Ako vyzerajú základné hotely na našich cestách do Škótska?

Hotel Clansman (Inverness) – 3* Hotel Clansman leží neďaleko tajomného Lochnesského jazera a teda vyniká práve svojou polohou. Priestranné izby sú vkusne zariadené, sú čisté a svetlé a nájdete v nich drobnosti, ktoré vám spríjemnia pobyt. Izba má vlastnú toaletu, kúpeľňu, kanvicu na zohriatie vody na kávu či čaj, satelitnú televíziu a niektoré izby majú aj menší balkón. Hotel ponúka aj kvalitnú reštauráciu Cobbs so širokým výberom jedál aj whisky barom, kde si môžete vychutnať svoju single malt whisky s výhľadom na Lochnesské jazero.

Hotel Ben Nevis (Fort William) – Slušný hotel Ben Nevis je miestom pre dokonalý relax. Nie len, že sa nachádza na okraji mesta Fort William v príjemnom prostredí, skrýva v sebe aj lákavý bazén. Čisté, priestranné izby spĺňajú štandard trojhviezdičkového hotela so všetkým vybavením, ktoré do takéhoto hotela patria. Súčasťou hotela je aj fitnes centrum, sauna alebo parná miestnosť. V reštaurácii sa každé ráno podávajú bohaté, škótske raňajky, no najesť sa tu viete aj večer, aby ste si vychutnali gastronomické zážitky na sklonku dňa.

Hotel Britannia (Edinburgh) – Britannia Hotel v centre Edinburghu má vynikajúcu polohu na prahu starého mesta. Stačí len cca 15 minút a ocitnete sa na Princess Street v starom Edinburghu, kde môžete spoznávať príbehy tohto krásneho mesta. Izby sú priestranné, svetlé, s vlastnou kúpeľňou aj toaletou, kanvicou na zohriatie vody aj satelitnou televíziou či kúrením. Hotel má svoju vlastnú reštauráciu, kde viete ochutnať čo to zo škótskej kuchyne alebo si len posedieť na pive či whisky v bare.

Luxusné ubytovanie v Škotsku:

Waldorf Astoria Edinburgh (Edinburgh) - Prémiové a moderné bývanie s vynikajúcou lokalitou len 1 minútu chôdze od ulice Princes Street v centre Edinburghu. Z blízkosti hotela máte krásny výhľad na hrad Edinburgh. Bary, reštaurácie a obchody na George Street sú vzdialené necelých 5 minút chôdze. Vo všetkých priestoroch je k dispozícii Wi-Fi pripojenie na internet. Izby v luxusnom hoteli, ktoré boli pôvodne postavené v roku 1903 ako súčasť hlavnej železničnej stanice v Edinburghu, sú vybavené TV s plochou obrazovkou, luxusnou kúpeľňou s dizajnovými toaletnými potrebami a našuchorenými županmi. Hostia sa môžu tešiť na prístup do Guerlainských kúpeľov, prvého a jediného svojho druhu vo Veľkej Británii, ktorý ponúka celý rad procedúr, rovnako ako parný kúpeľ, saunu, vírivku Jacuzzi, bazén a modernú posilňovňu. Peacock Alley ponúka popoludňajší čaj, zatiaľ čo bar Caley ponúka jedlá a nápoje pre hostí a verejnosť. K dispozícii je tiež ocenená reštaurácia Grazing by Mark Greenaway. Hrad Edinburgh a pamiatka UNESCO a historické centrum Edinburghu sú vzdialené 20 minút chôdze.

Pri check-ine v hoteloch je zvykom nechať ako garanciu za ďalšie využité hotelové služby (telefón, internet, raňajky a pod.) detaily Vašej kreditnej karty. Toto sa týka konzumácie v hoteli, izbový bar atď. Ak žiadne ďalšie hotelové služby nevyužijete, tak peniaze Vám budú refundované resp. z karty Vám nikto nič nestiahne. Nemusíte mať obavy, nech nám to pripadá akokoľvek zvláštne, je to absolútnou samozrejmosťou. Majte svoju kreditnú kartu so sebou. Zo skúseností, kreditné karty majú zábezpeku odblokovanú do 48 hodín, debetné karty cca 10 dní. Táto doba závisí od Vašej banky.

← Ubytovanie a hotely (zoznam krajín)

Hotely

Britannia hotel Edinburgh

Britannia hotel Edinburgh

⭑⭑⭑

Edinburgh, Škótsko, Veľká Británia

Britannia Hotel v širšom centre Edinburghu má polohu na prahu starého mesta. Stačí len cca 15 minút chôdze a ocitnete sa na Princess Street v starom Edinburghu, kde môžete spoznávať príbehy tohto krásneho mesta. Izby sú priestranné, s vlastnou kúpeľňou aj toaletou, kanvicou na zohriatie vody aj satelitnou televíziou či kúrením. Štandard izieb nie je rovnaký. Hotel má svoju vlastnú reštauráciu, kde viete ochutnať čo to zo škótskej kuchyne alebo si len posedieť na pive či whisky v bare. Ak hľadáte luxus tak ten v tomto hoteli nenájdete a náročným klientom odporúčame historický hotel Waldorf Astoria Edinburgh.
Bar

Bar

Reštaurácia

Reštaurácia

Nefajčiarske izby

Nefajčiarske izby

Wifi

Wifi

The Ben Nevis hotel

The Ben Nevis hotel

⭑⭑⭑

Fort William, Škótsko, Veľká Británia

Slušný hotel Ben Nevis je miestom pre dokonalý relax. Nie len, že sa nachádza na okraji mesta Fort William v príjemnom prostredí, skrýva v sebe aj lákavý bazén. Čisté, priestranné izby spĺňajú štandard trojhviezdičkového hotela so všetkým vybavením, ktoré do takéhoto hotela patria. Súčasťou hotela je aj fitnes centrum, sauna alebo parná miestnosť. V reštaurácii sa každé ráno podávajú bohaté, škótske raňajky, no najesť sa tu viete aj večer, aby ste si vychutnali gastronomické zážitky na sklonku dňa.
Bar

Bar

Bazén

Bazén

Fitness

Fitness

Golf

Golf

Reštaurácia

Reštaurácia

Nefajčiarske izby

Nefajčiarske izby

Wifi

Wifi

Spa/Wellness

Spa/Wellness

Waldorf Astoria Edinburgh
Waldorf Astoria Edinburgh

Najlepšie hotely sveta

⭑⭑⭑⭑⭑

Waldorf Astoria Edinburgh

Edinburgh
Škótsko, Veľká Británia

Prémiové a moderné bývanie s vynikajúcou lokalitou len 1 minútu chôdze od ulice Princes Street v centre Edinburghu. Z blízkosti hotela máte krásny výhľad na hrad Edinburgh. Bary, reštaurácie a obchody na George Street sú vzdialené necelých 5 minút chôdze. Vo všetkých priestoroch je k dispozícii Wi-Fi pripojenie na internet. Izby v luxusnom hoteli, ktoré boli pôvodne postavené v roku 1903 ako súčasť hlavnej železničnej stanice v Edinburghu, sú vybavené TV s plochou obrazovkou, luxusnou kúpeľňou s dizajnovými toaletnými potrebami a našuchorenými županmi. Hostia sa môžu tešiť na prístup do Guerlainských kúpeľov, prvého a jediného svojho druhu vo Veľkej Británii, ktorý ponúka celý rad procedúr, rovnako ako parný kúpeľ, saunu, vírivku Jacuzzi, bazén a modernú posilňovňu. Peacock Alley ponúka popoludňajší čaj, zatiaľ čo bar Caley ponúka jedlá a nápoje pre hostí a verejnosť. K dispozícii je tiež ocenená reštaurácia Grazing by Mark Greenaway. Hrad Edinburgh a pamiatka UNESCO a historické centrum Edinburghu sú vzdialené 20 minút chôdze.
Bar

Bar

Bazén

Bazén

Fitness

Fitness

Reštaurácia

Reštaurácia

Klimatizácia

Klimatizácia

Nefajčiarske izby

Nefajčiarske izby

Wifi

Wifi

Spa/Wellness

Spa/Wellness

Loch Ness Clansman

Loch Ness Clansman

⭑⭑⭑

Drumnadrochit, Škótsko, Veľká Británia

Hotel Clansman leží neďaleko tajomného Lochnesského jazera a teda vyniká práve svojim umiestnením. Priestranné izby sú vkusne zariadené, sú čisté a svetlé a nájdete v nich drobnosti, ktoré vám spríjemnia pobyt. Izba má vlastnú toaletu, kúpeľňu, kanvicu na zohriatie vody na kávu či čaj, satelitnú televíziu a niektoré izby majú aj menší balkón. Hotel ponúka aj kvalitnú reštauráciu Cobbs so širokým výberom jedál aj whisky barom, kde si môžete vychutnať svoju single malt whisky s výhľadom na Lochnesské jazero. Podobný štandard ako Clansman spĺňajú aj Royal Highland či Holiday Inn v Invernesse, ktoré sú spoľahlivou náhradou ak je Clansman obsadený.
Bar

Bar

Reštaurácia

Reštaurácia

Nefajčiarske izby

Nefajčiarske izby

Wifi

Wifi

K

Európa  

Škandinávia, Veľká Británia, Škótsko, Nórsko


náročnosť

14 dní

Trvanie

4505
K

Európa  

Veľká Británia, Škótsko


náročnosť

7 dní

Trvanie

2363 2954€

Detské zľavy

Dovolenka Škótsko: Edinburgh, gajdy, a hrady s deťmi
F

Európa  

Veľká Británia, Škótsko


náročnosť

7 dní

Trvanie

2685
KVÍZ: Poznáte Edinburgh a jeho pamiatky? Blog

Blog KVÍZ: Poznáte Edinburgh a jeho pamiatky?

Boli ste už niekedy v Edinburghu? Pokiaľ áno, nemali by vám naše otázky o hlavnom meste Škótska robiť problém. Zahrajte si náš desaťotázkový BUBO…

Viktor Háber 12 min. čítania
Edinburgh - čo vidieť a rady v najkrajšom meste Škótska Edinburgh

Edinburgh Edinburgh - čo vidieť a rady v najkrajšom meste Škótska

Edinburgh je hlavným mestom Škótska už po takmer 6 storočí. Nachádza sa na juhovýchode krajiny, v blízkosti zálivu Firth of Forth a Severného mora.…

Martin Šimko 13 min. čítania
Isle of Skye – Škótsko Prehliadka

Prehliadka Isle of Skye – Škótsko

Impozantné skalnaté útesy, zurčiace vodopády, neuveriteľná pobrežná scenéria a západy slnka ako z najromantickejších filmov – to všetko je ostrov…

Martin Lipinský 7 min. čítania
Ako si zamilovať Európu (na spôsob BUBO) Blog

Blog Ako si zamilovať Európu (na spôsob BUBO)

Čo nové ešte o našej „matičke“ povedať? Veď o Európe už aj tak všetci všetko vedia... Nie, nie, nemýľte sa! Aj na Starom kontinente sa dá stále…

Ľuboš Fellner 6 min. čítania
Škótska kuchyňa

20

15:20

máj

2024

Škótsko Cestovateľské tipy a zaujímavé miesta

Tak ako aj naša slovenská kuchyňa, tak aj tá škótska má niektoré prvky, pre ktoré je jedinečná a niektoré, ktoré zdieľa aj s ďalšími kuchyňami. Najviac podobností by sme…