Naše tipy na hotely na Novom Zélande s dobrým pomerom ceny a kvality:

Towers on the Park (Christchurch) - Príjemný hotel v pokojnej časti mesta, neďaleko centra. Nachádza sa na okraji Hagley parku, cez ktorý sa po pár minútach dostanete do botanickej záhrady, k múzeu a ďalej do centra mesta. Hotel patrí 100% rodinnej novozélandskej sieti a tak je tu cítiť vplyv „kiwi“, ako si hovoria obyvatelia Nového Zélandu. Každá izba je kompletne vybavená a okrem kúpeľne s toaletou a toaletnými potrebami má TV, rádio, kúrenie a ohrievaciu podložku v posteli pre chladnejšie noci. Minichladnička, sušič vlasov a voľná Wi-Fi je samozrejmosťou.

Ramada Central (Queenstown) - Ideálne lokalizovaný hotel, len pár sto metrov z absolútneho centra Queenstownu. Je dokonalým miestom na spoznanie mesta, návštevu reštaurácií alebo prechádzok v tomto centre adrenalínových športov. Izby sú štandardne vybavené a moderne zariadené. Každá izba má chladničku, mikrovlnú rúru, rýchlovarnú konvicu, TV, žehličku a žehliacu dosku, klimatizáciu aj kúrenie, sušič vlasov a bežnú kozmetiku v kúpeľni a toalete. Wi-Fi je k dispozícií zdarma v celom hoteli. Ak máte chuť, môžete navštíviť posilňovňu alebo novootvorenú reštauráciu s barom.

Heartland (Fox Glacier) - Príjemný hotel v centre mestečka Fox Glacier na úpätí hôr, ktorým dominuje Aoraki/Mount Cook. Za dobrého počasia uvidíte najvyššiu horu Nového Zélandu a z tohto miesta. Hotel je jednoduchý, ale je to to najlepšie, čo Fox Glacier ponúka. Každá z izieb má približne 25m2 a vybavenie, ktoré zodpovedá 3* štandardu: kúpeľna a WC s toaletnými potrebami, sušič vlasov, TV, kúrenie, minichladnička a stanica na prípravu kávy a čaju. Obmedzené Wi-Fi je v celom hoteli. V hoteli sa nachádza obľúbená miestna reštaurácia a bar, kam prichádzajú aj miestni z tohto malého mestečka na západnom pobreží. Môžte si tu s nimi zahrať biliard.

Ashley Hotel and Motel (Greymouth) - Hotel sa nachádza v centre bývalého baníckeho mesta, v okolí ktorého sa ťažilo uhlie a zlato. Hotel má izby dvoch typov – hotelový a motelový. Izby majú rovnaký štandard, rozdiel je v umiestnení. Hotelové izby sú v centrálnej budove a motelové v susediacej nízkej budove. Vybavenie je rovnaké ako aj v prípade iných novozélandských hotelov 3* a 4* štandardu. Tento hotel naviac ponúka vnútorný bazén (nie je vyhrievaný) a malú telocvičňu. Wi-Fi je dostupná v celom komplexe. Hotel s motelom je populárny aj ako kongresové centrum a patrí medzi najvyhľadávanejšie v meste.

Quality Suites (Kaikoura) - Toto ubytovanie je motelového typu, ideálne postavené na pláži a na okraji mesta. Do centra Kaikoury to je približne 20 minút pokojnej chôdze. Nákupné centrum sa nachádza len 120 metrov od ubytovania. Zrekonštruované izby sú moderne zariadené a nájdete v nich všetko, čo potrebujete ku krátkej zastávke v tomto meste. Každá izba má vlastnú malú kuchynku s vybavením ako je mikrovlnná rúra, rýchlovarná kanvica, toaster, chladničku. Kompletne vybavené kúpeľne majú toaletné potreby aj sušič vlasov. K dispozícií je gril s kompletným vybavením, ktoré dostanete na recepcii a môžete si tak pripraviť vlastnú večeru. V celom areáli aj v izbách je prístupná zdarma Wi-Fi.

Gateway Motel (Picton) - Rodinný motel majiteľov Kenta a Marie sa nachádza v centre Pictonu, len 100 metrov od parku na nábreží, v tesnej blízkosti prístavu. Na promenáde pri parku sa nachádza viacero reštaurácií, pokiaľ je čas, môžete navštíviť múzeum alebo miestne akvárium, ktoré približuje návštevníkom život v miestnych vodách. V prístave vo vode hľadajte obrovské raje (1,2m priemer tela). Motelové izby sú priestranné a každá obsahuje vybavenú kuchynku, kúpeľňu s toaletou a toaletnými potrebami. K dispozícií je Wi-Fi, vonkajšie sedenie a vybavenie na grilovanie. Jednoduché, ale príjemné ubytovanie na severe Južného ostrova.

Park hotel Lambtom Quay (Wellington) - Príjemný 4* hotel v centre mesta v dostupnej vzdialenosti od všetkých atrakcií. Nachádza sa len 200 metrov od pozemnej lanovky do Botanickej záhrady, 300 metrov od parlamentu a približne 20 minút pokojnej chôdze po nábreží od múzea Te Papa Tongarewa na opačnom konci centra mesta. Hotel je tichý, má veľmi slušné moderné vybavenie v každej izbe. Aj napriek tomu, že je to mestský hotel, v izbách je kuchynka a ďalšie drobnosti, ktoré spríjemnia pobyt. Klimatizácia, TV, chladnička, mikrovlnka, rýchlovarná kanvica, žehlička so žehliacou doskou, sušič vlasov a bežné toaletné potreby, sú tu samozrejmosťou. Na 3 poschodí sa nachádza bistro, kde si môžete dopriať drink alebo niečo na zjedenie. Na večeru ponúkajú klasické jedlá, ale môžete si tu objednať aj pizzu.

The Park Ruapehu (Tongariro) - Mestečko National Park je umiestnené na križovatke pri vstupe do národného parku Tongariro. Práve tu sa nachádza väčšina ubytovaní pre návštevníkov parku plného sopiek. Hotel motelového typu s kvalitnými službami. Hotel je 3* a nie je to teda žiaden luxus, bohate však postačuje našim potrebám. Je považovaný za najluxusnejšie ubytovanie v tejto oblasti. Každá izba má vlastnú kúpeľňu s toaletou a toaletnými potrebami, sušič vlasov, kúrenie, TV, rýchlovarnú kanvicu. Wi-Fi je voľne prístupná v celom areáli. V hoteli je reštaurácia Spiral s barom. Odporúčame si na večeru objednať jahňacie lýtka (Lamb shank) a polievku z morských plodov (Chowder).

Rydges (Rotorua) - Mestský hotel na okraji centra mesta, na pol ceste medzi maorskou dedinou Te Puia a centrom mesta. Po hlavnej ulici, ktorá vedie k jazeru Rotorua je to 2 kilometre na pešiu zónu v centre mesta, kde sa nachádza viacero reštaurácií. Tento hotel má bežne zariadené ale priestranné izby s klasickým nádychom. Každá izba má plne vybavenú kúpeľňu s toaletnými potrebami a WC, sušič vlasov, TV, stropný ventilátor, žehličku s doskou, minibar a rýchlovarnú kanvicu. Wi-Fi je voľná v celom hoteli. V hoteli sa nachádza pre aktívnych posilňovňa a pre tých, čo budú hladní, reštaurácia a bar. Pokiaľ sa Vám nechce sedieť v reštaurácií, hotel ponúka izbový servis a donášku priamo do Vašej izby. Príjemné ubytovanie so štandardnými službami.

City Hotel (Auckland) - Mestský hotel v samom srdci najväčšieho mesta Nového Zélandu. Dostať sa k hlavným atriakciám mesta ako sú Sky Topwer, Queen street, Aotea square a prístav Vám zaberie len pár minút chôdze. 150 izieb je moderne zariadených s dôrazom na ekológiu. Izby majú štandardné vybavenie 4* hotela. Každá izba má vlastnú kúpeľňu s toaletnými potrebami a sociálne zariadenie, samotná izba má TV a Wi-Fi s obmedzenými voľnými dátami. V hoteli sa nachádza reštaurácia, ktorá je moderným spojením rôznych kultúr, ktoré žijú v tomto multikultúrnom meste. Nájdete tu klasickú novozélandskú (kiwi) kuchyňu, ale okrem iných aj jedlá z Malajzie, Číny, Talianska či Mexika. V príjemnom bare si doprajte novozélandské víno, alebo vynikajúcu kávu s tiramisú. Pokiaľ chcete využiť služby plavárne a kúpeľov The Teps, na recepcii Vám poskytnú vstupenku zdarma (služba tretej strany, podmienky sa môžu zmeniť).

Pre náročnejších odporúčame v Aucklande Stamford Plaza Auckland - Tento renomovaný hotel sa nachádza v samom srdci CBD v Aucklande, len pár minút chôdze od rušného prístavu Viaduct, reštaurácií a neďaleko hlavných atrakcií mesta. Hotelový komplex sa môže pochváliť štyrmi reštauráciami. Hotelová hala a hlavný vchod sú v modernom štýle. Krytý vyhrievaný bazén, SPA s vírivkami, sauna a telocvičňa ponúkajú oddych s nádherným výhľadom na panorámu mesta a prístav. Je jedným z najlepších hotelov v Aucklande. Hotel ponúka 286 moderných izieb Superior a Deluxe izieb. Všetky izby majú sviežu farebnú schému, brilantné osvetlenie a nádherné mramorové kúpeľne. Štyri reštaurácie, a to Knights on Albert, Kabuki Teppanyaki, Grasshopper (thajská) a Sansui (japonská), ponúkajú milovníkom jedla široký výber.

Najkrajšia časť Nového Zélandu Prémiový blog

Prémiový blog Najkrajšia časť Nového Zélandu

Južný ostrov Nového Zélandu patrí k najkrajším prírodným miestam na svete. A jeho západné pobrežie je známe nádhernou prírodou, dažďovými pralesmi,…

Veľká päťka alebo 22 zvierat pre rok 2022 Prémiový blog

Prémiový blog Veľká päťka alebo 22 zvierat pre rok 2022

Naša planéta je úžasným miestom, kde ešte stále môžete natrafiť na autentickú divokú prírodu aj s jej obyvateľmi - fascinujúcimi divými zvieratami,…

Auckland - mesto plachiet Auckland

Auckland Auckland - mesto plachiet

Auckland - najväčšie mesto Nového Zélandu. Vďaka svojmu medzinárodnému letisku, ktoré sa nachádza len 25 km od centra mesta, je pre návštevníkov…

Tekapo, Pukaki a Aoraki - diamanty Južných Álp Pukaki

Pukaki Tekapo, Pukaki a Aoraki - diamanty Južných Álp

Príroda Nového Zélandu je nesmierne krásna a rozmanitá, najmä na Južnom ostrove. ,,Kúsok" za jeho najväčším mestom Christchurch spoznáte najkrajšie…

Veronika Hulíková 10 min. čítania