GANGA TALAO

Ganga Talao (Grand Bassin) je posvätné jazero, ktoré stráži obrovská socha boha Šivu a jeho družka bohyňa vojny Durga. Okolo tohto miesta koluje viacero príbehov, jedným z nich je legenda o spojení kráterového jazera s indickou riekou Ganga. Ak maurícijskí Indovia navštívia počas svojho života rieku Ganga, naberú z nej rituálne vodu a prinesú a vylejú ju do jazera na Mauríciu. Pre hinduistov je to najposvätnejšie miesto na Mauríciu a dodnes sa tu konajú púte. Pri jazere to hýri farbami tak ako na celom ostrove.

CHAMAREL

Chamarel je jednou z najtajomnejších oblastí ostrova, Uprostred tropických hôr sa skrývajú viacfarebné piesočné duny. Modrá sa tu strieda s fialovou, tá prechádza do červenej, hnedej, zelenej, ružovej, žltej... a nikto nevie, aký to má pôvod či vysvetlenie. Už samotná cesta serpentínami sem je zážitok. Tento úkaz, ktorý má podľa viacerých teórií na svedomí láva, sa dá pozorovať aj z vyhliadky v neďalekom národnom parku Black River. V oblasti Chamarel nájdete tiež rovnomenný vodopád a ďalej pri mori miesta, kde sa kedysi schovávali otroci a dnes je pod patronátom UNESCO a patrí medzi do zoznamu toho, čo vidieť na ostrove Maurícius.

BLACK RIVER GORGES

Národný park Black River Gorges je nádhernou ukážkou tunajšej divočiny, je to posledný kúsok pralesa na ostrove. Pokrýva asi dve percentá plochy ostrova, je domovom vyše tristo druhov rastlín. Nájdete tu aj viacero ohrozených druhov vtákov a aj raritného ružového holuba – jeden z najvzácnejších druhov na svete. Vydajte sa objavovať nespútanú prírodu s viac ako päťdesiatimi kilometrami turistických chodníkov naprieč unikátnou faunou a flórou ostrova.

TROU AUX CERFS

Sopečný kráter Trou Aux Cerfs s priemerom tristo až tristopäťdesiat metrov a hĺbkou osemdesiat metrov. Kráter nám dodnes pripomína sopečný pôvod ostrova, je už len pozostatkom sopky, ktorá je v súčasnosti nečinná, ale mohla by byť aktívna v priebehu nasledujúcich tisíc rokov.

BOIS CHERI

K Mauríciu neodmysliteľne patrí aj tradícia pestovania čaju, nikto by však plantáže čaju na tomto ostrove nečakal. Maurícius nepatrí ku krajinám, ktoré by boli obrovským producentom čaju, produkuje sa tu skôr čaj vyššej kvality, a medzi najobľúbenejšie patrí vanilkový čaj Bois Cheri, ktorý je ideálnym suvenírom z Maurícia.

BELLE MARE

Nádherná pláž sa ťahá niekoľko kilometrov až k rybárskej osade Trou d’Eau Douce, kde sa pobrežie zužuje a nadväzujúca pláž sa rozprestiera až po Blue Bay. Množstvo hotelov tu ponúka kvalitné a elegantné ubytovanie s kompletnými službami a vynikajúcim servisom v podobe niekoľkých reštaurácií, barov, bazénov, obchodov, kaderníctva, sauny, herne, večerných zábavných programov, či detského klubu. Športové využitie zabezpečuje windsurfing, šnorchlovanie, vodné lyžovanie, šľapacie člny, kajaky, plachtenie, člny s presklenným dnom, potápačské centrum, rybárčenie, ďalej plážový volejbal, tenis a stolný tenis. Nachádza sa tu tiež najlepšie profesionálne - až 27-jamkové golfové ihrisko.

K

Afrika  

Réunion (FRA), Seychelské ostrovy, Maurícius


náročnosť

11 dní

Trvanie

7993
K

Seychelské ostrovy, Maurícius


náročnosť

12 dní

Trvanie

3192 4560€
F

Afrika  

Réunion (FRA), Seychelské ostrovy, Maurícius


náročnosť

11 dní

Trvanie

4850
K

Afrika  

Maurícius, Zimbabwe, Juhoafrická republika, Botswana


náročnosť

14 dní

Trvanie

3472 4960€
Makaronézia vs. Mikronézia vs. Maskarény Prémiový blog

Prémiový blog Makaronézia vs. Mikronézia vs. Maskarény

Tri málo známe ostrovné geografické pojmy. Mikronézia leží na severe Tichého oceánu, Makaronézia v Atlantiku a Maskarény na juhu Indického oceánu.…

Ľuboš Fellner 17 min. čítania
Maurícius - brána k luxusnej dovolenke Prémiový blog

Prémiový blog Maurícius - brána k luxusnej dovolenke

Boh najprv stvoril Maurícius a potom urobil kópiu, ktorú nazval nebom, tvrdil Mark Twain. Ako si vybrať na Maurítiu najlepšiu pláž a najlepší…

Ľuboš Fellner 10 min. čítania
Skryté poklady Maurícia - ako vznikli dúhové duny? Port Louis

Port Louis Skryté poklady Maurícia - ako vznikli dúhové duny?

Vybrať si na Mauríciu najkrajšiu pláž je ako vybrať si najchutnejšiu zmrzlinu - všetky sú úžasné, takže to vôbec nie je jednoduché. My sme vybrali…

Eva Andrejcová 12 min. čítania
Najkrajšie hotely sveta - Constance Belle Mare Plage, Maurícius Blog

Blog Najkrajšie hotely sveta - Constance Belle Mare Plage, Maurícius

Dva kilometre skvostnej bielej piesočnatej pláže, ktorá je chránená pobrežným koralovým útesom, vďaka čomu je ideálna na kúpanie, vodné športy a…

Eva Andrejcová 17 min. čítania

Akcia sa končí o

- dní - hod -min -sek

CESTOVATEĽSKÉ NOVINY

ZISTIŤ VIAC