Dovoz potravín na Nový Zéland je zakázaný, a tak si stravu budeme zabezpečovať priamo na mieste, v reštauráciách. V reštauráciách sú ceny o 25 % vyššie od našich, vždy sa oplatí vyskúšať miestnu kuchyňu. Nový Zéland má početné komunity rôznych národností a my tak máme možnosť ochutnať kuchyňu rôznych krajín.

Z miestnych špecialít odporúčame jahňacie mäso a novozélandské mušle. Na svoje si prídu aj milovníci vína, ktorí určite ocenia svetoznámy Sauvignon blanc.

Tu nájdete reštaurácie, ktoré Vám my z BUBO odporúčame. Vytipovali sme ich na základe recenzií našich sprievodcov a samozrejme klientov, ktorí na cestách po Novom Zélande boli v minulých rokoch.

Christchurch

BurgerFuel - Jednoznačná voľba na rýchlu večeru. Aj keď je to „iba burgrovňa“, patrí medzi top bistrá na Novom Zélande. Spoločnosť bola založená v Aucklande v roku 1995. Okrem Nového Zélandu majú pobočky vo viacerých krajinách sveta (prvá mimo NZ-AUS regiónu bola otvorená v Saudskej Arábií v roku 2010). Christchurch sa dostal k prvému bistru až v roku 2014 a bola to najväčšia predajňa BurgerFuel v tom čase a pri otvorení mali rekordnú tržbu. Medzi top patrí hovädzí „Bastard Burger“, ktorý odporúčame. Pokiaľ chcete niečo skutočne v štýle „kiwi“ (typické novozélandské), vyskúšajte Bio Fuel s vajcom a červenou repou. Majú tu aj dobré čerstvé hranolky. Z kuracích burgrov odporúčame „Thunderbird“ alebo „Burnout“. Samozrejme že myslia aj na vegetariánov. Bistro nájdete takmer priamo na Church Square v centre mesta.

Fiddlesticks Restaurant and Bar – Na polceste medzi Church square a Cantenbury museum nájdete túto vynikajúcu reštauráciu. Usaďte sa v pohodlí tejto moderne zariadenej reštaurácie a doprajte si relax v centre Umeleckej štvrte, naproti galérií umenia. Majú tu všetko, čo od dobrej reštaurácie očakávate. Výber polievok, poväčšine krémových alebo mixovaných, výborne dochutené šaláty, steaky z toho najlepšieho lokálneho mäsa, tradičné novozélandské jahňa a nakoľko sa Christchurch nachádza pri mori, tak aj vynikajúce a čerstvé ryby a ostatné dary mora. Vyberte si na čo máte chuť, nebudete ľutovať.

Queenstown

Fergburger – Asi najznámejšia a najvychytenejšia hamburgráreň na Novom Zélande. Kohokoľvek sa na ostrovoch spýtate, kam sa má ísť najesť v Queenstown, toto miesto bude poznať každý. Nie je tu v podstate možnosť si sadnúť, je tu len zopár miest, burger si zoberiete so sebou. Pripravte sa na dlhšie čakanie, nakoľko sa tu krátko po otvorení vytvoril rad ľudí a v podstate sa nikdy nezmenšil. Výber je veľmi široký. Do burgerov si môžete vybrať rôzne druhy mäsa: hovädzie, jahňacie, bravčové, divinu a kuracie. Ak ste vegetariáni, nájdete aj túto možnosť. Zaujímavý a veľmi chutný je rybí burger z tresky. Ako prílohu skúste cibuľové krúžky. Jednoduché, ale štýlové jedlo v centre mesta, v blízkosti prístavu.

Captain´s Restaurant - Reštaurácia s výbornou lokalitou v centre Queenstown, priamo na pešej zóne Mall street. Jej pozícia len pár desiatok metrov od nábrežia umožňuje z vonkajšieho sedenia výhľad na jazero a promenádu. Reštaurácia je zameraná na morské plody, ale nájdete tu aj iné dobroty. Ich „morská“ polievka – Captains Seafood Chowder je vynikajúca. Pokiaľ chcete ochutnať novozélandské ustrice, tu máte jednu z možností. Jahňacie rebierka ochutnať však musíte. S týmto chodom vyhrali celoštátne ocenenie za najlepšie jedlo z hovädzieho a jahňacieho mäsa 10x po sebe od roku roku 2009 – 2019. Veríme, že v tom budú pokračovať a ocenenie bude toto jahňa získavať naďalej.

Jervois Steakhouse - Najluxusnejšia reštaurácia v meste. Mäso má ten najlepší pôvod a šéfkuchár Gareth Stewart si sám chodí robiť kontrakty na dodávky mäsa do USA, Japonska, do Austrálie a samozrejme na miestne farmy. Majú stálych dodávateľov, ktorým dôverujú. V kuchyni používajú špeciálne grily schopné vyvinúť teplotu až 870°C, aby dosiahli ten najlepší efekt. Či už si vyberiete rez z Idaho v USA, z Tasmánie alebo Wagyu z Japonskej farmy, výber bude pravdepodobne vždy vynikajúci. Pokiaľ nemáte radi steaky, v menu nájdete aj oný výber, ako gnocchi, rybu, kačicu alebo šalát. Vyberie si tu skutočne každý.

Fox Glacier

Bigfoot Bar and Restaurant - Reštaurácií vo Fox Glacier na výber nie je mnoho, ale táto patrí medzi tie najlepšie. Reštaurácia a pub v jednom pripomína svojím interiérom starý anglický bar a sú tu použité pôvodné materiály zo starých domov, ktoré tu ostali po prvých anglických usadlíkoch na západnom pobreží. Miestnosť tak má autentickú atmosféru. Nachádzame sa na úpätí Južných Álp, ale aj napriek tomu v tejto reštaurácií odporúčame Curry. Jeden z kuchárov je Ind a tak toto exotické jedlo bude mať tú pravú chuť. Pokiaľ nemáte chuť na indické jedlo, neurobíte žiadnu chybu, ak si objednáte lososa, alebo rebierka. Majú tu zaujímavý výber koktejlov, alebo vyskúšajte niektorý zo zaujímavých mixov, ako napríklad Hokey Pokey Snicker.

Cook Saddle Cafe & Saloon - Štýlová reštaurácia v strede mestečka bola otvorená v roku 1992. Pôvodne to bolo mäsiarstvo a obchod so suvenírmi. Terajší majitelia, ktorí od prvých majiteľov podnik kúpili, pochádzajú z tejto oblasti, len pár kilometrov južne, kde ich príbuzní ešte stále farmárčia. Reštaurácia je zároveň akýmsi oknom do minulosti a na stenách tu nájdete množstvo historických artefaktov a fotografií z dôb, kedy sa západné pobrežie budovalo a usídľovali sa tu európsky novousadlíci. Menu nie je obsiahle, je tu však vždy na výber pre každého. Odporúčame vynikajúcu tresku, alebo pýchu reštaurácie, bravčové rebierka.

Greymouth

Monteith´s Brewery – Reštaurácia, ktorá je priamo v malom miestnom pivovare, kde sa konajú aj prehliadky. Novo prerobená reštaurácia sa z klasického štýlu zmenila na moderný urban style. Pivovar produkuje viacero druhov piva a k večeri si tak môžete objednať niektoré z nich, alebo si zvolíte ochutnávkové menu pív. K pivu sa asi najviac hodí steak alebo burger. Majú tu slušný výber, ak si chcete dopriať niečo lokálne, skúste steak Surf´n´turf podávaný s lokálnymi mušľami a krevetami. Okrem burgrov a steakov majú ryby a pizzu.

Hanmer Springs

Fire and Ice Cafe Restaurant & Bar – Počas prejazdu zo západného pobrežia na východné sa zastavte v meste Hanmer Springs. Máme tu rokmi overenú reštauráciu, kde robia jedny z najlepších grilovaných bravčových rebierok, ktoré sme v BUBO ochutnali. Na rebierkach majú vlastnú BBQ omáčku a sú posypané sezamovým semienkom. V menu nájdete aj iné jedlá, my v BUBO však nemáme dôvod na zmenu... Treba vyskúšať!

Kaikoura

Seafood BBQ Kiosk – Kaikoura ponúka viacero možností sa chutne najsť. My v BUBO však hľadáme to najlepšie jedlo a nemusí to byť vždy len najluxusnejšia reštaurácia. Neváhajte a zastavte sa v tomto stánku cestou na Point Kean. Majú tu jedinečné dobroty z mora. Ak hľadáte miestnu skutočnú špecialitu, dajte si langustu, alebo ochutnajte „placku“ s morským uchom (ušo zelenkavý – tu známe ako paua, alebo abalone). Pri tomto stánku je možné si čerstvé jedlo zjesť s výhľadom na záliv.

The Craypot - Miestna reštaurácia, do ktorej domáci často chodia na výborné dary mora. Najčastejšie tu vyhľadávajú mušle, langusty ale hlavne „whitebait“. Sú to rybie larvy (mladé rybky) spracované rôznymi spôsobmi. Každá krajina a oblasť ponúka iné druhy rybiek. Môžu to byť ančovičky, sardinky, alebo tak ako tu, miestne ryby príbuzné koruškám.

Havelock

The Mussel Pot Restaurant – Pokiaľ máte radi mušle, tu si prídete na svoje. Naši klienti považujú tieto mušle za najlepšie aké kedy jedli, alebo minimálne za jedny z najlepších. Tí, ktorí mušle radi nemajú by im tu mohli prísť na chuť. Netreba mať predsudky a určite ochutnajte. Je to malé, rodinné miesto, ktoré je určite najlepším na Novom Zélande na mušle. Ak sa spýtate kohokoľvek, kto má oba ostrovy pobehané a ochutnal viacero možností, túto malú reštauráciu spomenie ako prvú. Skúste si spraviť určite rezerváciu, nakoľko je toto malé miesto veľmi obľúbené. Ak tu už budete, ochutnajte grilované mušle, Mussel Chowder, alebo parené mušle v hrnci.

Picton

Oxley´s Bar & Kitchen – Najlepšia reštaurácia v meste. Vynikajúca lokalita na nábreží s výhľadom do zálivu a na prístav. Nachádza sa na okraji svetoznámej vinárskej oblasti Marlborough a tak tu okrem výborných steakov, pizze a ďalších jedál nájdete široký výber úžasných vín. Oblasť je najznámejšia vďaka bielemu Sauvignonu. Lepší sa pravdepodobne nepestuje nikde inde na svete. Po večeri sa prejdite do mariny, ktorá je len cez cestu.

Wellington

Floriditas – Podľa BUBO najlepšia reštaurácia v meste. Nachádza sa priamo na Cuba street, len jeden blok od konca pešej zóny. Svoju reputáciu si postavili na vysokokvalitných surovinách a dokonalej chuti hotového jedla. Ak by ste z celej ponuky, ktorú Floridita má, mali vybrať jedno jedlo, bola by to Pavlova. Dodnes nie je vyriešený spor o pôvode tohto dezertu, tu je nepochybne jedna z najlepších vôbec. Nevedia sa dohodnúť Austrália s Novým Zélandom, my však vieme, že tu budete jesť tú najlepšiu. Okrem dezertu tu majú úžasný jahňací špíz a miestne steaky.

Dockside Restaurant & Bar – Pokiaľ hľadáte luxus, neváhajte a rezervujte si stôl v tejto reštaurácií. Nachádza sa v starom prístavnom skladisku č.3, ktoré bolo v roku 1991 prerobené, ako väčšina stavieb v tejto časti Wellingtonu, ktorá sa pomaly mení na nádhernú a luxusnú promenádu. Pokiaľ sa rozhodnete, že túto reštauráciu navštívite, vyberte si „ochutnávkové menu“. Ak máte radi víno, v ponuke je ochutnávka jedla s vínom, ktoré je spárované s aktuálnym menu. Ochutnávkové menu sa sa priebežne obmieňa podľa dostupnosti sezónnych surovín. Nebudete ľutovať.

Karaka Cafe – Ak hľadáte niečo ľahké a jednoduchšie na jedenie, vyskúšajte „Hāngi“ v tomto bistre. Nachádza sa taktiež v starom prístave v krásne vybudovanom priestore. Hāngi je tradičné novozélandské jedlo pôvodných obyvateľov – maorov. Budete mať ešte príležitosť ho ochutnať v Rotorua, kde však majú občas nedostatok porcií a môže sa stať, že sa práve Vám neujde. Neváhajte a využite príležitosť. Hāngi sa pripravuje od 24 hodín až do 2 dní a preto ich ponúka veľmi málo reštaurácií.

Taupo

Huka Prawn Park – Reštaurácia priamo na krevetovej farme na rieke Waikato neďaleko Huka Falls. Chovajú tu krevety kráľovské a ponúkajú tu rôzne jedlá z tých obľúbených kôrovcov. Pokiaľ niekto nemá rád krevety, poprípade je na ne alergický, má tu na výber aj z iných možností. Je to jednoduchá a rýchla reštaurácia, krevety sú tu však absolútne čerstvé a chutia vynikajúco.

Rotorua

Mac´s Steak House – Väčšina tých lepších reštaurácií sa zhromaždilo v Rotorue na pešej zóne Tutanekai street a nazvali ju Eat Streat. Mac´s Steak House ponúka okrem iného výborné jedlo z grilu. Steaky, šaláty, cestoviny, polievky atď. – to všetko nájdete v jednom menu.

Atticus Finch – Komornejšia a moderne zariadená reštaurácia, ktorá sa zameriava na jedlá, ktoré sú pripravované pre viacero osôb. Zaujímavý spôsob večere. Na jednom tanieri tak nájdete viacero pripravených surovín, ktoré k sebe pasujú a keď skombinujete viacero tanierov, máte o „zábavu“ a výborné jedlo postarané.

BREW | Craft Beer Pub – Brew je reštaurácia pubového typu, kde nájdete jedlá typické na konzumáciu k pivu. Majú tu mnoho čapovaných pív. IPA, APA, Lager, Pilsner. Jednoduché, ale príjemné posedenie.

Indian Star a Wildrice thai – sú dve autentické a exotické reštaurácie. Obe ponúkajú výborné jedlá z týchto dvoch krajín, ktorých jedlá sú celosvetovo veľmi obľúbené. Pokiaľ máte chuť na zmenu a namiesto jahňacích lýtok si dať jahňacie Rogan Josh, alebo namiesto kreviet na masle si pochutiť na Choo Chee Goong, neváhajte a sadnite si do jednej z týchto reštaurácií. Ich menu sú obšírne a vyberie si každý, kto má rád alebo by rád ochutnal niektoré z týchto exotických pokrmov.

Auckland

Kazuya – Najluxusnejšia reštaurácia v meste, ktorá je pravidelne ohodnocovaná domácimi aj zahraničnými oceneniami. Ako jedna zo štyroch reštaurácií na Novom Zélande získala ocenenie podobné Michellinovskej hviezde (druhá je Cocoro a ďalšie dve boli definitívne zatvorené: Clooney v Aucklande a Roots v Christchurch). Jedinečne zariadený interiér je súčasťou celkového zážitku. Reštaurácia nemá menu, ponúka iba zostavené fusion menu v rôznych variáciách. Môžete si zvoliť z dvoch možností 7-chodového menu a vegetariánske 4 alebo 7 chodové menu. Za týmto dokonalým zážitkom sa z centra mesta musíte dopraviť pár kilometrov taxíkom.

Cocoro – spolu s Kazuyou sú považované za najlepšie reštaurácie v krajine. Rovnako ako aj Kazuya sa nachádza mimo CBD Aucklandu, nie však ďaleko. Cocoro je japonská reštaurácia s modernými prvkami. Riadia sa japonským krédom „ichi-go ichi-e“, čo znamená niečo ako „raz za život“. Je to japonský kultúrny koncept, ktorý sa datuje do 16.storočia. Ponúkajú 3 možnosti menu: ochutnávkové menu, sashimi menu a signature menu. Ako doplnok majú A La Carte menu, nekladú však naň dôraz a orientujú sa na dokonalosť vyššie spomínaných menu. Z tejto reštaurácie budete odchádzať s jedinečným zážitkom, aký sa naskytne "raz za život".

Tony's Original Steak & Seafood Restaurant – Táto reštaurácia obšťastňuje svojich zákazníkov už od roku 1963. Pokiaľ nehľadáte najluxusnejšiu reštauráciu v meste, neváhajte a príďte k Tonymu. Ak hľadáte niečo špeciálne a máte radi seafood, ochutnajte Pacific steak. Steak je plnený krabím mäsom a krevetami a poliaty bérnaise omáčkou. S touto omáčkou ponúkajú aj fillet, ktorý je neuveriteľne jemný. Okrem širokého výberu steakov ponúkajú aj výborné ryby a morské plody.

Wildfire – Je typická brazílska churrascaria. Všetko mäso je tu pripravované na grile a čašníci postupne nosia rôzne druhy mäsa priamo na Váš tanier. Takto ochutnáte rozmanité druhy. Ponúkajú rôzne „úrovne“ a každý si tak môže vybrať, čo mu najviac bude sedieť. Myslia aj na vegetariánov a tak sa s rodinou či priateľmi nemusíte rozlúčiť, aby ste si užili tento zážitok. Reštaurácia sa nachádza priamo v jachtovom prístave.

Hemingway´s Devonport – Ak si chcete dopriať obed v starej štvrti Devonport, určite choďte do tejto reštaurácie. Krátko po otvorení sa stala veľmi populárnym miestom, kam chodia domáci aj turisti. Jednoducho a príjemne zariadné bistro, ktoré ponúka jedlá z rôznych kútov sveta, vrátane kapsko-malajského kari.

Kangnam Station – Na konci bloku za Aotea square na Queen street sa nachádza malé a jednoduché kórejské zariadenie. Pripomína skôr rýchle občerstvenie ale jedlo je tu vynikajúce. Je veľmi vhodné na rýchly obed, pokiaľ máte radi alebo chcete ochutnať autentické kórejské jedlo. Vyskúšajte tradičné Bulgogi alebo Bibimbap.

← Strava, jedlo a reštaurácie (zoznam krajín)

Reštaurácie

Floriditas Cafe & Restaurant

Floriditas Cafe & Restaurant

Základná reštaurácia

Wellington, Nový Zéland

Reštaurácia Floriditas patrí medzi najkvalitnejšie reštaurácie na známej Cuba street vo Wellingtone. Ich menu je inšpirované receptmi z celého sveta pretavené do novozélandskej kvality. Ochutnáte tu originálne jahňacie, vďaka ktorému je Nový Zéland preslávený, alebo si dáte tú najlepšiu Pavlovu, akú ste kedy mali? 

Highland Paradise - Island night
Highland Paradise - Island night

Štýlové reštaurácie

Highland Paradise - Island night

Rarotonga
Cookove ostrovy

Kultúrny zážitok spojený s hodovaním. Neočakávajte luxusnú reštauráciu ani servírovanie. Práve naopak. Tu zažijete tradície a kultúru Cookovych ostrovov na vlastnej koži. Je tu spojené spoznanie miestnej kultúry a tradičného spôsobu varenia "Umu". Na mieste, kde viac ako 150 rokov bola stratená dedina a kde postupne odhaľujú ďalšie pamiatky, sa dozviete niečo z histórie, pozriete sa na tradičné piesne a tance, prejdete sa pomedzi historické marae a večer zakončíte hodovaním. Umu je tradičný spôsob varenia v zemi. Niečo, čo u nás nie je príliš známe. Jedinečný polynézsky večer, kde prejdete všetkým, čo k ostrovom patrí. Pokiaľ sa rozhodnete, rezervujte si možnosť "Island night".

Rezervovať
Kazuya
Kazuya

Najchutnejšie reštaurácie sveta

Kazuya

Auckland
Nový Zéland

Najluxusnejšia reštaurácia v meste, ktorá je pravidelne ohodnocovaná domácimi aj zahraničnými oceneniami. Ako jedna zo štyroch reštaurácií na Novom Zélande získala ocenenie podobné Michellinovskej hviezde (druhá je Cocoro. Ďalšie dve boli definitívne zatvorené: Clooney v Aucklande a Roots v Christchurch). Jedinečne zariadený interiér je súčasťou celkového zážitku. Reštaurácia nemá menu, ponúka iba zostavené fusion menu v rôznych variáciách. Môžete si zvoliť z dvoch možností 4 alebo 7 - chodového menu, alebo prémiového 7 - chodového menu. Za týmto dokonalým zážitkom sa z centra mesta radi dopravíte pár kilometrov taxíkom.

Rezervovať
K

Ázia   Austrália a Oceánia   Amerika  

Francúzska Polynézia, Dubaj (SAE), Tahiti, Spojené štáty americké (USA), Srí Lanka, Singapur, Nový Zéland, Maldivy

13.11. → 06.12.

náročnosť

24 dní

Trvanie

8496 10620€
K

Austrália a Oceánia  

Nový Zéland, Austrália


náročnosť

15 dní

Trvanie

4645 5665€
K

Austrália a Oceánia  

Nový Zéland, Austrália


náročnosť

22 dní

Trvanie

5912 7390€
K

Austrália a Oceánia  

Nový Zéland


náročnosť

16 dní

Trvanie

4616 5995€
Veľká päťka alebo 24 zvierat pre rok 2024 Prémiový blog

Prémiový blog Veľká päťka alebo 24 zvierat pre rok 2024

Naša planéta je úžasným miestom, kde ešte stále môžete natrafiť na autentickú divokú prírodu aj s jej obyvateľmi - fascinujúcimi divými zvieratami…

Martin Karniš 48 min. čítania
Najkrajšia časť Nového Zélandu Prémiový blog

Prémiový blog Najkrajšia časť Nového Zélandu

Južný ostrov Nového Zélandu patrí k najkrajším prírodným miestam na svete. A jeho západné pobrežie je známe nádhernou prírodou, dažďovými pralesmi,…

Veronika Hulíková 10 min. čítania
Auckland - mesto plachiet Auckland

Auckland Auckland - mesto plachiet

Auckland - najväčšie mesto Nového Zélandu. Vďaka svojmu medzinárodnému letisku, ktoré sa nachádza len 25 km od centra mesta, je pre návštevníkov…

Tučniaky - pozorovanie najmilších zvierat sveta Blog

Blog Tučniaky - pozorovanie najmilších zvierat sveta

Prečo sa nám tučniaky tak páčia? Podľa čoho si vyberajú partnera a sú si verné? Viete, že ich vcelku ľahko viete na svojich cestách zazrieť aj vy?…