Z domu si berte minimum potravín. Ak letíte cez Chile, pamätajte, že tam je dovoz potravín zakázaný (s výnimkou vákuovo balených potravín).

V Chile, Argentíne a na Antarktíde určite neschudnete. Čaká nás vždy veľmi chutná strava a na svoje si príde každý. Plná penzia s nápojmi býva v balíku služieb, ktoré si kupujete. Do plnej penzie sa často ráta aj nealko, pivo, červené/biele víno. Značkový alkohol je za doplatok. Jedlo tu radíme k najlepším gurmánskym zážitkom. Ak máte diétu, alergie, preferujete vegetariánsku či vegansku stravu alebo inú stravu, určite dajte vedieť sprostredkovateľovi Vašej expedície vopred. Lodná spoločnosť rada obslúži klientov so špeciálnou požiadavkou na stravu.

Jedlo na palube:

Na palube expedičnej lode nájdete tieto možnosti stravovania:
- raňajky formou teplého a studeného bufetu
- obed formou teplého a studeného bufetu
- Poobedňajší čaj, káva, drobné občerstvenie
- Večera s tromi chodmi s ponukou červeného/bieleho vína a nealko nápojov, káva/čaj
Časy jedla sa líšia v závislosti od pobrežných výprav. Káva a čaj sa ponúkajú podstate po celý deň. Na palube je zakázané piť vlastný alkohol. Alkohol sa nepodáva deťom do 18 rokov. 

Odporúčané podniky v Punta Arenas:

V Punta Arenas je mnoho výborných reštaurácií, ktoré Vám naservíruje výborne čerstvé morské plody, kráľovského kraba či šťavnaté jahňacie. Väčšina z nich je na ulici O'Higgins. Medzi naše obľúbené podniky patria nasledovné:

Kaviareň Café Inmigrante

Kaviareň v tradičnom rustikálnom štýle. Kaviareň chorvátskych imigrantov, má jadranský nádych, doslova akoby ste sa ocitli v malej chorvátskej dedinke u starej mamy v obývačke. Obrovské kusy koláčov, torty, zmrzlinové poháre prípadne koktail alebo káva sú naozaj vynikajúce.

Reštaurácia Parilla Los Ganaderos

Táto famózna reštaurácia sa špecializuje predovšetkým na TOP jahňacie jedlá, ktoré budú piecť priamo v peci uprostred reštaurácie. Vôňa je neskutočná. Je to vychýrený podnik medzi miestnymi obyvateľmi. Je tu skvelý servis, domáca priateľská atmosféra, vynikajúce víno. Hovädzie steaky sú v top kvalite a ak ich nechcete zmeškať, určite je potrebné spraviť si rezerváciu vopred.

Damiana Elena Restaurante

Ak máte chuť na plody mora alebo niečo vegetariánske, tak určite zavítajte do reštaurácie Damiana Elena, kde sa im podarilo spojiť dva zvláštne prvky a to je elegancia a pocit domova. Už samotný vzhľad budovy napovie, že toto miesto bude tak trochu tradičné, má taký francúzsky šarm. Veľmi profesionálny a milý, anglicky hovoriaci personál. Zvláštnosťou je u nich fakt, že nemajú menu, ale čašník Vám povie aktuálne špeciality dňa a odporučí Vám k ním aj výborné vína. Reštaurácia je tak trochu skrytá, mimo centrum, ale stále v pešej dostupnosti na adrese Hernando de Magallanes 341, čo je len 1 km chôdze od Plaza Armas.

Mesita Grande

Mesita Grande na adrese O'Higgins 1001 je taktiež výborná, ak by ste dostali chuť na vynikajúcu pizzu priamo z pece (dostupné aj vegetariánske možnosti), majú rôzne druhy. Neformálne priateľské prostredie. Ste na Keto diéte? Mesita Grande drží krok s trendmi, siahnite po Keto pizza. Alebo zabudnite na diétu a dajte si Nutella pizza. Nepodávajú však iba pizzu. Ak máte chuť na čerstvý šalát či cestoviny (rôzne druhy), radi vyhovejú. V možnostiach je aj chutné jahňacie, kuracie, hovädzie mäso na spôsob barbeque.

El Fogon de Lano

Grill house na adrese 21 de mayo 1650, kde Vám pripravia vynikajúce jahňacie či hovädzie, vynikajúce šaláty a prílohy. Sladké dezerty. Všetko je tu chutné, šťavnaté a voňavé. Zapite s pivom Cerveza Austral alebo červeným chilským Cabernet Savignon Miguel Torres 2013. Rodinná, priateľská atmosféra.

Sotito´s

Reštaurácia Sotito´s sa nachádza na adrese O'Higgins 1138 a tu môžete ochutnať kráľovského kraba, ktorý je špecialitou v meste. Ak to bude možné, požiadajte o stôl na druhom poschodí pri oknách, z ktorých je výhľad na prístav. Prípadne výborný je aj krab, Palta Victoria na avokáde, ktorý pripravujú v reštaurácií hotela Savoy alebo v reštaurácií Jekus.

Odporúčané reštaurácie v Ushuaia:

Na hlavnej ulici v Ushuaia, Avenida San Martín, nájdete množstvo obchodov a reštaurácií. Ochutnajte kraba kráľovského, ktorého si vyberiete ešte živého z akvária. Skúste Resto El Faro na konci Av. San Martín. Kraba zapite argentínskym červeným vínom Malbec alebo vyskúšajte patagónske pivo Cape Horn.

Reštaurácia Kaupé

Kaupé patrí taktiež medzi obľúbené podniky. Vyskúšajte vynikajúceho kraba zabaleného v palacinke na šafranovej omáčke alebo citrónovú zmrzlinu v omáčke zo šampanského. Podávajú aj vynikajúce ryby, čerstvo ulovené, takisto aj kráľovské kraby. Široký výber vín, červených, bielych, šampanské a iné drinky. Príjemné prostredie, vynikajúci personál...to všetko na adrese v Ushuai Pres. Julio Argentino Roca 470.

Reštaurácia La Cantina de Freddy

Tento podnik sa špecializuje na „Centollas“, obrie homáre, kraby a morské plody, seafood. Takisto majú výborné polievky a ryby všeobecne. Kraba, v 3 veľkostiach, vytiahnu z akvária podľa Vašej voľby. Ďalej postupujú s inštruktážou ako ho spracovať na tanieri (v cene) a k tomu všetkému výborné vína, ktorými je krajina tak známa. Kto nemá rad ryby či morské plody, tu si možno nevyberie. Každopádne reštauráciu je potrebné vopred kontaktovať kvôli rezervácii, pretože tu býva pravidelne plno.

Reštaurácia Kalma

Je to vynikajúci argentínsky podnik, s domácou kuchyňou. Veľa ľudí tu chodí a objednáva si kraba, chobotnice alebo paellu, jemné, šťavnaté jedlo a takisto aj jahňacie. Majú tu výborné čokoládové koláče a aj zmrzlinu. Jedlo, ktoré sa doslova rozplýva na jazyku chutí geniálne. Netreba ani zabúdať na dokonalý servis a profesionálnych príjemných čašníkov, ktorý sa vyznajú.

← Strava, jedlo a reštaurácie (zoznam krajín)

B

Polárne oblasti  

Juhoafrická republika, Antarktída


náročnosť

8 dní

Trvanie

25880
B

Polárne oblasti  

Južný pól, Antarktída

26.12. → 07.01. +1 termín

náročnosť

13 dní

Trvanie

109800
E

Polárne oblasti  

Južná Amerika, Chile, Antarktída


náročnosť

8 dní

Trvanie

18880
E

Polárne oblasti   Amerika  

Južná Amerika, Južné Shetlandské ostrovy, Argentína, Antarktída


náročnosť

11 dní

Trvanie

10545
Po stopách najväčšieho polárneho dobrodruha Prémiový blog

Prémiový blog Po stopách najväčšieho polárneho dobrodruha

Ernest Shackleton - môj hrdina, môj vzor v nezlomnosti, odvahe a serióznosti. V histórii cestovateľstva zrejme nenájdete ambicióznejšie výpravy a…

Ľuboš Fellner 25 min. čítania
Čo to znamená prejsť celý svet? Prémiový blog

Prémiový blog Čo to znamená prejsť celý svet?

Steve Jobs vždy hovoril, že nechce byť najbohatším mužom na cintoríne, ale túži zmeniť svet. Ja som sa v novembri 1989 prestrihal cez ostnatý drôt…

Ľuboš Fellner 19 min. čítania
Expedičná plavba na Antarktický polostrov Blog

Blog Expedičná plavba na Antarktický polostrov

Mnohým cestovateľom chýba do bohatej zbierky navštívených miest práve tento kontinent. Dôvod? Neodvážia sa plaviť cez Drakeov prieliv. Aj pre tých…

Daniela Mihaldová 24 min. čítania
Pyramiden – ruské mesto duchov Pyramiden

Pyramiden Pyramiden – ruské mesto duchov

Územie Špicbergov sa podpísaním svalbardskej dohody z roku 1920 dostalo pod správu Nórskeho kráľovstva. Všetky krajiny, ktoré túto dohodu s Nórskom…

Robert Taraba 17 min. čítania