Východný Timor nie je krajina, ktorá by fascinovala svojimi hotelovými službami a tak tu veľa luxusného ubytovania nečakajte. Krajina má problém s infraštruktúrou a najtypickejšími hotelmi sú hotely strednej triedy, no aj keď má hotel 3* tu na Timore, nie sú to tie isté 3* aké poznáte z Európy. Ubytovanie je väčšinou jednoduchšie, no neprišli ste sem za ním, však? K tým najlepším hotelom v hlavnom meste Dili patria hotely akými sú Hotel Timor, Timor Plaza Hotel, Excelsior Resort alebo Beach Garden Hotel. Nie je tu žiaden luxusný hotel renomovanej značky aké poznáte zo sveta. Ani samotné hlavné mesto Dili nemá veľké možnosti a nájdete tu cca 15-20 hotelov. Ak by ste radi bývali niekde na pláži, pozrite sa na hotelové rezorty či bungalovy na ostrove Atauro.

Dvojicu hotelov, ktoré vám v BUBO odporúčame na Východnom Timore:

The Plaza Hotel Dili (Dili) - Kvalitný 3* Hotel Plaza leží v samotnom srdci Dili, hlavného mesta Východného Timoru. Hotel takmer susedí so starým, portugalským Palácom guvernéra a len pár minút chôdze z hotela ležia obchody či reštaurácia. Poloha už naozaj nemohla byť lepšia. Letisko je od hotela len 15 minút jazdy. Klimatizované izby majú vlastnú toaletu, kúpeľňu, ale nájdete v nich aj satelitnú televíziu, chladničku, wifi a niektoré izby majú aj výhľad na okolité kopce. V hoteli si môžete nechať aj oprať a k dispozícii je kvalitná reštaurácia s domácou aj medzinárodnou kuchyňou.

Beloi Beach Hotel (Atauro) - Beloi Beach predstavuje kvalitný a zaujímavý, moderný rezort na timorskom ostrove Atauro, ktorý sa nachádza uprostred tropického raja. Hotel ponúka nielen služby aké by ste v týchto končinách azda ani nečakali, ale zrelaxovať sa viete v skvelom bazéne aj pri krásnych panorámach na okolité, krištáľovo čisté more. Hotel má atmosféru pri ktorej si budete pripadať ako v malom exotickom raji a privátna pláž tento pocit iba znásobí. Izby sú jednoduché, čisté, klimatizované s vlastnou kúpeľňou aj toaletou. Súčasťou hotela je aj príjemná reštaurácia, kde si viete vychutnať kávu, čaj alebo pivo a výborné, lokálne jedlo.

← Ubytovanie a hotely (zoznam krajín)

Hotely

The Plaza Hotel Dili

The Plaza Hotel Dili

⭑⭑⭑

Dili, Východný Timor

Kvalitný 3* Hotel Plaza leží v samotnom srdci Dili, hlavného mesta Východného Timoru. Hotel takmer susedí so starým, portugalským Palácom guvernéra a len pár minút chôdze z hotela ležia obchody či reštaurácia. Poloha už naozaj nemohla byť lepšia. Letisko je od hotela len 15 minút jazdy. Klimatizované izby majú vlastnú toaletu, kúpeľňu, ale nájdete v nich aj satelitnú televíziu, chladničku, wifi a niektoré izby majú aj výhľad na okolité kopce. V hoteli si môžete nechať aj oprať a k dispozícii je kvalitná reštaurácia s domácou aj medzinárodnou kuchyňou.
Bar

Bar

Fitness

Fitness

Reštaurácia

Reštaurácia

Klimatizácia

Klimatizácia

Nefajčiarske izby

Nefajčiarske izby

Wifi

Wifi

Beloi Beach Hotel

Beloi Beach Hotel

⭑⭑

Atauro, Východný Timor

Beloi Beach predstavuje kvalitný a zaujímavý, moderný rezort na timorskom ostrove Atauro, ktorý sa nachádza uprostred tropického raja. Hotel ponúka nielen služby aké by ste v týchto končinách azda ani nečakali, ale zrelaxovať sa viete v skvelom bazéne aj pri krásnych panorámach na okolité, krištáľovo čisté more. Hotel má atmosféru pri ktorej si budete pripadať ako v malom exotickom raji a privátna pláž tento pocit iba znásobí. Izby sú jednoduché, čisté, klimatizované s vlastnou kúpeľňou aj toaletou. Súčasťou hotela je aj príjemná reštaurácia, kde si viete vychutnať kávu, čaj alebo pivo a výborné, lokálne jedlo.
Bar

Bar

Bazén

Bazén

Reštaurácia

Reštaurácia

Klimatizácia

Klimatizácia

Nefajčiarske izby

Nefajčiarske izby

Wifi

Wifi

Pláž

Pláž

Spa/Wellness

Spa/Wellness

K

Ázia  

Východný Timor, Bali (IND), Singapur, Malajzia, Indonézia


náročnosť

12 dní

Trvanie

4395
Najmladšie štáty sveta Prémiový blog

Prémiový blog Najmladšie štáty sveta

Západná civilizácia a mnohí turisti zo všetkých kútov sveta sa naháňajú za tým naj. Ja nie som výnimkou. No čím som starší, tým sa viac zaujímam aj…

Ľuboš Fellner 16 min. čítania
Kde sa kúpe krokodíl Blog

Blog Kde sa kúpe krokodíl

Východný Timor. Malá krajinka na samom chvoste roztrúsených ostrovov Indonézie. Z mojich školských čias si pamätám, ako sa v roku 2002 hovorilo o…

Juraj Ondrejčík 6 min. čítania