Na ostrove Tahiti žije 70 % populácie Francúzskej Polynézie. Je súčasťou Spoločenských ostrovov a zároveň tých Náveterných. Ide o dvojostrov Veľké Tahiti (Tahiti Nui) a Malé Tahiti (Tahiti Iti). Od júla do októbra tu môžete pozorovať veľryby, v júli zažijete Heiva - najväčší polynézsky festival.

V hlavnom meste Papeete odporúčame zamieriť na atmosférický trh Marché de Papeete s čerstvým ovocím a jedlom. Nachádza sa tu aj katedrála Notre Dame a tiež chrám Paofai, srdce protestantskej cirkvi v celej Francúzskej Polynézii. V Papeete nájdete aj pamätník Milana Rastislava Štefánika - ten vôbec najvzdialenejší pamätník najväčšieho Slováka.

Oblasť Teahupoo je ako stvorená pre surfistov a milovníkov vysokých vĺn a ide o miesto, kde sa uskutočnia surfistické disciplíny na OH 2024. Na ostrove nájdete aj Venušin bod - najsevernejšie miesto Tahiti obkľúčené majákom či Údolie Papenoo vo vnútri ostrova s prekrásnou zelenou divokou nedotknutou prírodou a mnohými vodopádmi.

Oveľa viac tipov sme pre vás pripravili v prehľadnom blogu plnom top fotografií a rád z prvej ruky - čo vidieť na Tahiti.

ATOL TETIAROA

Tip na výlet z Papeete na ostrov Marlona Branda. Realizujú sa sem výlety katamaranom a ide o prekrásny ostrov.

MOOREA

Prírodný skvost a ostrov, ktorý je od Tahiti zopár minút letu či 45 minút plavby. Organizuje sa tu aj známy Tahiti Nui maratón. Odporúčame tu aj „lagoon tour” s delfínmi či plávaním s rajami a malými žralokmi. Scenéria v Cookovej zátoke a Oponohu vás nadchnú. Ide o akúsi lacnejšiu verziu Bora Bora.

BORA BORA

Podľa viacerých renomovaných cestovateľov a magazínov ide o vôbec najkrajší ostrov sveta typický bielymi plážami a bungalovmi nad vodou. Tu si musíte len vybrať ten najlepší hotel a o zážitky spojené s najlepším relaxom v živote máte postarané. Z ostrova Tahiti sa sem letí v niektoré dni až 5x denne a let trvá iba 50 minút. Prevádzkuje ho spoločnosť Air Tahiti.

K

Ázia   Austrália a Oceánia   Amerika  

Francúzska Polynézia, Dubaj (SAE), Tahiti, Spojené štáty americké (USA), Srí Lanka, Singapur, Nový Zéland, Maldivy

13.11. → 06.12.

náročnosť

24 dní

Trvanie

8496 10620€
K

Austrália a Oceánia  

Francúzska Polynézia, Tahiti, Nový Zéland


náročnosť

16 dní

Trvanie

5318 7090€
K

Oceánia, Bora Bora, Francúzska Polynézia, Tahiti, Spojené štáty americké (USA)


náročnosť

13 dní

Trvanie

4664 5830€
K

Austrália a Oceánia  

Oceánia, Bora Bora, Francúzska Polynézia, Tahiti, Nový Zéland


náročnosť

16 dní

Trvanie

8955
Tahiti - tipy a triky Tahiti

Tahiti Tahiti - tipy a triky

Všetky cesty vedú do Ríma a rovnako tak všetky cesty do Francúzskej Polynézie vedú na Tahiti. Mnohí si Tahiti s Francúzskou Polynéziou pletú, či to…

Ľuboš Fellner 30 min. čítania
Najkrajšie pláže sveta - top 20 Prémiový blog

Prémiový blog Najkrajšie pláže sveta - top 20

Chodím po svete tridsať rokov, aby som našiel tú najkrajšiu pláž na planéte. Za ten čas som natrafil na pláže opustené a romantické, plné života a…

Ľuboš Fellner 13 min. čítania
Mojich 12 najsilnejších zážitkov v Oceánii Prémiový blog

Prémiový blog Mojich 12 najsilnejších zážitkov v Oceánii

Pacifik so svojimi 25 000 ostrovmi je jednou z najtajomnejších a najväčších výziev pre cestovateľov a dobrodruhov. Obrovská rozloha 165 miliónov…

Ľuboš Fellner 26 min. čítania
Bora Bora - kúsok od raja Bora Bora

Bora Bora Bora Bora - kúsok od raja

Ostrov Bora Bora patrí k tým najkrajším tropickým ostrovom sveta, a aj preto má pre mnoho ľudí povesť tropického raja. Pravidelne sa objavuje v…

Robert Taraba 7 min. čítania