POHNPEI - PALIKIR

Nezávislý štát v Tichom oceáne, ktorý je pridružený k USA, tvoria štyri hlavné ostrovy - Yap, Chuuk, Kosrae a Pohnpei. Na poslednom menovanom sa nachádza aj hlavne mesto týchto federatívnych štátov Mikronézie - Palikir. V tomto meste sa nachádza prezidentský palác s parlamentom. Na Pohnpei majte mať dostatok času, aby ste ho preskúmali celý. Majte vybavené privátne auto, ktorým si ostrov prejdete celý dookola. Zastavujte postupne na vodopádoch zasadených do dokonalej, hornatej prírody, kde máte pocit, ako by ste sa v kuse prechádzali po botanickej záhrade. Choďte na túru cez dažďový prales, na najvyššiu skalu tohto ostrova s názvom Sokehs s nadmorskou výškou 270 metrov. V neposlednom rade k ostrovu Pohnpei patrí jej najzaujímavejšia pamiatka Nan Madol. Poznávačku ostrova ukončíte napr. na farme, kde pestujú korenie, ktoré si viete zároveň kúpiť po celom ostrove, ako suvenír z exotickej destinácie Pohnpei. 

FSM je združenie množstva ostrovov a vy počas letu na Pohnpei na jednom z nich zosadnete. Väčšinou sem mieria potápači na 2 až 3-týždňové potápanie. FSM je známe potopenými vrakmi z druhej svetovej vojny a tajfúnmi.

NAN MADOL

Ak chcete vidieť nejakú pamiatku v Mikronézii, treba ísť na Pohnpei a navštíviť spomínaný Nan Madol. Je to kamenná pevnosť niekedy z roku 1 400. Niektorí píšu o oveľa staršom období výstavby. Dozviete sa tu fakty o histórii ostrova vrátane nedávnych okupácií, ktoré určili jeho smerovanie.

K

Ázia  

Oceánia, Marshallove ostrovy, Guam, Mikronézia, Južná Kórea


náročnosť

15 dní

Trvanie

4801 6859€
K

Ázia   Austrália a Oceánia   Amerika  

Oceánia, Havaj (USA), Havajské ostrovy, Marshallove ostrovy, Guam, Palau, Mikronézia, Taiwan, Spojené štáty americké (USA)

20.05. → 06.06. +1 termín

náročnosť

18 dní

Trvanie

6923 9890€
Kava - droga

06

22:20

máj

2021

Mikronézia Cestovateľské tipy a zaujímavé miesta

Kava - kava je farbou a konzistenciou podobná burčiaku. Ide o nápoj vyrobený z koreňov rastliny pieporu opojného (Piper methysticum). Názov rastliny, ktorý po prvý raz…

Predaj sa začína o

- dní - hod -min -sek

CESTOVATEĽSKÉ NOVINY

ZISTIŤ VIAC