LAGOS

Najväčšie mesto Nigérie. Jedno z najdivokejších miest sveta, kde žije 30 miliónov obyvateľov a mesto tvorí 80 % príjmov celej krajiny. Lagoe je mesto kontrastov, kde sú na jednej strane moderné budovy bohatých svetových spoločností a firiem, na druhej zase nekonečné slumy najchudobnejších obyvateľov.

OSUN-OSOGBO

Posvätný háj Osun-Osogbo sa rozprestiera na ploche 75 hektárov a je považovaný za domov bohyne plodnosti Yoruba Osun. Prírodný les je rozdelený riekou Osun a obsypaný svätyňami a podobizňami prepojenými rituálnymi cestami. Celý areál je živý a neustále sú tu obrady, obety či prosby.

SUKUR

Nachádza sa asi 120 km južne od Maidaguri na severovýchode Nigérie, v pohorí Mandara pozdĺž kamerunských hraníc. Prekrásna osada s asi 2 000 ľuďmi vysoko v horách bez priameho prístupu autom. Z miestnej žuly sa stavajú terasovité polia, ktoré majú duchovný význam s posvätnými stromami a rituálnymi miestami a obranné suché kamenné múry okolo usadlostí.

MAKOKO

Takzváne nigérijské Benátky. Táto plávajúca dedina či slum, kde sa blatisté cesty miešajú s oceánom a asfaltom, má svoje čaro. V malom sa dá porovnať s Ganvie v Benine, až na to, že Makoko je oveľa väčšie. Je to skvelé vytriezvenie z bláznivého Lagosu a zároveň iný pohľad na Nigériu.

KMENE NIGÉRIE

V Nigérii žijú desiatky kmeňov ale dominujú Yorubovia. Sú etnickou skupinou, ktorá má celkovo viac ako 40 miliónov príslušníkov a obýva juhozápadnú a severnú oblasť Nigérie. Yorubovia z Nigérie tancujú za rytmu bubna Batá za svitu mesiaca a spievajú hymnu k bohyni Matky „Iba'se Yemoja, Olugbe-rere“ (vzdávam ti chválu Yemoja, tá, ktorá prináša dobrotu), paralelne vzdávajúc svoju vďačnosť Oduduwovi, kmotrovi krajiny - toto je kmeň s príbehom.

E

Afrika  

Nigéria, Togo, Benin, Burkina Faso, Mali


náročnosť

21 dní

Trvanie

8240
E

Afrika  

Nigéria, Togo, Benin, Burkina Faso


náročnosť

14 dní

Trvanie

5680

Predaj sa začína o

- dní - hod -min -sek

CESTOVATEĽSKÉ NOVINY

ZISTIŤ VIAC