Ak by si niekto myslel, že maličké Kosovo nevie čo je kvalitné ubytovanie, mýlil by sa. Samotné Kosovo sa za roky, odkedy vyhlásilo svoju nezávislosť pohlo natoľko, že dnes si tu zo zaujímavého a dokonca ja luxusného ubytovania môžete vyberať!

Túžite po kosovskom luxuse? Potom by ste mali skúsiť ospevovaný 5* hotel Swiss Diamond Hotel Prishtina v centre hlavného mesta. Štýlový dizajn, vynikajúca reštaurácia so stredomorskou stravou a dokonalý lounge a cocktail bar. Nájdete tu dokonca aj impozantný výber kvalitných cigár a vín či najlepšie SPA v Kosove. Na päty mu šliape ďalší luxusný hotel Hotel Garden s wellness centrom, SPA, bazénmi a dokonalými suitami.

Kosovo má pre svojich návštevníkov aj ubytovanie s dušou či hotely na zaujímavých miestach. Skúste sa vydať do mesta Gjakove, kde sa ubytujete v hoteli Çarshia e Jupave, ktorý má niekoľko tradíciu dlhú niekoľko desiatok rokov. Kamenný hotel je vybavený tradičnými vecami a budete mať pocit, že cestujete v čase. V okolí kosovského mesta Peja leží Resort Ujevara e Drinit, ktorý má dokonalú horskú atmosféra. Všade naokolo je kosovská príroda a vy si tu viete užiť nielen oddych, ale aj množstvo aktivít a napokon si vychutnať skvelé jedlo v kvalitnej reštaurácii. Krásnym príkladom ekologického ubytovania je aj Hotel Graçanica so švajčiarskym majiteľom. Má vonkajší bazén, záhrady, luxusný a kvalitný nábytok s výhľadom na kosovské pahorky vďaka ktorým budete mať pocit, že ste objavili najkrajšiu krajinu Balkánu.

Aký hotel odporúča BUBO v kosovskej Prištine:

Hotel Ora (Priština) -  leží priamo v centre kosovskej Prištiny, len cca 150 metrov od námestia Matky Terezy, odkiaľ to už nikde nemáte ďaleko a môžete sa príjemne prejsť okolím, kde nájdete aj trhovisko či mešitu Čaršija. Kosovské múzeum je len 5 minút chôdze a rovnako aj vládne budovy. Okolie hotela je príjemné a v blízkosti hotela nájdete niekoľko reštaurácii, nočný klub, bary a dokonca ja priamo cez cestu leží zaujímavá reštaurácia s terasou. Izby sú klimatizované, s vlastnou kúpeľňou aj toaletou. Majú satelitnú televíziu s plochou obrazovkou, wifi, nočné stolíky a priestor na odloženie batožiny. Mnohé z nich majú balkón alebo terasu a výhľad do záhrady. Môžete si oddýchnuť aj v hotelovej záhrade pri káve alebo čaji.

← Ubytovanie a hotely (zoznam krajín)

Hotely

Hotel Ora

Hotel Ora

⭑⭑⭑⭑

Priština, Kosovo

Hotel Ora leží priamo v centre kosovskej Prištiny, len cca 150 metrov od námestia Matky Terezy, odkiaľ to už nikde nemáte ďaleko a môžete sa príjemne prejsť okolím, kde nájdete aj trhovisko či mešitu Čaršija. Kosovské múzeum je len 5 minút chôdze a rovnako aj vládne budovy. Okolie hotela je príjemné a v blízkosti hotela nájdete niekoľko reštaurácii, nočný klub, bary a dokonca ja priamo cez cestu leží zaujímavá reštaurácia s terasou. Izby sú klimatizované, s vlastnou kúpeľňou aj toaletou. Majú satelitnú televíziu s plochou obrazovkou, wifi, nočné stolíky a priestor na odloženie batožiny. Mnohé z nich majú balkón alebo terasu a výhľad do záhrady. Môžete si oddýchnuť aj v hotelovej záhrade pri káve alebo čaji.
Wifi

Wifi

K

Európa  

Kosovo, Srbsko, Bosna a Hercegovina, Albánsko, Čierna Hora, Chorvátsko, Severné Macedónsko


náročnosť

13 dní

Trvanie

1441 1695€
Najmladšie štáty sveta Prémiový blog

Prémiový blog Najmladšie štáty sveta

Západná civilizácia a mnohí turisti zo všetkých kútov sveta sa naháňajú za tým naj. Ja nie som výnimkou. No čím som starší, tým sa viac zaujímam aj…

Ľuboš Fellner 16 min. čítania
KVÍZ: Poznáte Balkán? Otázky, ktoré vás preveria Blog

Blog KVÍZ: Poznáte Balkán? Otázky, ktoré vás preveria

Dovolenka v Chorvátsku je špecialitou Slovákov dlhé roky. Mnohí však čoraz častejšie vyhľadávajú aj relax pri mori v Albánsku či Čiernej Hore,…

Viktor Háber 10 min. čítania
Moje najkrajšie cesty planétou Blog

Blog Moje najkrajšie cesty planétou

Vybrať si jednu, dve, či zopár tých naj ciest zo všetkých možných, ktoré BUBO ponúka naprieč svetom, nie je vôbec jednoduché. Osobne som pochodil s…