Grécko patrí k najobletovanejším turistickým destináciám v Európe, a tak tu nájdete obrovské možnosti na poli hotelov. Stačí si spomenúť, čo by ste si priali a Grécko to zrejme bude vo svojom portfóliu mať. Luxusné hotely na lukratívnych ostrovoch, v Aténach, ale aj unikátne hotely na skvelých miestach. Grécko jednoducho vie ako si prilákať ľudí z celého sveta.

Máte radi luxusné hotely? Skúste aténsky hotel Grande Bretagne s prémiovou polohou v absolútnom centre mesta. Vynikajúcimi hotelmi sú aj The Dolli a King George, ktoré vás dostanú svojim servisom. Na Santorini zase natrafíte na unikátne hotely s najluxusnejšími službami v Cavo Tagoo či v Splendour Resorte a na obletovanom ostrove Mykonos to bude Villas de Lucien a opäť Cavo Tagoo, ktorý sa teší aj mimoriadnej popularite na instagrame.

Zaujíma vás možnosť unikátneho ubytovania? Čo poviete na grécky glamping? K tým najkrajším patrí krétske Sisi na severnom pobreží, kde sa viete ubytovať v rezorte The Dome a priamo z vašej bubliny máte výhľad na more. Niekoho zaujme domček na strome v Kalamate alebo v krétskom Monopari, ale ani rezort Safari Tents, kde viete prespať v luxusných stanoch v Chanii nie je na zahodenie. Skúste aj ojedinelý rezort Aspros Potamos, ktorý má niekoľko terás a budete sa cítiť ako pred niekoľkými stáročiami.

Aké hotely BUBO v Grécku odporúča?

Hotel Luxemburg (Solún) - Hotel s perfektnou polohou na skok od námestia Aristotelous, prístavu, mora a centra druhého najväčšieho gréckeho mesta. Mohutná budova pripomína grand hotel, ale v skutočnosti je výborný trojkový hotel. Má všetko čo potrebujete. Izby sú moderne dekorované a vhodne doplnené dreveným nábytkom. Samozrejmosťou je TV, chladnička, klimatizácia a wifi. Ako jednoducho toto miesto opísať? Perfektný hotel na 1-2 noci.

Doupiani House (Meteora) - Je veľa hotelov úžasným výhľadom. V Grécku stačí spomenúť Grande Bretagne či Santa Marinu, ale takisto do tejto vybranej spoločnosti patrí Doupiani house. Pohár vína, syr, pokoj vo vzduchu a pohľad na priamo na Meteory.  Na tieto momenty, počas ktorých stojí čas, sa nezabúda nikdy. Doupiani house je príjemnou oázou pokoja. Veľká, priestranná lobby s dreveným stropom a historickým nábytkom. Izby sú moderné ale tiež ladené skôr v retro štýle. Z moderných vymožeností im však nič nechýba. TV, klima, minibar, chladnička. Farbám dominuje olivovo zelená, koralová a okrová. Všetky ladia s okolitou prírodou a symbolizujú prepojenie hotela s Meteorami.

Moxy Patra Marina (Patras) - Nový hotel len 15 minút peši od centra tu vyrástol len nedávno.  Cool priestory, hipsterské momenty. Atmosféra hotela odráža dnešný život, jeho rýchlosť a technológie. Čisté izby, bazén, extrémne rýchla wifina. Moderná doba, moderný hotel.

Menelaion Hotel (Sparta) - Ako ináč, hotel nesia meno spartského kráľa Menelaosa. Sme predsa v centre Sparty a len 10 minút jazdy z antickej Mystry. Opäť výborná poloha a krásny hotel. Veľká neoklasická budova slúži ako hotel už od roku 1935 a uybtovanie môžeme pokojne zaradiť medzi historické hotely. Hotel prešiel kompletnou rekonštrukciou v roku 2010. Izby sú moderne zariadené a v každej nájdete nejaký výjav zo starej Sparty, nechýba klíma, tv a moderný nábytok, ktorý však dokonale ladí s atmosférou hotela.

Athens Cypria Hotel (Atény) - Athens Cypria má perfektnú polohu. Všetko v Aténach sa odohráva na obchodnej ulici Ermou, námestí Syntagma a v historických pamiatkach okolo Akropoly. Cypria je rovno uprostred tohto všetkého diania. Večer len vykročíte na Ermou a ponoríte sa medzi Aténčanov. Jete, nakupujete a bavíte sa. Na obrovskom námestí Syntagma obdivujete parlament a nasávate atmosféru. Nuž a v krivoľakých uličkách pod Akropolou, po ktorých kráčal aj Perikles sa necháte unášať históriou. Klimatizované, moderné, so sejfom, fénom, TV a wifi. Vždy si v nich výborne oddýchneme a opäť a opäť sa ponoríme do virvaru menom Atény.

Skúste niektorý z luxusných hotelov, ktoré v BUBO odporúčame:

Hotel Grande Bretagne (Atény) - Ak príde do Atén elita, tak smeruje vždy do jedného hotela. Grande Bretagne. Hotel má prominentnú polohu priamo na námestí Syntagma s výhľadom na parlament a Akropolu. Tento úžasný historický hotel začal svoju činnosť v roku 1874 a má za sebou už vyše sto rokov pohostinnosti a špičkových služieb. Prezidenti, filmové hviezdy, králi, tí všetci z pohodlia Grande Bretagne spoznávali Atény. Majestátnej lobby dominuje mramor, koberce, zlatá farba a drevo. Už vstup pripomína palác. Izby sú špičkovo vybavené avšak nábytok aj postele sú v retro štýle a prefektne odrážajú minulosť hotela. Minulosť a prítomnosť v dokonalej symbióze. Na najvyššom poschodí hotela je bazén kde sa môžete vždy schladiť po kvalitnej prehliadke Atén. Nad Vam je už iba obloha.  Tu takisto nájdete reštauráciu, kde sa podávajú raňajky a večera. Jej najväčším lákadlom je pohľad na Akropolu. Je rovnako úžasný večer aj ráno. Hotelové chodby sú vystlané mäkkými kobercami, foyer pohodlnými drevenými historickými kreslami a neustále máte pocit, že ste v paláci.

Mystique (Santorini) - Na Santorini nie je núdza o luxusné hotely. Ale do najlepšej pätice prerazí len máloktorý. Mystique do nej jednoznačne patrí. Úžasný luxusný hotel len pár metrov pred pešou zónou v dedinke Oia, odkiaľ sa pozorujú najkrajšie západy slnka na svete. Mystique je vsadený priamo do útesu a všetky izby ponúkajú nádherný výhľad priamo na kalderu. Celý obrovský kráter máte priamo pred sebou. Z hlavnej cesty zbehnete po schodoch cca 30 sekúnd a ste na recepcii ( cesta hore je ťažšia :)) V hoteli je množstvo schodov, inak to žiaľ nejde. Odmenou sú práve ničím nerušené výhľady. Hotelu dominuje biela a svetlošedá farba. Izby sú v tradičnom "cava" štýle a pripomínajú jaskyne. Každá izba-jaskyňa je jednoducho ale zároveň nesmierne vkusne vybavená malou obývačkou, spálňou a kúpeľňou. Samozrejmosťou sú terasy s lehátkami. Izby sú plne klimatizované. Hotel má vlastný bazén v ktorom je príjemne studená voda a teda dovolím si povedať, že z bazéna je výhľad na kalderu a Nea Kameni najkrajší. Uteráky, slnečníky a lehátka nájdete hneď pri bazéne a nezabudnite si dať ľadové latte. Tým, že hotel je na začiatku Oia tak má veľmi pokojnú a na miestne pomery diskrétnu atmosféru. Prejdete len pár metrov a pochopíte čo tým myslíme. Mystique patrí medzi luxusné a drahé hotely. Ak chcete Santorini poznať v luxusnom štýle tak jedine Mystique. Nerobte tu žiadne kompromisy, nestojí to zato.

Ixian Grand (Rhodos) - Luxusný 5* rezort priamo na kamienkovej pláži Ixia, len 6km od centra historického Unesco mesta Rhodos. Ixian má perfektnú polohu s priamym vstupom na pláž. Hotel poskytuje služby iba osobám starším ako 16 rokov t.j. len dospelým. 246 perfektne vybavených izieb. Izby sú minimalisticky zariadené, ale nič vám v nich chýbať nebude. Koncept stravovania je all inclusive a na ukojenie vašich chutí tu nájdete 6 barov a reštaurácií. Ixian nie je najluxusnejší 5* rezort ale za svoju cenu ponúka adekvátne služby. Aj preto je nesmierne obľúbený. Izba v základnej cene je inland view room.

← Ubytovanie a hotely (zoznam krajín)

Hotely

Mystique
Mystique

Luxusný hotel

⭑⭑⭑⭑⭑

Mystique

Oia, Santorini
Grécko

Na Santorini nie je núdza o luxusné hotely. Ale do najlepšej pätice prerazí len máloktorý. Mystique do nej jednoznačne patrí. Úžasný luxusný hotel len pár metrov pred pešou zónou v dedinke Oia, odkiaľ sa pozorujú najkrajšie západy slnka na svete. Mystique je vsadený priamo do útesu a všetky izby ponúkajú nádherný výhľad priamo na kalderu. Celý obrovský kráter máte priamo pred sebou. Z hlavnej cesty zbehnete po schodoch cca 30 sekúnd a ste na recepcii ( cesta hore je ťažšia :)) V hoteli je množstvo schodov, inak to žiaľ nejde. Odmenou sú práve ničím nerušené výhľady. Hotelu dominuje biela a svetlošedá farba. Izby sú v tradičnom "cava" štýle a pripomínajú jaskyne. Každá izba-jaskyňa je jednoducho ale zároveň nesmierne vkusne vybavená malou obývačkou, spálňou a kúpeľňou. Samozrejmosťou sú terasy s lehátkami. Izby sú plne klimatizované. Hotel má vlastný bazén v ktorom je príjemne studená voda a teda dovolím si povedať, že z bazéna je výhľad na kalderu a Nea Kameni najkrajší. Uteráky, slnečníky a lehátka nájdete hneď pri bazéne a nezabudnite si dať ľadové latte. Tým, že hotel je na začiatku Oia tak má veľmi pokojnú a na miestne pomery diskrétnu atmosféru. Prejdete len pár metrov a pochopíte čo tým myslíme. Mystique patrí medzi luxusné a drahé hotely. Ak chcete Santorini poznať v luxusnom štýle tak jedine Mystique. Nerobte tu žiadne kompromisy, nestojí to zato.

Bar

Bar

Bazén

Bazén

Fitness

Fitness

Reštaurácia

Reštaurácia

Klimatizácia

Klimatizácia

Nefajčiarske izby

Nefajčiarske izby

Wifi

Wifi

Spa/Wellness

Spa/Wellness

Ixian Grand

Ixian Grand

⭑⭑⭑⭑⭑

Rhodos, Grécko

Luxusný 5* rezort priamo na kamienkovej pláži Ixia, len 6km od centra historického Unesco mesta Rhodos. Ixian má perfektnú polohu s priamym vstupom na pláž. Hotel poskytuje služby iba osobám starším ako 16 rokov t.j. len dospelým. 246 perfektne vybavených izieb. Izby sú minimalisticky zariadené, ale nič vám v nich chýbať nebude. Koncept stravovania je all inclusive a na ukojenie vašich chutí tu nájdete 6 barov a reštaurácií. Ixian nie je najluxusnejší 5* rezort ale za svoju cenu ponúka adekvátne služby. Aj preto je nesmierne obľúbený. Izba v základnej cene je inland view room.

Bar

Bar

Bazén

Bazén

Fitness

Fitness

Golf

Golf

Reštaurácia

Reštaurácia

Klimatizácia

Klimatizácia

Nefajčiarske izby

Nefajčiarske izby

Wifi

Wifi

Pláž

Pláž

Spa/Wellness

Spa/Wellness

Mykonos Blu - Grecotel boutique resort
Mykonos Blu - Grecotel boutique resort

Luxusný hotel

⭑⭑⭑⭑⭑

Mykonos Blu - Grecotel boutique resort

Mykonos
Grécko

Mykonos Blu rezort, ktorý funguje pod hlavičkou Grecotelu je krásny nový komplex priamo na pieskovej pláži Psarou. Celý hotel je postavený opäť v tradičnom kykladskom štýle kde dominuje azúrová modrá a biela farba. Súčasťou rezortu je bazén. herňa, bar, reštaurácia. Lehátka aj slnečníky sú k dipsozícii, ale za uteráky sa niekedy platí malá záloha. Hotel patrí medzi luxusné rezorty na Mykonose s tým, že je niekde v tej dolnej polovičke. Neuspokojí najnáročnejších, ale väčšinu teda áno. Obrovským plusom je hotelová pláž. Izby sú moderne a minimalisticky vybavené vybavené a v žiadnej nechýba fén, klíma, trezor, TV. Izby majú balkóny alebo terasy. Celkovo odporúčame hotel klientom, ktorí hľadajú vyšší štandard a chcú hotel s vlastnou plážou.

Bar

Bar

Bazén

Bazén

Fitness

Fitness

Reštaurácia

Reštaurácia

Klimatizácia

Klimatizácia

Nefajčiarske izby

Nefajčiarske izby

Wifi

Wifi

Pláž

Pláž

Spa/Wellness

Spa/Wellness

Corfos hotel

Corfos hotel

⭑⭑⭑

Ornos - Mykonos, Grécko

Veľmi príjemný hotel na bohémskom Mykonose. Corfos hotel je len 200 metrov od pláže Ornos a 150 metrov od pláže Corfos. Všetky izby sú klimatizované a postavené v tradičnom kykladskom štýle. Samozrejmosťou je bezplatná wifi. Kozmopolitné mesto Mykonos je vzdialené len 2,5 km. Izby sú minimalisticky zariadené so svetlobielym a bielym nábytkom. V každej nájdete satelitnú TV, chladničku. Reštauráciu nájdete priamo v hoteli, alebo množstvo iných priamo na plážach. Súčasťou rezortu je aj veľký bazén s barom. Hotel je priam dokonalým miestom pre tých čo hľadajú oddych na Mykonose za prijateľnú cenu. Blízkosť dvoch slávnych pláží je bonusom.

Bar

Bar

Bazén

Bazén

Reštaurácia

Reštaurácia

Klimatizácia

Klimatizácia

Nefajčiarske izby

Nefajčiarske izby

Wifi

Wifi

Santa Marina, a Luxury Collection Resort
Santa Marina, a Luxury Collection Resort

Najlepšie hotely sveta

⭑⭑⭑⭑⭑

Santa Marina, a Luxury Collection Resort

Ornos Bay, Mykonos
Grécko

Santa Marina je niečo ako perla. Nádherná a ukrytá pred zrakmi ostatných. Hotel poskytuje diskrétny, pokojný luxus na úplnom okraji zátoky Ornos Bay s nekonečnými výhľadmi ponad tyrkysovo modré more na vzdialený Naxos, Paros a Antiparos. Hotel má pieskovú pláž s plynulým vstupom do mora, vhodnú aj pre deti. Len pár metrov od pláže sú pre zmenu perfektné podmienky na plávanie. Lehátka sú k dispozícii priamo na pláži, spolu so slnečníkmi a uterákmi. Malý plážový boutique ponúka širokú škálu luxusných plážových značiek. Takže ak zabudnete, tu kúpite. Priamo nad plážou je Budha bar. Miesto na obed, snack, večeru či drink. Každý miluje Budha bar, snáď aj Vy! Ako stúpame po schodoch hore tak nad Budha barom je ďalšia reštaurácia kde sa podávajú raňajky, obedy a večere. Jej súčasťou je aj detský bazén. Na opačnej strane v veľký hotelový bazén, ten je určený len pre dospelých. V tomto momente už máte pred sebou nádherný výhľad na zátoku a ostrovy a blížime sa k izbám a recepcii, ktoré sú zasadené v kopci. Farbou hotela je biela a oranžová. Základné deluxe izby sú priestranné s balkónom a výhľadom na zátoku. Pripomínajú tradičné grécke domčeky. Ak chcete vlastný bazén tak si treba objednať suity s pribátnym bazénom alebo luxusné vily, ktoré stoja pyšne nad hotelom. Santa Marina vyhovie každému. Hneď ako vyjdete z hotela tak po 10 minútach chôdze ste na verejnej pláži Ornos beach, kde je jedna strana určená na kúpanie a opaľovanie a druhej strane vládnu surferi.

Bar

Bar

Bazén

Bazén

Fitness

Fitness

Reštaurácia

Reštaurácia

Klimatizácia

Klimatizácia

Nefajčiarske izby

Nefajčiarske izby

Wifi

Wifi

Pláž

Pláž

Spa/Wellness

Spa/Wellness

Tropicana hotel Mykonos

Tropicana hotel Mykonos

⭑⭑⭑⭑

Paradise beach Mykonos, Grécko

Nový moderný hotel v tradičných bielo-modro-oranžových farbách priamo na rušnej pláži Paradise beach. Jednoduché, prakticky zariadené izby kde Vám nič nebude chýbať. Väčšinu času budete tráviť na pláži či v niektorom z dvoch hotelových bazénov pri skvelom drinku. Ak hľadáte hotel v inej časti ostrova tak kontaktuje BUBO, a ak hľadáte totálny luxus tak si vyberte Santa Marina a luxury resort z našej edície "Najlepšie hotely sveta".

Bar

Bar

Bazén

Bazén

Fitness

Fitness

Reštaurácia

Reštaurácia

Klimatizácia

Klimatizácia

Nefajčiarske izby

Nefajčiarske izby

Wifi

Wifi

Pláž

Pláž

Spa/Wellness

Spa/Wellness

Hotel Grande Bretagne
Hotel Grande Bretagne

Najlepšie hotely sveta

⭑⭑⭑⭑⭑

Hotel Grande Bretagne

Atény
Grécko

Ak príde do Atén elita, tak smeruje vždy do jedného hotela. Grande Bretagne. Hotel má prominentnú polohu priamo na námestí Syntagma s výhľadom na parlament a Akropolu. Tento úžasný historický hotel začal svoju činnosť v roku 1874 a má za sebou už vyše sto rokov pohostinnosti a špičkových služieb. Prezidenti, filmové hviezdy, králi, tí všetci z pohodlia Grande Bretagne spoznávali Atény. Majestátnej lobby dominuje mramor, koberce, zlatá farba a drevo. Už vstup pripomína palác. Izby sú špičkovo vybavené avšak nábytok aj postele sú v retro štýle a prefektne odrážajú minulosť hotela. Minulosť a prítomnosť v dokonalej symbióze. Na najvyššom poschodí hotela je bazén kde sa môžete vždy schladiť po kvalitnej prehliadke Atén. Nad Vam je už iba obloha.  Tu takisto nájdete reštauráciu, kde sa podávajú raňajky a večera. Jej najväčším lákadlom je pohľad na Akropolu. Je rovnako úžasný večer aj ráno. Hotelové chodby sú vystlané mäkkými kobercami, foyer pohodlnými drevenými historickými kreslami a neustále máte pocit, že ste v paláci. 

Chcete top top servis, ešte lepšiu polohu gráciu, vkus a eleganciu? Nech sa páči, Grande Bretagne Atény.

Bar

Bar

Bazén

Bazén

Fitness

Fitness

Reštaurácia

Reštaurácia

Klimatizácia

Klimatizácia

Nefajčiarske izby

Nefajčiarske izby

Wifi

Wifi

Pláž

Pláž

Spa/Wellness

Spa/Wellness

Athens Cypria hotel

Athens Cypria hotel

⭑⭑⭑⭑

Atény, Grécko

Athens Cypria má podobne ako mnohé iné BUBO hotely perfektnú polohu. Všetko v Aténach sa odohráva na obchodnej ulici Ermou, námestí Syntagma a v historických pamiatkach okolo Akropoly. Cypria je rovno uprostred tohto všetkého diania. Večer len vykročíte na Ermou a ponoríte sa medzi Aténčanov. Jete, nakupujete a bavíte sa. Na obrovskom námestí Syntagma obdivujeme parlament a nasávame atmosféru. Nuž a v krivoľakých uličkách pod Akropolou, po ktorých kráčal aj Perikles sa necháme unášať históriou. Naša komfortná izba je vždy len kúsok za nami. Klimatizované, moderné, so sejfom, fénom, TV a wifi. Vždy si v nich výborne oddýchneme a opäť a opäť sa ponoríme do virvaru menom Atény.

Bar

Bar

Reštaurácia

Reštaurácia

Klimatizácia

Klimatizácia

Nefajčiarske izby

Nefajčiarske izby

Wifi

Wifi

Menelaion hotel

Menelaion hotel

⭑⭑⭑⭑

Sparta, Grécko

Ako ináč, hotel nesia meno spartského kráľa Menelaosa. Sme predsa v centre Sparty a len 10 minút jazdy z antickej Mystry. Opäť výborná poloha a krásny hotel. Veľká neoklasická budova slúži ako hotel už od roku 1935 a uybtovanie môžeme pokojne zaradiť medzi historické hotely. Hotel prešiel kompletnou rekonštrukciou v roku 2010. Izby sú moderne zariadené a v každej nájdete nejaký výjav zo starej Sparty, nechýba klíma, tv a moderný nábytok, ktorý však dokonale ladí s atmosférou hotela.

Bar

Bar

Bazén

Bazén

Fitness

Fitness

Reštaurácia

Reštaurácia

Klimatizácia

Klimatizácia

Nefajčiarske izby

Nefajčiarske izby

Wifi

Wifi

Moxy Patra marina

Moxy Patra marina

⭑⭑⭑

Patras, Grécko

Nový hotel len 15 minút peši od centra tu vyrástol len nedávno.  Cool priestory, hipsterské momenty. Atmosféra hotela odráža dnešný život, jeho rýchlosť a technológie. Čisté izby, bazén, extrémne rýchla wifina. Moderná doba, moderný hotel.

Bar

Bar

Bazén

Bazén

Fitness

Fitness

Reštaurácia

Reštaurácia

Klimatizácia

Klimatizácia

Nefajčiarske izby

Nefajčiarske izby

Wifi

Wifi

Doupiani house hotel

Doupiani house hotel

⭑⭑⭑

Meteora, Grécko

Je veľa hotelov úžasným výhľadom. V Grécku stačí spomenúť Grande Bretagne či Santa Marinu, ale takisto do tejto vybranej spoločnosti patrí Doupiani house. Pohár vína, syr, pokoj vo vzduchu a pohľad na priamo na Meteory.  Na tieto momenty, počas ktorých stojí čas, sa nezabúda nikdy. Doupiani house je príjemnou oázou pokoja. Veľká, priestranná lobby s dreveným stropom a historickým nábytkom. Izby sú moderné ale tiež ladené skôr v retro štýle. Z moderných vymožeností im však nič nechýba. TV, klima, minibar, chladnička. Farbám dominuje olivovo zelená, koralová a okrová. Všetky ladia s okolitou prírodou a symbolizujú prepojenie hotela s Meteorami.

Bar

Bar

Reštaurácia

Reštaurácia

Klimatizácia

Klimatizácia

Nefajčiarske izby

Nefajčiarske izby

Wifi

Wifi

Luxembourg

Luxembourg

⭑⭑⭑

Solún, Grécko

Hotel s perfektnou polohou na skok od námestia Aristotelous, prístavu, mora a centra druhého najväčšieho gréckeho mesta. Mohutná budova pripomína grand hotel, ale v skutočnosti je výborný trojkový hotel. Má všetko čo potrebujete. Izby sú moderne dekorované a vhodne doplnené dreveným nábytkom. Samozrejmosťou je TV, chladnička, klimatizácia a wifi. Ako jednoducho toto miesto opísať? Perfektný hotel na 1-2 noci.

Bar

Bar

Reštaurácia

Reštaurácia

Klimatizácia

Klimatizácia

Nefajčiarske izby

Nefajčiarske izby

Wifi

Wifi

K

Európa  

Turecko, Grécko


náročnosť

6 dní

Trvanie

1573 1850€
K

Európa  

Grécko


náročnosť

8 dní

Trvanie

1744 2325€
K

Európa  

Grécko


náročnosť

12 dní

Trvanie

4444 5555€
K

Európa  

Grécko


náročnosť

12 dní

Trvanie

2396 3195€
Atény inak - mesto nielen pre bohov Atény

Atény Atény inak - mesto nielen pre bohov

Báje a rozprávky, mytológia a história, architektúra a demokracia - to sú prívlastky, ktoré si každý spája s Gréckom. Atény sú známe ako mesto…

Angelika Machová 11 min. čítania
Alexander Macedónsky Prémiový blog

Prémiový blog Alexander Macedónsky

Najúspešnejší Európan? Vzor každého ambiciózneho muža? Aj po vyše 2 000 rokoch jeho meno pozná každý. Na človeka, ktorý sa rozhodol dobyť celý…

Ľuboš Fellner 45 min. čítania
Delfská veštiareň - pupok antického sveta Blog

Blog Delfská veštiareň - pupok antického sveta

Delfy. Najznámejšia veštiareň starovekého sveta, ktorú navštívili takí velikáni histórie ako Alexander Macedónsky, Sokrates či aténsky stratég…

Dominika Ladecká 12 min. čítania
Mykény - rodisko kráľa Agamemnóna Mykény

Mykény Mykény - rodisko kráľa Agamemnóna

Mykény - mesto, ktoré údajne založil sám bájny hrdina Perseus. Mesto, ktoré dalo názov jednej celej etape gréckych dejín a ktoré si dokázalo…

Dominika Ladecká 10 min. čítania
Olympijské kruhy

23

17:45

nov

2023

Grécko Cestovateľské tipy a zaujímavé miesta

Moderné Olympijské hry majú svoje symboly vyjadrujúce olympijské myšlienky, univerzálnosť olympijského hnutia, jeho úlohy a ciele. Medzi najvyšší symbol olympijského…