Strava na Islande vás nadchne. Odporúčame ochutnať vynikajúce lokálne ryby a rybacie špeciality. Na Islande milovníci mäsa určite neobídu špeciality pripravované z jahňacieho mäsa a možno si trúfnete ochutnať aj veľrybu. Islandskí kuchári varia z prvotriednych surovín a tú kvalitu isto oceníte, aj keď ceny budú omnoho vyššie ako tie, na ktoré sme zvyknutí u nás doma. No nemali by ste vynechať ani najslávnejší hotdog v meste, ktorý sa predáva v najstaršom hotdogovom stánku s názvom Bæjarins Beztu Pylsur. Na svoje si prídu aj znalci piva a dych Vám vyrazí islandská pálenka Brennivín.

Odporúčané reštaurácie v Reykjavíku:

Bæjarins Beztu Pylsur – Najslávnejší hotdog v meste, ktorý treba určite ochutnať. Je to najlacnejšie jedlo v meste, ale pritom chutí skvele. Párok je zmesou rôznych druhou mäsa, sladký rožok a k tomu rôzne prílohy. Dáte si ho s cibuľkou, smaženou cibuľkou, horčicou, kečupom aj s majonézou?

Seabaron – Príjemná reštaurácia v starom prístave Reykjavíku. Umiestnená je bývalých rybárskych hangároch a garantuje vám čerstvé ryby a dary mora. Cenovo je veľmi prijateľná a veľmi obľúbené sú tu rybacie špízy. Treska, halibut, morský vlk, losos, krevety, hrebenatky alebo ochutnáte skvelú polievku z homára?

Hereford Steikhús – Naša obľúbená reštaurácia. Odporúčame vám ochutnať typické menu, ktoré pozostáva z troch chodov. Ako predjedlo je to je to údené carpaccio z Papuchálka (alka – typický vták Islandu), hlavné jedlo je steak z veľryby a ako dezert je to typický jogurt skyr. Na svoje si prídete aj ak máte radi hovädzie steaky či ryby. Rodiny s deťmi poteší aj menu pre deti.

Messinn Granda – Výborná reštaurácia v starom prístave Reykjavíku hneď vedľa Reykjavíckeho námorného múzea. Určite vašu peňaženku poteší možnosť dať si tu výhodné obedové menu, ktoré sa servíruje formou bufetových stolov. Reštaurácia je zameraná na ryby a na svoje si tu tak prídu milovníci morskej kuchyne. Ochutnať tu môžete aj tradičné Islandské jedlá pripravované z prvotriednych rýb, ktoré žijú v okolí Islandu.

Messinn Laekjargotu – Je z rovnakej siete ako Messin Granda, pričom ide o jej luxusnejšiu verziu. Ak si chcete užiť kulinársky zážitok, rozhodne si tu nezabudnite spraviť rezerváciu dopredu. Reštaurácia je orientovaná hlavne na ryby.

Fiskmarkaðurinn – Reštauráciu ocenia tí najnáročnejší. Nutnosťou je včasná rezervácia, ktorá záleži podľa sezóny, ale výnimkou nebude nutnosť rezervácie aj niekoľko týždňov vopred. Set menu zostavované šéfkuchárom, originálne jedlá z tých najkvalitnejších islandských surovín.

Rjukandi (Snaefellsnes) - Fajn zástavka pri vstupe na polostrov Snaefellsnes. Nemáte šancu ju minúť, ale oplatí sa tu zastaviť nielen preto, že veľa iných možností nemáte.

Fjoruhusið café (Snaefellsnes) - Veľmi príjemná kaviareň s výhľadom na krásu polostrova. 

Tanginn (Vestmannaeyjar) - Dobrý tip na kvalitnú reštauráciu v prístave Vestmanských ostrovov. Kvalitné ryby, výhľad na more, príjemná atmosféra.

The Brothers Brewery (Vestmannaeyjar) - Pivo bolo na Islande zakázané do roku 1989. Tie časy sú však už dávno preč a aj na maličkých Vestmanských ostrovoch varia vlastné kvalitné pivo. Tu sa zabavíte s miestnymi.

Bjargarsteinn Mathús (Grundarfjorður) - Dom postavený v mestečku Akranes v roku 1908 slúžil na bývanie presne 100 rokov, keď ho kúpila cirkev, aby pozemok pod ním využila ako parkovisko. Dom sa podarilo zachrániť a preniesť do dedinky Grundarfjordur na polostrove Snaefellsnes, kde sa ho ujali súčasní majitelia a v roku 2015 v ňom otvorili jednu z najlepších islandských reštaurácií s výhľadom na božskú horu Kirkjufell. Odporúčame všetkými desiatimi.

Odporúčané bary v Reykjavíku:

Prikið – Príjemný študentský pub, v ktorom nájdete do určitej hodiny aj výhodnú cenu na pivo, ktorú pri vysokých cenách v Reykjavíku isto oceníte. Nájdete tu aj drobné jedlo a široký výber rôznych nápojov.

Dillon Whiskey Bar – Skvelý bar pre nie len pre tých, ktorí milujú whisky. Na svoje si prídu všetci, ktorí majú radi živú hudbu, pretože tu často bývajú koncerty. Podnik, ktorý máme radi a ktorý má neopakovateľnú atmosféru.

Rok – Ak budete končiť vašu prechádzku pri Hallgrímskirkja, zájdite na drink alebo na večeru do charizmatickej reštaurácie, ktorá si vás získa svojím severským štýlom.

American Bar – Ponúka ochutnávku Islandských pív.

← Strava, jedlo a reštaurácie (zoznam krajín)

Vianoce s BUBO

Dovolenka Island - polárna žiara
K

Európa  

Island


náročnosť

5 dní

Trvanie

2595

Vianoce s BUBO

Dovolenka Ohnivý okruh Islandom
K

Európa  

Škandinávia, Island


náročnosť

10 dní

Trvanie

2424 4040€

Vianoce s BUBO

Dovolenka Island, Nórsko - najkrajšia Európa
K

Európa  

Škandinávia, Nórsko, Island


náročnosť

13 dní

Trvanie

2314 3560€

Vianoce s BUBO

Dovolenka Faerské ostrovy a Island
K

Polárne oblasti   Európa  

Faerské ostrovy, Škandinávia, Island, Dánsko


náročnosť

10 dní

Trvanie

2555 3650€
Vodopády. Ktoré sú tie naj? Prémiový blog

Prémiový blog Vodopády. Ktoré sú tie naj?

Vodopád. Hrmiaca voda, ktorá vás zamočí na stovky metrov. Neuveriteľný zážitok, ktorý sa v anketách našich klientov často dostáva na prvé miesto.…

Ľuboš Fellner 15 min. čítania
Islandský Zlatý okruh Prémiový blog

Prémiový blog Islandský Zlatý okruh

Island, ostrov ohňa a ľadu je bezpochyby jedným z najkrajších a najbezpečnejších miest na svete, kam môže milovník prírody zavítať. Chcete vidieť…

Zuzana Hábeková 10 min. čítania
Magický juh Islandu Prémiový blog

Prémiový blog Magický juh Islandu

Island sa zvyčajne delí do siedmich geografických regiónov vrátane oblasti hlavného mesta Reykjavík. Každý región sa mierne líši, pokiaľ ide o…

Zuzana Hábeková 10 min. čítania
Modrá lagúna – jedinečné kúpele, vytvorené vulkánom Prémiový blog

Prémiový blog Modrá lagúna – jedinečné kúpele, vytvorené vulkánom

Krajina ohňa a ľadu - magický Island vábi svojou prírodou a atrakciami každoročne už viac ako dva milióny návštevníkov. Jedným z jeho najväčších…

Robert Taraba 8 min. čítania

Vianoce s BUBO sa začínajú o Viac

- dní - hod -min -sek