DAKAR

V hlavnom meste Senegalu nájdete mešity udržujúce miestny moslimský odkaz, pláže s rybárskymi loďamitrhy s čerstvým úlovkom a dokonca aj malý úlomok tej púštnej dediny plný miestneho umenia. Nad tým všetkým ticho bdie obria socha africkej renesancie, ktorá prezentuje Dakar ako unikátne moderné mesto ašpirujúce na titul výstavnej skrine novej Afriky.

OSTROV GOREÉ

Tu prebiehal najznámejší obchod spojený s čiernym kontinentom - obchod s otrokmi. Malý ostrovček dva kilometre od dakarského prístavu bol hlavným sídlom francúzskych kolonizátorov a obchodníkov s otrokmi v rámci mesta. Do dnešných dní si Goreé veľmi intenzívne pripomína tento odkaz.

SAINT LOUISE

Bývalé koloniálne hlavné mesto Západnej Afriky. Od Dakaru vzdialené asi štyri hodiny autom, ale určite stojí za návštevu. Má pozoruhodné historické centrum a atmosféru, ktorú nezažijete nikde inde. Je to šarmantné mesto s európskou dušou, ale zároveň africkou atmosférou.

LAC ROSÉ

Jazero Lac Rose (alebo aj Retba) sa odlišuje svojou ružovou farbou a slanosťou. Túto nezvyčajnú farbu nadobudlo jazero prirodzeným spôsobom vďaka riasam a baktérii zvanej Dunaliella salina, ktorá zo slnečného žiarenia produkuje ružový pigment a zároveň je jediný organický život, čo prežije v takej slanej vode. Farba je najviac výrazná v období sucha (od novembra do júna).

NIOKOLO-KOBA

Niokolo-Koba je súčasťou prírodného svetového dedičtsva UNESO. Väčšinu parku tvorí lesnatá savana, lesné mokrade a sezónne mokrade. Vďaka dostatku vody je park známy svojou faunou. Za zmienku stoja levy, byvoly afrikcé, slony, elandy a v jednej časti žije najväčší poklad parku, cca 150 šimpanzov. 

Vianoce s BUBO

Dovolenka Mauretánia, Senegal - all inclusive
E

Senegal, Mauretánia


náročnosť

11 dní

Trvanie

3623 5175€

Vianoce s BUBO

Dovolenka Západoafrické dobrodružstvo
E

Afrika  

Burkina Faso, Senegal, Mauretánia, Mali


náročnosť

14 dní

Trvanie

3600 4000€
E

Afrika  

Guinea Bissau, Guinea, Libéria, Sierra Leone, Pobrežie Slonoviny, Ghana, Senegal, Mauretánia

20.05. → 13.06. +1 termín

náročnosť

25 dní

Trvanie

10050
Bezpečnosť v cestovaní 2022 Prémiový blog

Prémiový blog Bezpečnosť v cestovaní 2022

Báť či nebáť? Ako rozlúsknuť Hamletovskú otázku o tom kam cestovať? V "postocovidom čase" bude odpoveď na to, ktorá krajina je bezpečná pre…

Ľuboš Fellner 7 min. čítania
Dakar, mesto africkej renesancie Dakar

Dakar Dakar, mesto africkej renesancie

Dakar, Senegal, jedno z najznámejších miest Afriky. Počul o ňom snáď každý, ak nie v inom spojení tak ako niekdajší cieľ preslávenej rely Paríž –…

Samuel Kĺč 13 min. čítania
Pomáhať Afrike? Blog

Blog Pomáhať Afrike?

Je to, ako keby ste spláchli peniaze do záchoda, hovoria mnohí. Afrika nemá dno. Africkí lídri nemajú kvapku slušnosti a všetko rozkradnú. …

Ľuboš Fellner 28 min. čítania

Vianoce s BUBO sa začínajú o Viac

- dní - hod -min -sek