Sudán je krajina, kde nájdete kvalitné hotely takmer iba v hlavnom meste, teda v Chartúme. Ak chcete bývať v tom najlepšom z najlepšieho, potom by ste sa mali v hlavnom meste ubytovať v hoteli Corinthia s lukratívnymi službami a krásnym výhľadom na Chartúm. Mnohé hotely sú strednej triedy a ak opustíte Chartúm, často natrafíte na veľmi jednoduché ubytovania. Hotelov je málo, pri Meroe nájdete turistický komplex s izbami, no výnimočným ubytovaním sú tradičné núbijské domy.

Núbijské domy predstavujú mimoriadne jednoduché ubytovanie. Majú väčšinou izby pre dve či viac osôb a nie je výnimkou ani to, keď máte celý dom s nádvorím len sami pre seba a do izieb sa rozdelíte. Počítajte s tým, že toto ubytovanie nedosahuje komfort hotela, ale patrí k ozajstným autentickým zážitkom. Keď je vonku teplo, jedna z najlepších (a rokmi overených) možností je dokonca aj pohodlný matrac položený na nádvorí, kde cítite vánok a príjemné podnebie. Izby často nemajú žiadne vybavenie, iba postele. Zo skúseností vieme, že sprchy a pravidelná tečúca voda je v tejto oblasti niekedy problém. Núbijské domy disponujú predovšetkým tureckými záchodmi a nie európskymi. Na druhej strane toto autentické ubytovanie si budete pamätať po celý život. Budete bývať v blízkosti domácich a to je zážitok na celý život. 

Aké hotely v Sudáne odporúčame:

Hotel Khartoom Plaza (Chartúm) - leží v absolútnom centre sudánskeho hlavného mesta. Kúsok od hotela nájdete dve reštaurácie, kde sa viete skvelo najesť a ak sa chcete prejsť na dosah ruky máte aj veľkú mešitu či trhovisko. K modernému nákupnému centru je to z hotela cca 15 minút peši a nájdete v ňom nielen príjemnú kaviareň, ale aj supermarket s potravinami. V hoteli sa podávajú raňajky na prvom poschodí formou bufetového stolu a z vyšších poschodí je celkom zaujímavý výhľad na centrálny Chartúm. Izby sú komfortné, pohodlné, no vybavenie v nich je jemne ošumelé, no to je pre Sudán bežné. Nájdete tu však všetko potrebné od klimatizačnej jednotky, televízie, vlastnej kúpeľne, sprchového kútu až po kanvicu na zohriatie vody. Dole vedľa recepcie nájdete aj kaviareň, kde si viete dopriať kávu alebo si len posedieť.

Raidan (Meroe) - turistický komplex Raidan sa nachádza v púštnej krajine na dosah slávnych pyramíd Meroe. Vyjdite pred dvere a pyramídy vidíte pred sebou. Stačí len kráčať cca 20 minút a ste medzi nimi. Izby, ktoré sú súčasťou komplexu spĺňajú 3* štandard, teda majú vlastné sociálne zariadenie, kúpeľňu, klimatizáciu, pohodlnú posteľ aj miesto na odkladanie vecí. Cez deň nemusí fungovať elektrika, no na večer do polnoci sa pustí generátor a tak nie je problém ani s klimatizáciou ani s nabitím bateriek do fotoaparátu či mobilného telefónu. Komplex je veľmi jednoduchý, no personál o to milší. Nezabudnite sa v noci pozrieť na oblohu plnú hviezd bez svetelného znečistenia. 

Luxusný hotel v Chartúme:

Hotel Corinthia (Chartúm) - luxusný 5* hotel v centre sudánskeho Chartúmu je pýchou hlavného mesta. Tento architektonický skvost postavili na brehu Nílu, neďaleko sútoku Modrého a Bieleho Nílu a tak je aj poloha pomerne luxusnou. Hotel je pyšný na svoju sudánsku históriu, no zároveň kráča s duchom modernej doby. Vaša izba bude „deluxe city view“ s krásnym výhľadom na Chartúm či jeho okolie. Pohodlné, priestranné izby prekvapia svojou príjemnou atmosférou a nájdete v nich vybavenie, ktoré potrebujete. Je tu všetko na čo si spomeniete a čo vám pomôže vydolovať z Chartúmu skutočne luxusný zážitok. Súčasťou hotela je aj kaviareň v lobby, alebo vynikajúca reštaurácia na vrchom poschodí s panoramatickým výhľadom na celé mesto.

← Ubytovanie a hotely (zoznam krajín)

Hotely

Corinthia Khartoum
Corinthia Khartoum

Najlepšie hotely sveta

⭑⭑⭑⭑⭑

Corinthia Khartoum

Chartúm
Sudán

Luxusný 5* hotel v centre sudánskeho Chartúmu je pýchou hlavného mesta. Tento architektonický skvost postavili na brehu Nílu, neďaleko sútoku Modrého a Bieleho Nílu a tak je aj poloha pomerne luxusnou. Hotel je pyšný na svoju sudánsku históriu, no zároveň kráča s duchom modernej doby. Vaša izba bude „deluxe city view“ s krásnym výhľadom na Chartúm či jeho okolie. Pohodlné, priestranné izby prekvapia svojou príjemnou atmosférou a nájdete v nich vybavenie, ktoré potrebujete. Je tu všetko na čo si spomeniete a čo vám pomôže vydolovať z Chartúmu skutočne luxusný zážitok. Súčasťou hotela je aj kaviareň v lobby, alebo vynikajúca reštaurácia na vrchom poschodí s panoramatickým výhľadom na celé mesto.

Bar

Bar

Bazén

Bazén

Fitness

Fitness

Reštaurácia

Reštaurácia

Klimatizácia

Klimatizácia

Nefajčiarske izby

Nefajčiarske izby

Wifi

Wifi

Spa/Wellness

Spa/Wellness

Tradičný núbijský dom

Tradičný núbijský dom

⭑⭑

Kerma, Soleb, Karima, Sudán

Znie to dosť exoticky na to, aby to bolo zaujímavé ubytovanie na našej expedícii, treba sa však pripraviť, že je to ubytovanie mimoriadne jednoduché. Tradičné núbijské domy majú väčšinou izby pre dve či viac osôb a nie je výnimkou ani to, keď máme celý dom s nádvorím len sami pre seba a do izieb sa rozdelíme. Tu negarantujeme ani dvojku ani jednotku izbu! Počítajte s tým, že toto ubytovanie nedosahuje komfort hotela, ale patrí k ozajstným autentickým zážitkom. Keď je vonku teplo, jedna z najlepších (a rokmi overených) možností je dokonca aj pohodlný matrac položený na nádvorí, kde cítite vánok a príjemné podnebie. Izby často nemajú žiadne vybavenie, iba postele. Zo skúseností vieme, že sprchy a pravidelná tečúca voda je v tejto oblasti niekedy problém, preto budeme mať aj zásobu pitnej vody. Nabiť fotoaparát alebo mobilný telefón sa tu tiež samozrejme dá, len môže byť dodávka elektrickej energie časovo obmedzená generátorom. Iný typ ubytovania na miestach, kam smerujeme jednoducho nie je. Núbijské domy disponujú predovšetkým tureckými záchodmi a nie európskymi. Na druhej strane toto autentické ubytovanie si budete pamätať po celý život. Budeme bývať v blízkosti domácich a to je zážitok na celý život. 

Reštaurácia

Reštaurácia

Nefajčiarske izby

Nefajčiarske izby

Raidan Tourist Village

Raidan Tourist Village

⭑⭑⭑

Meroe, Sudán

Turistický komplex Raidan sa nachádza v púštnej krajine na dosah slávnych pyramíd Meroe. Vyjdite pred dvere a pyramídy vidíte pred sebou. Stačí len kráčať cca 20 minút a ste medzi nimi. Izby, ktoré sú súčasťou komplexu spĺňajú 3* štandard, teda majú vlastné sociálne zariadenie, kúpeľňu, klimatizáciu, pohodlnú posteľ aj miesto na odkladanie vecí. Cez deň nemusí fungovať elektrika, no na večer do polnoci sa pustí generátor a tak nie je problém ani s klimatizáciou ani s nabitím bateriek do fotoaparátu či mobilného telefónu. Komplex je veľmi jednoduchý, no personál o to milší. Nezabudnite sa v noci pozrieť na oblohu plnú hviezd bez svetelného znečistenia. 

Bar

Bar

Reštaurácia

Reštaurácia

Klimatizácia

Klimatizácia

Nefajčiarske izby

Nefajčiarske izby

Khartoum Plaza Hotel

Khartoum Plaza Hotel

⭑⭑⭑

Chartúm, Sudán

3* Hotel Khartoom Plaza, kde strávime 2 noci leží v absolútnom centre sudánskeho hlavného mesta. Kúsok od hotela nájdete dve reštaurácie, kde sa viete skvelo najesť a ak sa chcete prejsť na dosah ruky máte aj veľkú mešitu či trhovisko. K modernému nákupnému centru je to z hotela cca 15 minút peši a nájdete v ňom nielen príjemnú kaviareň, ale aj supermarket s potravinami. V hoteli sa podávajú raňajky na prvom poschodí formou bufetového stolu a z vyšších poschodí je celkom zaujímavý výhľad na centrálny Chartúm. Izby sú komfortné, pohodlné, no vybavenie v nich je jemne ošumelé, no to je pre Sudán bežné. Nájdete tu však všetko potrebné od klimatizačnej jednotky, televízie, vlastnej kúpeľne, sprchového kútu až po kanvicu na zohriatie vody. Dole vedľa recepcie nájdete aj kaviareň, kde si viete dopriať kávu alebo si len posedieť.

Bar

Bar

Reštaurácia

Reštaurácia

Klimatizácia

Klimatizácia

Nefajčiarske izby

Nefajčiarske izby

Wifi

Wifi

K

Afrika  

Eritrea, Sudán


náročnosť

13 dní

Trvanie

4970
K

Afrika  

Sudán


náročnosť

9 dní

Trvanie

3560
E

Afrika  

Džibutsko, Somálsko, Eritrea, Sudán

27.11. → 14.12.

náročnosť

18 dní

Trvanie

10560
K

Egypt, Sudán


náročnosť

16 dní

Trvanie

4740
Afrika – príbehy z domova Prémiový blog

Prémiový blog Afrika – príbehy z domova

Všetci pochádzame z Afriky, tvrdia vedci. Najprv sa mi to zdalo nepravdepodobné, veď ja som beloch, čo sa ledva opáli a nechápal som, čo mám…

Ľuboš Fellner 19 min. čítania
Ťavy - kráľovné púšte Blog

Blog Ťavy - kráľovné púšte

Hoci sú ťavy v našich končinách pomerne neznámym zvieraťom, s človekom žijú už celé tisícročia. Fascinujúce tvory, dokonale prispôsobené životu v…

Martin Ferenčík 29 min. čítania
Khartoum - exotické hlavné mesto Sudánu Chartúm

Chartúm Khartoum - exotické hlavné mesto Sudánu

Khartoum je exotické africké mesto, ktoré očarí každého skúseného cestovateľa. Ani nie tak svojou architektúrou alebo pamiatkami, ale neuveriteľne…

Marek Melúch 19 min. čítania
20 top UNESCO pamiatok Orientu Blog

Blog 20 top UNESCO pamiatok Orientu

Orientálny svet patrí medzi najpríťažlivejšie oblasti našej planéty. Nájdete tu stovky krásnych miest, prírodných zaujímavostí, historických…