TORSHAVN

Torshavn je hlavné mesto Faerských ostrovov. Predstavuje prístav mytologického Thora, no na vás tu namiesto jeho kladiva čaká severská architektúra, drevené lodičky, moderná Katedrála Vesturkirkjan so zaujímavou architektúrou či tamojšia nádherná Radnica. Prejdite sa, sadnite si do jedného z podnikov na skvelé jedlo a nebudete chcieť odtiaľto odísť.

MYKINES

Mykines je jeden z najzaujímavejších ostrovov, kam sa dostanete trajektom. Je to miesto s obrovskou populáciou mníška bielobradého, ktorého poznáte ako alka alebo puffin. Krásna príroda, výhľady na oceán a k tomu ešte vzácne stretnutie s vtákmi bude skvelý zážitok.

VAGAR

Vagar je tretí najväčší ostrov ukrýva viacero zaujímavostí medzi ktoré patrí ikonický vodopád Mulafossur, ale aj najväčšie jazero Sorvagsvatn, na konci ktorého nájdete skalnaté bralá s legendami Vikingov.

Ďalšie tipy:

The Nordic House (Severský dom) 

Krásna zelená budova, ktorú navrhol architekt Ola Steen, zvonku pripomína draka a ladí s plazivým dizajnom priestrannej vnútornej haly. 

Slættaratindur 

Najvyšší vrch Faerských ostrovov. 

Tinganes

Polostrov, na ktorom nájdete tie najkrajšie historické budovy mesta spolu s vládnymi budovami, príjemnými reštauráciami a neopakovateľnou atmosférou.

Skansin 

Pevnosť so známym majákom, ktorá ponúka jeden z najznámejších pohľadov na mesto, a takisto aj pri dobrom počasí výhľad na ostrov Nólsoy.

K

Polárne oblasti   Európa  

Faerské ostrovy, Škandinávia, Island, Dánsko


náročnosť

10 dní

Trvanie

2566 3665€
F

Polárne oblasti   Európa  

Faerské ostrovy, Škandinávia, Dánsko


náročnosť

10 dní

Trvanie

3665
K

Polárne oblasti   Európa  

Faerské ostrovy, Škandinávia, Dánsko


náročnosť

5 dní

Trvanie

1497 1895€
Streymoy - najväčší z Faerských ostrovov Streymoy

Streymoy Streymoy - najväčší z Faerských ostrovov

Je najväčším a najľudnatejším ostrovom, pričom tu žije väčšina populácie Faerských ostrovov. Svoje miesto tu má hlavné mesto - Torshavn, no…

Robert Taraba 18 min. čítania
Torshavn - tipy na návštevu Torshavn

Torshavn Torshavn - tipy na návštevu

Bájny Thorov prístav a najdôležitejšie mesto aké tu nájdete. Torshavn je hlavným mestom Faerských ostrovov, aj keď domáci mu nepovedia inak ako…

Robert Taraba 17 min. čítania
Mykines - ostrov papagájov severu Mykines

Mykines Mykines - ostrov papagájov severu

Aj vy ste si už položili otázku, ktorý z Faerských ostrovov je ten najkrajší? Odpoveďou mnohých návštevníkov by jednoznačne bol ostrov Mykines.…

Robert Taraba 19 min. čítania
Krásy ostrova Vágar Vágar

Vágar Krásy ostrova Vágar

Ostrov Vágar, bude vašim prvým kontaktom s krásou Faerských ostrovov. Tretí najväčší z ostrovov toho v sebe ukrýva naozaj veľa. Okrem majestátnych…

Robert Taraba 15 min. čítania

Predaj sa začína o

- dní - hod -min -sek

CESTOVATEĽSKÉ NOVINY

ZISTIŤ VIAC