Ako vyzerajú základné hotely na našich cestách do Škótska?

Hotel Clansman (Inverness) – 3* Hotel Clansman leží neďaleko tajomného Lochnesského jazera a teda vyniká práve svojou polohou. Priestranné izby sú vkusne zariadené, sú čisté a svetlé a nájdete v nich drobnosti, ktoré vám spríjemnia pobyt. Izba má vlastnú toaletu, kúpeľňu, kanvicu na zohriatie vody na kávu či čaj, satelitnú televíziu a niektoré izby majú aj menší balkón. Hotel ponúka aj kvalitnú reštauráciu Cobbs so širokým výberom jedál aj whisky barom, kde si môžete vychutnať svoju single malt whisky s výhľadom na Lochnesské jazero.

Hotel Ben Nevis (Fort William) – Slušný hotel Ben Nevis je miestom pre dokonalý relax. Nie len, že sa nachádza na okraji mesta Fort William v príjemnom prostredí, skrýva v sebe aj lákavý bazén. Čisté, priestranné izby spĺňajú štandard trojhviezdičkového hotela so všetkým vybavením, ktoré do takéhoto hotela patria. Súčasťou hotela je aj fitnes centrum, sauna alebo parná miestnosť. V reštaurácii sa každé ráno podávajú bohaté, škótske raňajky, no najesť sa tu viete aj večer, aby ste si vychutnali gastronomické zážitky na sklonku dňa.

Hotel Britannia (Edinburgh) – Britannia Hotel v centre Edinburghu má vynikajúcu polohu na prahu starého mesta. Stačí len cca 15 minút a ocitnete sa na Princess Street v starom Edinburghu, kde môžete spoznávať príbehy tohto krásneho mesta. Izby sú priestranné, svetlé, s vlastnou kúpeľňou aj toaletou, kanvicou na zohriatie vody aj satelitnou televíziou či kúrením. Hotel má svoju vlastnú reštauráciu, kde viete ochutnať čo to zo škótskej kuchyne alebo si len posedieť na pive či whisky v bare.

Luxusné ubytovanie v Škotsku:

Waldorf Astoria Edinburgh (Edinburgh) - Prémiové a moderné bývanie s vynikajúcou lokalitou len 1 minútu chôdze od ulice Princes Street v centre Edinburghu. Z blízkosti hotela máte krásny výhľad na hrad Edinburgh. Bary, reštaurácie a obchody na George Street sú vzdialené necelých 5 minút chôdze. Vo všetkých priestoroch je k dispozícii Wi-Fi pripojenie na internet. Izby v luxusnom hoteli, ktoré boli pôvodne postavené v roku 1903 ako súčasť hlavnej železničnej stanice v Edinburghu, sú vybavené TV s plochou obrazovkou, luxusnou kúpeľňou s dizajnovými toaletnými potrebami a našuchorenými županmi. Hostia sa môžu tešiť na prístup do Guerlainských kúpeľov, prvého a jediného svojho druhu vo Veľkej Británii, ktorý ponúka celý rad procedúr, rovnako ako parný kúpeľ, saunu, vírivku Jacuzzi, bazén a modernú posilňovňu. Peacock Alley ponúka popoludňajší čaj, zatiaľ čo bar Caley ponúka jedlá a nápoje pre hostí a verejnosť. K dispozícii je tiež ocenená reštaurácia Grazing by Mark Greenaway. Hrad Edinburgh a pamiatka UNESCO a historické centrum Edinburghu sú vzdialené 20 minút chôdze.

Pri check-ine v hoteloch je zvykom nechať ako garanciu za ďalšie využité hotelové služby (telefón, internet, raňajky a pod.) detaily Vašej kreditnej karty. Toto sa týka konzumácie v hoteli, izbový bar atď. Ak žiadne ďalšie hotelové služby nevyužijete, tak peniaze Vám budú refundované resp. z karty Vám nikto nič nestiahne. Nemusíte mať obavy, nech nám to pripadá akokoľvek zvláštne, je to absolútnou samozrejmosťou. Majte svoju kreditnú kartu so sebou. Zo skúseností, kreditné karty majú zábezpeku odblokovanú do 48 hodín, debetné karty cca 10 dní. Táto doba závisí od Vašej banky.

Cestuj vďaka čítaniu

Čítajte, rozširujte si obzor a zbierajte pri tom zľavové kódy na cesty s BUBO.