Milford Sound - ak sa vydáte na Južný ostrov, toto je miesto, ktoré by ste nemali obísť. Najnavštevovaniejšia prírodná atrakcia tejto časti krajiny. Nádherná príroda, divoké hory a lesy plné stromových papradí, nekonečné množstvo vodopádov a nádherná plavba po zálive, ktorý Vás dostane. Jednoducho, neodolateľné miesto, ktoré sa pravidelne ocitá na zoznamoch miest, ktoré by ste mali navštíviť vo svojom živote.

Ľadovce Južného ostrova - na západnom pobreží sa nachádza miesto s viacerými ľadovcami, ktoré končia tesne pri mori, čo je svetový unikát v týchto zemepisných šírkach. Na okraji ľadovcov rastie hustý divoký les a na jeho konci sú pláže a more. Ľadovce sa rýchlo roztápajú a tak ak ich chcete zastihnúť, poponáhľajte sa. Aj bez nich však bude západné pobrežie nádherné a divoké s minimálnym osídlením. 

Queenstown - hovorí sa mu hlavné mesto adrenalínových športov. Neďaleko mesta sa skočil prvý komerčný bungee jumping a v neďalekých kaňonoch boli testované prvé jet boaty. V okolí sa nachádzajú lyžiarske strediská, je tu množstvo turistických chodníkov. Niektoré trvajú viac dní. Na okraji mesta je aj miesto, kde sa pestuje hrozno na víno. Nebolo by na tom nič zvláštne, pokiaľ by to nebolo najjužnejšie miesto na svete. Mesto leží na brehu jazera Wakatipu, nad ktorým sa týčia vysoké hory Južných Álp.

Kaikoura - toto mestečko patrí medzi miesta, kde je relatívne jednoduché pozorovať veľryby. Najčastejšie sem prichádzajú vorvanie samce, ktoré chodia domiestnych vôd loviť. Okrem nich sa tu vyskytujú aj iné druhy, naprílad vráskavec ozrutný, najväčší žijúci tvor na Zemi. Možstvo delfínov a uškatcov robí z tohto miesta ešte zaujímavejším kútom ostrova.

Marlborough - aj tí, ktorí o víne nevedia veľa určite zaregistrovali tento názov. Miesto, kde sa nachádzajú vychýrené vinohrady, odkiaľ pochádza viacero značiek. Hlavnou sortou je Savignon Blanc, ktorým sa Nový Zéland dostal na vínnu mapu sveta.

Tongariro - sopečný nárdný park, ktorý sa stal ešte známejším vďaka filmovej sérií Pán Prsteňov. Jedna zo sopiek, Ngauruhoe, sa totiž ocitla v tomto filme a predstavuje tam Horu Osudu. Okrem toho je tu viacero nádherných prírodných scenérií, možnosť trekov rôznych náročností, alebo výbornej lyžovačky. Stále aktívne sopky robia z tohto miesta ešte väčší zázrak.

Waitomo Glowworm Caves - jedninečná jaskyňa, kde nie sú hlavné samotné priestory, ani kvapľová výzdoba. Najdôležitejšie sú tu červíky. Sú to larvy jedného druhu "muchy", ktoré tu trávia svoje larválne štádium a lovia v tme. Aby korisť prilákali, svetielkujú na modro. A je ich tu milióny. Prechádzate sa jaskyňou, plavíte sa po podzemnej riečke a pozeráte na strop, ktorý je ako neuveriteľná hviezdna obloha žiariaca na modro. Fascinujúci svet.

Whakarewarewa / TePuia - geotermálne pole, tradičná maorska dedina, skanzen, najlepšia drevorezbárska dieľňa v krajine, miesto vystúpení folklórneho súboru a záchranná stanica na odchovanie a vypúšťanie do prírody ohrozeného kiwi. Toto všetko na jednom mieste na okraji mesta Rotorua.

Auckland - najväčšie mesto krajiny, nádherná zmes ľudí, ktorí tu žijú. Okrem Európanov tu nájdete množstvo ľudí z viacerých krajín Ázie, Afriky ale hlavne z Pacifiku. Žije tu najväčšia komunita ľudí z rôznych ostrovov Tichého oceánu. Do toho kolonálna architektúra miešajúca sa s tým najmodernejším, jeden z najväčších jachtových prístavov na svete a veľmi uvoľnená atmosféra mesta.

Najkrajšia časť Nového Zélandu Prémiový blog

Prémiový blog Najkrajšia časť Nového Zélandu

Južný ostrov Nového Zélandu patrí k najkrajším prírodným miestam na svete. A jeho západné pobrežie je známe nádhernou prírodou, dažďovými pralesmi,…

Veľká päťka alebo 22 zvierat pre rok 2022 Prémiový blog

Prémiový blog Veľká päťka alebo 22 zvierat pre rok 2022

Naša planéta je úžasným miestom, kde ešte stále môžete natrafiť na autentickú divokú prírodu aj s jej obyvateľmi - fascinujúcimi divými zvieratami,…

Auckland - mesto plachiet Auckland

Auckland Auckland - mesto plachiet

Auckland - najväčšie mesto Nového Zélandu. Vďaka svojmu medzinárodnému letisku, ktoré sa nachádza len 25 km od centra mesta, je pre návštevníkov…

Tekapo, Pukaki a Aoraki - diamanty Južných Álp Pukaki

Pukaki Tekapo, Pukaki a Aoraki - diamanty Južných Álp

Príroda Nového Zélandu je nesmierne krásna a rozmanitá, najmä na Južnom ostrove. ,,Kúsok" za jeho najväčším mestom Christchurch spoznáte najkrajšie…

Veronika Hulíková 10 min. čítania