Klimatizácia

Klimatizácia

Nefajčiarske izby

Nefajčiarske izby

Wifi

Wifi

Pláž

Pláž

Spa/Wellness

Spa/Wellness

The Green Park Gaziantep

The Green Park Gaziantep

⭑⭑⭑⭑⭑

Gaziantep, Turecko

5* hotel v modernej časti Gaziantep je príjemné miesto na záver našej východotureckej cesty. Hotel má v ponuke bazén, fitnes centrum, ale nájdete tu aj bar či kvalitnú reštauráciu s tureckými aj zahraničnými jedlami. Ak si potrebujete zameniť peniaze, môžete to vybaviť priamo na recepcii hotela. Všetky izby majú výhľad smerom k bazénu a sú vybavené klimatizáciou, satelitnou televíziou, kanvicou na zohriatie kávy alebo čaju a medzi drobnosťami nájdete aj fén na vlasy, papuče či kozmetiku v privátnej kúpeľni. Izby majú príjemné drevené obloženie, sú modrné, svetlé a kúpeľňu zdobia doplnky z mramoru. Súčasťou pobytu v hoteli sú aj raňajky formou bohatých bufetových stolov. 

Hotel El Ruha

Hotel El Ruha

⭑⭑⭑⭑⭑

Şanlıurfa, Turecko

Hotel El Ruha patrí medzi veľmi pôsobivé a unikátne miesta. Ide o 5* hotel priamo v historickej časti tureckého mesta Şanlıurfa, ktorý ponúka dokonalý komfort v mimoriadne príjemnom prostredí. Autentické izby majú výhľad na známe miesta akými sú Balik Gol alebo Citadela na pahorku nad mestom a aj to zvyšuje príťažlivosť hotela. Vkusne zariadené izby majú klimatizáciu, minibar, satelitnú televíziu, telefón, trezor a samozrejmosťou je dnes už aj wifi, aby ste si mohli čo to vybaviť alebo prečítať najnovšie správy. Hotel má k dispozícii svoju vlastnú reštauráciu s bohatými bufetovými raňajkami, no stojí za to aj večera, kde nájdete výber z tureckých špecialít. Ak as chcete zrelaxovať, navštívte hotelový bazén, SPA centrum, turecký hammam alebo saunu. Bar

Bar

Bazén

Bazén

Fitness

Fitness

Reštaurácia

Reštaurácia

Klimatizácia

Klimatizácia

Wifi

Wifi

Spa/Wellness

Spa/Wellness

Hotel Euphrat Nemrut

Hotel Euphrat Nemrut

⭑⭑⭑

Adiyaman, Turecko

V prípade hotela Euphrat neďaleko Adiyamanu ide o príjemný hotelový komplex na úpatí kopca s krásnymi výhľadmi do okolia. Hotel má pre svojich hostí pripravený bazén, priestrannú terasu, kde si viete príjemne posedieť pri miestnom víne alebo poháriku čaju, prípadne si zapáliť vodnú fajku v krásnom prostredí. Izby sú jednoduché, ale majú minibar, klimatizáciu či satelitnú televíziu s privátnou kúpeľňou. Rezort má svoju vlastnú reštauráciu s lokálnou tureckou kuchyňou a ráno je pre hostí pripravený raňajkový bufet.

Bazén

Bazén

Reštaurácia

Reštaurácia

Klimatizácia

Klimatizácia

Nefajčiarske izby

Nefajčiarske izby

Wifi

Wifi

Liv Suit Hotel

Liv Suit Hotel

⭑⭑⭑⭑

Diyarbakır, Turecko

Príjemný 4* hotel v Diyarbakire leží v modernejšej časti mesta na jednej z hlavných obchodných ulíc vďaka čomu v okolí hotela nájdete nákupné centrum, reštaurácie či obchodíky. Hotel má svoju vlastnú reštauráciu a v ponuke má dokonca ja wellness centrum so SPA centrom, kde si viete po náročnom dni oddýchnuť. Priestranné izby majú v sebe káblovú televíziu, minibar, pohodlnú posteľ, výhľad na mesto a samozrejmosťou je aj wifi. 

Fitness

Fitness

Reštaurácia

Reštaurácia

Klimatizácia

Klimatizácia

Nefajčiarske izby

Nefajčiarske izby

Wifi

Wifi

Spa/Wellness

Spa/Wellness

Ramada resort Kusadaci

Ramada resort Kusadaci

⭑⭑⭑⭑⭑

Kuşadası, Turecko

5* KoruMar Hotel Deluxe je skvelým rezortom na brehu Egejského mora. Leží v tichej a pokojnej časti Kuşadası, odkiaľ to máte k prístavu cca 2 kilometre (môžete sa ísť pokojne prejsť). Hotelové izby sú priestranné, každá z nich má balkón, aby ste si mohli posedieť a užiť si pobyt na čerstvom vzduchu. V izbách na vás čaká komfortná posteľ, klimatizácia, chladnička s minibarom, trezor, nájdete tu kanvicu na zohriatie vody, župan aj stôl s kreslom. Súčasťou hotelového komplexu je obrovský bazén s výhľadom na Egejské more aj niekoľko menších pláží, odkiaľ viete zliezť do vody a okúpať sa v mori. Sú tu k dispozícii lehátka aj slnečníky, ale nečakajte pláž s pieskom, pretože sa do vody ide priamo z kamenného móla. Ak máte chuť zašportovať si, viete si tu zahrať tenis alebo navštíviť fitnes centrum. Raňajky sa podávajú v príjemnej reštaurácii na terase, odkiaľ máte krásny výhľad nielen na Kuşadası, ale aj na neďaleký grécky ostrov Samos. Ak máte chuť zajsť si na drink, využite hotelový bar a ak si chcete oddýchnuť v SPA centre, skúste turecké masáže, orientálny hammam alebo niektorú z ďalších zaujíavých možností. Priamo v komplexe nájdete aj obchod so suvenírmi alebo si viete požičať auto. 

Bar

Bar

Bazén

Bazén

Fitness

Fitness

Reštaurácia

Reštaurácia

Klimatizácia

Klimatizácia

Nefajčiarske izby

Nefajčiarske izby

Wifi

Wifi

Pláž

Pláž

Spa/Wellness

Spa/Wellness

Troia Tusan Hotel

Troia Tusan Hotel

⭑⭑⭑⭑

Çanakkale, Turecko

4* Hotelový komplex Troia Tusan leží južne od mesta Çanakkale v časti zvanej Güzelyali, ktorá je obľúbeným letoviskom na brehu Egejského mora a prieplavu Dardanely. Ruch Çanakkale sa na tomto mieste stratí a ocitnete sa príjemnom prostredí borovicových lesov. Komplex je položený na brehu mora a pôsobí ako oáza pokoja. Nájdete tu príjemnú záhradu, kde si viete posedieť na čaji alebo na studenom nápoji a hneď vedľa záhradky je pre vás pripravený aj bazén. Ak sa chcete okúpať v mori, rezort má vlastnú, privátnu pláž ku ktorej sa dostanete po tom ako zleziete cca 20-30 schodov. Pláž je kamienková s výhľadom na Dardanely. V rezorte nájdete aj SPA centrum, ak by ste mali chuť na masáž. Hoci je hotel 4*, izby sú podľa nás v štandarde 3*. Sú čisté, priestranné, nájdete v nich všetko, čo na jednu noc potrebujete od kúpeľne, wifi, klimatizácie, televíze, chladničky, sejfu až po kanvicu na kávu alebo čaj. Izby na spodných poschodiach sú otvorené do záhrady, tie o poschodie vyššie majú miniatúrny balkón. V hoteli sa viete aj navečerať a na raňajky tu nájdete bohatý bufet. 

Bar

Bar

Bazén

Bazén

Reštaurácia

Reštaurácia

Klimatizácia

Klimatizácia

Nefajčiarske izby

Nefajčiarske izby

Wifi

Wifi

Pláž

Pláž

Spa/Wellness

Spa/Wellness

The Marmara Pera / Grand Oztanik

The Marmara Pera / Grand Oztanik

⭑⭑⭑⭑

Istanbul, Turecko

Kvalitný 4* hotel Marmara Pera sa teší prémiovej lokalite priamo v centre moderného Istanbulu len pár krokov od najznámejšej pešej triedy mesta menom Istiklal Caddesi. Neďaleko od hotela tak leží aj námestie Taksim či známa Galatská veža s výhľadom na Istanbul. Okolité štvrte Beyoglu sú plné európskej architektúry a v tesnej blízkosti hotela nájdete aj viacero reštaurácii, čajovní, podnikov, predajní so suvenírmi či množstvo iných obchodov. Najbližší supermarket (Carrefoure) leží od hotela cca 3 minúty peši a tak máte skutočne všetko na dosah ruky. Hotelové lobby je priestrané s barom vedľa ktorého stojí reštaurácia (tam sa podávajú skvelé, turecké raňajky formou bufetových stolov). Izby majú výhľad na mesto a ak si chcete užiť najkrajší výhľad, tak sa odvezte na strechu hotela, kde máte k dispozícii bazén, ale aj perfektný výhľad na mesto či dokonca Zlatý roh nad ktorým rastú minarety mešít. Moderne zariadené izby majú klimatizáciu, satelitnú televíziu, kanvicu na zohriatie vody, sušič na vlasy a v kúpelni na vás čakajú hygienické drobnosti od šampónu po mydlo. Alternatívnym hotelom, ktorý používame je hotel Grand Oztanik

Bar

Bar

Bazén

Bazén

Fitness

Fitness

Reštaurácia

Reštaurácia

Klimatizácia

Klimatizácia

Nefajčiarske izby

Nefajčiarske izby

Wifi

Wifi

Pláž

Pláž

Spa/Wellness

Spa/Wellness

Kaya Ninova Hotel

Kaya Ninova Hotel

⭑⭑⭑

Mardin, Turecko

3* Hotel Kaya Ninova si vás získa svojou dokonalou polohou priamo v centre starého Mardinu o ktorom sa hovorí, že patrí k najkrajším mestám východného Turecka. Aj vďaka tomuto hotelu budete mať z mesta príjemný zážitok. Leží v starej budove hneď vedľa najkrajších minaretov mesta a vďaka svojej fantastickej terase môžete mať pri raňajkách či večernom čaji výhľad priamo na nekonečné pláne severnej Mezopotámie. Už len pre tento pohľad sa tu oplatí bývať. Moderne zariadené izby majú klimatizáciu, satelitnú televíziu, kanvicu na zohriatie vody, sušič na vlasy a v kúpelni na vás čakajú hygienické drobnosti od šampónu po mydlo. Raňajky v hoteli sú orientálne turecké a formou bufetu. Mimoriadne príjemné miesto. 

Reštaurácia

Reštaurácia

Klimatizácia

Klimatizácia

Nefajčiarske izby

Nefajčiarske izby

Wifi

Wifi

Van Suites Otel

Van Suites Otel

⭑⭑⭑

Van, Turecko

Hotel sa nachádza v centre moderného mesta Van. V susedstve nádete potraviny, niekoľko menších podnikov s jedlom či reštaurácie. Hotel má 3* a tak tu nečakajte luxus, no ide o čisté a pohodlné ubytovanie s príjemnými izbami. Tie sú zariadené jednoducho, no účelovo a na krátky pobyt v nich nič nechýba. Každá izba má svoje vlastné wc aj kúpeľňu so sprchovým kútom, satelitnú televíziu, minibar a hotel má aj svoje bezplatné wifi, ak sa potrebujete pripojiť. Súčasťou hotela sú aj skvelé vanské raňajky formou bufetu, ktorý je každé ráno pripravený v hotelovej reštaurácii. 

Reštaurácia

Reštaurácia

Klimatizácia

Klimatizácia

Wifi

Wifi

Latanya Hotel Ankara

Latanya Hotel Ankara

⭑⭑⭑⭑⭑

Ankara, Turecko

Zaujímavý 5* hotel Latanya leží v modernom centre Ankary a nájdete tu kvalitné ubytovanie s príjemnými izbami. V nich nechýba klimatizácia, satelitná televízia, kanvica na zohriatie vody či kúpeľňa a súčasťou hotela je aj kvalitné wifi. Hotel má pre svojich hostí pripravený aj turecký hammam, orientálne SPA či skvelú reštauráciu Brasserrie aj Palm Pub, kde si viete posedieť večer na drinku. Len 10 minút z hotela leží stanica mesta Kizilay a tak máte všetko v meste po ruke. 

Bar

Bar

Bazén

Bazén

Fitness

Fitness

Reštaurácia

Reštaurácia

Klimatizácia

Klimatizácia

Nefajčiarske izby

Nefajčiarske izby

Wifi

Wifi

Spa/Wellness

Spa/Wellness

Dinler Hotel Ürgüp

Dinler Hotel Ürgüp

⭑⭑⭑⭑⭑

Ürgüp, Turecko

5* rezortový hotel Dinler v tureckom mestečku Ürgüp je prvým hotelom svojho druhu v celom meste v srdci Kapadokie. Leží v pokojnom a tichom prostredí okolia mesta neďaleko Kayakapi a tak sa môžete tesiť na príjemný relax. Súčasťou hotela je vonkajší bazén, ale aj tri hotelové reštaurácie a oddýchnuť si viete v SPA v tureckým hammamom, masážami alebo saunou. Zacvičiť si môžete v hotelovom fitnes centre. Raňajky sa v hoteli podávajú v hlavnej z reštaurácii a nájdete ich tu formou bufetových stolov so širokým výberom tureckých aj medzinárodných jedál. Večer môžete v reštaurácii Avanos ochutnať špeciality tureckej kuchyne alebo si len vychutnať pohárik lokálneho vína z Kapadokie. Hotelové izby sú priestranné, majú kúpeľnu, wifi, minibar, satelitnú televíziu a výhľad na bazén alebo na záhradu. 

Bar

Bar

Bazén

Bazén

Reštaurácia

Reštaurácia

Klimatizácia

Klimatizácia

Nefajčiarske izby

Nefajčiarske izby

Wifi

Wifi

Spa/Wellness

Spa/Wellness

Asteria Kremlin Palace

Asteria Kremlin Palace

⭑⭑⭑⭑⭑

Antalya, Turecko

5* rezort leží na okraji Antalye v časti zvanej Lara, ktorá je známa svojim pobrežím a plážami Stredozemného mora. Ide o veľký, dovolenkový rezort s architektúrou vystrihnutou z cárskeho Ruska a tak vás ohromí aj prekvapí hneď na prvý pohľad. Rezort má svoju privátnu plážu, vonkajšie bazény s akvaparkom a súčasťou rezortu sú aj štyri reštaurácie (turecká, talianska, mexická a stredomorská), no tešiť sa môžete aj na sedem barov! Pre svojich hostí si hotelový rezort pripravil SPA, wellnes, turecký hammam, saunu, masáže, ale objaviť môžete aj čaro vodných športov či výletov do okolia. Izby majú klimatizáciu, minibar, balkón alebo terasu, kúpeľňu, televíziu a ak potrebujete, máte aj trezor. Dokonalý oddych v prímorskom letovisku. 

Adempira Hotel

Adempira Hotel

⭑⭑⭑⭑⭑

Pamukkale, Turecko

5* SPA hotel Adempira leží na dosah k slávnemu miestu Pamukkale, kde si vychutnáte jeden z tureckých prírodných divov. Táto lokalita je známa svojimi termálnymi prameňmi a aj hotel sa môže popýšiť veľmi kvalitným SPA centrom vďaka ktorému je vyhľadávaný. Hotel je v príjemnej, tichej lokalite, kde si môžete vychutnať zaslúžený odpočinok. Priestranné hotelové lobby vás vezme do reštaurácie, kde sa podávajú turecké raňajky formou bufetu, ale nájdete tu aj hotelový bar, kde si viete posedieť. Vychutnajte si hotelový bazén a určite sa nechajte nahovoriť na turecký hammam, masáž alebo inú procedúru. Kvalitný servis je tu zárukou. Izby sú vybavené klimatizáciou, satelitnou televíziou, wifi pripojením, kanvicou na zohriatie vody a nájdete v nich aj župan, aby ste si v pohodlí vychutnali SPA. Pamukkale je odtiaľto len cca 8 kilometrov. 

Bar

Bar

Bazén

Bazén

Fitness

Fitness

Reštaurácia

Reštaurácia

Klimatizácia

Klimatizácia

Nefajčiarske izby

Nefajčiarske izby

Wifi

Wifi

Spa/Wellness

Spa/Wellness

Ramada Suites Hotel

Ramada Suites Hotel

⭑⭑⭑⭑⭑

Kuşadasi, Turecko

Hotelový komplex pod taktovkou svetovej siete Ramada si v Kuşadasi pripravil pre svojich hostí 5* rezort len pár metrov od mora. Hotel má aj vlastný kúsok privátnej pláže, ale nie je to najlepšia pláž na kúpanie a tak si radšej užijete vonkajší bazén. Centrum Kuşadasi je z hotela vzdialené cca 3,5 kilometra, ak by ste sa chceli vybrať do starého mesta s bazárom. Ak si chcete oddýchnuť, toto miesto je na to stvorené. Príjemné, priestranné izby s výhľadom sú navrhnuté tak, aby ste sa v nich cítili viac, než dobre. V hoteli si môžete sadnúť do baru, vychutnať si terasu s výhľadom, ochutnať tureckú kuchyňu, ale aj niekoľko chuťoviek stredomorskej či medzinárodnej kuchyne a ak si chcete zacvičiť, nájdete tu hotelové fitnes centrum či dokonca stôl na pingpong. V izbách máte svoje wifi, televízor, minibar, privátnu kúpeľnu s toaletou aj kozmetiku.

Bar

Bar

Bazén

Bazén

Fitness

Fitness

Reštaurácia

Reštaurácia

Klimatizácia

Klimatizácia

Nefajčiarske izby

Nefajčiarske izby

Wifi

Wifi

Pláž

Pláž

Kolin Hotel

Kolin Hotel

⭑⭑⭑⭑⭑

Çanakkale, Turecko

Hotel Kolin je hotelovým komplexom ozdobeným 5*. Ocitnete sa tu v príjemnom prostredí na okraji mesta Çanakkale priamo na brehu mora. Hotelový komplex v sebe ukrýva nielen krásny výhľad na Egejské more či úžinu Dardanely, ale svoji hostí rozmaznáva aj vďaka tomu, že v ňom nájdete lukratívne SPA Boreas, kde môžete absolvovať masáže, turecký hammam alebo iné zaujímavé procedúry. Hotel má vonkajší aj vnútorný bazén a aby ste mali nad čím rozmýšľať kam si večer sadnete, tak má na výber až 6 hotelových barov. Izby majú klimatizáciu, sú v modernom štýle, nájdete v nich satelitnú televíziu aj minibar a samozrejmosťou je aj rýchle pripojenie na wifi. Poloha hotela je skvelá aj v tom, že stačí 20 minút jazdy a ocitnete sa v legendárnej Tróji. Raňajky sa podávajú formou bufetu, ale môžete si sem sadnúť aj na večeru a ochutnať turecké špeciality. 

Bar

Bar

Bazén

Bazén

Fitness

Fitness

Reštaurácia

Reštaurácia

Klimatizácia

Klimatizácia

Nefajčiarske izby

Nefajčiarske izby

Wifi

Wifi

Pláž

Pláž

Spa/Wellness

Spa/Wellness

Kent Hotel

Kent Hotel

⭑⭑⭑⭑

Istanbul, Turecko

Hotel Kent je príjemný 4* hotel v centre starého Istanbulu a oceníte na ňom práve jeho fantastickú polohu. Nachádza sa priamo na hlavnej ulici Ordu Caddesi vďaka čomu máte k bráne do Veľkého bazára len cca 5 minút chôdze. K Modrej mešite alebo známej ikone Haghia Sofia je to z hotela menej než 15 minút peši a preto ste v absolútnom srdci Istanbulu. V okolí hotela nájdete aj niekoľko menších obchodíkov, kde si viete kúpiť zopár drobností a na hlavnej ulici leží samozrejme viacero reštaurácii či čajovní. Na raňajky sa podáva budet plný tureckých chutí a ak máte chuť, viete sa tu aj navečerať. Izby sú priestranné, príjemné, moderne zariadené a nájdete v nich satelitnú televíziu, klimatizáciu, minibar, súkromnú kúpeľňu či iné drobnosti. Recepcia je otvorená 24 hodín denne a pre svojich hostí má hotel bezplatné a rýchle wifi pripojenie. 

Reštaurácia

Reštaurácia

Klimatizácia

Klimatizácia

Nefajčiarske izby

Nefajčiarske izby

Wifi

Wifi

k

Európa

Turecko

28.03. → 06.04.24

ZĽAVA NA HOTEL
Úžasný hotel i
395€ 356€
ušetríte 40€
k

Európa

Turecko

07.04. → 16.04.24

ZĽAVA NA HOTEL
Úžasný hotel i
395€ 356€
ušetríte 40€
k

Európa

Turecko

18.04. → 27.04.24

ZĽAVA NA HOTEL
Úžasný hotel i
395€ 356€
ušetríte 40€
k

Európa

Turecko

27.04. → 06.05.24

ZĽAVA NA HOTEL
Úžasný hotel i
395€ 356€
ušetríte 40€
K

Ázia   Európa  

Turecko


náročnosť

11 dní

Trvanie

2058 2940€
K

Ázia   Európa  

Turecko


náročnosť

10 dní

Trvanie

1266 2110€
K

Európa  

Turecko, Grécko


náročnosť

6 dní

Trvanie

1400 1750€
K

Ázia   Európa  

Turecko


náročnosť

8 dní

Trvanie

1952 2440€
Istanbul pre pokročilých Istanbul

Istanbul Istanbul pre pokročilých

Istanbul je pre mnohých sprievodcov BUBO tým najkrajším mestom na svete. Ak sa sem aj Vy rozhodnete vrátiť, potom je tento blog presne pre Vás. Kde…

Ľuboš Fellner 26 min. čítania
Ararat – výstup na legendárnu horu Prémiový blog

Prémiový blog Ararat – výstup na legendárnu horu

Poďte v lete 2022 na Ararat. Ararat nie je obyčajným kopcom. Vystupuje vysoko z náhornej plošiny a jednoznačne dominuje svojmu okoliu. Je tak…

Mesto na dvoch svetadieloch - Istanbul Istanbul

Istanbul Mesto na dvoch svetadieloch - Istanbul

Istanbul a Konštantínopol. Dva rozdielne názvy jedného mesta, ktoré bolo v časoch svojej najväčšej slávy stredom celého sveta. Jeho omamnú…

Jaroslav Kondač 14 min. čítania
Ararat - výstroj, tréning, FAQ Blog

Blog Ararat - výstroj, tréning, FAQ

Ararat (5 137 m) je nádherný vrch opradený legendami. Ide o spiacu sopku, kde každým metrom výstupu vchádzate hlbšie do dejín ľudstva. Kedy je…

Ľuboš Fellner 11 min. čítania

Predaj sa začína o

- dní - hod -min -sek

CESTOVATEĽSKÉ NOVINY

ZISTIŤ VIAC